DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Net Hızı Düşmesi
11
Cevap
0
Favori
6.025
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      51 Mesaj
      05 Nisan 2010 18:02:45
      Selam Arkadaşlar.TTNET Netlimitsiz 8mbps Kullanıcısıyım.
      Ancak 2 Aydır Hem Masaüstü Hemde Laptop'da İnternet Hızı Olarak 2 Mbps Gösteriyor ve İnternet Hızım 2 mbps.

Bu Düşüşün Nedeni veya Nedenleri Neler Olabilir ?

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler.

• Yarbay
      2822 Mesaj
      05 Nisan 2010 18:05:47

quote:

Orijinalden alıntı: SchutzSt4ffeL

Selam Arkadaşlar.TTNET Netlimitsiz 8mbps Kullanıcısıyım.
      Ancak 2 Aydır Hem Masaüstü Hemde Laptop'da İnternet Hızı Olarak 2 Mbps Gösteriyor ve İnternet Hızım 2 mbps.

Bu Düşüşün Nedeni veya Nedenleri Neler Olabilir ?

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler.

NetLimitsiz tarifesine geçtiğinizden beri mi 2 Mbps ? Eğer sonradan düşürüldüyse TTNet'in oyunlarından biridir , baştan beri 2 Mbps ise modeminizde yazan hat değerlerinizi buraya yazarsanız yardımcı olabilirim.

1881-193∞
    • Çavuş
      51 Mesaj
      05 Nisan 2010 20:33:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

Alıntıları Göster

NetLimitsiz tarifesine geçtiğinizden beri mi 2 Mbps ? Eğer sonradan düşürüldüyse TTNet'in oyunlarından biridir , baştan beri 2 Mbps ise modeminizde yazan hat değerlerinizi buraya yazarsanız yardımcı olabilirim.

Oyun O zaman... Başlarda 8 Mbps 'di. Hatta Bi Ara 900 kb/s gibi bi download a ulaşmıştım ...

Peki, Bu Durumda Ne Yapmam Gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SchutzSt4ffeL -- 5 Nisan 2010; 20:35:07 >

• Yarbay
      2822 Mesaj
      05 Nisan 2010 21:24:44
      quote:

Alıntıları Göster

Oyun O zaman... Başlarda 8 Mbps 'di. Hatta Bi Ara 900 kb/s gibi bi download a ulaşmıştım ...

Peki, Bu Durumda Ne Yapmam Gerekiyor ?

Aynısı bende oldu. Müşteri hizmetlerini arayıp hızınızı tekrar 8 Mbps'e çıkartabilirsiniz. Zaten iyi birine denk gelirseniz lafı uzatmadan hattınız 8 Mbps destekliyor diye hızı direk çıkartıyor. Bazıları da yok arıza kaydı falan uğraştırıyor. Ama hızınız hertürlü yükselecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frécoß -- 5 Nisan 2010; 21:26:33 >

1881-193∞
    • Çavuş
      51 Mesaj
      06 Nisan 2010 00:16:03
      Akşam Saatlerinde Aradım ve Dedi ki : Altyapı Yetersizliğinden Kaynaklanıyor fln fln dedi sonra Ben Ancak Önceden 8 mbps Olarak Kullanıyordum dedim .

Sonra santralda Paylaştırıyorlar O yüzden düşüktür hattınızda bir sorun yok dedi.Canım Sıkıldı Bu işe.

• Yarbay
      2822 Mesaj
      06 Nisan 2010 17:11:39

quote:

Akşam Saatlerinde Aradım ve Dedi ki : Altyapı Yetersizliğinden Kaynaklanıyor fln fln dedi sonra Ben Ancak Önceden 8 mbps Olarak Kullanıyordum dedim .

Sonra santralda Paylaştırıyorlar O yüzden düşüktür hattınızda bir sorun yok dedi.Canım Sıkıldı Bu işe.

Modeminizde de gözüken hız 4 Mbps ise hızınız 4'e düşürülmüş demektir. Birçok bölgede 512 kbps'e düşme olmadığı için ve herkes bu tarifeye geçtiği için TTNet'in dandik altyapısı iyice kötüleşti. Zaten telefona kadın çıktıysa keşke direk kapatsaydınız. Şansınızı başka bir yetkiliyle denemelisiniz.

1881-193∞
    • Yüzbaşı
      272 Mesaj
      07 Nisan 2010 15:41:29

quote:

Alıntıları Göster

Modeminizde de gözüken hız 4 Mbps ise hızınız 4'e düşürülmüş demektir. Birçok bölgede 512 kbps'e düşme olmadığı için ve herkes bu tarifeye geçtiği için TTNet'in dandik altyapısı iyice kötüleşti. Zaten telefona kadın çıktıysa keşke direk kapatsaydınız. Şansınızı başka bir yetkiliyle denemelisiniz.

512 ye düşmüyodu bende daha ayın 7 si 30 kb la çekiyorum

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!
    • Çavuş
      51 Mesaj
      07 Nisan 2010 16:27:09
      Benimki Fazla İndirmekten Kaynaklanan Bir Sorun Değil.Kesin Olarak Hızım Düşürülmüş . Nedenini Hala Bulamadım .

• Yarbay
      2822 Mesaj
      07 Nisan 2010 16:29:01

quote:

Orijinalden alıntı: cureshot88

Alıntıları Göster

512 ye düşmüyodu bende daha ayın 7 si 30 kb la çekiyorum

Bu indirdiğiniz sunucuya da bağlı. Rapid gibi bir siteden indiriyorsanız bu normal. Hız testini Microsoft'tan veya Pardus'tan yapmalısınız.

1881-193∞
    • Yüzbaşı
      272 Mesaj
      08 Nisan 2010 01:06:13

quote:

Alıntıları Göster

Bu indirdiğiniz sunucuya da bağlı. Rapid gibi bir siteden indiriyorsanız bu normal. Hız testini Microsoft'tan veya Pardus'tan yapmalısınız.

mutlaka serverla ilgisi vardır tabi ama daha önce kullandığım torrentler bunlar 800 ü geçtiğim oldu internet hızının microsoftta iyi olması çok da işime yaramayacak

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!
    • Er
      1 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:25:18
      hayır arkadaşlar :) Ben bizzat sordum aradım ve dedikleriki eyer 8mbps kadar hız ise o sizin santrale olan uzaklıgından düşerdir yda ewin yapısından dolayı yda calısmwar benimkide 8mbps di 2 mbps düştü snra 8mbs olaraK kaldı..

• Çavuş
      51 Mesaj
      27 Mayıs 2010 22:42:29

quote:

Orijinalden alıntı: ibo155

hayır arkadaşlar :) Ben bizzat sordum aradım ve dedikleriki eyer 8mbps kadar hız ise o sizin santrale olan uzaklıgından düşerdir yda ewin yapısından dolayı yda calısmwar benimkide 8mbps di 2 mbps düştü snra 8mbs olaraK kaldı..

İbo Önceden 900 Kb/sn ile İndiriyordum . Şimdi 200 ü Geçemiyorum Hala . Hay TTNET ' in ...

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.