Şimdi Ara

İşten çıkma..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
8.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben şu an carrefourda çalışıyorum ve ağustos sonu veya eylül civarı işten çıkmayı düşünüyorum kpss ve askerlik şubesinden dolayı ayrıca iştende memnun değilim o yüzden çıkmak istyiorum izin alma imkanları iyi değil.

Sonra hatfa sonları zaten çalışma oluyor iyi olmuyor hali ile snıav zamanında zorlaştırıyor.

İşten çıkmak için istifa veriyorsun diyelim kaç gün önceden oraya bildirmem gerekiyor o aylarda benim 1 senem doluyor.

Çünkü mecbur kaldım idare ettim başka iş yok diye.

Bilgi verebilirmisiniz yoksa direktmi çıkabilioyruz.

• İşten ayrılmadan 15 gün önce bunu işverene bildirmen gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koktay

İşten ayrılmadan 15 gün önce bunu işverene bildirmen gerekiyor.

Ben 1 ay konfeksiyonda çalıştım dayanamadım işin ağırlığına ve can sıkıntısına o yüzden orda direk istifayı verip ertesi gün bıraktım işi öyle olmuştu buda oyle olmalı diye biliyorum.
  • Sen ayrılmadan 15 gün evvel şu tarihte ayrılıyorum diye dilekçeni ver mutlaka.
  • Sigortalı olmasa bile o dilekçeyi vermek zorundamı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DDx

Sigortalı olmasa bile o dilekçeyi vermek zorundamı?

Ha merak ettiğim asılkonuda var şurda şimdi arkadaşlar diyelim sigortalısın işten çıktın o sigorta ne oluyor kaç ay daha faydalanabiliyoruz sigortadan?

birde şuda var bazı kişiler diyelim bir aylık parayı alıyor ve bir daha uğramıyor o zaman ne oluyor haber vermeden işten çıkmak veya işe gelmemek.
  • 1 yılını doldurduktan sonra çık bence daha fazla tazminat alıyorsun diye biliyorum.
  • Zaten eylülde 1 yılımı dolduruyorum 2-3 eylül gibi o zaman çıksam kendi isteğimle çıktığımda tazminat yoktu benim bildiğim kadarı o yüzden direk ağustosta bırakırım.. sonunda gibi
  • nasıl ya artık istedigimiz zaman işten çıkamıyomuyuz

ben mesela mayısta paramı alıp çıksam.bi daha işe gitmesem olmuyo mu?
    yada 2 gün önceden söylesem gitmicem diye olmaz mı illa dilekce falan mı olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

nasıl ya artık istedigimiz zaman işten çıkamıyomuyuz

yada 2 gün önceden söylesem gitmicem diye olmaz mı illa dilekce falan mı olması lazım

sen dene bakalım neler olacak yaşayıp görür bizide bilgilendirirsin

ne işle meşgulsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fake Hunter

quote:

ne işle meşgulsun?

ameleligin yeni adı satış danışmanı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fake Hunter

quote:

ne işle meşgulsun?

ameleligin yeni adı satış danışmanı

öncelikle sözleşmende yazan maddeleri bilmek gerekiyor. ikinci mesele bence haber vererek çıkman en mantıklısı çünkü ileride kimin nerede ne olacağını kimse bilemez. hiçbiryerden kapıyı çarparak çıkma

• Tamam arkadaşlar bilgileriniz için sağolasınız daha zamanı var kpss zamanı girsin araya o zaman olucak bu olay bu arada işten çıkma durumunda sağlık sigortası ne oluyor yani sigortan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duff

1 yılını doldurduktan sonra çık bence daha fazla tazminat alıyorsun diye biliyorum.

Yanlış biliyorsun kardeşim işten ayrılan adama tazminat verildiği nerde görülmüş. Anca işten çıkartılırsa tazminat alabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryzpolo26

quote:

Orijinalden alıntı: duff

1 yılını doldurduktan sonra çık bence daha fazla tazminat alıyorsun diye biliyorum.

Yanlış biliyorsun kardeşim işten ayrılan adama tazminat verildiği nerde görülmüş. Anca işten çıkartılırsa tazminat alabilir...

+1

ayrıca ayrıca işverine işi bırakmacağını söylediğin tarihten itibaren ihbar sürelerine uyman gerekir.
    senin 6 ay - 1,5 yıl kıdemin olduğu için işi bırakacağın tarihten itibaren 1 ay daha çalışacaksın, hemen çıkmak istersen o 1 ayın karşılığı maaşını tazminat olarak işverinine vereceksin.

hadi ufak yerler bunları bilmez ama Carrefour gibi maaşını bile çalıştığın süreye göre kuruşu kuruşuna hesaplayan bi kurum bunu atlamaz

• bilip bilmeden herkes konuşmuş yine... Açın okuyun 4857 sayılı iş kanunu'nu Askerlik için işten kendi istediği ile ayrılırsa eğer bir yılı dolmuşsa kıdem tazminatı alınır. Örneğin kadın evlendikten sonra geçen bir yıl sürede işten ayrılmak isterse tazminat almaya hak kazanır...Askerlik,doğum,evlilik,taşınma gibi bir durum söz konusu değil ise ihbar süresini doldurur çıkarsın yada tazminat ödersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.fusion

bilip bilmeden herkes konuşmuş yine... Açın okuyun 4857 sayılı iş kanunu'nu Askerlik için işten kendi istediği ile ayrılırsa eğer bir yılı dolmuşsa kıdem tazminatı alınır. Örneğin kadın evlendikten sonra geçen bir yıl sürede işten ayrılmak isterse tazminat almaya hak kazanır...Askerlik,doğum,evlilik,taşınma gibi bir durum söz konusu değil ise ihbar süresini doldurur çıkarsın yada tazminat ödersin

sende okuyup anlamadan yorum yazmışsın. askerlik şubesi (ne demekse onu da anlamadım) ve kpss için demiş. direkt olarak askere gitmek için işten çıkacağını söylememiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 7 Nisan 2010; 0:17:10 >

• Eee yani ben işten KPSS ve askerlik muayeneleri başlıyor ertesi yıla bırakma kararına kalmıştım.. ama ben işten çıkmak istediğimde ayrıca paramı vereceğim nasıl oluyor bu iş?

Detaylı anlatırmısınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.