Şimdi Ara

Panasonic TX-P42G20E (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.357
Cevap
6
Favori
136.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Panasonic mailime istinaden aşağıdaki cevabı göndermiş.. umarım cevapta kalmaz icraat olarak geri döner Panasonic camiasına..

Sayın Hulusi Çiçek,

Bu televizyonumuz MKV uzantılı dosyaları desteklememektedir. Bazı modellerimizde MKV uzantılı dosyalar oynatabilme özelliği mevcut fakat bu televizyonda mevcut değildir.
    HDD'ten film oynatma ile ilgili olarak söylemiş olduğunuz durumlar mevcuttur. Disk'i FAT32 formatına çevirdiğiniz de içindeki video'ları oynatıp disk'i görebiliyorsunuz. Fakat bu televizyon'da HDD bağlantısı video oynatmaktan çok, HDD'e yayın kayıt etmek amacıyla tasarlanmıştır.

İletmiş olduğunuz öneriler ilgili departmanlar ile paylaşılacaktır.

Panasonic Türkiye web sitesini kullandığınız için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,Panasonic Türkiyewww.panasonic.com.tr
  • WD Live yada Popcorn alacaksınız mecbur.
  • Tek eksiği o olsun artılarını anlata anlata dilimizde tüy bitti zten :)
  • Hulusi bey bana da aynı cevabı yazmışlar, umarım bir işe yarar.
  • Şu samsung c650 ve c6000 serilerinin en çok satma sebeplerinden biridir.. mkv ve birçok formatta video oynatmayı desteklemesi..

Panasonic zaten bunu da eklese gerçekten iyi bir pazar oluşturur.. yani daha iyi satış elde ederler..
    Çok maliyeti olacağını da zannetmiyorum.. hani donanımsal anlamda çok aman aman bi maliyet getireceğini sanmıyorum.. getirsede zaten satışa misli ile yansıtırlar.. Telif hakkı zaten yok.. (yanılmıyorsam formatlar için telif hakkı olmaması lazım)
  • sn albani,öncelikle selamlar. gördüğüm kadarıyla plazmalarda ısınma ve fazla elektrik tüketimi durumu var..benım kafama takılan ısınma konusu..gün içerisinde ortalma tv 10 saat açık kalıyor..yaz aylarında koşullar çok daha farklı-- hem ortam çok sıcak --hemde plazmanın ısınması teknik olarak sorun oluşturur mu? şuan crt tv kullanıyoruz yazın tv nın arka kapağına elimi sürdüğümde ısı çok fazla oluyor plazmalarda crt den daha fazla ısınma olduğunu düşündüğümden kafama takıldı .bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum.saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildirayy -- 31 Ocak 2011; 19:56:49 >
  • EVET BANADA AYNI CEVAP GELMİŞ ,

Sayın Reber UDUM,

Bu televizyonumuz MKV uzantılı dosyaları desteklememektedir. Bazı modellerimizde MKV uzantılı dosyalar oynatabilme özelliği mevcut fakat bu televizyonda mevcut değildir.
    HDD'ten film oynatma ile ilgili olarak söylemiş olduğunuz durumlar mevcuttur. Disk'i FAT32 formatına çevirdiğiniz de içindeki video'ları oynatıp disk'i görebiliyorsunuz. Fakat bu televizyon'da HDD bağlantısı video oynatmaktan çok, HDD'e yayın kayıt etmek amacıyla tasarlanmıştır.

İletmiş olduğunuz öneriler ilgili departmanlar ile paylaşılacaktır.

Panasonic Türkiye web sitesini kullandığınız için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,Panasonic Türkiyewww.panasonic.com.tr

Panasonic Destek Hattı
    info.tr@eu.panasonic.com
    444 72 62
  • ARKADAŞLAR VATANBİLGİSAYARDA televizyon 1599 tl ye satılıyor :((
    ben iki hafta olmadı alalı 1800 e

alacak arakdaşlar fırsatı kaçırmasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: reberudum

ARKADAŞLAR VATANBİLGİSAYARDA televizyon 1599 tl ye satılıyor :((

Aynen benimde 3 hafta oldu alalı 1800 buldum diye sevinmiştim :(, neyse buna takılmamak lazım tv mizin keyfini çıkaralım, elektronik işleri böyle işte.
  • vatanda o fiyata satılıyor ama sadece world card a satılmakda ya ben mecburmuyum world almaya deyilim yani insanlara zorla world card alın diyorlar bu ülkede insanlar bir kartla başedemiyor o yüzden o fiyata aldanmamak gerekiyor kart yoksa üründe yok asıl fiyat 12 taksitle sattıkları fiyattır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildirayy

sn albani,öncelikle selamlar. gördüğüm kadarıyla plazmalarda ısınma ve fazla elektrik tüketimi durumu var..benım kafama takılan ısınma konusu..gün içerisinde ortalma tv 10 saat açık kalıyor..yaz aylarında koşullar çok daha farklı-- hem ortam çok sıcak --hemde plazmanın ısınması teknik olarak sorun oluşturur mu? şuan crt tv kullanıyoruz yazın tv nın arka kapağına elimi sürdüğümde ısı çok fazla oluyor plazmalarda crt den daha fazla ısınma olduğunu düşündüğümden kafama takıldı .bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum.saygılar.

Isınma konusu beni de düşündürüyordu almadan önce, darty mağazasında yanında duran led tv'nin ekranına dokundum bir de 42g20 nin ekranına dokundum bariz bir şekilde sıcaklık farkı vardı, kasanın arkası da aynı şekilde sıcaktı, ama görüntü kalitesinden dolayı fikrimi değiştirmedim ve panasonic plazma aldım. Eve gelip kurulduğunda ilk gün 12 saat açık kalmıştı televizyon ekranına dokunduğumda ise mağazada baktığım led tv kadar ısındığını hatta daha az bir ısı olduğunu farkettim, ayarların düşükte olmasının sıcaklığa çok etkisi oluyor sanırım. Mağazalarda dinamik modda açıyorlar müşterinin gözüne güzel görünsün diye. Eğer bu kadar ısınıyorsa iyi dedim ben de. Ayrıca elektrik sarfiyatı da aynı şekilde renk ayarları ile doğru orantılı ve cihazın ürezinde belirtilen elektrik tüketim değeri maksimum değerdir sabit bir kanalı normal değerlerde izlerken çok daha az bir sarfiyatı olur cihazın. Örneğin 42G20E modelinde nominal tüketim değeri 280w, Açık modda ortalama güç tüketimi 129w görünüyor. Güç tüketimi ile ilgili olarak aşağıdaki video size fikir verebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=H-sXYXJ-aEg&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stinger -- 1 Şubat 2011; 0:45:22 >
  • quote:

siz ne zaman baktınız? ben şimdi netten baktım 1799 tl. world card 6 taksit fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mymetin

quote:

siz ne zaman baktınız? ben şimdi netten baktım 1799 tl. world card 6 taksit fiyatı.

Kampanya 31.01.2011 tarihi için geçerliydi, o nedenle şu an görünmüyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stinger -- 1 Şubat 2011; 0:47:47 >
  • kampanya uçtu gitti.. 1.599 TL başka bahara artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stinger

quote:

Orijinalden alıntı: yildirayy

sn albani,öncelikle selamlar. gördüğüm kadarıyla plazmalarda ısınma ve fazla elektrik tüketimi durumu var..benım kafama takılan ısınma konusu..gün içerisinde ortalma tv 10 saat açık kalıyor..yaz aylarında koşullar çok daha farklı-- hem ortam çok sıcak --hemde plazmanın ısınması teknik olarak sorun oluşturur mu? şuan crt tv kullanıyoruz yazın tv nın arka kapağına elimi sürdüğümde ısı çok fazla oluyor plazmalarda crt den daha fazla ısınma olduğunu düşündüğümden kafama takıldı .bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum.saygılar.

Isınma konusu beni de düşündürüyordu almadan önce, darty mağazasında yanında duran led tv'nin ekranına dokundum bir de 42g20 nin ekranına dokundum bariz bir şekilde sıcaklık farkı vardı, kasanın arkası da aynı şekilde sıcaktı, ama görüntü kalitesinden dolayı fikrimi değiştirmedim ve panasonic plazma aldım. Eve gelip kurulduğunda ilk gün 12 saat açık kalmıştı televizyon ekranına dokunduğumda ise mağazada baktığım led tv kadar ısındığını hatta daha az bir ısı olduğunu farkettim, ayarların düşükte olmasının sıcaklığa çok etkisi oluyor sanırım. Mağazalarda dinamik modda açıyorlar müşterinin gözüne güzel görünsün diye. Eğer bu kadar ısınıyorsa iyi dedim ben de. Ayrıca elektrik sarfiyatı da aynı şekilde renk ayarları ile doğru orantılı ve cihazın ürezinde belirtilen elektrik tüketim değeri maksimum değerdir sabit bir kanalı normal değerlerde izlerken çok daha az bir sarfiyatı olur cihazın. Örneğin 42G20E modelinde nominal tüketim değeri 280w, Açık modda ortalama güç tüketimi 129w görünüyor. Güç tüketimi ile ilgili olarak aşağıdaki video size fikir verebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=H-sXYXJ-aEg&feature=related

Teşekkürler, keşke bu bilgiye 10 gün önce sahip olsaydım..teknosa'da 1519tl ye satrun'de aynı gün 1500 tl ye olan panasonıc 42g20e yı almadım..sırf ısınma ve 280watt tüketim değerinden dolayı..çünkü tv günde 10 saat ortalama açık bizim evde.Satcıya sordum ,böyle bir açıklama yapsaydı hemen alırdım..Panasonic reyonunda görevli kişi plazmalar çok ısınır ve çok elektrik harcar dedi.bende vazgeçtim.

başka testlerde varmış,
    http://www.youtube.com/watch?v=WrU4pKuBWm0&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildirayy -- 1 Şubat 2011; 11:38:33 >
  • dun vatan magazada iyice goruntuleri test ettim.su gercek pana plazmadan daha dogal goruntu yok (g serisi).philips 46pfl7695 hd goruntude bile bir fululuk var.ve kuyruga girerk 42g20e yi 1592 5tk aldım.aslında 46g20e istiuyordum ve kapalı kutu 1adet vardı ama fiyat farkı tam 800 tl daha fazla nerdeyse 32"full hd lcd fiyatı.46-50" farkı ise sadece 300 tl.bu bir pazarlama taktigi kesinlikle.servis rendevusu alacagım ilk kurulumda dikkat edilecek bir sey varsa bildirirseniz sevinirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

kampanya uçtu gitti.. 1.599 TL başka bahara artık..
  • Iki sorum var ;

1- PS3 ile kullanimda herhangi bir problem cikartir mi, ghosting vs. ?..
    2- TV'yi en avantajli nereden ve kaca alabiliriz ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

dun vatan magazada iyice goruntuleri test ettim.su gercek pana plazmadan daha dogal goruntu yok (g serisi).philips 46pfl7695 hd goruntude bile bir fululuk var.ve kuyruga girerk 42g20e yi 1592 5tk aldım.aslında 46g20e istiuyordum ve kapalı kutu 1adet vardı ama fiyat farkı tam 800 tl daha fazla nerdeyse 32"full hd lcd fiyatı.46-50" farkı ise sadece 300 tl.bu bir pazarlama taktigi kesinlikle.servis rendevusu alacagım ilk kurulumda dikkat edilecek bir sey varsa bildirirseniz sevinirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

kampanya uçtu gitti.. 1.599 TL başka bahara artık..

Öncelikle hayırlı olsun yeni televizyonunuz, kurmaya geldiklerinde bana göre dikkat etmeniz gereken en önemli husus ürünün sıfır olup olmadığı, onu da ekran koruma bantlarından ve kutunun durumunda anlayabilirsiniz, servis gittiğinde ise sistem menüsünde kullanım saatini kontrol ederek anlayabilirsiniz, servisin yanında servis menüyü açmak sorun olabilir :) Onun dışında ilk 200 saat için düşük ayarlarda izlenmesinin renk kalitesinin uzun ömürlü olmasında ve burn-in sorununun yaşanmaması için gerekli olduğu düşünülmekte siz de işinizi riske atmak istemiyorsanız bu hususa dikkat edersiniz. Sabit görüntüleri ekranda uzun süre bırakmamaya ve yayınları 4:3 formatında izlememeye dikkat edin. Daha detaylı bilgileri forum da bulabilirsiniz.
  • hemen hemen hergün elektronik mağazaların sitelerine girip bakıyorum.nasıl denk gelmedi bana.başka bahara kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

hemen hemen hergün elektronik mağazaların sitelerine girip bakıyorum.nasıl denk gelmedi bana.başka bahara kaldı

Merak etmeyin her hafta bir yerde 1500-1600 arası kampanya yapıyorlar bu model için, belli ki geliş fiyatında bir düşüş var, kısa süre içinde fiyatı 1500 civarına düşer, 3d panellerin etkisi büyük bu düşüşe.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.