Şimdi Ara

Nikotini vücuttan atma_?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
46.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 3 gündür sigara içmiyorum çok fena halde canım sıkılıyor hayattan zevk alamıyorum bunalıma girdim desem yeridir bu lanet nikotini tamamen nasıl atabilirim vücudumdan kurtulmak istiyorum artık 7 yıldır içiyorum hırıltı öksürük aksırık koyu balgam bıktım tiksiniyorum bırakamıyorum kalıcı bir yöntem bilen paylaşssın çok kötüyüm

• Allah yardımcın olsun sigarayı bırakmak zor ben geçen sene bırakmıştım 3 ay sonra bile içenlere imreniyordum sonra tekrar başladım.benimkisi daha çok psikolojik bağımlılık.nikotin bandı veya nikotin sakızı kullan vücudun istemeyecektir
  • Bıraktıktan sonra neler olur ?

20 dakika: Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye baslar.

24 saat: Karbonmonoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

48 saat: Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyularınızın daha iyi çalıştığını hissedersiniz

72 saat: Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır.

2-12 hafta: Dolaşım bütün vücutta düzelir. Akciğerlerinizdeki balgamı atmaya başlarsınız ve öksürük, balgam, nefes darlığı ve hırıltı bulguları geriler Vücut enerjisi artar. Yürümek kolaylaşır.

3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

5 yıl: Kalp krizi riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner.

10 yıl: Akciğer kanseri riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner. Kalp krizi riski hiç sigara içmemiş biri ile eşit olur. Bir kaç saat içinde nikotin tamamen sisteminizden atılır.
  • sabırdan başka yol yokki

vücuttn atılana kadar vücut unutana kadar inatla ısrarla bekleyeceksin
    10-15güne durduk yere can çekmen biter,
    birinde görünce isteme başlar,
    o da 3 aya biter

ilacı sabır
  • olay vücutta atılması değil nikotinin. beyindeki reseptör hücrelerinin unutmasını sağlamak lazım. bu da ancak sigarayı 1 ila 2 hafta kullanmamakla olacaktır. beyindeki reseptör hücrelerinin görevi vücut için gereksinim duyulan şeyleri kodlamasıdır. misal hava yemek ve su. nikotin de ilk içilmeye başlandığında kodu reseptör hücrelere yazılıyor ve hava yemek ve su gibi ihtiyaç duyulan bir unsur olarak benimseniyor. sigarayı bırakmak biraz da boğulmaya benzer bu yüzden. sanki nefes alırsınız ama ihtiyaç duyduğunuz şey(reseptörlerin benimsediği nikotin) size verilmeyince sanki havasızlıktan boğulur gibi olursunuz. ama bu geçicidir. bu ihtiyacınızı unutacak bir şeyle uğraştğınızda, misal oyun oynamak ya da yemek yemek, bu ihtiyaç ta bir süre sonra gereksinmekten uzaklaşır
  • hayattan zevk alman sigara içmene bağlıysa git bi köprüden at kendini zaten

böyle canım istiyo bunaldım ölücem triplerine girersen tekrar başlarsın. benim çevremde sigarayı bırakan çok kişi oldu. ama adamlar harbiden kararlı adamlardı. sigarayı kafalarında bırakıyolardı bikere... sanki sigaranın icadından haberleri yok gibiydi.

sende buna benzer bişeyler dene...
  • Kuruyemiş filan ye yerine unutturur ben öyle yapıyodun bırakmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroy00 -- 30 Mart 2010; 13:07:23 >
  • bende uzun zamandir kullaniyorum.bir keresinde 1-2 ayligina birakabildim.bu sure zarfinda yaklasik 4-5 kilo almistim.simdi biraksam korkuyorum kilo falan alicam diye.ayni sorunu yasayan varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 30 Mart 2010; 13:34:28 >
  • up
  • bırakıcam allah izin verirse sabır
  • Bırakmayı denedim fakat bırakamadım uzun soluklu.Bende vücudun kendini tamir etmesi için 3 ayda bir 15 gün sigara içmeme sözü veriyorum kendime.
  • hocam al eline kolanı cipsini hayatını yasa,sigara neymis ya,kim isteyince bırakamamıs ki.
  • nikotin en hızlı karanfil çayı ile vucuttan atıldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
    ama nikotini vucüttan atmak senin çözümün değil. vücutta nikotin oranı düştüğü için sigara içme isteği duyarsın zaten :)
    tavsiyem;
    campix veya zyban(önerim) ilaçları nı araştır. bunlar sigaranın beyindeki uyarıcı etkisini engelliyor.
    ve en önemlisi iradeni sağlamlaştır yoksa hiç bir şey fayda etmez. :)
  • Sigarayı bırakmanın temel şartı zevk veren bir şey olduğu algısını yıkmak. Yoksa kndine eziyet edersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legen.(WFI).dary

Bıraktıktan sonra neler olur ?

20 dakika: Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye baslar.

24 saat: Karbonmonoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

48 saat: Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyularınızın daha iyi çalıştığını hissedersiniz

72 saat: Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır.

2-12 hafta: Dolaşım bütün vücutta düzelir. Akciğerlerinizdeki balgamı atmaya başlarsınız ve öksürük, balgam, nefes darlığı ve hırıltı bulguları geriler Vücut enerjisi artar. Yürümek kolaylaşır.

3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

5 yıl: Kalp krizi riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner.

10 yıl: Akciğer kanseri riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner. Kalp krizi riski hiç sigara içmemiş biri ile eşit olur. Bir kaç saat içinde nikotin tamamen sisteminizden atılır.

Kim 10 yıl bekleyecek yak bir tane daha.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.