Şimdi Ara

Renault Scenic-Citroen G.Picasso (MPV Sınıfı Araçları )Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,kısmetse 7 kişilik aile araçlarından birisini alacağız.
    İşimiz gereği Aksaray-İstanbul arası mekik dokuyoruz sıklıkla.Bu zamana kadar Mercedes E ile gidip geldik sürekli çok ta memnunuz aslında ondan ama o da bir nokta da yetersiz kalıyor.Son zamanlarda biraz kalabalık gittiğimiz için E'nin içinde balık istifi şeklinde gitmek epey zor olmaya başladı artık :d
    O yüzden bu tür fonksiyonel araçları düşündük.Açıkçası hiçbir bilgim de yok bu arabalar hakkında etrafımda kullanan da yok..
    Düşüncelerinizi bekliyorum bu arabalar hakkında.Scenic,G.Picasso veya başka bir alternatif ??Hangisi iyidir,2.el rahatlık,sorunsuzluk vs konularda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianconera -- 30 Mart 2010; 15:19:18 >

• 3 Farklı seğment var.
    1. si 1.6 LT. motorlu araçlar sınıfı: grand scenic, grand picasso, Zafira, C-Max, Altea XL gibi araçlar var. Fiyat 35.000 - 60.000 TL arasında.
    2. si 2.0 LT. motorlu araçlar sınıfı: S max, espace ve diğer grubun 2.0 lt motorlu araçları. Fakat bu araçlar sınıf olarak diğerlerine oranla bir gömlek büyüktür. (S-Max ve Espace)
    3. sü Ticari araçlar. Doblo, Partner vb... (Doblo haricinde 7 koltuk seçeneği yok. ) veya minibüs

E sınıfı araç kullandığınızı da baz alırsak sizi tatmin edecek araçlar 2.0 lt segmentindekiler olabilir. (Yüksek motor gücü, torku ve otomatik vites seçenekleri) 1.6 lt. araçlarda da 7 kişilik seçenekler var ama son sıra koltuklar küçük, onu da geçtim geriye bagaj kalmıyor kullanacak. Birde 1.6 lt. yüklü kullanımda çok tatmin etmeyebilir.
  • Eğer Medium Mpv alınacaksa benim görüşüm 5008 alınması yönünde. Fakat autoshow arkadaşımızın da belirttiği gibi bu araçların son iki sıra koltuğuna ancak 7-10 yaşına kadar çocuklar oturabilir, bizim sığmamız pek kolay değil.

Bir üst segmentte S-Max'in 3. sıra koltukları bu araçlara göre nispeten daha geniş yaşam alanı sunuyor ama o da yetişkinler için uygun değil aslında. Espace hacim olarak yetişkinler için de yeterli gelir ama fiyat olarak yukarıda kalıyor. Chrysler Voyager, Mercedes Viano gibi altnernatifler de düşünülebilir.
  • Biraz eskidiler ama bu sınıfta Touran ve Zafira hala benim gözümde Fransızlardan öndedir.
  • bu iki araç içersinde gerek malzeme kalitesi gerek kullanışlılık olarak ben scenic derim iki araçıda inceledim yakından scenicde kullanılan malzemeler daha kaliteli gelmişti bana daha kullanışlı bir araç gibi yalıtımıda daha başarılıydı lastikde önemli tabi.

ancak şehir içi olarak kullanım gereği bu araçların fiyatına daha kullanışlı bir araç daha var

hem 8+1 hemde daha geniş ve performanslı yol konforuda başarılı

SCUDO MİNİBÜS EXECUTIVE 2.0 MJET (8+1) 57.000 tl şuanda 0 km olarak liste fiyatı

hem hacim olarak daha kullanışlı olur

donanımıda cok zengin daha kullanışlı ve ferah bir araç arka klima esp vs. her türlü donanıma sahip

şehir içi 8-10 lt. arası tüketiyor

şehir dışıda 6-7 lt.

120 ps 300 tork 2.000 cc motor 6 ileri manuel vites

forumda da biri almıştı gayet memnundu araçtan

yıllık vergiside minibüs olduğu için 486 tl. bildiğim kadarıyla

Renault Scenic-Citroen G.Picasso (MPV Sınıfı Araçları )Yardım

http://www.sahibinden.com/itallian_orjinal_fabrikadan_vip-66WQQaXQQ20031301WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/23_000_km_de_2009_model_scudo_executive-11WQQaXQQ21284692WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/genis_bir_aile_ye_8_1_kapasite_buzdolabi_tv-dvd-cd_player_li_20-26WQQaXQQ21516073WQQpXQQdisplayitem

bir bakın derim amaç kullanışlılık olduğu için bu araçı tavsiye ediyorum

sonuçta secenic veya benzeri araçlarda en fazla 5 kişilik oluyor 7 kişide varda o en arkadaki koltuklar pek kullanışlı olmuyor daima..

bu araç hem büyük hemde rahat özellikle kliması vs. kullanışlı olur bagaj vs.de büyük..

kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİTROUS666 -- 30 Mart 2010; 14:32:32 >
  • s-max ve espace harici arka koltuklara nacak çocuk oturabilir, ki onlarda oturunca bagaja yer kalmaz.

s-max denemiştim almayı düşündüğüm için bir ara.

cam tavan, 7 kişilik yetişkinlerinde rahatça sığabildiği koltuklar (1,85 boy 90 kg.) ve 2lt tdci motor ile çok beğenmiştim. Tavsiyem 2. ellerine bakmanız...
  • Teşekkürler arkadaşlar arkadaki 2 koltuğu kullanamassak hiçbir anlamı yok almamızın..Bizim için konforlu yolculuk vaad etmesi, ferah yaşam alanı öncelikli özellikler..Bu aracı sadece uzun yolda kullanacagız günlük kullanım için araba var zaten..O yüzden 50-60 milyardan fazla vermekte istemiyoruz.
    Scudo gibi araçların konforu hakkında şüphelerim var açıkçası çünkü haftada 1 kez en azından gidiyoruz İstanbul'a onda da yolculuk rahat geçmeli yoksa insanın gözü yemiyor yola gitmeyi Megane ile 1 kez gittik bozuk yolla beraber yolculuk zulüm oldu bize : )

Görüşlerinizi bekliyorum
  • transporter ?
  • Bende Mercedes Vito veya Vianoya bi bakmanızı öneririm.
    Arkadaşımda 7 kişilik citroen picasso var ama arka koltuklar dedikleri gibi ancak çocuklar için ideal.Yakıt konusunda iyiymiş ama.
  • 7 Kişiden söz ettiğinize göre Scudo, Viano, Transporter gibi minibüslere bakacaksınız. Başkası paklamaz sizi. Hem 7 kişi, hem ferah yaşam alanı derseniz o zaman van araçlar yalan olur. G.Voyager sizin için bir alternatif olabilir. Ne van, ne minibüs! Görüntü ikisinin arasında.
  • Dediklerinize göre boşuna test etmeye gitmeye de gerek yok..Bize Viano-Vito tarzı birşeyler lazım o halde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianconera -- 30 Mart 2010; 22:00:25 >
  • vw i sevmem ama

şehirler arası sürekli kalabalık seyahat ediyorsanız

transporter çok daha iyi bi tercih olur bana göre

konfor olarak bu araçların hepsinden rahattır sanırım

yada madem mercedesçisiniz vito da olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 30 Mart 2010; 17:52:04 >
  • S-Max yerine Galaxy biraz daha iyi gibi. Espace'nin de konforlu olduğunu duymuştum. (Arabaların hiçbirine binmedim. Sadece dışarıdan yorumum bu)
  • bende caravelle diyeyim kimse dememiş .

vitoda güzel olur lakin vito biraz daha tuzlu

transporter mersodan sonra biraz kamyon kalır gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 30 Mart 2010; 21:26:52 >
  • voyager tanıdığım bir kişide var.avrupalı araçlara göre çok arıza çıkarıyor.servis sıkıntısıda malum. fifty gear oto programında vito ve transporterin karşılaştırmalı testini izlemiştim. yol tutuş bakımından transporter daha iyiydi. bence mpv olarak 1. ford s max 2.peugeot 5008 3. opel zafira 4. staion crossover volvo xc 70
  • Kia Carnival e bir bakın araba değil saray :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Kia Carnival e bir bakın araba değil saray :)

saray değil tabut bence.euroncap tan 2 yıldız aldığını hatırlıyorum bu aracın.allah korusun bundan.
  • Bugün G.Picasso'yu inceledim arkadaşlar dediğiniz gibi arka 2 koltuk çocuklar için : ) Ergen biri dahi zor oturur heralde oraya.Aslında arabanın amacına uygun olarak dizayn edilmiş ama bize uygun değil yarın Viano-Vito-Caravelle tür arabaları inceleyecem bunlardan bize hayır yok anlaşıldı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.