- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KOLAY DOLUM KARTUŞLARI VE UYUMLU YAZICILAR ANA BAŞLIK
Bu konudaki kullanıcılar:
 
311
Cevap
12
Favori
93545
Tıklama
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


3682 Mesaj
25 Nisan 2010; 3:02:07 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba Arkadaşlar,

Uzunca bir süredir gözlemlediğim kadarıyla kolay dolum kartuşlarının piyasaya çıkmasıyla büyük ve merak uyandıran yeni bir pazar meydana çıktı... İnsanlar artık yıllardır yazıcıdan daha pahalı olan sarf malzemelerine servet ödemekten bıktıkları için kolay dolum kartuşu olan yazıcılara yöneliyorlar. Bir yazıcı 60-70 tl iken yine bu yazıcının iki tane kartuşu 100 tl ye kadar mâl olabiliyor tüketicilerine. Oysa ki kolay dolum kartuşu olan bir yazıcı tercih edildiğinde bu maliyet %100 den %30 lara %40 lara düşüyor. Bu da az parayla çok çıktı ve daha çok verim almak anlamına geliyor tabii ki...

Kolay dolum kartuşlarını evinizde çok kolay bir şekilde sadece tıpalarını kaldırarak tekrar tekrar doldurarak kullanabilirsiniz. Oysa ki normal dolum yaptırdığınız kartuşlar en fazla 6-7 dolumdan sonra ölüyor ve artık doldurulamaz hale geliyor.

Bütün bunları göz önüne aldığınızda artık kolay dolum kartuşlarının yüzyılın en büyük icatlarından biri olduğunu söylememiz bir hata olmaz sanırım... Biz de bütçesini düşünen ve mantıklı seçim yapmaya çalışan insanlar olduğumuz için yazıcı tercihlerimiz doğal olarak kolay dolum kartuşu olan yazıcılardan yana kullanacağız.

Bu hazırladığımız yazımızda kolay dolum kartuşlarını nasıl kullanacağınız, kullanırken dikkat etmeniz gerekenler, kartuşların dolum işlemlerini nasıl yapacağınız, şu anda kolay dolum kartuşlarına sahip yazıcılar nelerdir, hepsinin cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca forum altyapısı gereği aslında excel sayfalarında tablolar halinde hazırlamış olduğumuz çok daha detaylı olan çalışmalarımızı o şekli ile aktaramadığımız için onlarında ayrıca linklerini koyarak yine bu bilgilere ulaşmanızı sağlayacağız. Yazıcıların baskı çözünürlüklerinden baskı hızlarına kadar her türlü ayrıntılı bilgileri bu linklerden inceleyebileceksiniz.

Bu çok büyük emek verilen ve günler sürerek hazırlanan çalışmanın asıl sahibi sevgili Yaşar ASA Bey'dir. Ben de bu çalışma süresince elimden geldiğince bilgim dahilinde destek verdim kendisine. Bu emeklerinden ve katkılarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

Şimdi artık konuya geçelim ve sizleri bu ortak çalışmamızla baş başa bırakalım... Umarım beğenirsiniz

1 Dakikada Kolayca Doldurun

KOLAY DOLAN KARTUŞLAR

Hepimizin bildiği gibi; Epson, Canon, Brother ve bazı HP kartuşlarının üzerindeki chipler tek kullanımlık olduğundan dolumlarda randıman vermez.
"KOLAY DOLAN KARTUŞLAR" ın üzerindeki chipler AUTO-RESET olduğundan "100-150" defa çok basitçe dolum yapabilirsiniz.
Kolayca doldurulabilen kartuşlarla uyumlu yazıcılar hangileridir?

Hewlett-Packard (HP)

HP 363 - HP 364
HP 10 - HP 11 - HP 82 - HP 88

Epson

T0441 - T0444 Serisi
T0481 - T0486 Serisi
T0551 - T0554 Serisi
T0611 - T0614 Serisi
T0711 - T0714 Serisi
T0891 - T0894 Serisi
T0801 - T0806 Serisi

CANON

Canon PGI-5BK ve CLI-8 serileri
Canon PGI-520 ve CLI-521 serileri

BROTHER

LC31-37
LC38
LC41

Canon Pixma MP190, MP250, MX320 yazıcılarda KOLAY DOLAN KARTUŞ yoktur. Bunun yerine TANKLI Harici Sistemler uygulanabilir..


DOLDURULABİLİR KARTUŞ KULLANMA KILAVUZU

Doldurulabilir Kartuşlardan en iyi verimi alabilmek için lütfen bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.
(Kolay dolum kartuşu - Doldurulabilir kartuş - Dolan Kartuş)

1- Boş dolum kartuşlarınızın üzerinde dolum için tıpa vardır. Genellikle şeffaf olan bu tıpayı yavaşça çekip çıkarttıktan sonra uygun renkli mürekkebi belirleyiniz.

2- Belirlediğiniz renk için seçtiğiniz enjektöre 10 ml kadar mürekkep çektikten sonra enjektörü dik olarak ve kartuşun dolum ağzını üste gelecek şekilde tutun. (Her renk için ayrı bir enjektör kullanmaya dikkat ediniz.)
Enjektörün iğne kısmını, dolum ağzına 2-3 mm soktuktan sonra yavaşça mürekkebi boşaltın.

3- Dolum bittikten sonra dolum için kullandığınız deliği aynı tıpa ile sıkıca kapatın. Kartuş takılmaya hazır hale gelmiştir.

KARTUŞLARI YAZICIYA TAKARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Üzerinde bilgi ekranı bulunan yazıcılarda, ekran üzerinde bulunan menüden KARTUŞ DEĞİŞTİRME (Change ink Cartridge) seçerek, üzerinde ekran bulunmayan yazıcılarda ise yazıcının bilgisayarındaki programından (Denetim masası-Yazıcılar-Seçilen Yazıcıya Sağ tuş-Yazdırma tercihleri-Bakım-Kartuş değiştirme) seçerek, kartuşları değiştirin. Yazıcının elektrik kablosunu çıkararak kartuş değiştirmeyi denemeyin.

Dolabilen kartuşlar, orijinal kartuşlarla beraber çalışmazlar. Orijinal kartuşlar dolu dahi olsalar, hepsini çıkarın ve dolabilen kartuşları set olarak yazıcıya takın. Orjinal kartuşlarla beraber çalıştırmayı denemek, kartuşlarınızın çiplerine zarar verebilir. Dolu yada bitmiş kartuşlarınızı atmayın, saklayın. Garanti kapsamındaki yazıcınızın arıza yapması durumunda, yetkili servise gönderirken ihtiyacınız olacaktır.
Yazıcıya kartuşları takarken yerlerine tam olarak oturmalarına dikkat edin. Yerine oturmayan kartuşun çipi temas etmeyeceğinden yazıcı kartuş yokmuş gibi algılayacağından hata mesajı vererek yazdırmayacaktır. Kartuşları yazıcıya taktıktan sonra alacağınız ilk baskı silik yada kesik gelirse varsa yazıcı üzerindeki ekrandan, yoksa yazıcının bilgisayardaki programın BAKIM bölümünden, en iyi sonucu alana kadar KAFA TEMİZLEME yapınız.


GENEL OLARAK DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

* Dolum sırasında enjektörü dik tutun, sağa yada sola eğmeyin. İğneyi 2-3 mm'den daha fazla sokmayın.
* Dolabilen kartuşları orjinal kartuşlarla birlikte kullanmayı denemeyin. Hata mesajı alırsınız.
* Yazıcı kafaları teknolojik üründür, kalitesiz mürekkepler kullanmayın.
* Kartuşların üzerindeki çipler statik elektiriğe hassas oldukları için asla çıplak elle dokunmayın.
* HP kartuş modellerinde kartuş değiştirmeden önce yazıcınızı kapatın, kartuşları değiştirdikten sonra açabilirsiniz.
* Dolabilen kartuşlar size dolu gelmişse, yazdırmadan önce hava tıpalarını çıkarın.

Kolay Dolan Kartuşlu Yazıcılar Hakkında Detaylı Liste

SADECE Mürekkep Püskürtmeli Olan INKJET YAZICILAR

Epson Stylus D120

Canon Pixma iP3600
Canon Pixma iP4700
Canon Pixma iX4000 A3

HP D5460 Photosmart
HP OfficeJet Pro K8600 A3
HP Business Inkjet 2800 A3


ÇOK FONKSİYONLU Mürekkep Püskürtmeli Olan INKJET YAZICILAR

Canon Pixma MP250
Canon Pixma MP190
Canon Pixma MX320
Canon Pixma MP550
Canon Pixma MP560
Canon Pixma MX870

Epson Stylus Photo SX115
Epson Stylus SX215
Epson Stylus SX415
Epson Stylus BX300F
Epson Stylus SX515W
Epson Stylus BX310F
Epson Stylus DX9400F
Epson Stylus SX610FW
Epson Stylus Photo PX650
Epson Stylus Photo PX710W
Epson Stylus SX600FW

Brother MFC 255CW
Brother MFC 790CW
Brother MFC 5890CN
Brother MFC 6490CW -A3

HP Photosmart C6380
HP Officejet 6500ÖNEMLİ!!

Arkadaşlar şimdi buraya kadar okuduklarınız yüzeysel ve önbilgi niteliğinde olan bilgilendirmelerdi.asıl çalışmalarımız altta vereceğim linklerdedir.Bu linklerden daha önce hiç rastlamadığınız şekilde ayrıntılı bir içerik mevcuttur.

Kolay dolan kartuş listesi:

tıkla

Kolay dolan kartuşlu yazıcı listesi:

tıklaKOLAY DOLUM KARTUŞLARI NASIL DOLDURULUR?

Evet arkadaşlar bu kısımdada tek bir dolum videosu yerine tüm kartuş çeşitlerinin dolum yöntemlerinin yer aldığı bir link vericem..Bu şekilde herkes kendi yazıcısının kartuşlarına uygun olan videoyu izleyerek dolum işlemini gerçekleştirebilir..

tıkla


YAZICI DRIVER VE GEREKLİ BİLGİLERE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ:

EPSON SÜRÜCÜLER

HP SÜRÜCÜLER

CANON SÜRÜCÜLER

BROTHER SÜRÜCÜLER

XEROX SÜRÜCÜLER

LEXMARK SÜRÜCÜLER

SAMSUNG SÜRÜCÜLER

KONİCA MİNOLTA SÜRÜCÜLER

DELL SÜRÜCÜLER

OKI SÜRÜCÜLER
Hazırladığımız bu çalışmanın tüm arkadaşlara faydalı olması dileğiyle...

GeCCCe&Yaşar ASA
Ufaltılmış ön izleme resmiUfaltılmış ön izleme resmiUfaltılmış ön izleme resmiDüzenleme:Kolay dolan kartuş listesi güncellendi.


Ekteki dosya (3)


< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir > 
920 Mesaj
25 Nisan 2010; 11:44:45 

bu başlık altında yazılanlar

hangi yazıcıyı alayım?

diye açılan bir sürü başlığada umarım açıklayıcı bilgi olur.

bir bilgide benden;brother inkjet yazıcıların hiçbir modelinde çip yoktur.orjinal kartuşları farklı bir yapıya sahip olmasına rağmen dolumu yapılabilmektedir.kartuşların içinde sünger yoktur bu marka yazıcıların.dolayısı ile kartuş içinde sünger bulunan modeller ile kıyaslandığında yazıcı uzun süre kullanılmadığı zamanlarda mürekkep donma süresi bakımından çok daha iyidir.orjinal kartuşu dolduramam, ben bunu beceremem diyenler veya uğraşmak istemeyenler kolay dolum kartuşu alarakta kolayca doldurup kullanabilir.dört renk için ayrı kartuş kullanmaktadır.

orjinal kartuşlarının dolumunun görselli anlatımını forumda daha önce başka bir başlık altında yaptım.
_____________________________

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.


 
920 Mesaj
25 Nisan 2010; 11:50:36 

inkjet yazıcıların yazdırma teknolojisini merak edenler ise alttaki yazıdan bilgi sahibi olabilir:

Bubble Jet Baskı Teknolojisi

En çok kullanılan teknolojilerden biridir. Bu teknolojide mürekkep kağıda sıcaklık yardımıyla püskürtülür. Püskürtülme işlemi için mürekkep ısıtılır. Ta ki bir baloncuk oluşturulana kadar. Isı yardımı ile oluşturulan bu mürekkep baloncuğu, basıncın etkisi ile patlar ve baskı yapılan kağıt üzerine dağılır.
Akabinde püskürtme işlemi sırasında oluşan basınç yardımıyla sonraki püskürtme işlemi için hazneden mürekkep çekilir. Her püskürtme ucunda yazıcının kontrol biriminden gelen elektriksel sinyalleri duyarlı küçük bir ısıtıcı bulunur. Bu çok küçük ısıtıcılarla ısıtılan mürekkep damlacıkları, püskürtme kafasından yüksek ısının etkisiyle fırlayarak baskı işlemi gerçekleştirir.
Piezo-Elektrik Baskı Teknolojisi

Bir başka yazıcı teknolojisi olan piezo-elektrik yöntemini açıklamak için hoparlörlerin çalışmasını örnek gösterebiliriz. Hoparlörlere gerilim uygulandığında, gövde de bulunan kağıt koninin hareketini anımsayın. Bu yöntemde de benzer şekilde basılması istenen noktacıklara karşılık gelen püskürtme uçlarındaki piezo kristale gerilim uygulanır. Piezo kristal, bu gerlimle esneme hareketi yapar ve iç kısımdaki mürekkep haznesine basınç uygulayarak, mürekkep damlasının püskürtme ucundan dışarı çıkmasını sağlar.
Bu yöntemde Bubble Jet teknolojisinin aksine mürekkibin ısıtılmasına gerek yoktur. Epson başını çektiği bu baskı tekniğinin bir çok avantajı var. Her şey den önce mürekkebin kağıt üzerine uygulanış şekli sayesinde püskürtülen damlanın gerek şekli, gerekse miktarı konusunda önemli ölçüde kontrol sağlanmakta, ayrıca bu şekilde mürekkebin ısıtılmasına gerek olmaması sayesinde mürekkep üreticileri farklı teknolojiler üzerine eğilebilirler. Zira mürekkebin yüksek ısıya dayanıklı olması zorunluluğu bir çok sınırlamayı da beraberinde getirmektedir.(Şekil 6)alttaki tabloda ise markalara göre kullanılan teknoloji verilmiştir.


_____________________________

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.


1911 Mesaj
25 Nisan 2010; 20:17:12 

çok güzel bir konu olmuş...
bende o zaman epsonlardaki atık mürekkep süngeri ile ilgili bilgi vereyim...
epsonlarda atık mürekkep süngeri vardır siz kafa temizleme yaptığınız veya kartuş değiştirdiğinizde kafasını temizler yazıcı... asıl olay bu süngerin ne kadar dolduğunu kaç kere kafa temizleme yaptığınızla ilgili olarak yazıcının içinde sayılır... siz belli sayıda kafa temizleme yaptığınız zaman sünger doldu diye mesaj gelir ve yazıcınızdan çıktı alamazsınız... teknik servise götürdüğünüzde süngeri değiştirir ve sizden 50-60 lira talep ederler... onun yerine buradan servis programını kendi yazıcınıza göre olanını indirin ve artık sünger sayacını sıfırlayabilirsiniz...
http://lix.in/-635de8

tabi birde sadece sıfırlayarak bu işi çözemeyiz... atık mürekkep süngeri yerine atık mürekkep deposu yapacağız... bunu ister kendiniz biraz uğraşarak yapabilirsiniz isterseniz direk olarak alabilirsinizde... ebayda gördüğüm bir kutunun fotosu bu... fiyatı 30 lira civarındaydı

Ufaltılmış ön izleme resmi


Ekteki dosya (1)


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cance -- 25 Nisan 2010; 20:32:41 >
_____________________________395 Mesaj
25 Nisan 2010; 21:36:05 

kolay dolan kartuşlu yazıcılar listesinde benim yazcının ismi yok. acaba kolay dolan kartuş benim yazıcıya uygun değilmi?
yazıcım canon pixma mx860 kartuşları:"Canon PGI-520 ve CLI-521 serisi 5 li kartuş"
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Canon EOS 700D | 18-55 IS STM


 
64 Mesaj
26 Nisan 2010; 0:13:35 


quote:

Orijinalden alıntı: matis01

kolay dolan kartuşlu yazıcılar listesinde benim yazcının ismi yok. acaba kolay dolan kartuş benim yazıcıya uygun değilmi?
yazıcım canon pixma mx860 kartuşları:"Canon PGI-520 ve CLI-521 serisi 5 li kartuş"


Selamlar..

Öncelikle Konuya katkıda bulunan Sayın cance ve Xpress34'e tşk ederim. Faydalı bilgilerle konunun en güzel şekilde anlaşılmasını ve tüm arkadaşlara faydalı olmasını dilerim..

Sevgili Matis01;
"ÇOK FONKSİYONLU Mürekkep Püskürtmeli Olan INKJET YAZICILAR (Fiyata Göre Sıralanmış)" listemizde, Canon Pixima MX870 var.
MX 860 ile MX 870 aynı özellikte olduğu için listemize eklemedik. Excel listesinde 43. sırada görebilirsiniz.. Yazıcınız ile "Canon PGI-520 ve CLI-521 serisi 5 li KOLAY DOLAN kartuşlar" uyumludur. Kullanabilirsiniz.

Saygılar..
Sevgiler..

Yaşar Asa
_____________________________3889 Mesaj
29 Nisan 2010; 21:01:55 

Dolan kartuş sistemimdeki eski mürekkeplerim bitti, yeni mürekkepler alacağım yeni mürekkeplerin nasıl sonuç verdiğini aldıktan sonra yine burda paylaşacağım.
Bu arada çok güzel ve kesinlikle üst konu olarak kalması gereken bir konu, konuyu hazırlayan arkadaşlara teşekkürler.
_____________________________

xtremevisual.com


 
15 Mesaj
7 Mayıs 2010; 15:27:45 

KONU İÇİN TŞK EDERİM. CANON 520 521 SERİSİ KARTUŞ VE MÜREKKEPLERİNİZİ SİZE UYGUN FİYATLARDA VEREBİLİRİM DEĞERLİ ARKADAŞLAR....İTHAL ETTİĞİMİZ ÜRÜNLERİMİZLE İLGİLİ TEKNİK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

MEHMET TÜLEK
www.transferbaskı.com
0 541 512 20 63
_____________________________147 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:27:13 

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Son kararımız faxda olması yonunde.Kolay dolum listesinde bulunan Hp J6500w modelini almayı dusunuyorum şimdilik. Urun nasıldır ve urunun yanında kartuslarda geliyor mu? ve kartuşları dolum yapılan yerlerde dolum yapılınca sorun cıkartma ihtimali var mı?
_____________________________ 
64 Mesaj
8 Haziran 2010; 15:42:17 


quote:

Orijinalden alıntı: D day

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Son kararımız faxda olması yonunde.Kolay dolum listesinde bulunan Hp J6500w modelini almayı dusunuyorum şimdilik. Urun nasıldır ve urunun yanında kartuslarda geliyor mu? ve kartuşları dolum yapılan yerlerde dolum yapılınca sorun cıkartma ihtimali var mı?


Selamlar,,

Yazıcı genel anlamda özellikleri ve hızı bakımından üst seviye bir yazıcı, Fakat bir çok yazıcıda olduğu gibi bazı dez avantajlara sahip. Örneğin; yazıcı ile gelen kartuşlar yarı dolu. Yani DEMO diye tabir edilen türden. ve kartuşlar dolum olmuyor. Yeni kartuş seti almanız gerekecektir. Orjinal kartuşlar hakkında aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz;
HP 920 Orjinal kartuş fiyatları

Yazıcı ile ilgili olumsuz bir tecrübemiz olmadı Fakat ; aşağıdaki 2 cümle ürün açıklamalarında belirtilmiş. Satın alırken bu iafedeleri dikkate almanızı yada en azından HP yetkili servisi ile görüşüp ileride ne tür sorunlar yaşayabileceğinizi öğrenmenizi tavsiye ederim..

"XP (SP1) Starter Edition ve Windows Vista® Starter Edition sistemlerde bazı özellikler kullanılamayabilir.."
"Microsoft® Windows® 2000 ve XP x64 sistemlerde bazı özellikler kullanılamayabilir"

Ürün detaylarına ve fiyatına buradan ulaşabilirsiniz..
http://www.santralservis.net/index.php?route=product/product&path=40&product_id=93

Eğer bu yazıcıya ait HP 920 DOLABİLEN TARZDAKİ kartuşlar hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki iki linke bakabilirsiniz..
Bitmeyen Kartuşlu HP 920 Dolan Kartuşlar

Sadece HP 920 Kartuşlar

Bitmeyen Kartuş sistemleri yada Kolay dolan kartuşlar defalarca ve kolayca doldurulur ve çok uzun süre kullanılabilir..

Aklınıza takılan başka bir soru olursa , yine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar..
Sevgiler..
Yaşar ASA
bitmeyenkartus.com.tr
_____________________________ 
5 Mesaj
11 Temmuz 2010; 2:47:01 

verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim bende yaklaşık 3 yıldır boya besleme sistemiyle birlikte epson rx 620 kullanıyordum fakat son günlerde baskılarım çizik çizik çıkmaya başladı ne yaptıysam çare olmadı bende epson stylus photo p 50 aldım orjinal kartuşlarla yaptığım baskılarıdan çok çok memnun kaldım özellikle baskı hızı muhteşem 10x15 bir fotoğrafı yaklaşık 20 saniyede basıyorum fakat orjinal kartuşların ne kadar pahalı olduğu hepimizin malumu bu sefer kolay dolum kartuşları almayı düşünüyorum ama forumda bu konu hakkında yazılanlardan anladığım kadarıyla kolay dolum kartuşlarıda zaman zaman problem çıkartabiliyor sözün özü epson p50 ye uyumlu tavsiye edebileceğiniz kolay dolum kartuşu vede mürekkep varmıdır sanırım p50 claria mürekkep kullanıyor kartuşların numaralarıda (T0801-T0806) yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevineceğim şimdidem teşekkürler


birde rx 620 nin baskıda çizikler veresinin sebebi ve çaresi hakkında tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum

NOT: SADECE FOTOĞRAF BASIYORUM


 
64 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:24:16 


quote:

Orijinalden alıntı: zarif oğlu

verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim bende yaklaşık 3 yıldır boya besleme sistemiyle birlikte epson rx 620 kullanıyordum fakat son günlerde baskılarım çizik çizik çıkmaya başladı ne yaptıysam çare olmadı bende epson stylus photo p 50 aldım orjinal kartuşlarla yaptığım baskılarıdan çok çok memnun kaldım özellikle baskı hızı muhteşem 10x15 bir fotoğrafı yaklaşık 20 saniyede basıyorum fakat orjinal kartuşların ne kadar pahalı olduğu hepimizin malumu bu sefer kolay dolum kartuşları almayı düşünüyorum ama forumda bu konu hakkında yazılanlardan anladığım kadarıyla kolay dolum kartuşlarıda zaman zaman problem çıkartabiliyor sözün özü epson p50 ye uyumlu tavsiye edebileceğiniz kolay dolum kartuşu vede mürekkep varmıdır sanırım p50 claria mürekkep kullanıyor kartuşların numaralarıda (T0801-T0806) yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevineceğim şimdidem teşekkürler


birde rx 620 nin baskıda çizikler veresinin sebebi ve çaresi hakkında tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum

NOT: SADECE FOTOĞRAF BASIYORUM


Merhaba Zarif oğlu

rx 620 nin baskıda çizikler veresinin sebebi muhtemelen kartuşların tıkanmasından kaynaklanıyor. En hızlı çözüm Yazıcı özelliklerindeki "Yoğun mürekkep temizleme" işlemi. bu yöntem çözüm olmamışsa, kartuşları değiştirmekten başka çareniz yok malesef.

(T0801-T0806) kolay dolan kartuşlarımızı BURADAN görebilirsiniz. Kartuşların yanında mürekkepler de SET olarak size gönderilir. Kartuşlar size dolu olarak gönderilir. Fiyatlarımız Türkiyedeki en iddialı fiyatlardır. Kargolar da bize aittir.

Ayrıca sitede BUL kısmına 801 yazarsanız BİTMEYEN KARTUŞ tanklı sistemi de görebilirsiniz.

Ürünlerimiz kendi ithalatımız olup , adınıza fatualı ve garantilidir.

Her türlü soru ve sorun ile ilgili sitedeki 7/24 canlı destekten bize kolayca ulaşabilirsiniz..

Saygılar..
Sevgiler..
Yaşar ASA
Ekteki dosya (1)
_____________________________1557 Mesaj
6 Ağustos 2010; 23:55:01 

epson sx215 yazıcı aldım. bununla ve dolan kartuşlarla ilgili sormak istediğim birkaç soru var..

yazıcıya henüz orjinal kartuşlarını takmadım, orjinalleri takmadan doğrudan dolan kartuşlardan alıp kullansam bir sakıncası olur mu yazıcı için?

bir de bazı sitelerden gördüm, Epson için iki çeşit mürekkep var. Claria ve Durabrite. aldığım yazıcının üstünde de Durabrite yazıyor. Ancak Durabrite mürekkepler diğerine göre 2 kat daha pahalı satılıyor. ÖZellikerinde durabrite için Pigment mürekkep denmiş, Claria için ise DYE mürekkep deniyor..
ben dolan kartuş için hangi mürekkepten almalıyım acaba? bu mürekkeplerin arasında ne fark vardır, fotoğraf baskısı alınırsa iki mürekkep arasında kalite farkı olur mu?

cevaplayabilirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler...
_____________________________ 
1 Mesaj
14 Ağustos 2010; 11:27:19 yazıcıya henüz orjinal kartuşlarını takmadım, orjinalleri takmadan doğrudan dolan kartuşlardan alıp kullansam bir sakıncası olur mu yazıcı için? SAKINCASI OLMAZ KULLANA BİLİRSİN,ÖNELİ OLAN DOĞRU KALİTELİ KURUMA VE TIKANMA YAPMAYAN MÜREKKEP TEMİN ETMEN.VE ALDIKTAN SONRA KAFA TEMİZLEME İŞLEMİNİ YAPMAN GEREKİR 1/2 DEFA.

bir de bazı sitelerden gördüm, Epson için iki çeşit mürekkep var. Claria ve Durabrite. aldığım yazıcının üstünde de Durabrite yazıyor. Ancak Durabrite mürekkepler diğerine göre 2 kat daha pahalı satılıyor. ÖZellikerinde durabrite için Pigment mürekkep denmiş, Claria için ise DYE mürekkep deniyor..
ben dolan kartuş için hangi mürekkepten almalıyım acaba? bu mürekkeplerin arasında ne fark vardır, fotoğraf baskısı alınırsa iki mürekkep arasında kalite farkı olur mu? PİGMENT BOYA İÇERİĞİ DAHA FAZLA DYBASE İSE SU İÇERİĞİ DAHA FAZLADIR .SENİN ANLAYACAĞIN ŞEKİLDE BUNU İZAH EDİYORUM.ŞAYET PİGMENTLİ KULLANIRSAN FOTO ÇIKTIN DAHA CANLI KALICI OLUR ANMA KAFA DAHA ÇABUK TIKANIR.DYBASE KULLANIRSAN BİRAZDAHA CANLILIK AZDIR,ANMA KAFATIKANMA İŞLEMİ ZOR YAŞARSIN.KARTUŞ VE MÜREKKEP TEMİN ETMEK İSTERSEN YARDIMCI OLURUM.KARTUŞ VE MÜREKKEP İADE EDEBİLRİSN MEMNUN KALMAZ İSEN msn: ( esenleralokartus@hotmail.com)

. şimdiden teşekkürler... RİCA EDERİM SAYGILAR.

_____________________________
_____________________________ 
119 Mesaj
20 Ağustos 2010; 5:53:08 

Aslında şu konuda herkesi bilgilendirmekte fayda var diye düşünüyorum....

1)Kolay dolum kartuşları ağırlıklı olarak epsonlarda kullanılmakta...Herkesin bir yazıcı alırken söylediği şey,yazıcı değil kartuş alıyorsun,cümlesidir...biz bu cümleyi her yazıcı alan kişiden duyuyoruz aslında....

2)Artık internet diye birşey var...Herşeyi yazıp görebiliyorsunuz.Her marka ile ilgili sorun ve problemleri takip edebiliyorsunuz.Yazıcı alırken de araştırmak lazım bence...

3)Yazıcı alırken,ne için kullanacağınızı ve nasıl baskılar almanız gerektiğini bilmek zorundasınız...

4)Her yazıcı alınırken faturasıyla birlikte alıyorsunuz ve garantiden faydalanabiliyorsunuz...

5)Garantiden faydalanmanın 1.şartı kullanıcı hatası olmamasıdır

6)Kolay dolum kartuşları ne kadar kolay ve kaliteli olursa olsun,orjinal kartuşa göre daha fazla mürekkep harcamaktadır...

7)Aslında dolum kartuşları büyük kolaylık,ancak siz.nasılsa kolay doluyor,diye fazla baskı yapınca kartuş orjinal kartuştan daha fazla mürekkep koysanız bile daha çabuk biter...Bu tıpkı,çok km yapan birinin dizel araba alması gibidir aslında...dizel arabalar az yakar ama periyodik bakımları pahalıdır ve arızalanınca da parçaları pahalıdır...

8)Kolay dolum kartuşlarını sürekli baskı yapıyorsanız kullanın...Sürekli baskı yapmayacaksanız,Epson yazıcı da kullanmayın...Kolay dolum kartuşlarında 1-2 ay gibi bekleme yaparsanız,tabii ki mürekkebe de bağlı olarak,yazıcı kafasının arızalanma riski mevcuttur...ve tabi ki garanti kapsamı dışında kalır.....

9)Kaldı ki,Epson yazıcıları,Hp ve Canon'a göre en pahalı olan yazıcılardır....Fotoğraf baskısı ve kalitesi iyi yazıcı olarak bilinen markadır ancak global rekabette HP ve Canon da Epson'u yakalamıştır artık kanımca...Özellikle ev kullanıcıları için Epson'un en ucuz 2 modeli de,ki fiyatları 80-90 TL civarları, zaten 4 renkli kartuş kullanabilmekte,o da zaten HPnin 55 TL'ye marketlerde satılan D1560 yazıcısında da var....

10)HP,LEXMARK ve CANON gibi markaların mürekkepli kartuşlarında bulunan süngerin başlıca görevi mürekkebi tutmaktır...Yanlışlıkla fazla mürekkep de doldursanız hemen müdahele etme şansınız da mevcut...Tabii burda da kaliteli mürekkep kullanmak zorundasınız......Ancak kolay dolum kartuşlarının çoğunda sünger mekanizması olmadığı için en ufak bir akıtma ve hatada,ki bu kullanıcıya da bağlı olabilir,makina arızalanmaktadır...Sorun makinada da olsa,mürekkepde de olsa,üründe de olsa,her iki tarafa da,hem alıcıya,hem de satıcıya,yukarda anlatıldığı gibi sıkıntı vermekte ve hiç hoş olmayan dialoglar yaşanabilmekte maalesef...

Piyasada litresi 8,5 TL-55 TL arası en kaliteli ürünün kendisi olduğunu iddia eden ve"Neden sizin mürekep daha pahalı?" sorusuna sadece "Bizim mürekkep daha kaliteli" diye basit cevap veren çok insan var maalesef...Kalite demek pahalı olmak değil sadece,herkes de bunu biliyor....

11)Pigmentli mürekkeplerin süngerdeki tutuculuğu daha fazladır...Dye mürekkebe göre süngerde daha yoğun bulunur.2 aynı kartuştan birine aynı miktarlarda dye diğerine de pigmentli mürekkep doldurduk ve iki kartuşu da aynı marka 2 yazıcıya takarak 450 sayfalık pdf kitabı yazdırdık.Pigmentli kartuş diğerine göre 125 sayfa daha fazla yazdı ve mürekkep biterken de grileşmeden,çizikler oluşmadan,yani tabiri caizse pat diye bitti.Dye mürekkepli kartuş ise grileşerek ve kopuk baskılar yaparak bitti.

Maalesef bazı kartuş dolumcuları,maliyeti daha ucuz olduğu için,mesele tüm siyah kartuşlara,Epson,Canon,Hp,Lexmark ve hangi marka olursa olsun DYE mürekkep kullanmaktadır...Bu dye mürekkep kötü demek değil...Dye mürekkep en sağlıklı renkli kartuşlarda kullanılmakta,ancak yine maalesef universal renkli mürekkep adı altında bu mürekkepler de her marka kartuşa doldurulmaktadır...Özellikle ev kullanıcıları için dolum sonrasında önemli olan kartuşun yazıyor olması olduğu için,bu ilk başta fazla dikkat çekmemekte...Ancak kartuş 2. veya 3. dolumdan sonra "şekil değiştirmeye" başlayınca yeni kartuş almak zorunda kalıyorsunuz...Ne güzel tasarruf etttik değil mi?

12)Tabii burada akla hemen şu soru geliyor,kaliteli bir mürekkebi nasıl anlayabiliriz...Bunun için kimya mühendisi olmaya gerek yok aslında...Bu biraz deneme yanılma yöntemidir...Orjinal kartuşunuzu örneğin her gün 10 sayfa basarak 20 günde bitirdiniz.Sonra gidip kartuşunuzu doldurttunuz ve her gün 10 sayfa baskı alarak kullanmaya devam ediyorsunuz...Eğer kartuşunuz 18-19-20 gün gibi bir aralıkta bitiyorsa mürekkebiniz kaliteli bir mürekkeptir diyebiliriz...Tabii gün sayısının geriye doğru gitmesi mürekkep kalitesiyle ters orantılıdır...Bu ilk dolumda anlaşılacağı gibi 4. ve 5. dolumdan sonra da belirebilir.Burada olayı bitiren şey mürekkebin süngeri de aşındırması, tutuculuğunu azaltması ve hele bir de siyah bir baskı kartuşu su bazlı mürekkeple doldurulmuşsa,sünger sertleşmeye başlar...Yazıcınızı 2-3 hafta kullanmadığınız zaman kartuştaki nozzleda biriken mürekkep de kurur ve tıkanmaya başlar.Erzurum'da hava - 33 derece olunca,gece donmasın diye muslukları açık bırakırlar,bunun gibi.....

Bazı dolum setlerinde bulunan " kartuş temizleme solüsyonu" için "Her dolumdan önce mutlaka kartuş ağzını içinde bekletin" denilmesinin sebebi de malesef budur...Kartuş temizleme solüsyonu 1 kartuş için 1 kere kullanılması yeterlidir,tabii ki kaliteli bir mürekkep kullanıyorsanız...

Bir bulaşık süngerini suyla temaz ettirip kurumaya bıraktığınızda ertesi gün aldığınızda ufak tefek sertlikler hissedersiniz.Bulaşık süngerinde bile böyleyken,kartuş süngeri gibi hassas bir süngeri varın siz düşünün...Dye mürekkepler,ona uygun süngere sahip kartuşlarda kullanılır.Her marka ve her numara kartuşun kendine has sertlik ve yumuşaklıkta süngeri vardır.Her bir süngerin baskı anındaki basınç kuvveti de farklıdır...

Peki ben ne yapıyorum?X marka,gerçekten de çok çok kaliteli 1 litre, pigment veya dye ,siyah mürekkebi alıyorum,Hp getirene de,Canon getirene de,Lexmark getirene de aynısını dolduruyorum...Kulanıcı ne yapıyor:"Aman boşver,5 kere doldurdum nasılsa,yenisini alırım,Allah kerim"...Halbuki farkında değil belki de,her dolumda en az 40-50 sayfa eksik baskı aldı en başından beri....

13)Bir diğer önemli ayrıntı da şudur....Mürekkep ölçüleri verilirken gr ve ml karmaşası da ortaya çıkmakta...

Herkes 1000 gr yani 1 kg mürekkebi 1000 ml zannetmekte....

Unutmayın sadece 1 ml saf su = 1 gr eder

Mürekkepler homojen bir karışımdır.6.sınıf fen bilgisi kitaplarında yoğunluk diye bir konu vardır.Bilimsel olarak 1 ml karışım 1 gramdan fazla gelir...Açıp okuyabilirsiniz...

Şırıngayla 30 ml gelen bir mürekkep eğer 35 gr ediyorsa alın size kalitesiz mürekkep...

Bir bayiye 1 kg mürekkep için"1 litre mi,1 kg mi?" diye sorduğumda bana deliymişim gibi bakmasından yola çıkarak bunları açıklama ihtiyacı duydum


Bilenler bilmeyenlere anlatsın,ben de bilmediğimi öğreneyim,bunları tartışalım ki,herkes verdiği paranın hakkını alabilsin,kimse kimsenin kazancına beddua etmesin.....

Yurtdışından ithal eden değil,yurtdışına ihraç eden bir firmanın sahibi olarak yazıyorum...

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/NOKTA_ATISI/

Saygılarımla....

NOKTA ATIŞI< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOKTA ATIŞI -- 1 Ocak 2011; 23:46:28 >
_____________________________10153 Mesaj
17 Eylül 2010; 23:08:47 

ben bişey sormak istiyorum şimdi. malum zamanında burda kendi reklamini yapan firmadan bende kolay dolabilen kartuş aldım.
yazıcım Canon Mp610.
normal olarak herseyi dogru yaptim. orjinal kartuşlarim bittigi için kolay dolabilen kartuşlari hatta bunlarin ismi oto resetli kartuş diyede geçiyordu.
şimdi ise öyle bi haldeyim ki ben neden bunlara bukadar para verdim hala anlamakta güçlük çekiyorum.
5 tane takılan kartuş var (2si siyah mürekkep) bunlarin 4 tanesi uyari veriyor bittik bizi değiştirin diye. şimdi anlamadigim nokta bunlar madem oto resetliyse niye böyle yapıyor ? normalde resetlenmesi gerekmiyor mu ? madem adı Oto resetli kartuş işe ?
eğer olmuyorsa ne yani şimdi bidaha mı kartuş alicam ?

bu konuda ne yapabilirim gercekten çaresiz kaldım. büyük siyah kartuş ise yazıcı tarafından tanınmıyor murekkep seviyesi, onun içinde yazdıramıyorum.
ben yazıcımı öyle sürekli kullanan birisi degilim sadece önemli işlerim olunca kullaniyorum.
_____________________________

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB


1557 Mesaj
17 Eylül 2010; 23:51:52 

kartuşların hepsini birden yuvasından çıkarıp , daha sonra tekrar yerine taktığınızda kartuşların üzerindeki çip'ler resetlenir. yani kartuşun resetlenmesi için kartuşu yerinden çıkarıp tekrar takmanız lazım. bunu yapmış olmanıza rağmen resetlenmiyorsa, aldığınız firmayla irtibata geçin onlar size yardımcı olacaklardır.
_____________________________10153 Mesaj
18 Eylül 2010; 22:26:20 

valla dostum o işlem öyle oluyorsa benim kartuş çipleri bozuk neyse ben bi aldigim yerle irtibata geceyim anlatayim durumu. saol.
_____________________________

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB


3682 Mesaj
20 Eylül 2010; 4:53:48 


quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

valla dostum o işlem öyle oluyorsa benim kartuş çipleri bozuk neyse ben bi aldigim yerle irtibata geceyim anlatayim durumu. saol.

bende dolum işleminden sonra sıkıntı yaşayabiliyorum ama biraz uğraşınca kendine geliyor..arkadaşın dediği gibi bikaç kere çıkarıp takmak kısacası biraz kurcalamak gerekiyor:)) aldığın yer çözmüştür umarım sorunu..10153 Mesaj
21 Eylül 2010; 23:35:17 

evet yazamadim buraya o gün mesaj atinca siteye sgolsunlar pazartesi sabahi aradilar benı ve çip yolladilar bugun elimdeydi taktim tüm kartuşlar full şekilde görünüyor. sorun çözülmüştür yani.
_____________________________

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB


 
514 Mesaj
9 Ekim 2010; 15:20:41 

Arkadaşlar aşağıdaki adreste bulunan yacıyı almayı düşünüyorum; bu yazıcı hakkında ne düşünüyorsunuz, ne önerirsiniz(hayatımda kartuş lafını bu gün duydum, benim için daha kolay anlayabileceğim bir dilde burada yazdıklarınızı kısaca açıklar mısnız?

http://evegelir.com/pro...5-All-in-one-Tar-FotYaz

Hayatımdaki ilk kez bir yazıcım olacak, ilk aylar ayda sadece 15 sayfa siyah çıktı ancak alırım sanırım.

eğer bu yazıcılar uygun değilse bana bu siteden başka bir yazıcı önerebilir misiniz.

http://evegelir.com/sub...alog&subcategory=Yazici

niye bu site konusunda ısrar ediyorum derseniz, bir fiyatları ucuz, ikincisi ise benim bu sitede % 10 kadar bir indirim hakkım var, gerçi 100 TL'yi geçmem gerekiyor, indirimi de katarsak 112 lirayı geçicem ki ücretsiz kargodan yararlanabileyim. Beğendiğim bu yazıcı bana ortalama bana 87 liraya geleceğine göre acaba o 13 liralık (yani indirimsiz 15 liralık) ne alsam bu siteden.(belki bir fikir verirsiniz)

Bir de yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyim, bilgi verirseniz sevinirim. Bir de kartuş konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. kartuş ne demek örneğin.

Not; ben yazıcıyı usb ile lap-toba bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Bilginize< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SosyalNet -- 9 Ekim 2010; 15:43:43 >
_____________________________509 Mesaj
15 Ekim 2010; 10:56:54 

Güzel bilgiler için teşekkürler. Bu konu daha çok mesaj almalıydı diye düşünüyorum. Demek herkes orjinal kartuş kullanıyor...
_____________________________

OLYMPUS EPL-1 - 14-42mm - 50 mm f:1.8 Olympus- 75-300 mm OZECK -70-210 mm Cosina -Nikon D7100 + 18-140 mm Nikon VR +11-16 mm Tokina https://www.flickr.com/photos/osmankeser/


509 Mesaj
15 Ekim 2010; 11:08:50 


quote:

Orijinalden alıntı: SosyalNet

kartuş ne demek örneğin.

Not; ben yazıcıyı usb ile lap-toba bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Bilginize


Aldınız mı yazıcıyı?
Kartuş yazıcının içindeki genelde bir siyah ve 3-4 renkli kutudan mürekkep*, mürekkep kabı demektir.

Lazer yazıcılarda ise mürekkep yerine kuru toz boya kabları vardır ki buna toner denir.


*sıfat Birleşmiş, birleşik.
_____________________________

OLYMPUS EPL-1 - 14-42mm - 50 mm f:1.8 Olympus- 75-300 mm OZECK -70-210 mm Cosina -Nikon D7100 + 18-140 mm Nikon VR +11-16 mm Tokina https://www.flickr.com/photos/osmankeser/


 
514 Mesaj
15 Ekim 2010; 20:31:32 

Yok daha almadım, ilginiz için teşekkürler; peki laptop için farkeder mi? Yani ben her yazıcıyı laptoba bağlayabilir miyim? Birde bu bahsedilen olayı her yazıcıya uygulayabilir miyim? ayda sadece 15 sayfa siyah çıktı için yazıcıya çok para vermek ya da o tozlu olan tonerli yazıcılardan almaya gerek var mı? Sanırım kartuşlu renkli bir yazıcı bana yeter artar yanılıyor muyum? Sonra çok kullanmayınca yazıcım kuruyup bozulmasın? Mürekkebin kuruyp yazıcıyı bozma ihtimali varmış. Bu 4 renkli mürekkep olayı bana mantıklı geldi, arada fotoğraf da çıkarabilirim belki.
_____________________________2806 Mesaj
25 Ekim 2010; 11:11:41 

Epson Stylus SX115 kullanıyorum. Siyah kartuşum bittiğinden ben de kartuş seti almak istiyorum. İnternetten biraz araştırdım ve bunları buldum. Yazıcımı çok fazla kullanmıyorum. Mesela haftada ortalama 5 sayfa falan yazdırırım. Ev kullanıcısıyım. Yani bu kartuşlar kuruma falan yapabilir mi ? Ve sadece siyah kartuşum bitti. Yazılanları okudum. Ve yalnız tek renk bittiğinde hepsini değiştirmem gerekiyor sanırım.

Aşağıdaki setleri buldum hangisi benim için daha iyi olur? Hangisi daha kaliteli aralarında fiyat farkları da var.

http://www.bitmeyenkart...us-Seti-DOLU,PR-58.html 49 TL

http://www.bitmeyen-kar...UREKKEP-SETI,PR-94.html 37,76 TL

http://www.cescesor.com...n-Kartuslari,PR-54.html 66,08 TL

Teşekkürler.
_____________________________ 
64 Mesaj
1 Kasım 2010; 13:34:42 


quote:

Orijinalden alıntı: sallapati33

kardeşim epson t0611 serisi falan dolmuyo nereye sallıyon böyle ?


Selamlar..

t0611 serisi kartuşlar için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz.

T0611 serisi dolan kartuşlar - 34 TL (Kargo ve KDV Dahil)

T0611 Serisi Bitmeyen Kartuş sistemi - 119 TL (KDV ve Kargo Dahil)

Saygılar..
sevgiler..

Yaşar ASA
Bitmeyen Kartuş
0538-659 2750
_____________________________ 
64 Mesaj
1 Kasım 2010; 14:33:22 


quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Epson Stylus SX115 kullanıyorum. Siyah kartuşum bittiğinden ben de kartuş seti almak istiyorum. İnternetten biraz araştırdım ve bunları buldum. Yazıcımı çok fazla kullanmıyorum. Mesela haftada ortalama 5 sayfa falan yazdırırım. Ev kullanıcısıyım. Yani bu kartuşlar kuruma falan yapabilir mi ? Ve sadece siyah kartuşum bitti. Yazılanları okudum. Ve yalnız tek renk bittiğinde hepsini değiştirmem gerekiyor sanırım.

Aşağıdaki setleri buldum hangisi benim için daha iyi olur? Hangisi daha kaliteli aralarında fiyat farkları da var.

http://www.bitmeyenkart...us-Seti-DOLU,PR-58.html 49 TL

http://www.bitmeyen-kar...UREKKEP-SETI,PR-94.html 37,76 TL

http://www.cescesor.com...n-Kartuslari,PR-54.html 66,08 TL

Teşekkürler.Selamlar..

Tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda 2-3 aydan fazla kullanılmadığında tıkanma ve donma riski olabilir. Bunu engellemek için en az 2 haftada bir kez 2-3 sayfa çıktı almalısınız.

Dolan kartuşların üzerinde bulunan hava tıpalarını yazıcıyı kullanmadığınızda kapalı tutarak da donma vs. gibi durumları engelleyebilirsiniz.

891 kartuşlarla ilgili aşağıdaki linke de bakabilirsiniz.

EPSON T0891 KOLAY DOLAN KARTUŞLAR (DOLU) - 34 TL (kargo ve KDV dahil)

Ürünler kendi ithalatımız olup 2 yıl garantilidir. Tüm kargoları da biz ödüyoruz.

Herhangi bir sorunuz olursa bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Saygılar..
Sevgiler..

Yaşar ASA
BİTMEYEN KARTUŞ
0538-659 1750
bitmeyenKartus .com .tr
_____________________________1079 Mesaj
1 Kasım 2010; 21:12:11 

epson SX110 yazıcı için atık mürekkep sayacı sıfırlama ve diğer bakım programı. buyrun.

http://rapid share.com/files/428356943/SX110_bakim_programi.zip< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 4 Kasım 2010; 22:09:48 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/


 
683 Mesaj
5 Kasım 2010; 9:16:40 

Arkadaşlar Epson sx 215 almayı düşünüyorum. Fotoğraf baskıları ne kalitede acaba? Yani 10x15 fotoğraf baskısını fotoğrafçılardaki gibi
kaliteli yapabiliyor mu? Ayrıca kolay dolum kartuşlarından aldığımda ortalama kaç fotoğraf basabilirim acaba? Kullanan ya da bilgisi
olanlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihen -- 5 Kasım 2010; 9:18:35 >
_____________________________1557 Mesaj
7 Kasım 2010; 0:05:20 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

Arkadaşlar Epson sx 215 almayı düşünüyorum. Fotoğraf baskıları ne kalitede acaba? Yani 10x15 fotoğraf baskısını fotoğrafçılardaki gibi
kaliteli yapabiliyor mu? Ayrıca kolay dolum kartuşlarından aldığımda ortalama kaç fotoğraf basabilirim acaba? Kullanan ya da bilgisi
olanlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.
ben de sx215 var. fotoğrafları kalite olarak iyi ama profesyonel kalitede olduğunu söyleyemem. çekilen fotoğrafın kalitesi de baskı kalitesini etkiliyor. ben genelde 1mp.'de çekilmiş fotoları denedim, bazen çok iyi sonuç aldım, bazıları da iyi olmadı. ama 2-3mp. gibi fotoğraflarda daha iyi sonuç alınabilir denemek lazım.
kolay dolan kartuşlardan aldım, bir tam dolu kartuşla saymadım ama oldukça fazla sayıda fotoğraf baskısı alınabiliyor.
_____________________________ 
683 Mesaj
7 Kasım 2010; 15:17:13 


quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

ben de sx215 var. fotoğrafları kalite olarak iyi ama profesyonel kalitede olduğunu söyleyemem. çekilen fotoğrafın kalitesi de baskı kalitesini etkiliyor. ben genelde 1mp.'de çekilmiş fotoları denedim, bazen çok iyi sonuç aldım, bazıları da iyi olmadı. ama 2-3mp. gibi fotoğraflarda daha iyi sonuç alınabilir denemek lazım.
kolay dolan kartuşlardan aldım, bir tam dolu kartuşla saymadım ama oldukça fazla sayıda fotoğraf baskısı alınabiliyor.


ben de sx 215 için vatan bilgisayarın kampanyasından siparişimi verdim. kolay dolan kartuşlarınızı nerden ve kaça aldınız acaba? bir de kullandığınız fotoğraf kağıdını öğrenebilir miyim?
_____________________________1557 Mesaj
10 Kasım 2010; 23:48:06 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihenben de sx 215 için vatan bilgisayarın kampanyasından siparişimi verdim. kolay dolan kartuşlarınızı nerden ve kaça aldınız acaba? bir de kullandığınız fotoğraf kağıdını öğrenebilir miyim?


mesajınızı yeni gördüm. ben kolay dolan kartuşları yurtdışından aldım. mürekkepleri de Print marka aldım, 60ml.lik şişesi gayet uygun fiyata.
http://www.bitmeyen-kar...urekkepleri,CA2-31.html

fotoğraf kağıdın da memnunum. gayet parlak ve kaliteli. Hp Q8692A Avantajlı Parlak Fotoğraf Kağıdı 100 adet 10*15cm. fiyatı 10TL. civarında..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 29 Kasım 2010; 22:53:44 >
_____________________________ 
36 Mesaj
25 Kasım 2010; 20:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm
mesajınızı yeni gördüm. ben kolay dolan kartuşları dealextreme sitesinden aldım (yurtdışı). mürekkepleri de print marka aldım, 60ml.lik şişesi 2tl.ye..

fotoğraf kağıdın da memnunum. gayet parlak ve kaliteli. Hp Q8692A Avantajlı Parlak Fotoğraf Kağıdı 100 adet 10*15cm. fiyatı 10TL. civarında..

yurtdışı siteden alış veriş nasıl yapılıyor ? siteyi inceledim fiyatlar gayet iyi, benim kafama takılan gümrükten geçişi nasıl oluyor ? her hangi bir gümrük vergisi ödeniyormu ? alınan ürünün ödemesi nasıl yapılıyor ? anladığım kadarıyla sitede kargo ücretsiz gözüküyor, mürekkepleri ve fotoğraf kağıtlarınıda yurtdışı siteden mi aldınız ?
Ayrıca kolay dlan kartuş kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, kolaydolan kartuş aldığımızda ayrıca çip resetleyici almak gerekiyormu ?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akaslan73 -- 25 Kasım 2010; 20:17:33 >
_____________________________ 
58 Mesaj
25 Kasım 2010; 23:09:09 


quote:

Orijinalden alıntı: akaslan73
... kolay dlan kartuş kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, kolaydolan kartuş aldığımızda ayrıca çip resetleyici almak gerekiyormu ?

KartuşMatik oto-reset çiplidir ve kendini resetler, böylece çip resetleyici almanız gerekmez.

Epson SX 215 model yazıcınızla uyumlu KartuşMatik:
Epson T0711 - T0714 Oto-Reset Kolay Dolum Kartuşları (KartuşMatik Marka)
http://www.kartus.web.t...MATIK-MARKA-pid-31.html

Sadece kartuş almak yerine KartuşMatik kartuş ve mürekkepten oluşan kampanya paketini de alabilirsiniz (kaliteli mürekkep, kaliteli baskı için yaşamsal öneme sahiptir kuşkusuz):
http://www.kartus.web.t...ATIK-MARKA-pid-554.html

"Çok baskı yapıyorum, kartuşlarımı sık sık çıkarıp takmak benim için külfet" diyorsanız, aşağıdaki "sürekli besleme sistemi (Continuous Ink Supply System - CISS)" içeren KartuşMatik çözümü tam size göre:
http://www.kartus.web.t...NYA-PAKETI-pid-437.html
_____________________________2367 Mesaj
4 Aralık 2010; 17:57:25 

Yazıcı markam Epson LQ 2080 Arkadaşlar yazıcı çıktı veriyor yalnız kesik kesik veriyor görünürde bir sorun yok ama bunu nasıl düzeltebilirim.Yazıcıdan aldığım çıktıyı PDF formatında taradğım için sayfaya eklemeyemiyorum yalnız upload sitesine yükledim linkini veriyorum bilen arkadaşlarımız sayfaya eklerse sevinirim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Link:

http://www.upload.gen.t...b9rm7/tara0001.pdf.html
_____________________________ 
683 Mesaj
4 Aralık 2010; 21:57:57 


quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Yazıcı markam Epson LQ 2080 Arkadaşlar yazıcı çıktı veriyor yalnız kesik kesik veriyor görünürde bir sorun yok ama bunu nasıl düzeltebilirim.Yazıcıdan aldığım çıktıyı PDF formatında taradğım için sayfaya eklemeyemiyorum yalnız upload sitesine yükledim linkini veriyorum bilen arkadaşlarımız sayfaya eklerse sevinirim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Link:

http://www.upload.gen.t...b9rm7/tara0001.pdf.html


yazıcının kitapçığı varsa onu bi gözden geçirin. benim yazıcıda kesik kesik yazmaları ve kartuşlarda oluşabilecek tıkanmaları açmak için bir özellik var. sizin yazıcınızda böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama sorun onunla alakalı olabilir.
_____________________________2367 Mesaj
4 Aralık 2010; 23:31:34 


quote:

Orijinalden alıntı: fatihen


yazıcının kitapçığı varsa onu bi gözden geçirin. benim yazıcıda kesik kesik yazmaları ve kartuşlarda oluşabilecek tıkanmaları açmak için bir özellik var. sizin yazıcınızda böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama sorun onunla alakalı olabilir.

Kitapçığını bulamadım?Yetkili servise çıktı örneğiyle birlikte durumu izah eden bir e posta yolladım bakalım ne cevap verecekler.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2367 Mesaj
7 Aralık 2010; 17:50:46 

Sorunu buldum iğnelerinden bir tanesi kırıkmış yazıcının arkadaşlar bu nokta vuruşlu yazıcı malzemesi satan veya tamiri yapan Bursada bildiğiniz bi yer var mı?
_____________________________ 
117 Mesaj
14 Aralık 2010; 21:37:51 

Ben de dün sx215 modeli yazıcıyı sipariş ettim. EPSON T0711-T0714 kartuşlar durabrıte mi yoksa clara mı kullanır. 2 gündür bakıyorum bulamadım.
_____________________________

Düğün fotoğrafçısı Ankara // www.kulisfotograf.com //


 
117 Mesaj
15 Aralık 2010; 17:15:07 

Buldum durabrite kullanıyormuş yazıcı.. Bu arada bana teşhir ürünü göndermiş vatan bilgisayar. İcabna bakacağım. Birçok kişiye yapmışlar bu rezil davranışı. Vatanbilgisayarın internet siparişlerine dikkat edin topkapı dışından gelen siparışler kullanılmış ürün oluyor diyorlar benimki mersinden geldi.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemdgn89 -- 15 Aralık 2010; 18:44:01 >
_____________________________

Düğün fotoğrafçısı Ankara // www.kulisfotograf.com //


3682 Mesaj
16 Aralık 2010; 4:59:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Sorunu buldum iğnelerinden bir tanesi kırıkmış yazıcının arkadaşlar bu nokta vuruşlu yazıcı malzemesi satan veya tamiri yapan Bursada bildiğiniz bi yer var mı?

yaşar beye bir mesaj atın isterseniz o bursada çünkü size muhakkak yardımcı olucaktırquote:

Orijinalden alıntı: cemdgn89

Buldum durabrite kullanıyormuş yazıcı.. Bu arada bana teşhir ürünü göndermiş vatan bilgisayar. İcabna bakacağım. Birçok kişiye yapmışlar bu rezil davranışı. Vatanbilgisayarın internet siparişlerine dikkat edin topkapı dışından gelen siparışler kullanılmış ürün oluyor diyorlar benimki mersinden geldi.

bu durum sadece vatan bilgisayara özgü değil..internetten satışı olan ve aynı zamanda normal mağazalarıda olan vatanbilgisayar tarzı(bimeks,teknosa,darty vs.) biçok firma bunu yapıyor..mağazadaki ufak tefek sorunlu yada teşhir ürünleri internetten çakıyorlar millete.o yüzden elinizden geldiği kadar görerek alın.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeCCCe -- 16 Aralık 2010; 5:07:54 > 
58 Mesaj
16 Aralık 2010; 15:49:37 


quote:

Orijinalden alıntı: cemdgn89

Ben de dün sx215 modeli yazıcıyı sipariş ettim. EPSON T0711-T0714 kartuşlar durabrıte mi yoksa clara mı kullanır. 2 gündür bakıyorum bulamadım.


Kısa bilgi:
Durabrite bir Epson markasıdır ve Epson'un pigment mürekkeplerinin markasıdır.
Claria bir Epson markasıdır ve Epson'un dye mürekkeplerinin markasıdır.

"Durabrite kullanılır" demek, Epson'un uygun pigment mürekkebi kullanılır demektir. "Claria kullanılır" demek, Epson'un uygun dye mürekkebi kullanılır demektir.

-----------

Hayırlı olsun yeni yazıcınız. Ev kullanıcısı iseniz yazıcınıza uygun ekonomik KartuşMatik çözümü:

Epson T0711 - T0714 Serisi Kolay Dolum Kartuşları + 4 Renk Pigment Mürekkep Kampanya Paketi (KartuşMatik Marka)
_____________________________ 
117 Mesaj
19 Aralık 2010; 19:51:42 


quote:

Orijinalden alıntı: mener
Kısa bilgi:
Durabrite bir Epson markasıdır ve Epson'un pigment mürekkeplerinin markasıdır.
Claria bir Epson markasıdır ve Epson'un dye mürekkeplerinin markasıdır.

"Durabrite kullanılır" demek, Epson'un uygun pigment mürekkebi kullanılır demektir. "Claria kullanılır" demek, Epson'un uygun dye mürekkebi kullanılır demektir.

-----------

Hayırlı olsun yeni yazıcınız. Ev kullanıcısı iseniz yazıcınıza uygun ekonomik KartuşMatik çözümü:

Epson T0711 - T0714 Serisi Kolay Dolum Kartuşları + 4 Renk Pigment Mürekkep Kampanya Paketi (KartuşMatik Marka)


Teşekkürler dün printeri kendim değiştirdim ve office bx305f modeli ile değiştirdim. Bu printerin kartuşları öncekinden farklı. T1291...T1294 kartuşlarını kullanıyor. Bu kartuşların da doldurulan modeli var mıdır?
_____________________________

Düğün fotoğrafçısı Ankara // www.kulisfotograf.com //


 
58 Mesaj
20 Aralık 2010; 11:29:00 


quote:

Orijinalden alıntı: cemdgn89Teşekkürler dün printeri kendim değiştirdim ve office bx305f modeli ile değiştirdim. Bu printerin kartuşları öncekinden farklı. T1291...T1294 kartuşlarını kullanıyor. Bu kartuşların da doldurulan modeli var mıdır?

Hayırlı olsun.

Bahsettiğiniz Epson modeli (Epson Stylus Office BX 305 F) için maalesef doldurulabilir kartuşlu baskı çözümü yok.
_____________________________ 
117 Mesaj
20 Aralık 2010; 14:11:04 

Kötü dedin be hocam ileride felanda mı çıkmaz?
_____________________________

Düğün fotoğrafçısı Ankara // www.kulisfotograf.com //

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Aralık 2010; 0:04:08 


quote:

Orijinalden alıntı: cemdgn89

Kötü dedin be hocam ileride felanda mı çıkmaz?


3-4 ay içinde stoklarımızda olacağını tahmin ediyorum; lütfen kontrol ediniz. (kartus.web.tr)

saygılar
KartusWebTR


 
61 Mesaj