Şimdi Ara

3 aylık sıfır aracım pert oldu, Kasko yenisini verir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
12.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 ocak çıkışlı pejo bipper marka aracım trafik kazası sonucu büyük hasar meydana geldi.araç 3 aylık ve 2700 km de idi. Trafik 7/8 kusur onlara verdi. Kasko kapsamındaki aracıma servis 26.000 tl masraf çıkardı. kasko bedelim 25.500 tl dir

1- Araç kesin olarak perte ayrılır mı?
    2- kasko aracımın aynısını bana verir mi? ( Klima, sol sürgü kapı vs. gibi extra donanımlarıyla birlikte)?
    3- aynısını vermesse tahmini nakit ne kadar verir ?

Kasko güneş sigortadan yapılmıştır.

• resim varmı? merak ettim 26000 TL servis ücretini

Perte çıkar heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 13 Nisan 2010; 19:58:35 >
  • [simage][/simage]

3 aylık sıfır aracım pert oldu, Kasko yenisini verir mi?
  • kesin pert
  • geçmiş olsun.

kaza yeni mi oldu?
    13 nisanda Türkiye'nin neresinde kar var merak ettim.
  • Üstadım masraf kasko bedelinin üçte birini bulduğu zaman aracın perte çıkar ki,(en azından ben öyle biliyorum) masraf üçte birini bulmasa bile takla atan kaza sonucu aerodinamiği bozulan araçları da perte çıkarıyorlar . Bu araç kesin pert birtakım masaraflar çıktıktan sonra sana paranı vereceklerdir. kısacası 25 500 tl bekleme
  • pert..geçmiş olsun..
  • bildiğim kadarıyla anlaşmana bağlı yenisini vermeleri
  • geçmiş olsun arkadaşım...trafik kazalarındaki 8 üzerinden değerlendirme kaldırılmamışmıydı
  • saolun arkadaşlar. Kaza 31 mart günü oldu. doğu anadoluda.

Bazı firmalar üçkağıtçılığa kaçıp aracı tamir etmeye kalkıyormuş diye duymuştum o yüzden sordum.
    Bu aracın yerine yeni araç alabilirmiyim veya nakit verseler ne kadar verirler?
    Kasko poliçesinde bir madde var '' araç alındıktan 2 ay içinde sigortalanır ve 6 ay içinde kaza sonucu pertotal duruma gelirse aracın yenisi verilir''yazıyordu fakat yenisini vermeye kalkarlarsa araç sigorta bedeli olan 25.500 Tl değeri aşılıyor?
    Çözümü nasıl bulunur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi md10 -- 15 Nisan 2010; 21:07:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feti69

2010 ocak çıkışlı pejo bipper marka aracım trafik kazası sonucu büyük hasar meydana geldi.araç 3 aylık ve 2700 km de idi. Trafik 7/8 kusur onlara verdi. Kasko kapsamındaki aracıma servis 26.000 tl masraf çıkardı. kasko bedelim 25.500 tl dir

1- Araç kesin olarak perte ayrılır mı?
    2- kasko aracımın aynısını bana verir mi? ( Klima, sol sürgü kapı vs. gibi extra donanımlarıyla birlikte)?
    3- aynısını vermesse tahmini nakit ne kadar verir ?

Kasko güneş sigortadan yapılmıştır.

Aracınızı hangi şirketten yaptırdığınız önemli? Çünkü artık çoğu şirkette "yeni değer klozu" bulunmakta, yani aracınız 1 yılını doldurmadan çalınır veya pert olursa aracınızın anahtar teslim fiyatı size ödeniyor.-bu oran enflasyon ile sınırlıdır.

Aracın perte çıkabilmesi için hasar tutarı araç sigorta bedelinin EN AZ %50'si oranında olmalıdır. Sigorta şirketleri bu orandan sonra kendileri için en karlı durum için muhasebe yaparlar ve şartlara göre tamir ettirir veya perte çıkartır. Ama araçta gördüğüm kadarıyla perte çıkarılır. Umarım ki kaskonuzu yaptırırken sağlam şirketlerden birinden yaptırmışsınızdır..

• 26000 liramı?

Aktemur bunu 3500 liraya toplamazsa adım Yaşar değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozden84

Aracınızı hangi şirketten yaptırdığınız önemli? Çünkü artık çoğu şirkette "yeni değer klozu" bulunmakta, yani aracınız 1 yılını doldurmadan çalınır veya pert olursa aracınızın anahtar teslim fiyatı size ödeniyor.-bu oran enflasyon ile sınırlıdır.

Aracın perte çıkabilmesi için hasar tutarı araç sigorta bedelinin EN AZ %50'si oranında olmalıdır. Sigorta şirketleri bu orandan sonra kendileri için en karlı durum için muhasebe yaparlar ve şartlara göre tamir ettirir veya perte çıkartır. Ama araçta gördüğüm kadarıyla perte çıkarılır. Umarım ki kaskonuzu yaptırırken sağlam şirketlerden birinden yaptırmışsınızdır..

Araç Güneş sigorta tarafından sigortanlanmıştır.
    Yeni değer klozu maddesi vardı aracın peki bu enflasyon oranı ne oluyor şuan aracın yenisi 27.000 TL diyelim ödeyecekleri tutar kasko bedelim olan 25.500 ile mi sınırlı yoksa 27.000 TL nin tamamı ödenir veya yeni araç teslimi var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

26000 liramı?

o arabayı 3500 liraya toplasın, bir 3500 de ben vereyim o arkadaşa ;)
  • gecmiş olsun 3 aylık kaskoda aracının yenisini verirler ama kasko bedelin aracın yeni bedelini karşılamıyormuş kaskolarda enflasyon veriliyor genelde %10 senin kaskona dahil ettilermi bilmem ama eğer acentenin arası şirketle iyi ise acenten basırabilir. ödüceklerini tahmin ediyorum zaten kasko karşı tarafın sigorata şirketinden epey bi kısmını alacak anlaşılan.

İzmirden kasko ve tafik policesi için teklif almak isteyen olursa 12 şirketten teklif verenwww.sigortateklifim.net sitemiz acıldı. Tüm izmirli arkadaşları bekleriz.
  • eğer poliçede yeni değer klozu varsa aracının bayiden sıfır satış fiyatı ne ise onu vermek zorundalar. aksi halde itiraz et. yeni değerin özelliği bu zaten şimdi değiştimi bilmiyorum ama bir kaç yıl öncesine kadar axa oyakta ticari araçlar için 6 ay hususi otomobiller için 1 yıl dı bu süre sizin araç üç aylık bayinin sıfır satış fiyatını ödemeleri gerekir.....
  • arkadaşlar poliçede yeni değer klozu vardı fakat aracın peşin satış fiyatı kasko bedelini aşıyor diye birebir araç vermediler yerine kesinti yapmadan 25.500 tl lik kasko bedelini ödediler
  • Büyük geçmiş olsun ...
  • Geçmiş olsun. Bildiğim kadarıyla o kloz oldumu aracın fiyatında ne gibi değişiklik olursa olsun yeni araç vermeleri gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Orijinalden alıntı: desiya

26000 liramı?

o arabayı 3500 liraya toplasın, bir 3500 de ben vereyim o arkadaşa ;)

Aktemuru tanımıyorsunuz galiba?

3500 lira bile çok o paraya porshe falan topluyor adam.

Konuya gelelim...

Araç %100 pert...Ama kasko bedelinin 2-3 bin aşşağısını falan verirler daha doğrusu vermek isterler...Siz kabul etmeyin 25.500 e diretin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.