DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KLASÖR ŞİFRELEME
142
Cevap
5
Favori
435.066
Tıklama
Giriş
      4612 Mesaj
      30 Ağustos 2005 01:17:57
      Soru: Bilgisayarımdaki bazı klasörleri pratik biçimde şifrelemek ve gerektiğinde şifre girerek açmak istiyorum. Bunun için en basit ve ücretsiz çözüm nedir?

Cevap: Bir kayıt defteri hilesiyle Windows'un şifreleme / çözme özelliğine hızlıca erişebilirsiniz. Başlangıç'tan Çalıştır bölümüne girip "regedit" komutunu verin. Daha sonra;
      "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersion\Explorer\Advanced" anahtarını açın ve boş alana sağ tıklayıp YENİ > Dword değerini yaratın. Adını EncryptionContextMenu koyduktan sonra değerinin 1 olarak girin ve kaydedip çıkın. Artık bir dosya üzerine sağ tıklayıp şifreleyebilirsiniz....

PCNET Dergisi AĞUSTOS 2005 Sayfa 192...

• Kıdemli Yarbay
      2793 Mesaj
      30 Ağustos 2005 01:25:40
      vay be saol deniyelim umarım işe yarıyordur

:)) ya işin ilginç tarafı bu yol doğrumu bende curent version yok
      şimdi baktım sakın yanlış bakmışsındır demeyin resim koymak zorunda bırakmayın allala nasıl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenvirus -- 30 Ağustos 2005, 1:32:29 >

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
      Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
      "SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
      Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
      Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
      Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Ağustos 2005 01:37:42
      Saol dostum bilgilendirdiğin için..

• Yarbay
      4612 Mesaj
      30 Ağustos 2005 01:42:21
      Ben de daha denemedim az önce okuyunca dikkatimi çekti sabah bakacağım ama dergide yazılanların aynısını yazdım

• Er
      10 Mesaj
      30 Ağustos 2005 02:00:03
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersion\windows\Explorer\Advanced olacak herhalde ama denedim sağ tıklayınca değişen birşey olmuyor acaba kapatıp acmakmı gerekiyor

SEN BİR EVET DESEYDİN BEN NELERDEN GEÇMEZDİM
    • Yarbay
      4612 Mesaj
      30 Ağustos 2005 03:23:24

quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

vay be saol deniyelim umarım işe yarıyordur

:)) ya işin ilginç tarafı bu yol doğrumu bende curent version yok
      şimdi baktım sakın yanlış bakmışsındır demeyin resim koymak zorunda bırakmayın allala nasıl oluyor

bende de yok hmm acaba sorun nerede?

• Kıdemli Yarbay
      2793 Mesaj
      30 Ağustos 2005 04:08:38
      bence sorun derginin basımını yanlış yapanlarda yada yazan arkadaşın baskıya yanlış vermesinde sanırım oda bizim gibi uykusuz kaldı.

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
      Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
      "SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
      Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
      Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
      Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.
    • Yarbay
      3495 Mesaj
      30 Ağustos 2005 04:25:48
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

doğrusu bu

• Er
      0 Mesaj
      30 Ağustos 2005 04:42:34
      o şifreleme sandığınız şifreleme değil kardeş...

• Binbaşı
      1453 Mesaj
      30 Ağustos 2005 06:05:05
      quote:

Orjinalden alıntı: cezve

o şifreleme sandığınız şifreleme değil kardeş...

açarmısın biraz konuyu?

• Er
      0 Mesaj
      30 Ağustos 2005 07:23:29
      quote:

Orjinalden alıntı: perspective

Alıntıları Göster

açarmısın biraz konuyu?

hay dilimi ... kardeş ordaki olay efs dir o da klasorlere sifre koymak icin değil veri güvenligi içindir. neyse uzatmamak lazım klavyeden bıktım yaw. dokuman kurcalamak lazım boyle yuzeysel bakmamak lazım...

• Yarbay
      5525 Mesaj
      30 Ağustos 2005 09:02:49
      arkadaşlar bunlarla uğraşmaya gerek yok. bende çok güsel bir klasör şifreleme programı var. Gerçekten çok beğeneceksiniz...

Buyrun link burada;

http://www.inndir.com/program.php?id=20045

• Binbaşı
      1010 Mesaj
      30 Ağustos 2005 12:01:17
      yorumları okuyun format attıktan sonra açılmıomuş başka doğru düzgün bitane varmıdır??

tone is in the fingers, effects just do the coloring *Joe Satriani

Ibanez RG Prestige
    • Yarbay
      2697 Mesaj
      30 Ağustos 2005 12:06:40
      çok gereksiz bi proğram kont arama yapıp milletin başına neler gelmiş bi baksana

l|lllll|lll||ll||lll|ll||lllll||lll¢σρуяιgнт © ѕιη¢є 1982-2016
    • Binbaşı
      1010 Mesaj
      30 Ağustos 2005 13:08:24
      arkadaşlar klasörleri şifreleyip cd ye yazdıktan sonra format atçam bi türlü doğru düzgün bi program bulamadım

Ibanez RG Prestige
    • Yarbay
      4612 Mesaj
      30 Ağustos 2005 13:41:28

quote:

Orjinalden alıntı: gururmania

arkadaşlar klasörleri şifreleyip cd ye yazdıktan sonra format atçam bi türlü doğru düzgün bi program bulamadım

faruk nickli arkadasın bir topici vardı cd şifre koyma programı forumu bir ara istersen

• DH Yönetici
      5801 Mesaj
      30 Ağustos 2005 13:49:19
      arkadaşlar yazılanları okudum
      eğer yanlış anlamadıysam klasör şifrelemek istiyorsunuz
      ama bunu program kullanmadanmı yapmak istiyorsunuz
      eğer böyle bir takıntınız yoksa çok güzel bir program var yaklaşık bir yıldır kullanıyorum
      ister c veya d yi komple ister tek bir klasörü yada sadece o klasörün içindeki tek bir bilgiyi şifreleyip kilitleyebiliyorsunuz
      ama sanırım siz program kullanmadan windowsun kendi içinde bunu halletmek istiyorsunuz

• Yarbay
      2697 Mesaj
      30 Ağustos 2005 13:55:03
      seni görmek güzel dostum proğramı bana pm atsana

• Binbaşı
      1010 Mesaj
      30 Ağustos 2005 14:01:22
      off of 2 saatir 5-6 program buldum hepside işe yaramaz bitane folder access buldum baya güzel bişeye benzio 2 saniyede şifreleyip açabilio.. @ado1973 programın adını söylersen çok ii olur dosyaları şifreli halde cd ye yazıp bilgisayara format attıktan sonra cd den bilgisayara dosyayı atınca şifreyi girip açılsın başka bişey istemiorum..

folder access le şifreleyici 5.0 bulduklarımın en iisi.. hem bu şifreleyici için yükleme derdi de yok.. direk çalıştırıosun 400kb bişi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gururmania -- 30 Ağustos 2005, 14:14:01 >

Ibanez RG Prestige
    • Yarbay
      5525 Mesaj
      30 Ağustos 2005 14:12:01
      valla yorumlar öyle ama ben çok memnunum.. format atmadan önce şifreleri kaldırırsınız o halde...

• DH Yönetici
      5801 Mesaj
      30 Ağustos 2005 14:16:20
      valla o kadar detaylı bilemicem
      senin işine yararmı onuda bilmiyorum
      programın adı pc security
      istersen araştır ona göre yollarım

• Yarbay
      2697 Mesaj
      30 Ağustos 2005 14:19:04
      arkadaş kullanıyor onu pm e linki atsana

• DH Yönetici
      5801 Mesaj
      30 Ağustos 2005 14:30:30
      quote:

Orjinalden alıntı: HARPOCRATES

arkadaş kullanıyor onu pm e linki atsana

pm ine bak

link yok zaten program bende
      yada upload etmem lazım

gereksiz mesaj atmamak için editliyorum
      sanırım yazdıktan sonra çıktın bekledim ama pm e dönmedin
      ben çıkıyorum akşam görüşürüz artık

kardeşim askere gidiyor bu gün onu yolcu edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ado1973 -- 30 Ağustos 2005, 15:01:55 >

• Yüzbaşı
      327 Mesaj
      30 Ağustos 2005 17:09:08
      Evet arkadaslar microsoftta doğrudan dosya şifreleme yoktur..

Excel ve word dosyaları hariç.Bu işlem için 3th parti kullanmanızı tavsiye ederim..

Arkadasımızın bahsettiği encryption dır..Bu işlem windowsta kullanıcı hesaplarına ozgu ve tek olma ozelliğine sahip sid noları üretilir.Bu işlem sonucunda sid nosu kim tarafından olusturulursa bir dosya sadece onun tarafından acılabilir..

Ancak kullanıcı adını unutur yada sifresini unutur yani encrypt ettiğininz kullanıcıyla logon olamazsanız bu dosyaları bir daha acmanız imkansız olur...

Kolay Gelsin...

zEro[zEro]
      "theRe is ChanCe evEry tiMe..."
    • Yarbay
      4612 Mesaj
      30 Ağustos 2005 17:52:43
      yani herhangi bir program kullanmadan bir klasörü şifreleyemez miyiz?

• Yarbay
      5525 Mesaj
      30 Ağustos 2005 18:00:20
      maalesef...

• Onbaşı
      37 Mesaj
      01 Eylül 2005 02:08:58
      uzun zamandır kullanıyorum ve çokta memnunum işte link
      http://www.tropsoft.com/pcsecurity.exe

• Yarbay
      4303 Mesaj
      01 Eylül 2005 10:29:22
      Bende folder access i öneririm. Çok basit bir arabirimi sahip ek özellikleri olmayana bir yazılım.

Opel Astra K 1.4 T Otomatik Power Kırmızı Dinamik (Kış Paketi)
    • Binbaşı
      1086 Mesaj
      01 Eylül 2005 20:34:51
      Hatırladığım kadarı ile bu programlar güvenli kipte bir işe yaramıyordu.Yani bilgisayarı kullanan güvenli kipte açsa ve kendi hesabından giriş yapsa bilgilerinizi görebilir.Aman yakalanmayın...

• Yarbay
      4612 Mesaj
      01 Eylül 2005 20:39:06
      ben program kullanmadan bunu yapmak isterim windows böyle bir özelliği olması lazım yaa bulamıyoruz

• Binbaşı
      1086 Mesaj
      01 Eylül 2005 21:12:33
      windowsun ntfs sistemler için böyle bir özelliği var.Erişim denetimi ve şifreleme.Farklı hesaplar için.

Sende biliyorsunya genede içimde kalmasın yazayım dedim.Belki bilmeyen çıkar..

• Er
      1 Mesaj
      13 Eylül 2005 10:36:32
      usta bunu yaptımda hıc bır sey cıkmadı hatta pc yenıden bıle baslattım buna baska çözüm varmı bana acıl lazımda bır de bulamayanlar ıcın ctrl f ye basın yazıyı orya yazın ordan aratın cıkıyor : ) saygılar

RAP Yaparken Günahamı girilir
    • Yarbay
      2074 Mesaj
      13 Eylül 2005 14:49:48
      bu yapılan ayar sadece kısayol yaratıyo.yani dosya özelliklerindende yapılabilir.

eline saglık bilgi için

Youtube:Dökümcü Baba
      “Sadece emayesiz saf döküm tava” hakkında oluşturulan, Türkiye'deki "ilk ve tek" web sitesi google:Dökümcübaba
    • Teğmen
      203 Mesaj
      01 Ağustos 2006 17:25:25
      slm

win xp nin içinde klasör şifreleme özelliği yoktur.bu iş için uygun 3. parti yazılımlar var.folder guard bu işi yapabiliyor.

ama steganos security suite hem ücretsizdir.hem şifreleme yetenekleri çok gelişmiştir.Bu program ile hard diskinizin bir kısmına da şifre koyabiliyorsunuz.Oldukça pratik bir program.

saygılar

• Binbaşı
      1308 Mesaj
      08 Ağustos 2006 00:25:57
      inndir com 'dan KLASÖR GİZLE diye bi program indirdim 1 aydır kullanıyorum sorun yok. hem program türkce hemde kullanısı kolay . tavsiye ederim.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Yüzbaşı
      381 Mesaj
      08 Ağustos 2006 02:38:08
      HEPSİNİ BOŞVERİN!

Google.com -> "Hide Files and Folders" download

Hehe, ben kullanıyorum müthiş bi program....

Ne kadar hızlı olursa olsun, tüm bilgisayarlar AYNI HIZDA BEKLER... RAID'i BIRAKTIM, Aklım başıma geldi.
      O/C YOK! Gözle görülmeyecek bi fark için riske girmeye de gerek yok.
      LO/C VAR! Malum havalar çok sıcak...
    • Binbaşı
      1490 Mesaj
      08 Ağustos 2006 04:29:56
      Sazan gibi atladık ; ula okusana yorumları .........o değilde bunu koyam adam hiç denemedimi bunu

| INTEL Core 2 QUAD Q9300 | | Asus Maximus Formula X38 | |Kingston 2GB DDR2 HYPERX 1200MHZ | |Zotac 8800GT (256Bit) 512MB GDDR3 | | Seagate 500 GB 7200 NCQ SATA2 32MB | | Thermaltake ToughPower QFAN 500W Modüler | | Coolermaster Stacker STC-T01 |
    • Yarbay
      2324 Mesaj
      08 Ağustos 2006 11:14:38

quote:

Orjinalden alıntı: byn_ReeL

uzun zamandır kullanıyorum ve çokta memnunum işte link
      http://www.tropsoft.com/pcsecurity.exe

ßunu Yükledim ama Pc'den Zor Kaldırdım Nasıl Program ßu ßölee??? Şifre gibi ßişeyler Soruyo!!!

• Onbaşı
      22 Mesaj
      03 Eylül 2006 15:51:33
      ben mnakıneden kaldıramıyorum dostum nasıl yaptın anlatırmısın sıfre gırom ılk basta cıkan beyaz ekarana ama sureklı ınvalıd dıyor...acıl yardım

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      03 Eylül 2006 17:28:41

quote:

Orjinalden alıntı: Solsubi

ben mnakıneden kaldıramıyorum dostum nasıl yaptın anlatırmısın sıfre gırom ılk basta cıkan beyaz ekarana ama sureklı ınvalıd dıyor...acıl yardım

Yukarıda yazılı olan SUCURITY gibi birşey var onu büyük harflerle aynen yaz sonra bir kutu çıkacak ona ok de daha sonra küçük bir kutu daha çıkacak unınstall tıkla hepsi bu kadar.

*HP Pavilion dv6650et Intel® Core� 2 Duo islemci T7500 2,20 GHz, 2048 MB 667 MHZ Ram , 250 GB HDD, NVIDIA® GeForce� 8400M GS, 15.4� WXGA High Definition BrightView Widescreen, HDMI, Windows Vista basic
      *Sony 40P3000K Lcd tv
    • Er
      3 Mesaj
      03 Eylül 2006 17:48:59
      çok saoll "serseri"!..

• Teğmen
      173 Mesaj
      06 Eylül 2006 00:29:16

quote:

Orjinalden alıntı: Ado

arkadaşlar yazılanları okudum
      eğer yanlış anlamadıysam klasör şifrelemek istiyorsunuz
      ama bunu program kullanmadanmı yapmak istiyorsunuz
      eğer böyle bir takıntınız yoksa çok güzel bir program var yaklaşık bir yıldır kullanıyorum
      ister c veya d yi komple ister tek bir klasörü yada sadece o klasörün içindeki tek bir bilgiyi şifreleyip kilitleyebiliyorsunuz
      ama sanırım siz program kullanmadan windowsun kendi içinde bunu halletmek istiyorsunuz

kardes tam dedigin gibi bi program arıyodum.. bunu bana yollayabilir misin.. biraz da bilgi verirsen sevinirim..

• Binbaşı
      1425 Mesaj
      11 Eylül 2006 16:14:11
      bahsettiğin programı(pc security) bulup yükledik şimdi ne silebiliyoruz ne de klasörü açabiliyoruz..ne b..k yicez şimdi..virüs gibi bi şey...
      quote:

Orjinalden alıntı: Ado

valla o kadar detaylı bilemicem
      senin işine yararmı onuda bilmiyorum
      programın adı pc security
      istersen araştır ona göre yollarım

• Çavuş
      65 Mesaj
      11 Eylül 2006 21:27:19
      abi makineye bişey olmasın

• Binbaşı
      1676 Mesaj
      12 Eylül 2006 02:12:05
      Arkadaşlar "Folder Lock" isimli torrent den indirdiğim ve bayağı popüler olan bir program var.Kitlediğin dosya ayrıca görünmüyor (klsaör seçenkelerinde "gizlileri göster"i seçseniz de görünmüyor).

Saydığınız bir kaç programı kullandım ama bunun yanında onların gizliliği devede kulak kalıyor.

• Yüzbaşı
      322 Mesaj
      13 Eylül 2006 12:38:02
      ben farklı bi yöntem kullanıyorum.. dosyayı winrar a atıyorum.. winrar da şifreleme olayı var... isteyen olursa resimli anlatabilirim...

Not: boyutu büyük dosyalarda biraz sıkıntı oluyor uzun sürebiliyor winarar'a atıp. winrar dan çıkarması ....

herkese iyi forumlar....

Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
      Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.''
      Hz. Mevlana
    • Binbaşı
      1425 Mesaj
      13 Eylül 2006 17:43:19
      bu verdiğin program çok güzel sağol yardımın için işe yaradı...
      quote:

Orjinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar "Folder Lock" isimli torrent den indirdiğim ve bayağı popüler olan bir program var.Kitlediğin dosya ayrıca görünmüyor (klsaör seçenkelerinde "gizlileri göster"i seçseniz de görünmüyor).

Saydığınız bir kaç programı kullandım ama bunun yanında onların gizliliği devede kulak kalıyor.

• Binbaşı
      1676 Mesaj
      13 Eylül 2006 18:06:13
      quote:

Orjinalden alıntı: kenanmavzer

bu verdiğin program çok güzel sağol yardımın için işe yaradı...

Alıntıları Göster

Evet çok sağlam programdır.Şifrelediğin dosyayı, şifreli dosya şeklinde göstermemesi, ortadan kaldırması çok iyi özellik.

• Yarbay
      2344 Mesaj
      23 Eylül 2006 18:49:31

quote:

Orjinalden alıntı: cetera

inndir com 'dan KLASÖR GİZLE diye bi program indirdim 1 aydır kullanıyorum sorun yok. hem program türkce hemde kullanısı kolay . tavsiye ederim.

At yalanı öpeyim inananı

O adda bir program mı olur? Bana eğer varsa böyle bir program Türkçe lâzım. Umarım bulabilirim. :(

• Onbaşı
      32 Mesaj
      24 Eylül 2006 00:16:07
      BOMBAYI PATLATIYORUM : "Folder Guard Pro" isteyen indirip kullansın süper...

• Yarbay
      6387 Mesaj
      17 Temmuz 2007 09:53:37
      Denedim ilk mesajdakini klasöre tıklayınca şifrele çıkıyor ama şifre koyamadım

• Yüzbaşı
      312 Mesaj
      17 Temmuz 2007 10:58:16
      en kolayı folderlock sürücüleri bile görünmez hale getirir ilk ekranda şifre sorar o şifre sizin kullanmak istediginiz şifre olacak ona göre davranın

• Er
      3 Mesaj
      15 Ekim 2007 14:02:48
      arkadaşlar bide bunu deneyin

buyrun arkadaşlar size farklı bir klasör gizleme
      Kimse tarafından görünmesini istemediğiniz dosya ve klasörlerinizi bir klasör içine doldurun. Klasör üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp yeniden adlandır (klasör seçiliyken F2 tuşuna basın) klasör ismini yeniden adlandırırken şu işlemi yapacağız ; Alt tuşu basılıyken 0160 rakamlarını tıklayacağız (Alt + 0160) böylelikle klasör ismini boş bir şekilde tamamlayacağız. Şimdi sıra isimsiz klasörümüzün üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp Özellikler komutunu tıklamaya geldi ; açılan menüden Özelleştir sekmesine gelelim, açılan menüden Simge Değiştir düğmesini tıklayalım. İşte burası önemli Boş Simgeyi seçelim. Uygulamamızı sonlandırmak için uygula > tamam deyip sonucunu görelim.

alıntıdır

• Yarbay
      4315 Mesaj
      16 Ekim 2007 01:19:56
      Teşekküler

• Yüzbaşı
      970 Mesaj
      16 Ekim 2007 23:00:28
      sonra simgeyi koyduğun yere bi taş koyasınki kaybetmeyesin.

• Yarbay
      3966 Mesaj
      17 Ekim 2007 14:05:02

quote:

Orjinalden alıntı: sembirhu

arkadaşlar bide bunu deneyin

buyrun arkadaşlar size farklı bir klasör gizleme
      Kimse tarafından görünmesini istemediğiniz dosya ve klasörlerinizi bir klasör içine doldurun. Klasör üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp yeniden adlandır (klasör seçiliyken F2 tuşuna basın) klasör ismini yeniden adlandırırken şu işlemi yapacağız ; Alt tuşu basılıyken 0160 rakamlarını tıklayacağız (Alt + 0160) böylelikle klasör ismini boş bir şekilde tamamlayacağız. Şimdi sıra isimsiz klasörümüzün üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp Özellikler komutunu tıklamaya geldi ; açılan menüden Özelleştir sekmesine gelelim, açılan menüden Simge Değiştir düğmesini tıklayalım. İşte burası önemli Boş Simgeyi seçelim. Uygulamamızı sonlandırmak için uygula > tamam deyip sonucunu görelim.

alıntıdır

super

• Yarbay
      3987 Mesaj
      17 Ekim 2007 16:35:20

quote:

Orjinalden alıntı: serseri

yani herhangi bir program kullanmadan bir klasörü şifreleyemez miyiz?

quote:

Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda vereceğim kod u Copy/paste şeklinde açmış olduğunuz notepad dosyasına yapıştırın

cls
      @ECHO OFF
      title Folder Locker
      if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
      if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
      :CONFIRM
      echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
      set/p "cho=>"
      if %cho%==Y goto LOCK
      if %cho%==y goto LOCK
      if %cho%==n goto END
      if %cho%==N goto END
      echo Invalid choice.
      goto CONFIRM
      :LOCK
      ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
      attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
      echo Folder locked
      goto End
      :UNLOCK
      echo Enter password to Unlock folder
      set/p "pass=>"
      if NOT %pass%== BURAYA PASSWORD YAZILACAK goto FAIL
      attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
      ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
      echo Folder Unlocked successfully
      goto End
      :FAIL
      echo Invalid password
      goto end
      :MDLOCKER
      md Locker
      echo Locker created successfully
      goto End
      :End

Şimdi yukarıda kırmızı ile belirttiğim kısma klasörü kullanıma açmak için gerekli passwordu yazacaksınız. İstediğiniz bir passwordu ekledikten sonra
      dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;

Başlat
      bilgisayarım
      C yi tıklayın
      Yukarıdan Araçlar---->Klasör seçenekler--->Görünüm ---> "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldırın ve Tamam deyip çıkın.

Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin ----> dosyaismi.bat şeklinde.

Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun. Mesela d:

Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dedinizmi locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır...

Şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Eğer demokrasiye gitmezseniz, o size gelir.
    • Yüzbaşı
      970 Mesaj
      18 Ekim 2007 20:54:52
      süper olmuş. teşekkürler
      quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

Alıntıları Göster

Şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

• Binbaşı
      1258 Mesaj
      18 Ekim 2007 22:47:23
      ben ashampoo_privacyprotector2005 diye bir program kullanıyorum basit bir arayüze sahip klasöre sağ tıklayıp şifre koyabiliyorsun aynı zamanda şifreyi kaldıra biliyorsun isteyen arkadaşlar netten baksınlar olmazsa up yaparım

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
      357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
      _
    • Er
      1 Mesaj
      19 Ekim 2007 20:52:27
      ya abi bu ne biçim bişe yaw bır tık yetiyor

Sayfa: [1] 2 3   sonraki >     >>
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.