Şimdi Ara

Panasonic TX-P42G20E (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.357
Cevap
6
Favori
136.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar az önce darty'den dün aldığım 42g20e'yi kurdular.

Benim işim biraz yoğun olduğu için akşamda evde devamlı tv izleyemediğim için tv'yi evde olduğumda açık bırakıp PS3 için 100 saatlik sürenin dolmasını sağlıycam. TV kendi halinde açıkken ise burnin olmaması için ekran en-boy oranını zoom3 modunda bırakıp kanal logosunun dışarda kalmasını sağlıycam.

Bu sanırım ilk 100 saat için forumda okuduklarım doğrultusunda iyi bir fikir diye düşünüyorum. Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginyaldiz

...

Benim asıl sorum şu: TV ile birlikte bugün PS3 aldım ve şimdi bunu ilk 100 veya 200 saat hiçmi bağlamamam gerekiyor? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

NOT: Buarada TVyi kendi odam için aldım ve salonda 4 yıldır kullanıdığımız yine bir panasonic plazma var (sanırım modeli pv70f ama emin değilim, 6. nesil olması lazım). 4 senedir 1kez bile burnin veya diğer bir sorunla karşılaşmadık. Bilginize...

iyi günlerde kullanın, uzun omurlu olsun.

plasma tvlerde ilk 100-200 (kimileri bunu 500, 1000 e kadar uzatıyor) saat rodaj donemi olarak adlandırılıyor. bu donemlerde tvlerimize gözümüz gibi bakmamız ve ozen gostermemiz gerekiyor.

genel olarak plasma tvler zaten lcdlerden ve led tvlerden hassas cihazlar ve bu yüzden ozen gostermek gerekiyor ama iyi bakıldıgında CRT tvlerin kalitesine yaklasabilen ve bazen gecebilen en iyi goruntu cihazları.

şimdi, televizyonunuza PS3 baglayabilirsiniz, lakin tavsiye edilmeyen oyun oynamanız, oyunlarda, ustunde skorboard olan, bir kosede hep aynı sabit seyleri gosteren oyunlar. mesela bir futbol oyunu actınız ve 2 saat boyunca sokorboard bir yerde sabit kaldı.

ben hemen PS3 bagladım ama kisa bir deneme haricince (1 saati gecmedi toplam oynamam) hemen BLU-RAY koydum, gunde en az 2 kez AVATAR filminin BLU-RAY ini ve elimdeki diger BLU-RAY leri oynatıyorum, izlemesem bile TV nin iyi acılması icin yapmak zorundayım. 200 saatten sonra daha rahat olabilecegim. tv actigimda ise sıklıkla zapping yapiyorum. ayrıca kapatmadan da en az yarım saat full ekran BLU-RAY izliyorum.

BLU-RAY de dikkat edeceginiz sey, sinemaskop olmayacak, FULL SCREEN BLU-RAY izleyeceksiniz. ALBANI, ALBANEZ ustadın ince ayarlarına mutlaka dikkat edin, degerler dusukte olucak, mesela kontras 35-36 yı gecmeyecek, keskinlik 5 i gecmeyecek, renk ayarları dusukte olacak. albanez ustad ayarları yazmıstı baska bir baslıkta ben ona gore yaptım. mesela BLU-RAY izledigim icin, THX modda acabiliyorum TV yi. oyle calısıyor.

ayrıca mutlaka iyi marka bir korumalı piriz veya tavsiye edilen voltaj koruması da olan bir ups ile kullanın. ben UPS ile kullanıyorum ama her UPS de olmuyor, bazı ozellikleri olan bir UPS olmalı.

evet ozen gostermek gerekiyor ama inanın, AVATAR ın BLU-RAY inin renklerine goruntu kalitesine bakınca, arkadaslarım gorduler ve hayran kaldılar. artık ne LCD tv, ne de LED tv gormek istiyorum, miğdem bulanıyor. PLASMAdan bir daha asla vazgecmem.

quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

Dostum benim anladığım kadarı ile input lag sen tuşa bastıktan yada fareyi oynattıktan sonra işte 10 ms 20 ms input lag ne kadar ise o kadar süre sonra ekranda o hareketin gerçekleşmesi. Crt monitörlerde input lag olayı yokmuş dediğin gibi. Benim linkini verdiğim siteye göre 10 ms ve alttı 5 üzerinde 5 yıldız.

http://www.dday.it/redazione/1637/DDay-The-Best-Gaming-TV-Test-edizione-2010.html#pagina-1 sitesinde

Panasonic TX-P42G20 modeli için 30 ms bulmuş oyun modunda.

Benim okuduğum kadarı ile bu input lag değerleri özellikle fps tarzı oyunlarda sorun oluyormuş. Ama belli bir süre oynandıktan sonra kullanan kişi bu farka kendini alıştırabilirmişte. Ama özellikle online fps'lerde o 30 ms geçikme sorun oluyormuş çünkü rakibini görür görmez ateş bile etsen onun ekstradan 30 ms zamanı oluyor kaçmak için.

Ben özelikle input değerli plazmalarda düşük olduğu söylendiği için Panasonic TX-P42G20 düşünüyordum. Ama şimdi plazmada da input lag olacaksa hiç bulaşmayayım diyorum.

Philips 5605h modelinin 40 inç modelinde oyun modunda 10 ms geçikmesi varmış ama onun da izleme açısı sıkıntısı varmış. İşte karar veremedim bir türlü, araştırıyorum.

Bir de şey soracağım, TX-P42G20E modeli de plazma mı yoksa lcd mi? Model nosunun sonundaki E harfi ne demek oluyor?

dostum selam, LAG ı olmayan TV yok iste piyasada ben cok baktım, LED ler zaten LAG konusunda meshurlar, 100ms ye kadar LAG i olan LED ler var. ledleri hemen siliyorsun, LCD lerde LAG konusunda plasmalardan kötüler bunu da arastırdım. PANASONIC genel olarak dusuk laglik plasmalar uretiyor ama yeni serilerinde LAG in yukseldigini soyluyorlar.

10ms lag e pek inanmadım hocam, philips in o tvsinde denemek lazım. birde mesela kimi testlerde adam 16ms diyor, baskası 30ms diyor lag icin. ben single play oynarım FPS leri ve fazla zor ayarda oynamam, orta zor ayarda oynarım ve bana 30ms ye kadar lag sorun cıkartmaz diye dusundum. bu g serisinde sanıyorum 20ms civarında lag var. 16ms diyenlerde var, 30 a kadar cikar diyenlerde var. ama bu fena bir deger degil dostum, malesef boyle. bu cihazlarda lagsiz olanı yok, bende senin gibi cok kafa kırdım, arastırdım ama hepsi boyle. en iyisini almaya calıstım, parama gore imkanıma gore.

lag istemiyorsan en iyisi CRT yani katot ray tüpe, bildigini anneanne dede televizyonundan almak ama onlarda da cozunurluk fena, yapacak birsey yok yani. elimiz mecbur kaliyor.

panasonic te P harfi plasmayı belirler. tx-P42G ise plasmadır, tx-L42G ile LCD tv olur dostum. izleme acısında sıkıntı varsa keyif alamazsın, sadece oyun olmuyor, isin icine PS3 girince BLU-RAY de giriyor. simdi fiyatlar pahalı ama yarın oburgun 20 liraya 10 liraya dusecek BLU-RAY fiyatları ve sen alıp izlemek isticeksin. dandik kalite bir TV veyahut LCD alırsan plasmalardaki renk kalitesini gorunce cok uzulursun.

cok zor bi secim bu, ben dedim, hepsinde lag var nası olsa, yine en az lagı olan bir panasonic plasma alayım, fiyatı da uygun olsun, hem BLU-RAY leri de kalitesine yakısır izleyim dedim ve bu cihazı aldım.

elimde iyi bir fps yok su anda KILLZONE 2 var, KZ2 de de kendinden bir lag var zaten, blackops filan olsa deneyecegim. keske bizim eve bir gelebilsen ve AVATAR in BLU-RAY ini birkez bu tv den gorsen, hemen kosa kosa gider bir tane alırsın kendine. yeni filmlerin BLU-RAY performansı cok guzel.

• Hayırlı olsun. Darty'e uğradığımda sitem edeceğim bu arada. Ben de dün satın aldım bu TV'yi ama bana Salı akşamına gün verdiler
    kurulum için.

quote:

Orijinalden alıntı: siyah12beyaz

Arkadaşlar az önce darty'den dün aldığım 42g20e'yi kurdular.

Benim işim biraz yoğun olduğu için akşamda evde devamlı tv izleyemediğim için tv'yi evde olduğumda açık bırakıp PS3 için 100 saatlik sürenin dolmasını sağlıycam. TV kendi halinde açıkken ise burnin olmaması için ekran en-boy oranını zoom3 modunda bırakıp kanal logosunun dışarda kalmasını sağlıycam.

Bu sanırım ilk 100 saat için forumda okuduklarım doğrultusunda iyi bir fikir diye düşünüyorum. Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: makgun

Arkadaşlar, sonunda ben de 46G20e aldım. Darty 'den 2319TL
    Umarım memnun kalırım.
    Forum da TV'nin ilk 200 saat kullanımı ile ilgili öneriler veriliyor. Bunun gerekçesi ve bu ilk 200 saat nasıl kullanmalıyız konusunda yardımcı olur musunuz?
    Teşekkürler.

Darty nin hangi mağzasında aldınız zira ben bugün aldım 1679 tl ve 5 ay taksit fiyatına. Sizin fiyat biraz absürt olmuş kampaya dahilinde almanız gerekecekti ama nasıl oldu da size o fiyata verdiler ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Hayırlı olsun. Darty'e uğradığımda sitem edeceğim bu arada. Ben de dün satın aldım bu TV'yi ama bana Salı akşamına gün verdiler
    kurulum için.

quote:

Orijinalden alıntı: siyah12beyaz

Arkadaşlar az önce darty'den dün aldığım 42g20e'yi kurdular.

DOstum yalnız hangi mağazadan almıştın, ben palladium magazasından sabah saatlerinde aldım, anadolu tarafındaydım yani.

Buarada @nejat_80 tavsiye ve yorumlar için çok teşekkürler, kesinlikle dikkate alacağım

bjk-bursa maçını izlediğim için henüz hiç ilgilenemedim, bu hafta biraz deneyip izlenimlerimi aktarabilirim

• @ siyah12beyaz

Beylikdüzü / Koçtaş . Eh tabi mağazadan mağazaya farkedeceği için onu gözden kaçırdım.
    CRT tv'den sonra ilk Plazma olacağı için heyecan yaptım biraz
  • Yalnız arkadaş 46" satın almış. Ben de ilk önce farkedememiştim

quote:

Orijinalden alıntı: SaMueL 19.o7*

Darty nin hangi mağzasında aldınız zira ben bugün aldım 1679 tl ve 5 ay taksit fiyatına. Sizin fiyat biraz absürt olmuş kampaya dahilinde almanız gerekecekti ama nasıl oldu da size o fiyata verdiler ilginç.
  • arkadaşlar şuan ki 42g20e nin güncel yazılım sürümü nedir?
  • Güncelleme ile ilgili problem yaşayan arkadaşlar; panasonic sitesinden güncel firmware bilgisayarına kaydetsinler. sonra sd karta atsınlar.sd kartı tv'ye takarak tv'yi açsınlar. güncelleme sorunsuz olacaktır.

Ben tv'yi next marka HD OLMAYAN receiver ile kullanıyorum. Ancak görüntüyü YUV diğer bir deyişle companent'ten verdim. skart kullanmıyorum. görüntü mükemmel. sd yayın izliyorum ve CRT'den daha pürüzsüz izliyorum. Receiverınızın YUV girişi varsa mutlaka kullanın (eğer uydunuz hd değilse)

HDMI'den laptopı bağlayıp film izliyorum. performansı oldukça iyi.

USB ne yazıkki film izlemeye yaramıyor. tv'den kayıt işine yarıyor diye biliyorum. Film izlemek için sd kart kullanmanız gerekiyor.

Almayı düşünenlere tavsiye ederim. LCD tv'lerdeki gibi yalancı abartı renkler yok, crt deki gibi renkler gerçekçi. Siyahlar gerçek siyah.

• sizin plazmanın modeli ve versiyonu nedir bide nereden indirdiniz varsa linki verebilir misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

Güncelleme ile ilgili problem yaşayan arkadaşlar; panasonic sitesinden güncel firmware bilgisayarına kaydetsinler. sonra sd karta atsınlar.sd kartı tv'ye takarak tv'yi açsınlar. güncelleme sorunsuz olacaktır.

Ben tv'yi next marka HD OLMAYAN receiver ile kullanıyorum. Ancak görüntüyü YUV diğer bir deyişle companent'ten verdim. skart kullanmıyorum. görüntü mükemmel. sd yayın izliyorum ve CRT'den daha pürüzsüz izliyorum. Receiverınızın YUV girişi varsa mutlaka kullanın (eğer uydunuz hd değilse)

HDMI'den laptopı bağlayıp film izliyorum. performansı oldukça iyi.

USB ne yazıkki film izlemeye yaramıyor. tv'den kayıt işine yarıyor diye biliyorum. Film izlemek için sd kart kullanmanız gerekiyor.

Almayı düşünenlere tavsiye ederim. LCD tv'lerdeki gibi yalancı abartı renkler yok, crt deki gibi renkler gerçekçi. Siyahlar gerçek siyah.

• Arkadaşlar merhaba,

yeni tv'ler hayırlı olsun.

bende gecen hafta vatan bilgisayardan p42g20e alarak aranıza katılmış bulunuyorum.

bu model ile alakalı bir sorum olacak, DT kullanıcısıyım scart'la bağlı tv'ye
    şimdi sorun şu
    altyazılı programlarda arada bir alyazıda bir titreşim oluyor ve kendini toparlıyor.
    ayrıca hareketli nesneler de de biraz kasılma sorunu yaşıyorum.
    maçlarda top havada bayağı bir deforme oluyor.

Ayrıca WD TV sahibiyim
    onda da altyazılarda aynı sorun var.(720 p Hd filmler için konuşuyorum)

sizce tv bazlı bir sorun mu yoksa kaynak bazlı bir sorun mu?

yada en iyisi tv'yi bilgisayara bağlayıp bir de o şekilde ni denemek lazım?

size sorarken cevabı da buldummu acaba:P
  • Uyduyu hdmi dan bağlayan arkadaşlar hangi portu tercih ediyorlar acaba? Kitapcığında 2. hdmi portun farklı ozellıklere sahıp yazıyor.Tam çözemedim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 5 Aralık 2010; 22:33:01 >
  • Arkadaşlar 42g20e elime ulaştı ve biraz kurcalama imkanı buldum ancak tv yayınım kablolu ve çok kötü olduğu için tv konusunda hiçbir fikrim yok şuan için.

PS3'ü bağlayıp blueray film denedim. Sonuç bence gayet iyi, abartı renkler yok ve detaylar gayet net..

Ancak HD yayın bir maçı merak etmiyor değilim, bizim diiğer 6. nesil panasonic artık tatmin etmemeye başlamıştı..

Bu arada parlama neredeyse hiç yapmıyor diyebilirim. Panelin tam karşısı pencere olmasına rağmen gündüz çok rahat izleyebildim, gece ise diyecek zaten hiçbirşey yok.

Buarada önemli nokta olarak PES2011'i takıp kısaca oynadığımda renklerden çok memnun kaldım, lakin ben sanırım görüntü ayarlarını yapamamış olacağımki çözünürlükte biraz sıkıntı var gibi geldi. Futbolcuların ve kenardaki reklam panolarının kimi zaman kare kare kenarlarını rahatça görebildim. Ekran modunu oyun olarak ayarladım ancak diğer ayarların ne olması gerektiği ile ilgli en ufak bir fikrim yok, bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. PES2011 menüsündende çözünürlük veya görüntü ile ilgili ayar varmı diye baktım ama sadece renk ayarı bulunuyor... Teknik anlamda bu konulardan çok iyi anlamıyorum, panelde ps3de yeni olduğu için yardımcı olabilirseniz sevinirim

Çok teşekkürler...

• Daha önce p42g20e almıştım zaten, fakat kablo ve uydu alıcısı iyi olmadığı için net ve güzel bir görüntü elde edemiyorum. Darty de 12 tv nin bulunduğu bir stantta görüntü kalitesini görünce ne kadar doğru bir seçim yaptığıma karar verdim ve hemen arkadaşımda aldı hiç tereddüt etmeden.

Plazmaların en büyük dejavantajı ışık yansıması ama bu panel (G13) yansımayı oldukça düşürmüş yansıma var ama rahatsız etmedi beni. Maksimum parlaklıkta 290 w güç harcayabiliyor ama ekonomik modda ve ortalama bir parlaklıkta tüketim 130 - 180 w aranıda değişiyorki led tv ile arasında sadece 50 w kadar fark var.

Daha önce sorduğum soruya hiç bir arkadaş cevap vermemiş maalesef. tekrarlıyorum sorumu, bu tv için kablosuz lan adaptörüne ihtiyacım var 170 tl orjinali biraz pahalı geldi bana, bu kadar para vereceğime kablo çekerim daha iyi.

Bir arkadaş yazılım güncellemesini sd kart üzerinden yaptığını yazmış ben resmi internet sitesinden güncel yazılımını bulamadım bu tv nin. link verirseniz çok sevinirim, gerçi internet bağlandıktan sonra internetten de güncelleme yapılabilmekteymiş.

• kablosuz aparatı 170 tl yakında bir başka marka ile anlaşma yapılacak onun fiyatının daha uygun olması beklenmekte en son aldığımız seminerde verilen bilgi bu yönde
  • bu arada cihazın kumandası ile ilgili bir not, yeni PS3 SLIM i 1. HDMI ye bagladıgınız zaman, cihazın kumandası ile PS3 ü kontrol edebiliyorsunuz. HDMI ye gectiginde PS3 ü acıyor, sonra oklarla menulerde ilerleyip secebiliyorsunuz. BLU-RAY izlerken, BLU-RAY menusu ve PLAYER menusu de film sırasında kumanda dan erisiliyor ve PS3 ün kumandasını sadece oyun sırasında, oyun oynarken kullanıyorsunuz. cok cok faydalı bir ozellik acayip sevindim bu ozelligi kesfettigimden beri cok daha memnun kaldım televizyonumdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti77
    .........
    Bir arkadaş yazılım güncellemesini sd kart üzerinden yaptığını yazmış ben resmi internet sitesinden güncel yazılımını bulamadım bu tv nin. link verirseniz çok sevinirim, gerçi internet bağlandıktan sonra internetten de güncelleme yapılabilmekteymiş.

>>>Nasıl Yükleneceği
    P102_2505.zip (>>>Güncelleme dosyası)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 12 Aralık 2010; 2:22:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bariscevik

quote:

Orijinalden alıntı: musti77
    .........

>>>Nasıl Yükleneceği
    P102_2505.zip (>>>Güncelleme dosyası)

Teşekkür ederim, mesajı yazdıktan sonra siteyi buldum. bu güncellemede Türkçe dil desteği var değilmi? birde Divx film izlerken alt yazıları Türkçe karakterlerini tanımıyor bu yazılımda sorun tahmin ediyorum giderilmemiş durumda.

• DT HD kutu ile kullanıyorum, 1080i/50 Hz gösteriyor, bu normal mi? 100 Hz kullanamıyor muyuz?
  • Ben nereye bir şey yazsam konuya uğrayan olmuyor artık
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.