Şimdi Ara

LPG ve BUJİ seçimi (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
998
Cevap
30
Favori
376.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cc_cihan

yalnız 0,6mm cok fazla
    yanı sızın en fazla 0,8mm e kadar daraltmanız gerekırdı
    bence o sacmalama bu fazla daraltmadan
    sızın orjınal bujı aralıgınız 1,1 dıye bılıyorum yada 1mm 0,6mm cok fazla

Bunu dikkate alayım ben, teşekkürler... Peki bu fazla daraltma neye sebep olur? onu sorayım...

• arac tam anlamıyla yakma ısı yapamaz çiğ atma olur
    yakıtınız yukselır
    aracınızın hesaplamalı yakıt ayarı zorlasır arac elektronık sıstemlerınde sıkıntılar cıkar lamda sensoru akısmetre v.s
    rolantınız yukselır
    bujılerınız ömrünü erken tamamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cc_cihan

arac tam anlamıyla yakma ısı yapamaz çiğ atma olur
    yakıtınız yukselır
    aracınızın hesaplamalı yakıt ayarı zorlasır arac elektronık sıstemlerınde sıkıntılar cıkar lamda sensoru akısmetre v.s
    rolantınız yukselır
    bujılerınız ömrünü erken tamamlar

Bilgi için teşekkürler, son ölçümlerime göre yakıtın artmadığını tespit ettim ama... Bu bilgileri dikkate alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-rose -- 30 Ağustos 2012; 19:49:18 >
  • Merhabalar 2007 model clio symbol 1.4 aracım ve üzerinde zavoli sistem lpg var.

Aracı ikinci el aldığımda üzerinde LPG vardı ve bujileri çift tırnaklıydı. Bi ara tamirciye gidip bujileri değiştirmek istedim (ömrü bitmişti). Tamirci aracınızın orjinal bujileri bu değil deyip tek tırnaklısından taktı. Ama değiştirdikten sonra sanki şehir içi yakıt tüketimim arttı gibime geldi.

Bu aralar yine buji kontrolüne gideceğim. Ne yapmamı önerirsiniz. Önereceğiniz bir buji var mı? Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musto44 -- 8 Eylül 2012; 13:19:40 >
  • merhabalar.
    aracım fiat siena 99 1.6
    sıralı sistem lovato smart var.

aracın kitapçığında tavsiyesi ngk bkr6ekc

yukarıda bahsettiğim aracımda dediğim gibi sıralı sistem var. en uygun güncel buji sizce hangisidir?
    Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musto44

Merhabalar 2007 model clio symbol 1.4 aracım ve üzerinde zavoli sistem lpg var.

Aracı ikinci el aldığımda üzerinde LPG vardı ve bujileri çift tırnaklıydı. Bi ara tamirciye gidip bujileri değiştirmek istedim (ömrü bitmişti). Tamirci aracınızın orjinal bujileri bu değil deyip tek tırnaklısından taktı. Ama değiştirdikten sonra sanki şehir içi yakıt tüketimim arttı gibime geldi.

Bu aralar yine buji kontrolüne gideceğim. Ne yapmamı önerirsiniz. Önereceğiniz bir buji var mı? Teşekkür ederim.

buji tırnak aralığını 0.8 ya da 0.85 mm yap yakıtın düşecektir.
  • merhaba
    opel omega 2.5 icin lpg tavsiye eder misiniz..
    performansda herhangi bir farklilik olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam
    iyi günler
    Ben kendı aracıma uygun lpg bujisini bulamadım banada yardımcı olabılırmısınız
    Aracımın bilgileri
    Fiat-Uno 70s 2000Model-----1.4
    motor kodu: 160A10166644573
  • iyi günler, reno 19 1.6 enjeksiyonlu alize aracımda atiker sıralı sistem var hangi bujiyi takmalıyım veya normal bujide tırnak aralığı ne olmalı?
  • Exeo forumunda LPGli 1.6 102hp 8v hitler için, bosch FR7 LDC+ bujiyi önerdiler. Bilen varsa, bu model benim araca uygunmudur?
  • Merhaba arkadaşlar.

Aracım Opel Astra g kasa, 1.6 twinport ecotec motor. Verilen siteden baktığımda bujiler için aşağıdaki değerler görünüyor.

Buji, Süper (FQR 8 LEU 2) 0 242 229 699

Buji, Super plus CNG/LPG gazı (FR 7 DC+) 0 242 235 666

Buji, Platin-Ir CNG/LPG gazı (FR 7 KI 332 S) 0 242 236 571

Aracımın üzerinde şu an çift tırnak GM marka bujiler takılı, orjinali çift tırnak mı tek tırnak mı olmalı bilmiyorum. Acaba yukarıda bahsedilen bosch'un 666 kodlu lpg bujisini mi almalıyım, 571 kodlu platin bujiyi mi almalıyım yoksa çift/tek tırnaklı klasik bujilerle devam mı etmeliyim? Araç benzinle de çalıştığına göre sadece lpg bujisi kullanmak mantıklı mıdır? Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpss -- 5 Kasım 2012; 17:17:47 >
  • Selamlar Saygılar araç 2000 OPEL zafira 1.8 16 v motor X18xe1 kodu BOSCH uyumlu buji yok mu benmi bulamadım acaba.NGK LPG 1 uyumlu.
  • http://www.oto-parca.net/SUPER-PLUS-BUJI-0242235666,PR-605.html

LİNK 1 aracımın BOSCH LPG uyumlu buji fyatı

https://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=45

LİNK 2 aracımın NGK LPG uyumlu buji fiyatı

günde standart 300 km yol yapıyorum yukarısı var aşağısı yok Landirenzo Kit var hangini tercih etmeliyim sizce saygılar ayrıca konu için uygun ve alakalı linkleri paylaşan ilgili ve alakalı yorum ve bilgileri paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürler yaklaşık 45 dk harcayarak bu konuda aydınlandım.

• Sayın arkadaşım, reno 19 1.6 enjeksiyonlu alize aracımda atiker sıralı sistem var hangi bujiyi takmalıyım veya normal bujide tırnak aralığı ne olmalı? cevap alamadım lütfen tavsiye alabilir miyim?
  • ya arkadaşlar bu ankarada ngk bujisi satan bir yer yok mu hiç
    sitesinden baktım benim aracım chevrolet kalos 1.4 otomatik 69 kw gücü var lpg1 bujisi oluyormuş ancak
    bosh bujide bulamadım motor kodum f14d3
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcminyak

ya arkadaşlar bu ankarada ngk bujisi satan bir yer yok mu hiç
    sitesinden baktım benim aracım chevrolet kalos 1.4 otomatik 69 kw gücü var lpg1 bujisi oluyormuş ancak
    bosh bujide bulamadım motor kodum f14d3

Ben burada daha önce NGK bujinin LPG5 modelini bulmuştum. Sipariş üzerine 1 haftada getirtebiliyorlar:
    http://www.ozenticaret.com.tr/

NGK yamulmuyorsam JAPONYA orjinli bir markaydı...
  • arkadaşlar iyi günler aracım 2005 opel astra twinport aracıma uygun hangi bujiyi tavsiye edersiniz.
  • lpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35cakrep35 -- 10 Kasım 2012; 4:56:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35cakrep35

lpg uyumlu diye bir buji mi var. varsa benim aracımın bujisi hangisi .acaba toyota corolla 1.6 terra vvt-i 2006

İzmirli misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet ...
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.