Şimdi Ara

KESİNLİKLE Lütfen herkes okusun önemli bir konu 5800 ile alakalı yazı uzun ama okuyun lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
11.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar artık bazı şeylere açıklık getirmek istiyorum.Forumun artık Her yerinde 5800 sorun konuları açılmaya başladı.Bunların şu ana kadar gördüğüm kadarıyla %90 ı 95 i yazılımsal ve kullanıcıdan kaynaklanıyor.Ayrıca millet ana konuya soracağına gidiyor boş yere konu açıyor önemsiz şeyler için.Sonra forumdakiler artık şöyle düşünüyor " Hımm. Baksana konulara hepsi de sorun yazıyor 5800 kötü telefon alınmaz " diye düşünüyor.

Ele almak istediğim bazı şeyler var.Onları yazacağım.

1- 5800 sorunlu bir telefonDU . Evet ahize problemleri flaş sarılığı kasa açıklığı bir aralar gerçekten o paraya (( çıkış fiyatı 950 idi )) alınmayacak bir telefondu. Ama 3. partiden itibaren sorunları giderdiler.Kasa açıklığı ortadan kalktı ahize sorunu yok flaş sarışığı giderildi telefonda şu anda donanımsal sorun yok.5800 donanımsal olarak artık sorunSUZ bir telefon. Sorunlu olnalar önyargıyla yaklaşıp eskide kalan insanlardır.

2- Bu kadar çok sorun başlığının açılmasının başka bir sebebi de telefonun çok fazla satması.Yolda gördüğüm 5 telefondan 2 si 5800 artık. Herkes aynı telefonu alınca da her yerde sorun başlıkları açılıyor millet 5800 kötü bir telefon sanıyor.Bir düşünün. Rakamı atıyorum 5800 ın 2 milyon sattığını düşünün. Ve bunun % 15 inin hatalı üretim olduğunu farzedelim. 2 milyonun %15 i se 300 bin gibi müthiş bir rakam.Hal böyle olunca internette her yerde 5800 ile alakalı başlıklar açılıyor.

Bir de şu yönü ele alalım. 6500 s in 300.000 sattığını düşünelim.Bunun yine %15 i hatalı farzedelim. 300 binin %15 i 45 bin gibi çok da uçuk olmayan bir rakam oluyor.Haliyle forumlarda daha az 6500s sorunlarıyla alakalı başlık açılıyor millet bu telefon sorunsuz diyor. Ama bunun tam tersi olsaydı 5800 300 bin 6500s 2 millyon satsaydı biz forumlarda şunu görecektik : " 6500 hafıza kartını görmüyor 6500 kulaklığı algılamıyor 6500 ekran kararıp gidiyor 6500 reset atıyor " olacaktı.Bu seferde size göre 6500 sorunlu 5800 harika bir telefon oloacaktı. Yani bu konunun büyük çoğunluğu satış rakamından kaynaklanıyor.

3- Forumda açılan 5 başlığın 3ü 5800 ile alaklalı.Bunların çoğuda saçma sapan kullanıcıdan kaynaklanan probleemler (( çoğu da yazılımsal. )) Millet şöyle bir foruma bakayım ne var ne yok diyor bir bakıyor çüş be 4 başlık ard arda 5800 sorun başlığı ne sorunlu bir teelefon bu arkadaş diyor.Halbuki konuyu bir okusa görecekki kullanıcının beceriksizliğinden (( sözüm meclisten dışarı )) yüklediği oyunlardan kaynaklanıyor.Konuların çoğu telefon nokia yazısında kaldı açılmıyor şeklinde. Herkese söylüyorum açma kapama tuşuna basın hafıza kartını çıkart deyin kartı çıkartın tamam deyin telefonu kapatın kartı takın telefonu açın düzelecektir. Çoğu kişi bu tarz konular açtığı için forumun kafasında yanlış şeyler beliriyor.

4- Sorunlar ana konuya sorulmuyor. Ha tamam bazı şeyler için konu açabilirsiniz bende açmışımdır çok konu ama basit şeyler için 500 sayfalık yoğun bir ana konumuz var oraya sorabiliriz.En azından 5800 a ait konu sayısı azalır.

5- Buradan yöneticilere sesleniyorum kesinlikle 5800 a özel bir konu açılmalı.Nokia bölümü çöp oldu gidiyor.iPhone a özel bölüm var 5800 için de olmalı.

6- @ i am not dead adlı arkadaş :: Her yerde 5800 sorunlu 5530um var çok memnunum demekten bıkmadın mı .Tamam 5530um var çok memnunum de birşey demiyoruz ama her seferinde hiç uğraşamam 5800ın kasa açıklığıyla sorunuyla 5530um var memnunum demek zorunda değilsin. Sana karşı kötü bir duygum yok yanlış anlama sadece bir eleştiride bulundum yanlış anlaşılmak istemem ama her yerde 5530 dan çok memnunum diyebilirsin bende 5800ım dan memnunum diyorum bunda bir şey yok.

7- Bir gerçek daha var ki 5800 diğer nokia modellerinden daha problemli bir cihaz.Ama kesinlikle kalıtsal sorunlu değil.Diğer modellerden sorunludur doğrudur ama alınmaycak sorunlu bir telefon değildir.Kamerası hariç tam teşekküllü bir telefonu 500e alıyorsunuz daha ne istersiniz.

8- Bir de şans faktörü var. Şansınız iyi gününde değilse telefon bozuk çıkar sonra forumda konu açılır 5800 sorunlu almayın diye sonra millet düşünür 5800 sorunlu.Telefon çok sattığı için şanssızlıkta fazla oluyor alınan telefonların bir kısmı daha kutudan çıktığında bozuk çıkabiliyor.

Umarım bir nebze olsun kafanızdaki bazı önyargıları giderebilmişimdir. Bu arada 5800 ın avukatlığını yaptığını düşünmeyin.iPhone var 6500s var.Bir dönem N79 kullandım ve şu ana kadar kullandığım telefonm sayısını saymak bile istemem. Tamamen objektif yazdım bu yazıyı hiçbir taraf tutuculuğum yok. Hala inanmayan varsa şunu diyeyim bana deseler iphone mu 5800 mı ben iphone derim. Artık avukat olmadığıma inanırsınız inşaallah.

Ben bu telefonu herkese tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 3 Nisan 2010; 0:53:27 >

• Sağol arkadaşım gerekli bir açıklama yapmışsın. yazdıklarına aynen bende katılıyorum.
  • Herkese söylüyorum açma kapama tuşuna basın hafıza kartını çıkart deyin kartı çıkartın tamam deyin telefonu kapatın kartı takın telefonu açın düzelecektir......hocam kusura bakma benim telefonda ekranda nokıa yazısı kaldı 1 kere sonra açma kapama tuşuna bastım ekrandan yazı hiç gitmedi nasıl hafıza kartı çıkarın denen yere gelicek telefon ben kaç kere bastıysam ekran olduğu gibi durdu..saygılar
  • ne alaka ben telefonu 2 hafta önce aldım , benim flasımda sarı ...

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY
    6- @ i am not dead adlı arkadaş :: Her yerde 5800 sorunlu 5530um var çok memnunum demekten bıkmadın mı .Tamam 5530um var çok memnunum de birşey demiyoruz ama her seferinde hiç uğraşamam 5800ın kasa açıklığıyla sorunuyla 5530um var memnunum demek zorunda değilsin. Sana karşı kötü bir duygum yok yanlış anlama sadece bir eleştiride bulundum yanlış anlaşılmak istemem ama her yerde 5530 dan çok memnunum diyebilirsin bende 5800ım dan memnunum diyorum bunda bir şey yok.

5530 um var çok memnunum demek tamamen züürt tesellisidir ...
    memnunsan memnunsun yani napalım , gerçektende heryere yazmasımı gerekiyo ..
    forumu iice akıl hastaları sardı ya ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 2 Nisan 2010; 20:50:30 >

• sana katılıyorum arkadaşım bende kullanıyorum ve güncellemeleri yaptım hakkatten sorunsuz bi telefon oldu. bundan sonraki yazılım sürümleride fantaziye kaçar artık;) işte animasyonlu efekler falan.... telefonun donanımları çok kaliteli fakat yazılım izin vermiyor. sorunsuz oldu fakat yinede düşük bir yazılım var. nokia yeni bi sistem yazıyor onu bi yapsın eminim mükemmel olucak;)
  • Eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aymina_55

Herkese söylüyorum açma kapama tuşuna basın hafıza kartını çıkart deyin kartı çıkartın tamam deyin telefonu kapatın kartı takın telefonu açın düzelecektir......hocam kusura bakma benim telefonda ekranda nokıa yazısı kaldı 1 kere sonra açma kapama tuşuna bastım ekrandan yazı hiç gitmedi nasıl hafıza kartı çıkarın denen yere gelicek telefon ben kaç kere bastıysam ekran olduğu gibi durdu..saygılar

O zaman kapağı açıp bataryayı çıkartacaksın. Sora hafıza kartını çıkartacaksın. Telefonu açacaksın. 1-2 dakika kadar bekleyip hafıza kartını tekrar takacaksın. Bu kadar.
  • Hocam güzel yazmışsınız her maddeye katılıyorum ancak 2. ve 7.maddeye ayrı bi katılıyorum.

2.maddede 5800'ın çok satıldığı için sorunların daha fazla baş gösterdiğini söylemişsiniz.Aynı N95 gibi oda zamanında çok sattı hemde o uçuk fiyata rağmen.

Bilmeyen 3-5 tane adam konu açıyor telefonun çok yavaş eleman bilmiyor Symbian'nın aynı anda birden çok uygulama çalıştırdığını ve bu uygulamaları menü tuşuna basılı tutup görüldüğünü yada açık kalan programda seçenekler çıkış yapıp çıkıldığını direk kırmızıya basıp çıkıyor.
    .

7.madde de ise telefon diğer cihazlara göre sorunlu çok doğru bir tespit ayrıca 5800 eksi yönleri malzeme kalitesi,vasat kamera birde S60 v5 başarılı bir işletim sistemi değil diye düşünüyorum.

Teşekkürler.
  • eline sağlık arkadaşım. çok gerekli ve önemli bir konu açmışsın.
    bende ilk zamanlarda forumda öyle bir göz atıyordum ve başlıklardan gördüğüm kadarıyla
    5800 çok salak bir telefondu. ama bi arkadaşın tavsiyesiyle bir bakıyım dedim ve
    araştırdığım kadarıyla çok iyi vve güzel bir telefon oldugunu anladım ve bu hafta sipariş verdim.
    önümüzdeki çarşambaya kadar elimde inşallah...
  • bencede bu konu çok iyi olmuş.ellerine sağlık,klavyen dert görmesin
    bende başta çok önyargılıydım 5800 a karşı ama bu yazılanlar ve bikaç kişinin yaptığı açıklamalarla bu teefonu almaya karar verdim.umarım aldığım zaman şanslı bir günümde olurum
  • Sağolun arkadaşlar forumun buna ihtiyacı vardı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: aymina_55

Herkese söylüyorum açma kapama tuşuna basın hafıza kartını çıkart deyin kartı çıkartın tamam deyin telefonu kapatın kartı takın telefonu açın düzelecektir......hocam kusura bakma benim telefonda ekranda nokıa yazısı kaldı 1 kere sonra açma kapama tuşuna bastım ekrandan yazı hiç gitmedi nasıl hafıza kartı çıkarın denen yere gelicek telefon ben kaç kere bastıysam ekran olduğu gibi durdu..saygılar

O zaman kapağı açıp bataryayı çıkartacaksın. Sora hafıza kartını çıkartacaksın. Telefonu açacaksın. 1-2 dakika kadar bekleyip hafıza kartını tekrar takacaksın. Bu kadar.

tamam hocam sağol..

• Düşüncelerinize kesinlikle katılmıyorum. 3.cü parti 5.parti vs. hepsi şehir efsanesi kronik halde sorunların devam ettiği bir gerçek. Ana başlıkta sorulan soruların çoğu cevapsız kalıyor yada 200 sayfa önce cevaplandığı için biri çıkıp sizi tersliyor. Ayrıca Nokia sattığı cihazın arkasında dursa bu kadar şikayet okumazdınız. Hayatımda ilk kez tüketici haklarına başvurma gereği duydum. Sonucun çıkması belki biraz zaman alcak ama 5800 alarak çöpe attığım parayı geri alcam.
  • açıkcası ben memnunum telefondan sorunların çoğu acemilikten çıkıyor yani sorun çıkabiliyor bazen ama bu her telde çıkan hatalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

açıkcası ben memnunum telefondan sorunların çoğu acemilikten çıkıyor yani sorun çıkabiliyor bazen ama bu her telde çıkan hatalar

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgabc

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

açıkcası ben memnunum telefondan sorunların çoğu acemilikten çıkıyor yani sorun çıkabiliyor bazen ama bu her telde çıkan hatalar

• evet arkadaşa katılıyorum özellikle şu konuda her taraf 5800 konusu oldu resmen çöplük gibi normal ceptelefoonu bölümünde bile diğer konular parmakla sayılıyor lütfen yöneticilere sesleniyoruz bu işe bi çözüm bulun.
  • kimi 5800 kullanıcılarıAtını süremiyen kavboy
    Asılın millet kırbaçlara telefon size değil siz telefona hükmedin. Geçen gün yine forumun içinde yazmıştım bu cümlemi. Bu telefonda kronik bir sorun varsa o da kronik bilgisiz kullanıcı sorunudur.Cihaz yabancı ellerde sorunluymuş gibi duruyor.

Çok Ucuz fiyata iyi bir teknoloji alıyorsunuz. Telefona yüklediğiniz programlarla telefon daha bi değer kazanıyor.

• Süpersin kardeş artık herkezın bunları bilmesi gerekıyor.
    Olayı çok güzel yansıtmışsın sonuna kadar katılıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.