Şimdi Ara

MERCEDES E350 CDI 4 MATIC, YENİ BMW 530d?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
25.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçenlerde Mercedes S ile ilgili bir başlık açmıştım.

Bir yakınım alacaktı. Aracı ikinci el almayı düşünüyordu.

Şimdi ise, yukarıdaki iki otomobilden birini sıfır almayı düşünüyor. İkisi de henüz çok yeni otomobiller. Hele BMW daha bugün Borusan Esenboğa'ya geldi.

Mercedes'i showroomdan inceleme olanağımız oldu ama henüz BMW'yi canlı göremedik. Yalnızca internetten araştırabildik.

Kısaca araçlar hakkında bilgi vereyim:

Mercedes E350 CDI 4 MATIC

*3.000 cc
    *231 hp
    *4 çeker
    *Avangarde premium paket galiba

YENİ BMW 530d

*3.000cc
    *245 hp
    *540 NM (yanılmıyorsam)
    *Arkadan itişli
    *Donanım paketleri hakkında henüz bilgimiz yok.

Şimdi ikiside çok yeni otomobiller. Forumdan bu yönde ne kadar bilgi edinebiliriz bilmiyorum ama yine de fikirlerinizi almak için sorma ihtiyacı duydum.

Şu anda sadece dış görünüşlerine göre yorum yapabiliyoruz. BMW'nin koltuğuna daha oturmadık.

Araç uzun yolda makam aracı olarak kullanılacak. Yıllık minumum 40 bin km yol yapacak. Özellikle Anadoluda kullanılacak.

Ben sadece tasarım olarak yorum yapabiliyorum, o da fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile... Yeni 5 daha bi çekici geldi gözüme..

Yukarıda belirttiğim kriterlere göre fikir verebilecek olan var mı?

Not: Şehirdışında olduğumdan dolayı Borusan Esenboğa'ya bugün gidemiyorum. Muhtemelen haftaya gideceğim. BMW'yi en erken 1 haftadan inceleyebilirim.

Teşekkürler

• Ben olsam BMW'yi seçerdim,iç kabin kalitesi felaket yükseltilmiş ve dışardan da fotoğraflardan çok daha şık duruyor, w211 efsanesinden sonra Mercedes nasıl böyle bir kasa çıkardı hala alışamadım şahsen.
  • Mercedes daha mantıklı bır secım gıbı duruyor
  • BMW 5 serisi derim.
  • 5 serisinde %70 oranında 7 serisi parçalarının kullanıldığı yazıyordu.
  • Makam arabası olarak kullanılacaksa kesinlikle siyah mercedes Arka camlar siyah değilse siyah yapmayı unutma
  • Her iki arac da cok guzel duruyor distan; ancak E serisinin ic kisminin konforu eskiyen kasa 5 serisine gore kesinlikle gerideydi. Herhalde yeni kasa 5 serisinde bu cok daha acilmistir.

Ayrica 5 serisinin yeni yuzu cok sportif duruyor, sanki arac yolun ustunde akip gidiyormus gibi izlenim veren hatta sahip. Bu acidan E serisi ne yazik ki daha cok hantal bir yapiya sahip, ama Mercedes oldugu icin havasi hala yerinde o baska.

E serisinin arkadan gorunumunu ben epey itici buluyorum. Araca arkadan bakinca sanki aracin onuymus gibi izlenim veren far yapisi oldugunu goruyorsunuz. Ben bu tasarimi begenmedim.

Eger Mercedes hastasi degilseniz, kesinlikle BMW 530d secmelisiniz diyecegim.

Bu arada 535d gelmeyecek mi? 3000 cm3 dizel motorda 300 beygir ve 600 Nm tork cok daha guzel olurdu. Almanya'daki websitesinde 535d yazili degil dogrusu.
  • 530d derim kardeş, yeni kasa hoş tasarım Siyah içi bej olacak birde. Jantları özel seç. Professional Konsol Ekranı :)

Fanatiklik yapmadığımı da herkes bu mesajdan anlar umarım, böyle spekülasyonlardan hoşlanmam.

Saygılarımla.
  • w211 e320 var eniştemde cok guzel araba ama yeni kasa mercedeslerde iç kalite dusurulmus deniyor. bence kıstasınız o olsun. malzeme kalitesi cidden düşürülmüşşe bencede bmw daha mantıklı seçim olur
  • 530D
    Daha albenili duruyor ve kokpit süper ötesi
  • 5.30 D
  • Makam arabası olacaksa arkada oturanın konforu daha önemli o yüzden Mercedes.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

530D
    Daha albenili duruyor ve kokpit süper ötesi

• bmw'nun arkası c sınını araçlar gibi. iç kokpit de mercedes'te daha başarılı. iki aracı da inceledim.

makam aracı olarak filan kullanılacak da demişsin, bence hiç düşünmeden E.

Fakat dizayn olarak 5 daha iyi ve sportif.
  • Makam aracı olacaksa aslında S ve 7 bakılmalı

İkisi arasından e350. Günlük kullanım olsa düşünmeden 530d derdim
  • Makam arabası olduğu için kokpit vb pek bir önemi yok. @Alper_Srt arkadaşımıza katılıyorum.
  • Kişisel tercih meselesi.Hangisini alırsa alsın pişman etmeyecek türden arabalar sonuçta..
  •  MERCEDES E350 CDI 4 MATIC, YENİ BMW 530d?

[simage][/simage]

• Birazda bmwden resim ekliyelim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.