Şimdi Ara

Panasonic TX-P42G20E (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.357
Cevap
6
Favori
136.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50" almayı planlıyoruz ama halen kararsız kaldık ... V ile G serisi arasında .. ne gibi farklılıklar vardır .. 50g20 yada 50v20'den hangisini tercih edilmelidir ..
  • Bu kadar olumlu yorumdan sonra hala Led ya da Lcd yi övecek çıkar mı bilmiyorum. Kullanan arkadaşlara sadece ufak bir sorum olacak. Led ve Lcd ler çok parlak bir görüntü veriyor tabiri caizse cam gibi derler ya. Plasma da kafama takılan şey şu: çok mat görüntü var sizi rahatsız etmiyormu?
  • Arkadaşlar 42g20 ile ben de aranıza katıldım. Fakat aranızda tv'yi internete bağlamayı başaran var mı? Ben kablodan modeme bağladım. DNS ayarlarını yaptım. Bağlantı kontrolünü yaptı. Hiç sorun çıkmadı. Yazılım güncelle dediğimde güncel yazılımı internet üzerinden buldu. Yükle dediğimde ise 2-3 dakika bekledikten sonra bağlantının başarısız olduğunu ve tv'yi açıp-kapatmam gerektiğine dair bir uyarı alıyorum. Bağlantı başarısız olsa güncel sürümün numarasını bulup nasıl gösterecek? Ben bir türlü çözemedim.

not:modemde port kurulu. acaba onun bir etkisi olabilir mi? port resetlemek de istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimaxsahinabi -- 14 Kasım 2010; 18:44:05 >
  • LCD mi LED mi derken, samsung mu lg mi derken, bugün plazma panasonic tx-p42g20e aldım :)
    umarım pişman olmam.
  • pişman olmazsınız. hayırlı olsun
  • teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

Arkadaşlar 42g20 ile ben de aranıza katıldım. Fakat aranızda tv'yi internete bağlamayı başaran var mı? Ben kablodan modeme bağladım. DNS ayarlarını yaptım. Bağlantı kontrolünü yaptı. Hiç sorun çıkmadı. Yazılım güncelle dediğimde güncel yazılımı internet üzerinden buldu. Yükle dediğimde ise 2-3 dakika bekledikten sonra bağlantının başarısız olduğunu ve tv'yi açıp-kapatmam gerektiğine dair bir uyarı alıyorum. Bağlantı başarısız olsa güncel sürümün numarasını bulup nasıl gösterecek? Ben bir türlü çözemedim.

not:modemde port kurulu. acaba onun bir etkisi olabilir mi? port resetlemek de istemiyorum

ben bir ayar yapmadan direk viera cast ta girdim açılması için yeni sürüm yüklenmesi ni istedi, indirirken birka kez baglantı koptu ama 3.kez denememde tamamladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: megahakan

quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

Arkadaşlar 42g20 ile ben de aranıza katıldım. Fakat aranızda tv'yi internete bağlamayı başaran var mı? Ben kablodan modeme bağladım. DNS ayarlarını yaptım. Bağlantı kontrolünü yaptı. Hiç sorun çıkmadı. Yazılım güncelle dediğimde güncel yazılımı internet üzerinden buldu. Yükle dediğimde ise 2-3 dakika bekledikten sonra bağlantının başarısız olduğunu ve tv'yi açıp-kapatmam gerektiğine dair bir uyarı alıyorum. Bağlantı başarısız olsa güncel sürümün numarasını bulup nasıl gösterecek? Ben bir türlü çözemedim.

ben bir ayar yapmadan direk viera cast ta girdim açılması için yeni sürüm yüklenmesi ni istedi, indirirken birka kez baglantı koptu ama 3.kez denememde tamamladı.

Cevap için sağol. İlk viera casti açtığımda benden de güncelleme istedi. ok dedik ama bir türlü yapamadı. en sonunda netten güncel firmware indirip sd kart ile kurdum. sonra viera castten youtube ve diğer servislere sorunsuzca kullandım.

• netten güncel yazılımı nerden buldunuz bende arıyorum. ve sd karttan nasıl kurdunuz bende yazılım güncellemk istiyorum en azından yazılım linki verebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontak001

netten güncel yazılımı nerden buldunuz bende arıyorum. ve sd karttan nasıl kurdunuz bende yazılım güncellemk istiyorum en azından yazılım linki verebilirmisiniz.

http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/down_eug20.html

bu linkten sayfanın sonlarına doğru download linki var. Dosyayı indirip ve sayfada gösterilenleri yaparak güncelleme yapabilirsin. Bunun için SD karta ihtiyacın olacak. İndirdiğin dosyanın içinden çıkanları sd kartın içine at. ve kapalı konumdaki tv'ye sd kartı tak. tv'yi aç. siyah ekran üzerinde yazı kutusu çıkacak. sorulan sorulara "yes"diyip "ok" tuşuna basıyorsunç bekliyorsun. ve bitti.

• burn in olayı yarım saat filan ekranda aynı görüntü kalırsa olur mu?

çok zorlamayın denmiş ilk 200 saat ama nasıl zorlamayalım? televizyon 600hz hızı var sanırım bununla alakalı mı?
  • http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011298&CS_Category=_PLAZMA_TV854&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU

Bahsettiğiniz ürünü maşallah o kadar cok övmüşsünüz ki teyid ettirme gereği duydum, o ürün, bu ürün dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeonarT

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011298&CS_Category=_PLAZMA_TV854&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU

Bahsettiğiniz ürünü maşallah o kadar cok övmüşsünüz ki teyid ettirme gereği duydum, o ürün, bu ürün dimi?

Doğrudur aynı ürün, mümkünse 50 ınc olanı alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

quote:

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011298&CS_Category=_PLAZMA_TV854&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU

Teşekkürler cevabınız için.

Bu televizyonu almak için az sonra evden cıkacağım ama şu yanma muhabbeti çok kafamı karıştırdı. Acaba kullanıcıları bu tv yi tavsiye ediyorlar mı yoksa bu burn-in muhabbeti var uzak durun mu derler.

• Bu yanma konusu ile ilgili pany müşteri hizmetlerini aradım , bu modellerde yanma sorunu yoktur dediler , ola ki yaşadık garanti karşılıyor mu dedim değişim ya da onarım yapılıyor dediler . Sonra Pany yetkili servisinden konuya hakim biriyle görüştüm , hareketli piksellerde yanma olmuyor dediler . yani G serisinde olmuyormuş . Fakat dün akşam darty mağazasında ürünü inceledim tek hoşuma gitmeyen lcd lere göre biraz fazla ısınması , tabi ben akşam 7 gibi gittim sabah 9 dan beri çalıştığını söylediler o da etken olabilir cihazda tek o sorun hoşuma gitmedi .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

quote:

Teşekkürler cevabınız için.

Bu televizyonu almak için az sonra evden cıkacağım ama şu yanma muhabbeti çok kafamı karıştırdı. Acaba kullanıcıları bu tv yi tavsiye ediyorlar mı yoksa bu burn-in muhabbeti var uzak durun mu derler.

Konuda yazan ilk 200 saat için dikkat edilmesi gereken ufak şeyler var, bunlara dikkat edildiği taktirde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Zaten alacağınız yerde showroom varsa görüntüyü görünce mutlaka alıp gelirsiniz eve.

Ekleme: İstanbul'da büyük avm lerden alacaksanız tv yi mutlaka indirim için ısrarcı olun, hepsi 100 ila 200 tl arasında esneme yapıyorlar, hayırlı olsun.

Diğer ''PANASONICLILER'' konumuza da bekleriz.

• @_AMADEUS_ : Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Bursa elektroword'den alacağım. Orada herhangi bir indirim yaptırma muhabbeti olmuyor diye biliyorum ama yinede 1-2 laf söyleriz Birde evimde dijiturk var ama öyle HD kutu falan değil, yinede gitmişken o altın kablolardan alayım mı dersiniz?
  • quote:

@_AMADEUS_ : Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Bursa elektroword'den alacağım. Orada herhangi bir indirim yaptırma muhabbeti olmuyor diye biliyorum ama yinede 1-2 laf söyleriz Birde evimde dijiturk var ama öyle HD kutu falan değil, yinede gitmişken o altın kablolardan alayım mı dersiniz?

Altın uçlular bir miktar da olsa etki edebilir, zaten pekte pahalı değil, en fazla değişmiş olur.
  • Arkadaşlar,araştırıp çok beğendiğim Samsung 40c653 lcd tv almaya niyetlenirken, yorumlarınız sayesinde Panasonic 42g20e'yi de "bir inceleyeyim" diyerek Darty' e gittim..Birbirinden pahalı Sony,Samsung,Lg,Phillips lcd,led tvlerin arasından seçtiğim Panasonic 42g20e'nin görüntüsü çok daha kaliteliydi..Lcd ve Led Tv'lerdeki makyajlı ve gölgeli görüntülerle mukayese edilemeyecek kadar doğal ve canlı renkleri var bu Tv'nin..Bu Tv'ye sahip olan arkadaşlardan öğrenmek istediğim sorularım şöyle;

1.günlük ort. 8 saatlik bir kullanımla Elektrik sarfiyatını ayda 20-25tl artıracak kadar enerji tüketimi yüksek mi?
    2.ps3 oyunlarda,özellikle PES 'te rahatsız edecek bir görüntü sorunu oluyor mu?
    3.wifi ne kadar randımanlı? usb 'den hangi formatlı fimleri izleyebilirim ( randımanlı bi şekilde ) ?

Sorularımı yanıtlarsanız memnun olurum..teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: memoir

Arkadaşlar,araştırıp çok beğendiğim Samsung 40c653 lcd tv almaya niyetlenirken, yorumlarınız sayesinde Panasonic 42g20e'yi de "bir inceleyeyim" diyerek Darty' e gittim..Birbirinden pahalı Sony,Samsung,Lg,Phillips lcd,led tvlerin arasından seçtiğim Panasonic 42g20e'nin görüntüsü çok daha kaliteliydi..Lcd ve Led Tv'lerdeki makyajlı ve gölgeli görüntülerle mukayese edilemeyecek kadar doğal ve canlı renkleri var bu Tv'nin..Bu Tv'ye sahip olan arkadaşlardan öğrenmek istediğim sorularım şöyle;

1.günlük ort. 8 saatlik bir kullanımla Elektrik sarfiyatını ayda 20-25tl artıracak kadar enerji tüketimi yüksek mi?
    2.ps3 oyunlarda,özellikle PES 'te rahatsız edecek bir görüntü sorunu oluyor mu?
    3.wifi ne kadar randımanlı? usb 'den hangi formatlı fimleri izleyebilirim ( randımanlı bi şekilde ) ?

Sorularımı yanıtlarsanız memnun olurum..teşekkürler.

Aylık elektırık olarak en fazla sıze 5-6 tl gibi bir rakam yansıtır ortalama kullanımla, ilk 200 saatlik rodaj donemi sonrası hıc bır konsolda sorun yaşamazsınız, wıfı de hıc bır sorun yok, usb formatları sıkıntılı sadece dıvx destekler ondada hepsını degıl, dızustunuz yoksa bır medıa player alınız.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.