Şimdi Ara

ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
21
Favori
144.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama şu değerlere bir bakın 35 MB paketine üyeyim ama 35 alınca çok problem yaşıyorum...bina içine kadar 40 MB civarı alıyor dediler....şimdi 35 için teknikdestek istediğimde sıkıntı içerde diyorlar...kabloları değiştirsem kaça maal olur bilen varmı???biri 150-200 çekti fazla geldi bana.... ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme)

• ZYXEL VMG3312-B10B'de SNR'ı Telnet'ten 250%'ye ayarlıyorum ama değerlerde artış ve azalma olmuyor nedense. Sorunum da şu; SNR margin değeri bir anda 10 dB'in altına düşüyor (normalde 17 dB) ve hattım kopuyor. Artık bina içindeki kablolarda mı bir sıkıntı var, bilemiyorum. Türk Telekom'a hızımı daha düşük bir hıza sabitlemelerini söylüyorum ancak santrale gidince hallediyorlar. Önceden hızı düşürürlerdi sorunsuz bir biçimde artık onu bile yapmıyorlar. Hızı santralden düşürdüklerinde de bir süre sonra eskisine dönüyor nedense. 16 Mbit'i aldığımda da hatta kopmalar oluyor. Böyle bir kısır döngü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 6 Kasım 2016; 4:45:2 >
  •  ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme)

Hattımda kopma olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xhackerxxz kullanıcısına yanıt
    Vdsl var gibi sanırım, çok yüksek hızları da alırsınız 50 bile görür.
  • Bu değerler günü kurtarırmı w8960n modem aldım ancak iki defa kopma yaşadım  ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme)
  • asus dsl n14u var.dmt sorun cıkarıyor.uyumlu bi program varmı bu modeme göre.
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    KArdeş ben,m 25 gündür internetim 10 dakiakda bir kopuyor.başka mpodem aldım taktım modem kaynaklı olabilir diye baktım sorun aynı.sonra gittim elektrikçiden normal içinde 3 tane kablo olan gri telefon kablosu aldım ve apartmanın girişindeki telefon santralinden ebde ki modeme kadar tek bir kablo olacak şekilde arada ek felan olmadan yeni kablo çektim.Bu klasil telefon kablosu dışında bir kablomu kullanmalıydım?senin dediğin cat6e kablosu nu mu çekmeliydim?
  • cat6kablo çek 23awg olanından
  • dreamtheater_81 kullanıcısına yanıt
    O çektiğin kablo sinyal değer kalitesini düşük değerlerde taşır, yani çok farkeden birşey olmamış oldu. Cat6e tam bakır kabloyu çekmeniz gerekiyordu 23awg olanından. Sorununun çözülcekti ve sinyal kaybınızda çok düşecekti

• sardemir kullanıcısına yanıt
    http://urun.n11.com/diger/305m-cat6-cat-6-kablo-23-awg-ethernet-internet-kablosu-P135456840

kardeş tekrar soracam kusura bakmayın çünkü bilmiyordum bu olayı.
    Bu verdiğim linkteki kabloyu aldım diyelim.resimlerine bakıyorum siyah-kırmızı-yeşil-mavi kablolar var.Ama benim apartman girişindeki santral kutumdan iki kablo çıkıyor bende aldığım o sıfır klasik 3 telli telefon kablosunda yer alan 2 adet kabloyu bu santralden çıkan 2 kabloya bağladım.Mantıken şu soru aklıma geldi.Bu dediğin cat6e 23 awg 4 renkli kablodan oluşuyor.Binaya dışardan gelerek apartman santraline giren kabloda 4 renkte olmalı değil mi ki hepsini onlara bağlayayım?Yoksa apartman santralinde ki o iki uca bu alacağım cat 6e 23 awg nin hangi renkleini bağlamam gerek ve modeme takacağım diğer uç nasıl olacak?
    size zahmet vaktiniz varsa daha detaylı bilgi verin ona göre yarın yeniden kablo çekeyim.

• Arkadaşlar 2 farklı modem ile arka arkaya denememe rağmen farklı snr ve değerler alıyorum.
     ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme)

-Resimdeki üstteki tplink w8960,alttaki asus n16,aralarında çok fark var.
    Tp link modemde bu haliyle hiç crc vermiyor.fakat asus aynı şekilde 12 saate 2000 kadar crc veriyor.bilmiyorum normal mi? Asus anlık olarak 7lere kadar düşüyor snr sonra geri yükseliyor.Tplink nispeten daha stabil.2 modem arasıdna bu kadar fark olurmu? ayarlardan snr margin yükseltmelimiyim?

-Birde dslam kutusuna bu kadar yakın olmama rağmen (camdan görüyorum 400-500metre mesafe yok aramızda) bu kadar snr olması sizce normal mi? (bina yeni,tüm tesisat kabloları cat5e)

• Bu tools hala çalısıyormu 2007 den bu yana güncellenmemiş sanırım ? zaten konuda 2010 da açılmış üzerinden baya zaman geçmiş..
    Bir umut denedim asus n10e için ama telnet aktif bile degil sanırım :/

Snr margin degeri santral cihazı ve ttnetin test modeminde(AİRTİES AİR 5650 sanırım) 15db iken down. benim modemlerimde 5-8db arasında bu sebeple bana modem arızasından kaynaklandığını belirtiyorlar..

Her ne kadar inandırıcı gelmese de Yeni bir modem araştırmasına girdim 30db üzeri snr margin görebileceğim bir modem marka model var mı ? bu sansa göre degişir mi yoksa SNR margin tamamen hat değerlerinden kaynaklı mı ?

2 benim modemim 1 test cihazı birde kutusundan cıkardıgı ttnetin modemi arasında db farkları olması cihaz kaynaklı bir sıkıntı olabileceği konusunda beni biraz ikna etti.

200-500tl arasında yeni bir modem alıp düşüp snr margin değerleri ile karşılaşmaktan korkuyorum.
  • Hakan.Can H kullanıcısına yanıt
    modem bula bıldınızmı snr margın sorunu ıcın :D
  • 700tl verdim asus ac68u için ama 8-9 olan snr 12 oldu çok büyük bir gelişme görmedim korkumda haklı çıktım :)

ama şu var yeni tip modemler hattı besleyerek iyileştirme yapıyor.. yinede hat çok parazitli degerler çok degişken ise faydası kısıtlı olur..

Eski modem ile 8 snr olsada kopma olmadan suanki hattımda kullanabiliyorum modem almam gereksiz oldu..

benim kopma diye düşündügüm gecikme yüksek ping degeri ara ara yaşanan wifi kaynaklı oldunu keşvettim.. Uzun süre wifi de sorun yaşamayınca adsl hattında arıyor insan sorunu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Arkadaşlar 2 farklı modem ile arka arkaya denememe rağmen farklı snr ve değerler alıyorum.

-Resimdeki üstteki tplink w8960,alttaki asus n16,aralarında çok fark var.
    Tp link modemde bu haliyle hiç crc vermiyor.fakat asus aynı şekilde 12 saate 2000 kadar crc veriyor.bilmiyorum normal mi? Asus anlık olarak 7lere kadar düşüyor snr sonra geri yükseliyor.Tplink nispeten daha stabil.2 modem arasıdna bu kadar fark olurmu? ayarlardan snr margin yükseltmelimiyim?

-Birde dslam kutusuna bu kadar yakın olmama rağmen (camdan görüyorum 400-500metre mesafe yok aramızda) bu kadar snr olması sizce normal mi? (bina yeni,tüm tesisat kabloları cat5e)

okadarda fark yok biri 8,3 diğeri 9,5

ve 17,9a 17,8 fark yok gibi

• Merhaba

Benim değerlerimde çok düşük ama özellikle "receive power" değeri yerlerde, bunu çözmem için öneriniriz var mı neler yapabilirim?

bu değerler nasıl acaba. Telekomu arayıp internete giremiyorum SNR değerim düşük dedim bu konu hakkında bir bilgim yok dedi. O zaman arıza kaydı oluşuralım dedim bekliyorum şimdi .Geçen sen mayıstan beri 2 ayda bir uğraşıyoum bu arızayla.

Hat değerlerim bu şekilde ve sürekli kopma sorunu yaşıyorum. Modemim ZyXel VMG3312-B10B . Ne yapabilirim ?
  • Sunun VDSL Hali olsa snryi 25 e gelene kadar ceker 100 e ulasirdim heralde
  • Değerlerim nasıl arkadaşlar? Bu hıza iyi mi yani?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.