Şimdi Ara

Megane 3 ler kronik sorunlu mu? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
2
Favori
123.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 DCi'lar son günlerde dikkatimi çekiyor. alan satıyor.. 5-6bin km'de satılık 130 luk megane'lar var..
    sanırım yakıt tüketimi yüksek alan memnun kalmıyor satılığa çıkarıyor..
  • kufur etmemek ıcın zor tutuyorum bu megane 3 e... daha 1000 km olmadı bende yavaş yavaş satmayı planlıyorum
  • hayıdır hocam? sorun nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

hayıdır hocam? sorun nedir?

debriyajdan ayrı bi gıcırtı sesi gelıyor servıse goturdum normal bu kavrama felan anlamayacagım bır kac sey soyledı sankı hıc araba kullanmadık bız.. her tarafından gıcırtılar cızırtılar gelıyor.. renault neymıs boyle ya
  • Gerçekten de Renault'un işçiliği çok kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayan arakadaşım megane 3 dizel otomatik aldı araba 1 yıl sonra şanzımandan ses gelemeye başladı.kız iyiki garanti var dedi yoksa ..bayaa bi masraf.şanzıman komple değişmiş. şimdi arabayı satacak.japon araba alacak.
  • Gercekten renault neymis ya.. bi yanda mercedes e k9k motor veren bir otomobil markasi var diger yanda bir kac sorun yasamis insan.. bi aracim yok ama meslek icabi bir suru markanin, doseme alti, montaj hatti, kronik problemi gibi konularda fkir sahibi oluyorum. Hic bir zaman boyle kesin dille elestirmedim ureticileri. Toyota da kronik sorun tespit edilir kac milyon arac geri cagirilir bizim insanimiz aa ne duyarlilar bak hatalarini gormusler hemen geri cagiriyor derler, ayni hatayi renault yapsa servis sizin ruhunuz bile duymadan bu hatayi giderir, soylemez cunku soylese al iste renault denir.. VW golf sabit aks a gecer bizim insanimiz abi nolcak bak nasil guzel yol tutusu var hic bozulmadi vw kalitesi der (yuh dedigim nokta buydu).. Anlayacaginiz koru korune sadece kendisi sahip oldugu icin digerlerine tu kaka diyen insanlar dolu bu memlekette lutfen sizde onlardan biri olmayin. Megane sinifinda gayet basarili arkadaslar egri oturup dogru konusmak lazim sac kalinligi malzemesi vs. golf den farki yok ayrica oyle "kalite" dediginiz seyin tanimina bakarsaniz niye her begenmediginiz seye kalitesiz dediginizi anlarsiniz. Elestirinin dozunu kacirmayalim lutfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qualius -- 6 Mart 2013; 0:57:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Qualius

Gercekten renault neymis ya.. bi yanda mercedes e k9k motor veren bir otomobil markasi var diger yanda bir kac sorun yasamis insan.. bi aracim yok ama meslek icabi bir suru markanin, doseme alti, montaj hatti, kronik problemi gibi konularda fkir sahibi oluyorum. Hic bir zaman boyle kesin dille elestirmedim ureticileri. Toyota da kronik sorun tespit edilir kac milyon arac geri cagirilir bizim insanimiz aa ne duyarlilar bak hatalarini gormusler hemen geri cagiriyor derler, ayni hatayi renault yapsa servis sizin ruhunuz bile duymadan bu hatayi giderir, soylemez cunku soylese al iste renault denir.. VW golf sabit aks a gecer bizim insanimiz abi nolcak bak nasil guzel yol tutusu var hic bozulmadi vw kalitesi der (yuh dedigim nokta buydu).. Anlayacaginiz koru korune sadece kendisi sahip oldugu icin digerlerine tu kaka diyen insanlar dolu bu memlekette lutfen sizde onlardan biri olmayin. Megane sinifinda gayet basarili arkadaslar egri oturup dogru konusmak lazim sac kalinligi malzemesi vs. golf den farki yok ayrica oyle "kalite" dediginiz seyin tanimina bakarsaniz niye her begenmediginiz seye kalitesiz dediginizi anlarsiniz. Elestirinin dozunu kacirmayalim lutfen..

Güzel yazmışsın hocam,

• quote:

Gercekten renault neymis ya.. bi yanda mercedes e k9k motor veren bir otomobil markasi var diger yanda bir kac sorun yasamis insan.. bi aracim yok ama meslek icabi bir suru markanin, doseme alti, montaj hatti, kronik problemi gibi konularda fkir sahibi oluyorum. Hic bir zaman boyle kesin dille elestirmedim ureticileri. Toyota da kronik sorun tespit edilir kac milyon arac geri cagirilir bizim insanimiz aa ne duyarlilar bak hatalarini gormusler hemen geri cagiriyor derler, ayni hatayi renault yapsa servis sizin ruhunuz bile duymadan bu hatayi giderir, soylemez cunku soylese al iste renault denir.. VW golf sabit aks a gecer bizim insanimiz abi nolcak bak nasil guzel yol tutusu var hic bozulmadi vw kalitesi der (yuh dedigim nokta buydu).. Anlayacaginiz koru korune sadece kendisi sahip oldugu icin digerlerine tu kaka diyen insanlar dolu bu memlekette lutfen sizde onlardan biri olmayin. Megane sinifinda gayet basarili arkadaslar egri oturup dogru konusmak lazim sac kalinligi malzemesi vs. golf den farki yok ayrica oyle "kalite" dediginiz seyin tanimina bakarsaniz niye her begenmediginiz seye kalitesiz dediginizi anlarsiniz. Elestirinin dozunu kacirmayalim lutfen..

lütfen araç alın megane ve kendınızın olsun sonra bu yorumu yapın

kimse burada kendi kullandıgı ve satın aldıgı araca çamur atmak istemez..

ee davulun sesi uzaktan kulağa hoş geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sessiz@Saglıkcı -- 6 Mart 2013; 16:44:56 >

• Herkese merhabalar;
    Forumu uzun zamandır misafir olarak takip ettim dün kayıt oldum ve bir forumda ilk mesajım :)

sevgili arkadaşlar 15 şubat2013 tarihinde 2012 model megane 3 touch 1.5dci manuel otomobili sıfır olarak aldım.
    Aldığım günden bu yana araca her binip çalıştırdığımda motorunu dinledim düzgün yolda ve bozuk yolda camlar ve müzik kapalı olarak araçtan gelen sesleri dinledim ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak isterim.

2010-2013 yılları arasında renault clio alize sedan 1.5 dci kullandım. İkinci el olarak 98000 de almıştım. 167000 km ye kadar hiç bir problem çıkarmadı. tabiki bunda bakımlarını zamanında yaptırmamın faydası olmuştur ). Aracın bütün bakımları sanayide yapıldı yani hiç servise gitmedim ve bakım maliyeti 120-150 tl arasıydı. km de 0,21 tl yakıt masrafı vardı..
    1.5 dci motoruna bu otomobilde hayran kaldım ve yeni alacağım otomobilin kesinlikle 1.5dci motora sahip olması gerektiği fikri iyice yerleşti.
    Bu motorun sağlam bir motor olduğunun kararına kendi kullanımımla vardım. Mercedesin bu motoru kullanmak istemesine şaşırmadım sadece ne kadar haklı düşündüğümü gördüm.
    Aracı servisten teslim alırken özellikle motora rodaj yapılmasına gerek varmı diye sordum servisteki eleman ısrarla rodaj yapmanıza gerek yok istediğiniz gibi basın dedi. Tabi bu cevap beni tatmin etmedi kullanıcı kitabından motorun ilk 1500km boyunca 2500 deviri geçmemem gerektiğini öğrendim :) halen bunu uyguluyorum. Motorun tam performansına ulaşması 6000 km de olacakmış..

Sabahları motor soğukken ilk çalıştırmada rölantideki düzensizlik dikkatimi çekti . Bu düzensizlik motor ısındıktan sonra kayboluyordu. Servisi aradım sabahları motora zengin karışım gittiğini ve bu nedenle motorun ritminde çok az düzensizlik olabileceği söylendi mantıklı bir açıklamaydı rahatladım.

ikinci sıkıntı ise forumda bu konuyu okuduktan sonra yaşandı yaklaşık 15 gün boyunca araçtan hiç ses duymamıştım çok kıl bir durum ama yazıyı okuduktan sonra malesef kafam bu ses olayına takıldı ve her bindiğimde seslere dikkat kesilmeye başladım.

Gerçekten ses olup olmadığını anlamak için torpido kapı içleri ve bagajdaki gereksiz bütün malzemeleri araçtan çıkardım. Önce bozuk yollarda sonrada normal yollarda aracı sürdüm.

Evet bozuk yollarda ön göğüsün oradan çıtırtılar geliyordu. Bu çıtırtının şiddeti ise çok çok düşüktü yani duymak istemezseniz duyulmaz. Ha bu arada o yoldan hangi marka geçerse geçsin o sesi duyarsınız o derece bozuk bir yol (belki duymuşsunuzdur D400 karayolu kalkan-antalya arka yol).

Gelelim düzgün asfalta
    Bebek uyuyan bir evdeki sessizlik aracın içindeydi .Dizel bir araca bindiğinizi anca benzin istasyonunda hatırlarsınız
    Evet ses konusunda sıkıntı yaşamış arkadaşlar vardır bu bir gerçektir ama bu aracın kötü olduğunu göstermez
    Araç o kadar iyiki Mais'in ve yetkili servislerin yaptıklarına rağmen çok iyi satış rakamlarına ulaştı.
    En sevdiğim yer ise usb belleğimden müzik dinleyebilmem.

herkese iyi akşamlar umarım yeni araç alacak arkadaşların fikir sahibi olmalarına yardımcı olur.

• aldım zaten teslim edilecek yakında, ayrıca 9 yıldır aktif olarak araç kullandığımı belirtmek istiyorum.

yanlış anlaşılmasın, aracınızda elbette problemler olabilir, söylemeye çalıştığım her markada olabilecek hatalardır. servis olarak eğer istanbul'da yaşıyorsanız oradaki servisler hakkında kötü yorumlar sık sık duyuyoruz ancak bu renault ya özgü bir problem değil. debriyaj pedalından ses geldiğini yazmışsınız kesinlikle kabul edilebilir bir şey olduğunu söylemiyorum olmamalı, serviste bu bir problem değil diyen kimse gerek adıyla gerek direk servis adı ile renault ya iletmenizi tavsiye ederim, bu konuda gerekli özenin gösterildiğini biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qualius -- 6 Mart 2013; 21:14:17 >
  • şöyle bir durum var büyük bir hevesle gidip beğenip alıyorsunuz sonrasında boyle basitmi değilmi bilmediğiniz problemlerle karşılaşıyorsunuz ve gerçekten bu durumda can sıkıcı hal alıyor sonrasında da ister istemez veryansın edebiliyoruz..
    Mutlaka ki ben diğer markalarda sıfır hata olduğunu savunmuyorum. fakat bu renault gibi ilgisiz olmadıklarını biliyorum. zamanında vw golf aracım vardı inanılmaz derecede servis ve yetkililer olsun ilgililerdi.. fakat renaultta yazmadıgım yer kalmadı, ve şunu da demiyorlar ya arkadaşım sen hep kötü yazıyorsun gel bakalım senin aracının sıkıntısı var mı yokmu doğru mu diyorsun yoksa bizimi karalıyorsun bile demiyor..
    Umarım kimse problem yaşamaz
    Ama ben buradan yaşadığım tecrübe ettiğim araç hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşacagım. Facebookta onlarca yazdım şikayet sitelerine onlarca yazdım fakat kimse oralı olmadı..
    Ve bunları yazarkende hiç azınsanmayacak düzeyde kullanıcının bir çoğunda sıkıntılar,problemler oldugunu gördüm..
    Satıncaya kadar olmamalı, gidip 20 liraya bir ürün alıyoruz da adamlar fiyatına bakmadan bu ucuzmuş pahalıymış demeden ürünlerinin sonuna kadar arkasında duruyorlar.. bunu renaulttanda beklemek sanırım yanlış olmasa gerek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

lütfen araç alın megane ve kendınızın olsun sonra bu yorumu yapın

kimse burada kendi kullandıgı ve satın aldıgı araca çamur atmak istemez..

ee davulun sesi uzaktan kulağa hoş geliyor..

Katılıyorum. 14.000 km sıfırdan aldığım megane III durduğu yerde elektrik kaçağından dolayı yandı. Aldığımdan beri sürekli elektrik ve akü arızası veren bu araba şu an pert e çıkmış durumda. kimsenin Renault'a çamur atma gibi bir derdi yok. Ben arabamın kullanımından memnundum. Ancak aldığım günden beri problem çıkaran ve sonunda yanan bu araba için kadermiş de diyemiyeceğim, kimse kusura bakmasın.

Müşteri hizmetleri deseniz ayrı bir rezalet. Bana kuru bir geçmiş olsun mailiyle geçiştirdiler. Ne bir detaylı inceleme, ne bir teknik rapor, hiç bir şey yok. Garantisi daha bitmemişti aracımın. Ancak hiç birşey yapamıyorum.

• kasko yokmuydu hocam?
  • herkese mrblar forumda dolasırken buraya geldım bende megane ıle ılgılı bırkac sey soylemek ıstıyrm oncelıkle yıllardan berı renault kullanıcısı bır aıleden gelıorm toroslar brodway lar europa ve sonrasında megane herseyden once ben bır tuketıcıyım ve herzamanda oyle kalıcam. lafı fazla uzatmadan bır kac sey paylasmak ıstıyrm oda megane 2 privelage 1.5 dci 80hp sorunları aldıgımı 2007 yılından bu yana bırcok sorun yasadık tavandan gelen sesler dıreksıyondan gelen sesler vıtes motor vs gecen yaz ayında 3800 tl massrafı oldu ama kaza sonucu degı l gecen haftada nasıl olmussa motor kasnagı denen zımbırtı ve bırkac sey daha 4200 tl massraf cıktı.bu saydıgım masraflar perıyodık bakımları trger aksamı harıcınde cıkan masraflar su an arac renoda cıktıgı zaman parlatıp temızleyıp satıcam. su an aılemden ayrı yasıyrm kendı evım var ama cogu esyam eksık mısal led ekran bı tv m yok dokunmatık ekranlı bı tlfnm yok hıc olmadı vs. bır cok eksıgım var bunalımdayyım kısacası butun bunlara hep ımrenerek baktm hep ama bellı etmedım kımseye renonun hep kalıtelı oldugunu savundum durdum ama artk bunu yapmıcm benı bır daha reno zıncır vurup kolesı yapamıcak yooo hayırr buna ızın vermıcem benı hıcbır zaman bulamıcklar dun renoya gıttım aracımın durumuna bakmaya ama aracı dogru duzgun ıncelıyemedım cunkı korktum calısanların hepsı sankı bana bakıyr takıp edıolar gıbıydı yuzlerındekı o ıfade sankkı aslanın ımpalayı avlamadan once otların arasından ızlemesı gıbıydı 2010 yılı ıttıbarıyle bunyesıne yenı koleler kattı cok gordum bunlardan bı tanesı de komsum olan emeklı yuzbası fıkret abı basen onu gordugumde uzuluyrm neyse burdan son olarak benım gıbı genclere bır kac sey soylemek ıstıyrm oda eger maddı durumunuz cok ıyı degılse reno almayın benım durumuma dusmeyın sunu unutmayınkı ben herhangı bır araba markasının temsılcısı yonetıcısı yyada personelı degılım bu yuzden benı yanlıs anlamayın sakın benımkı sadece acı dolu bır sıtem allahın ıznıyle meganeyı satıp ınsaallahhh allahhım skoda octavıa (ustune kredı cekıp tabı) vw jetta yada chewrolet crueze alıcm ama buyuk ıhtıamalle skoda octavıa olucak gıbı kullandım bır arksmdan crueze nınde koltukları kokpıtı fılan cok kullanıslı ve sporttıftı hosuma gıttı ıkı arksmdada var onlar la konustum bugune kadar bı sorun yasamamıslar ozellıkle skoda sahıbı arksm sadece yag degısımı yaptrdgnı ıfade ettı ama sunuda ekledı kullanmanında onemlı pay saıhıbı oldugunu vurguladı. son olarak megane 3 alıcak olanların cok dıkkatlı olmasını ve alırlarsa sayet cok yavas narın zarıf kullanmalarını tavsıye eder herkese saygılarımı sunarım...

• merhaba arkadaşlar. benim 2011 megane 3 expression konfor paket 1.5 dci 85 bg aracım var. sıfır aldım ve yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum 38.000 km yaptım şu an ve tek bir sıkıntı dahi yaşamadım. yakıtta gayet iyi. ben memnunum diyorum sorum yaşamadım diyorum ama bu hiç bi zaman sorun yaşamayacağım anlamınada gelmez. eğer bir sorunla karşılaşırsam hemen buraya yazacağım. ama ben aracımdan çok memnunum
  • Benimkinin şanzumanı berbat oldu 23 bin km de golf candır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightcalimero

merhaba arkadaşlar. benim 2011 megane 3 expression konfor paket 1.5 dci 85 bg aracım var. sıfır aldım ve yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum 38.000 km yaptım şu an ve tek bir sıkıntı dahi yaşamadım. yakıtta gayet iyi. ben memnunum diyorum sorum yaşamadım diyorum ama bu hiç bi zaman sorun yaşamayacağım anlamınada gelmez. eğer bir sorunla karşılaşırsam hemen buraya yazacağım. ama ben aracımdan çok memnunum

bende de 2011 megane 3 expression var 85 bg. açıkça söylemek gerekirse aracı biraz sert kullanıyorum ki ankara yollarında çukura girmeden bir yerden başka yere gidene superman denir. benim aracı aldığım gün serviste teslim edilmeyi bekleyen 15 araç vardı ve sadece o gün teslim edilecek araçla olduğu söylendi. tek bir sorun yaşadım araçta o da sağ arka süspansiyonun altındaki plastik korumalık çıktı. illaki bu kadar arabanın bir kısmında sorun olacak, önceki aracım olan ford c-maxde de direksiyon kutusu problemi çok yaşadım. benim burada yazma nedenim birkaç araçtaki hataların markaya tamamen mal edilmesi. yolda giderken sağınıza solunuza bakın en çok hangi markayı göreceksiniz. ben bu arabayı aldığımda vw jetta 1.2 en boş hali 42.500 tl iken ben dizel ve full donanım aracı 41.000 tl ye aldım. bir ara haberlede yolda kalmış lamborghini çıkmıştı. mutlaka alın veya almayın diyemem ama ben aldığım için çok memnunum.

• Megane'lar kronik iyi araçlardır... Ödediğin paranın hakkını fazlasıyla verir. SUV ya da premium araç düşünmüyorsanız alın tepe tepe kullanın...
  • Megane coupe 1.5dci edc kullanıyorum.
    Ufak tefek sesler ve problemler var arabada.
    - camlar tam kapalıyken çıtalardan ufak ses geliyor.
    - Ön gösterge panelinden çıt çıt sesi geliyor bazen.
    - Airbag arızası uyarısı veriyor. Koltuğun altındaki kablolardan dolayıymış.
    - Yolcu koltuğu kafalığından ses geliyor.
    - Kapı iç kolundan ses geliyor.
    - Freni bıraktığında tak sesi geliyor.

Araçta malzeme kalitesi çok iyi, donanım dahil araba sınıfının üstünde ama almanlardaki gibi mükemmeliyetçilik kavramı yok.
    Bu sıkıntılar arabanın 1-2 gün serviste kalmayısla geçer %90 fakat daha 18.000 km olan arabada böyle saçma sapan ufak tek şeyler olması insanın canını sıkıyor.
    Renault teknisyenleri aman bundan da bir şey olma diyip ufak tefek şeyleri görmezden mi geliyor anlamış değilim.

Onun dışında araba gayet keyif verici, motor-şanzıman ikilisi ise çok iyi. Ses sistemi donanımı vs. de gayet tatmin ediyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.