Şimdi Ara

TEST PROGRAMLARININ HEPSİ BURADA (Güncellendi) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
14
Favori
313.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Testler vista sp1 ile bilgisayarla gelen sürücülerle gerçekleştirildi yüksek puan alsın diye arka plandaki programlar kapatılmadı başlangıcta çalışan programlarda bilgisayarda neler ayarlıysa onlar var + veya - birşey yok

3DMark 2006 Score: 3912
    SM 2.0 Score: 1534
    SM 3.0 Score: 1434
    CPU Score: 2269
    http://service.futuremark.com/compare?3dm06=7156549

3DMark 2005 Score: 7086
    CPU Score: 12983
    http://service.futuremark.com/compare?3dm05=4324137

3DMark 2003 Score: 11539
    CPU Score: 1747
    http://service.futuremark.com/compare?2k3=5865535

3DMark 2001 Score: 27315
    http://service.futuremark.com/compare?2k1=9387197

PCMark Vantage : 3127

PCMarks 2005 Score: 6280
    http://service.futuremark.com/compare?pcm05=1575267

Super PI : 1M 18 sn

TEST PROGRAMLARININ HEPSİ BURADA (Güncellendi)

ASUS M51SN
    Intel Core 2 Duo Penryn T9300 2.5 Ghz
    4Gb Ram (2+2)
    250Gb Hd
    Nvdia GForce 9500m Gs 512 Mb

• Yeni laptop aldım iyi mi kötü mü nasıl anlarım diye düşünüyordum, test edelim bakalım sağol
  • 5,0 dan daha yuksek puanlı bılgısyar olarak ne tavsıye edersınız
  • merhaba benm bir sorum olacktı. FUJITSU SIEMENS AMILO Pro V2045 dizüstü bigisayarım var ve hiç bir yazılımı yok iyice araştırdım atinin yazılımlarınını denedim bir türlü uygun bir yazılım bulamadım . gerekli yazılımları nasıl bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim. saygılar...
  • Mükemmel bir topic olmuş kardeş, eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: CORELLI

Pc imi PC MARK, EVEREST VE sisoftware sandra ile testlere tabii tuttum..Bu testler her ne kadar cok guzel gibi gorunsede bence gercek ,prtatik cevaplari vermiyor notebooklarda..
    ( bu arada sisoftware sandra ile islemci testinde AMD TURION 2.19 PENTIUM M 2.13 e hem matematiksel hemde multimedya olcumlerinde azimsanamicak farkla feciyor)
    Gercek sonuclari vermiyordan kastim su .Notebooklardaki islemcinin o an calisan programa gore performans attirdigini biliyoruz..Benim tum test denemelerimde ,raporlarda islemci hizini 787 mhz veriyor.Yani silemci nerdeyse ucte bir kapasite ile caliisyor.Cunki test programi caisirken baska hic bir program calismamali ,mouse bile dokunmamalisiniz.EE tek programda hafif geliyor pc ye dusuk hizla calisiyor islemci..Eee bu durumda nasil saglikli bi sonuc alirsiniz..Ben anliyamadim bu konuyu...

Bu yuzden herpsi hikaye deyip gercek bir teste soktum pc yi...Bence sizde test programalriyla kafayi yormayin ...

Nemi yaptim?

Ayni anda10 programi birden actim..ANTIVIR in son surumu virus scan ederken, NERO show time da videoclip yurutuluyordu, Windows media da ise mp3 caliyordu..Mtu sozluk acikti.uc tane explorer penceresi acikti.Limewire dan 8 tane sarki indiriyordum.Adobe photoshop 7 de 4mb a cikardigim yuksek cozunurluklu bi resmi edit ediyordum.Ayni zamanda nero wave editorde mp3 edit ediyordum.. hard disc isisi icin speedfun programi acikti..Ve msn de yazisiyordum .
    Butun bu programalr acikken hic bir kitlenme ve gecikme yasamadim ve en onemlisi photoshp ta resme isik effectleri vererek pc yi zorluyordum.Effectin kullanilmasi en fazla 3 sn aliyordu.4MB bir resim..Wave editor de mp3 isliyorum effectler veriyorum program saat gibi calisiyor..son olarak isledigim resim ve mp3 yi anda kaydetttim...kaydetmde suresi resim 3 saniye.**** 5 saniye..Hardisc rekor isisi olan 44 C ye ulasti bu arada:)
    PC sanki bi 5 programi daha rahatlikla acar kullanirim gibi rahat calisiyordu..Bence gercek performans testi bu arkadaslar..Sanal testlerle kafamizi bulandirmiyalim.Gercege bakalim.Yaniliyormuyum,yanlis dusunuyorsam soyleyin.

bence test programi 3 kat hatali olcum yapmiyodur da senin guc seceneklerinden "her zaman acik" secili olmadigi icin islemciyi farkli hizlarda calistiriyor olabilir. amd yi bilmem de intel speed step adi altinda bunu yapip pilden tasarruf sagliyor. guc kablosu takili olsa bile farketmiyor islemci hizinda dusme oluyor mutlaka bir miktar!! o ayari degistirip tekrar dene bence, fark olmasi lazim.

• quote:

Orjinalden alıntı: basturkemin

Arkadaşlar notebook batarya test standartı sayılan BatteryMark v.4.0.1 i nereden bulabileceğimiz hakkında fikri olan varmı? Google'da fln aradım, japoncasını buldum ama indiremedm dillerini anlamadığım için.

bunu bende bulamadim bilen varmi battery mark nerde var??
  • paylaşım için teşkkürler
  • Isı değerlerini en sağlıklı hangi programla alabiliriz?
  • Miadını doldurdu bu başlık. Yeni bir başlık için burayı kilitliyorum
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.