Şimdi Ara

FİAT PALİO YAKIT TÜKETİMİ HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
58.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • litre bazında ölçüm yaptımda da sizinde tecrübelerinize dayanrak yorumlarınızı bekliyorum
    aracım 2004 palio 1.2 16V

şehir için 40 lt benzinle 497 km yaptım buda 100km de 8,04 Lo denk geliyor. sizce nasıl sorun varmı

VEDE SİZLERİN ARAÇLARINIZINDA YAKIT KONUSUNDA NASIL OLDUĞUNU YAZARSIN ARAÇLAR KONUSUNDA BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞMIŞ OLALIM

• Aracım : 2001 Palio Weekend 1.2 EL

Benzinde ne kadar yakıyor bilmiyorum benzinde pek kullan(a)madım LPG üzerinden miktarları söyleyeceğim. Bu gün itibariyle yaptığım ölçümde şehir içinde 20 tl lik lpg ile tam 112 km yol katettim. Ankara'da lpg şu anda 1860 tl. Ortalama 11 lt gaz etmiş. Parasal olarak ise km de 0.178 kuruş yakmış. Uzun yolda ise 2 hafta önceki yolculuğumda 56 lt lpg ile 820 km(100 km sabit hızla) yol katettim. 56x1860=104.160 tl tutmuş. O da km de 0.127 kuruşa tekamül ediyor.
  • Bende de 1.2 16V 2004 model palio var yalniz lastikleri 185/65 r14 yaptirdim.Sehir ici rahat trafikte 8.5 - 9 lt yakiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D-Assault -- 14 Nisan 2010; 16:12:07 >
  • bende de pali 1.2 16 v var 2004 model full depo ile kırmızı ışık yanana kadarm 560 km gidiyorum... hergün g.o.paşa - etiler - yenibosna akşamda aynı yenibosna - etiler - g.o.paşa trafil felç tabiki...
  • Fiat marka aracların maalesef 8valf teknolojili olan modelleri benzin canavarı hele fire motor özelliği de yoksa ocağına incir ağacı dikiyor resmen tecrübe konuşuyor ben yaklaşık 1,5 yıl önce Fiat Siena 2001 1,4 EL AC modelini almaya karar verdim. Şimdi ise keşke 1,4 değilde ya 1,6 1,4 veya 1,2 16 valf yada fire motorlu modellerinden birini mi tercih etseydim dediğim zamanlar çok oluyor çünkü bu aralar kışın soğuk havalar 9-11 litre arası benzin tüketiyor tüketmekle yetinmiyor sanki içiyor şehiriçi mesafelerde yaz döneminde şehiriçi 7,5-8,5 arası kullanıma bağlı olarak değişim göstermekte eğer aracın benzinli ise en kısa sürede bir lpg sistemine geçin veya aracını uzun dönem kullanmayacaksanız elden çıkarın.Farklı bir marka üzerinde yoğunlaşın
  • albea 1.4 8v ş.içi ort alama 7.5-8 lt ş.arası 5.3-5.8 lt arası yakıyor
  • bende yarın palio 1.4e kavuşuyorum bakalım dediğiniz gibi benzin canavarı bir araç mı ölçüp görücem neyse ne yakarsa yaksın en azında serii bir araç iki ışık arasında çabuk hızlanır havamı yaparım
  • bende 1.6 16 v palio var 40 tl yakıtla litre 1.80 tl 220 km yol yapıyor sizce iyi mi bu değerler
  • merhaba,

yıl 2012 itibariyle tekrar konuya yenilik kazandırmak istiyorum.

benim 1.2 16v aracım 41 kuruş yaktı yolda kalarak test ettim :)) 25 tl ile 60 km gittim (benzin lt fiyatı : 4.5-4.6 tl)

şehir içinde bu kadar yakması normalmi aracın yeni kullanıcısı olduğum için belki biraz fazla yakıtta harcamış olabilirim alışma süreci nede olsa

ama şuan için ortaya çıkan bu değerler çok mu anormal yoksa benzin fiyatına göre normal yakıt tüketimimi.
  • sorum hala geçerli cevap verecek kimse varmı. yakın zamanda deneyen yada şu anki koşullara göre ne yaktığını bilen varmı?
  • Bizde 1.6 16V var Lpgde 0.18 max yakıyor. Sizin biraz abartılı gibi geldi bana. Çogu kişi 1.2leri benzinli kullanıyor. Böyle bir şikayet duymadım açıkcası kimseden bir terslik var bence...
  • benim aracım 2011 fiat palio 1.4 fire 8v aracı hep kısa mesafelerde kullanıyorum 2-3 km lik mesafeler ve su an aracın yakıt ışıgı yandı ve tam 400 km yol yaptım ortalamaya vurunca 10 lt/100 km yapıyor haftaya uzun yola çıkacam bakalım o zaman ne kadar yakacak.
  • ışık yandıysa en fazla 50-60 km daha gidersin o zaman seninki 45 kurus falan yakıyor km de

benimde tahminim eğer arabaya tam anlamıyla bakım yaptırırsan işte buji filtreler balatalar falan filan aklına gelebilecek herşeyi o zaman 35 kurus yakabilir dahada fark ettireceğini sanmıyorum benzinde milletin söylediği değerler biraz abartılı değerler gibime geliyor. yok 30 kurus yakar falan benzin litre olmuş 5 tl bide 1.2 2004 model araba 2012 lere göre çekişi düşük nede olsa şimdiki 2012 modeller 120-130 beygir üretiliyor o yüzden çok daha az yakabiliyor. benim düşüncem böyle
  • Malesef degerler dogru benzin pahalı beyler yapacak birşey yok geçmiş olsun diyorum her araç benzinde 400 500 kuruş en az yakar lpgde ise 220 den aaşagıya yakacak araç yok gibi... lpg 2,80
  • Bu Palio El 1.2 1.4 1.6 ların hangisi daha az yakıyor. 8V mi ya 16V mi almalıyım ?
  • birebir senin aracınla aynı modele sahibim balatam kötü durumda lastiklerde aynı şekilde yağ filitre olayınada çok önem göstermiyorum jantlarım çelik bu kadar soruna rağmen 360 380 tl arası yakıyor km de
  • Bu Palio El 1.2 1.4 1.6 ların hangisi daha az yakıyor. 8V mi ya 16V mi almalıyım ?
  • bende 14 8v fie active aldım yeni 2008 uzun yolda 400 km anca gitti depo çok yakıyo araçtamı sorun var yoksa normalmi sizce
  • 2014 Yılı itibariyle belki cevaplayan olursa bi sorum olacak 1 ay önce pali 1.41 rt aldım 99 model benzinli. Benzin kırmızı ışık yandığında 50 lira benzin aldım ve bir sonraki ışık yandığında 48 km yol yaptım yani km'de 1 liradan fazla yakıyorr ve kafayı yicem bu nedendir sizce LÜTFENN CEVAPPPP
  • as0057 A kullanıcısına yanıt
    1.4 lerin çok yaktığını biliyorum ama bu kadar değil. Bir sorun olduğu kuvvetle muhtemel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.