Şimdi Ara

Sigarayı Bıraktım Bırakmak isteyene ÜCRETSİZ bir yöntem BUNU SİZDE DENEYİN...! Bırakan 863 Üye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.714
Cevap
373
Favori
228.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uplayalım bi belki birisi sigaayı filan bırakır

• Sigarayı Bırakan Arkadaslar isimlerini Yazdırırlarsa Listeye eklerim Ayrıca referans olurlarsa sevinirim.
    Liste başlangıç tarihi 9 Nisan 2010 - 25 ARALIK 2015 toplam forumda bu yöntemle bırakan 984 kişi

Arkadaşlar merhaba; Sigara Fanatiği bir insandım bundan bu yöntemle tanışana kadar...
    BİR ANDA BIRAKMAMI SAĞLAYACAK KOLAY BİR YÖNTEM İLE TANIŞTIM ...

Tütün ve Sigara türlerinin ucuz pahalı çesitlerini yaklasık 10 sene düzenli ve giderek daha bir sempati ile içiyordum.
    Sigara içmeyenleri anlayamıyordum. Hatta bir bar, kafe veya parka gittigimde bile ilk yaptığım;
    hemen bir sigara yakıp OHH diyip keyfini cıkarmaktı. Sigara yasağı çoktığı zaman cok canımı sıkmıştı Bu yasağı protesto eden guruplarla haber bültenlerine mailler atmıştım bu yasak KALKMALI diye.

Size dürüst olcam bu sigara ictigim süreç icerisinde bilinç altımda bana zarar verdigini ve bırakmam gerektigini biliyordum.
    fakat hiçbir zaman tam ve kesin bir iradeyle bırakmaya karar veremedim nedeni ise bunu yaptıgımda bırakamazsam birdaha asla bırakamayacagım düsüncesiydi belkide.

Sigaraya beraber başladığımız çoçukken gizli saklı kuytu köse yerlerde sigara içtiğim arkadasım bir video izledim bıraktım dedi.
    Önce güldüm sonra dalga gectim sonra len yak bi sigara dedim baktım içmiyor. O an onun akıl sağlığından süphe ettim tabi 20-21 yıllık arkadaş olmanın rahatlığıyla nekadar dalga gectiğimide tahmin edemezsiniz :) bir videodan nasıl bukadar etkilenirdiki normal piskolojide ve akıl ergenliginde bir insan diye düsündüm..
    Sonra merak ettim sordum

- Zararlarınımı anlatıo videoda *HAYIR
    -içersen söyle olur böyle olurmu diye * PAKETİN ÜSTÜNDEDE YAZIYOR ONLAR OKUMUYORMUSUN ONLARI OKUR BIRAKIRDIN DEDİ
    -Sigara icen insanın cigerinni dalagını böbreginimi gösteriyo * Hayır
    -Evliliği özel ve cinsel hayatını etkiledigini yada cocuklarınımı gösteriyo? * HAYIR

-Şukadar paranız olur tasarruf edersinizmi diyo ?? * Tasarrufa ihtiyacımmı var benim alakası yok dedi.

konusmanın ardından videoyu indirdik Kitabıda varmıs video kitaptan uyarlanmış zaten ama o gece alkollüydük, arkadaşım bu gece videoyu izle sende dedi "S.... VİDEOSUNU nasılsa sonra izlerim" deyip izlemek istemedim sabaha kadar gırgır şamata. Aradan 1-2 ay geçti arkadasım hala sigara icmiyordu. Bir gece kendi kendime şu videoyu izleyim bakalım ne keramet varmıs dedim YAKTIM bir sigara ve film bitene kadar 2 sigara içtim.

Filmin bitmesine 10 15 dk kala 2. sigaramı yarıda söndürdüm. Ve o günden beri sadece 2 kez ciddi sigara krizi yaşadım ikisindede kendimi tutum bu krizler toplam 3-5 dk kadar sürdü ve su an SİGARAYI ARAMIYORUM. Kullanmıyorum.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Sigarayı Bırak Video İzle

Sigarayı Bırak Kitap TIKLA İndir Oku

EVET VİDEO BU, iZLEYİP DENEMEKTE KAYBEDİCEK BİRSEYİNİZ YOK...
    YAKIN SİGARANIZI ;

1 BASKA HİÇBİRSEYLE İLGİLENMEYİN
    2 AÇIK BİR ZİHİN VE ALGI İLE İZLEYİN
    3 SİGARA İCMEK İSTİYORSANIZ İÇİN
    4 iZLERKEN NEDEN İCİYORUM SORUSUNUN CVBINI ARAYIN ANLAMAYA CALISIN. NE KAZANDINIZ ŞİMDİYE KADAR.
    5-Sigarara ARTIK ÜSTÜNÜZDEKİ HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ

YORUMLARINIZI BU KONUDAN ESİRGEMEYİN ARKADAŞLAR...

Forumdaki bu paylaşım daha çok insana ulaşsın ve sigarayı daha çok insan bıraksın istiyorsanız.Profilinize lütfen
    ForZ4 ARKADASIN YAPMIŞ OLDUĞI SİGARAYI BIRAK LOGOLU ekteki imzayı ekleyin.Teşekkürler.

[***center][***image]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/No_Smoking.svg/45px-No_Smoking.svg.png[***/image]
    [***link=http://forum.donanimhaber.com/m_38787811/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38787811/][***b]Tıkla Sigarayı Bırak ![***/b][***/link][***/center]

PS: EKLEMEDEN ÖNCE *** İŞARETLERİNİ kaldırmanız gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 9 Temmuz 2016; 5:00:15 >

halogen666 bu mesajı paylaştı

• quote:

Orijinalden alıntı: thelayka

12 gün oldu .... ilacı 2 gün bıraktım fakat sigara isteği şiddetli geldi...tekrar başladım ilaca şu an rahatım ama korkuyorum arkadaşlar canım sigara istiyor ve bunu beynimden silemiyorum....fiziki bağımlılığım yok inanın...
    ama büyük boşluk yaşıyorum yaa bildiğiniz gibi değil...

vayyy beeeaaaaaaaa

Tam ALTI YIL OLMUŞ ZEHRİ BIRAKALI.....

Vayyy BEEEAAaaa heyyt ulannnn

Başardım lann ....

• arkadaşlar sigarayı bıraktık şekeri bıraktık alkolü de bırakıyoruz tamam ama biz neye tutunacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERENAL. -- 30 Ağustos 2019; 10:47:36 >
  • aynen bende fark ettim onu. Ancak içmiş biri olarak gerçekten hiç bir halta yaramadıgını videoda anlatılanların bire bir doğru oldugunu yaşayarak öğreniyor insan :) Allah bizden uzak etsin :) Tüm gönülden bırakmak isteyenlere de bırakmayı nasip etsin :)
  • Tiryakiydim.Bu videoyu izledim biraktim 1.5 ay oldu...yalniz soyle bi detay var buvideoyu izleme asamasina gelen zaten kafada bitirmeye niyetli insanlar oldugundan film vesile oluyor tuz biber yani,mucize beklemeyin ,, gecerken ugradiydim, bi arkadasa bakip cikacaktim tarzinda izlersen bi ise yaramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Mctolga- -- 30 Mart 2015; 6:09:46 >
  • Aynı yöntemle Ben bıraktım benim zamanımda daha FİLMİ çıkmamıştı. Kitabını 3 sigara içerek okudum ve 9 aydır sigara içmiyorum. Bana hiçbir güç bıraktıramaz düsüncesindeydim kız arkadasımla sorunlarım vardı evde işte huzurum yoktu. Tek arkadasım sırdasım sigaramdı günde 1.5 paket bazen 2 paket içtigim oluyordu.

MADDİ olarak düsünürsek 9 aylık sigara param ile sıfır bir LCD tv yada PS3 alabiliyorum. Manevi olarak ise rengim elim yüzüm acıldı sabahları ağzımda koku olmuyor. Kolay yorulmuyorum. Cinsel olarakda cok cok daha güclüyüm. 9 ay sürecinde düzenli DİŞLERİMİ FIRCALAMIYORUM ama beyazlık herkezin dikkatini ceker oldu.

En sevdigim yönü ise sigara uzattıklarında bıraktım içmiyorum demek oluyor insanlar sasırıyor.
    Filminide merak ettim onuda şimdi izlicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wale06 -- 30 Mart 2010; 4:28:54 >
  • Sigara içmediğim halde sıkılmadan izledim ve sonuç olarak sigara içenlere artık daha fazla acıyorum.
  • Admin arkadaşlar konuyu kapatmaz ise gercekten yararlı bir konu açtıgımı düsünüyorum. Yol yakınken sizede bırakın derim. Cünki gercekten akıl işi degil yakıyoruz içimize cekip havaya üflüyoruz bunu bana birisi içtigim günlerde söyleseydi onun akıl sağlıgından süphe ederdim.

Bugun 21. Gün ve son 10 gündür kesinlikle canım istemiyor. Aklıma gelmiyor özellikle kokusu itici ve rahatsız edici geliyor. İlk 10 gün kokusu hani bitanede ben icsem dedirtebiliyordu ama boşver ne icicem nikotin canavarınımı beslicem :)) dedim

SİGARAYI BIRAKMANIN EN KEYİFLİ YÖNÜ İKRAM EDİLDİGİNDE BIRAKTIM DEMEK :) size bakan 2 çift göz ve şaşkın İRADENİZE hayran yerinizde olmak isteyen bugu görmek icin bile bırakabilir insan.
  • ben 15 sene içtim ve geçe sene bu zamanlar bıraktım.

Açıkcası:

1) benim gibi bir içici için ilk 3 ay çok zor geçiyor. Depresyona bile girebiliyorsun. Mücadele ettiğin her geçen gün iraden güçleniyor, sigara içme isteği azalıyor.
    2) ikinci 3 ay daha rahat fakat her yemekten sonra sigara kendini hatırlatmaya devam ediyor.
    3) 6. aydan sonra sadece etrafında sigara içiliyorsa uyarılıyorsun veya uyarılman için psikolojinin ağır bir şekilde bozulması gerekiyor.
    4) 12. aydan sonra artık sebep ne olursa olsun sigara içmek istemiyorsun.
    5) Bu noktadan sonra bir tehlike daha ortaya çıkıyor. Bu tehlikede güçlü olan iradenin sana şöyle söylemesi: " o kadar güçlüsün ki; artık sigara içsen bile bağımlı olmassın" . Evet bu çok büyük bir tehlike. Açıkcası ben sigarayı bırakma aşamasında kendime güvenip birkaç kere sigara içtim ve o tehlikeden zorda olsa kurtuldum. Sigara bıraktığında kat ettiğin ( aylarını , seneni verdiğin emeği) mesafeyi 1 paket sigarayla hiç ediyordum az daha. Sonra neler yapıyorum ben, emeğime yazık, böyle ahmaklık olmaz diyerek elimi sürmedim bir daha.

Artık benim sigarayı bırakma gibi bir derdim yok çünkü 15 sene içtikten sonra bıraktım o meleti. peki diyeceksiniz bırakmanın hiç zararı olmadı mı? Evet oldu: bana sigarayı bırakmak 5 kiloya mal oldu. Eskisine göre 5 kilo fazlayım.

bana göre: Bırakmak isteyen bahane aramasın, direkt bıraksın. Yaşayacağı sıkıntıları bilgin, göğüs gereceğine emin olsun, gün geçtikce iradenizdeki kuvvet artacak ve sigaranın karşınızda zayıfladığını, sizi etkileyemediğini gördükçe mutlu olacaksınız.

artık savaşı kazanan sizsiniz ve bunu kendi iradenizle yaptınız. istediniz ve oldu. başardınız. Artık yok sigara hayatınızda. Olmaması gereken şey vardı ama artık yok. Bundan büyük mutlulukta yok arkadaşlar.

umarım faydalı olmuşumdur.

Sizi bu savaşı kazanmış bir arkadaşınız olarak selamlıyorum.

• bırakmadım
  • biraz daha tiksindirdi ve bilinçlendirdi ama bırakamadım, bırakılmıyor lanet şey..

filmde yapılan her gün dinlediğimiz nasihatlerin görselleştirilmesi sadece..

irade ile bırakmak değil diyor, biz bu filmi izleyip bırakırsak neremizle bırakmış oluyoz???
  • Video şimdi bitti. Kazam mübarek olsun.
  • Ben kitabin son 5sayfasini okumadim. Sigarayi da birakmadim.
    Ciddiyim.
  • Bu videoyu ilk kayıt olduğum zamanlarda izlemiştim video sırasında sigara içememiştim, video bittikten sonra yakarım deyince öyle havada kaldı.
  • az önce sigara içiyormusun konusunu gördüm aklıma bir zamanlar sigara içtiğim geldi. bakıyım dedim ne kadar olmuş. 28 eylülden 2013'ten bugüne 544 gün olmuş. vay be zaman hızlı geçiyor. umarım herkes içmeyi bırakır.
  • Uzun zamandır konuyu görmeme rağmen sonra izlerim diyip geçiştiriyordum ve uykumun olmadığını farketmemle izlemek için doğru zaman olduğunu anladım belgeseli hiç sıkılmadan izledim ayrıca yaklaşık 1 senedir paket aldığımı ve paket almadan önce oynadığım bilgisayar oyunlarını orjinal aldığımı paket almaya başladıktan sonra ise korsan indirdiğimi yada hiç oynamadığımı fark ettim şimdi belgeseli izledim ve bırakma kararı aldım bugün 19 Nisan a girdik ve 19 mayıs a kadar hiç sigara içmezsem kendime gidip Gta V alacağıma dair söz veriyorum
  • Videoyu ilk izlemeye basladigimda ilk sigarami yaktim,45. Dkka falandi sunan adamin demesiyle tekrar yaktim ve dusunmeye basladim,hakkaten hakliydi neden iciyorumki dedim ve sondurdum.

2 gun oldu ve hala canım sigara istemiyor , cok ilginc,boyle rahatlikla birakacagimi tahmin etmiyordum.
  • Videoyu izlemedim ama 19 gündür içmiyorum, yaşama düzenim sürekli sigarayı çağrıştırıyor, öyle ki;

Günde 1-2 defa kafeye gider kahve vs. içerim (Normalde bir kahveyle 4 tane içiyordum) Şimdi içmiyorum.

Rent a car'da çalışıyorum tüm gün arabalara in bin, araç kullanırken yarım paket içerdim günde.

Alkol tüketirken de bayağa gidiyordu, en son bu gece tükettim ama hiç canım istemedi.

Kafada bitirmek gerek sanırım önce, gece vardiyasına geçince izleyeceğim videoyu bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BİLOCÆN

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

bu konuyu ilk gördüğümde sigara içmiyordum

Videodan sonra mi başladın

16 yaşımdaydım hoca 5 sene olmuş

2 senedir kullanıyorum yalan yok, neredeyse hep sarma tütün içtim yalan yok, paket sigaralar hiç kafa yapmadığı içindi. Oysa tütün öylemi.

Yinede özsaygım kalmadı, parmaklarım, dişlerim sarı, bir topluluk içinde içemiyorum. Kokusu çevremdekileri ciddi ciddi rahatsız ediyor farkındayım. Aylık 70 lira gideride çok gelmesede, çok gereksiz gelmeye başladı.

En kötüsüne geliyorum, fiziksel olarak 2 senede çöktüğümü hissediyorum. 200 metre bile KOŞAMAM, nefesimin koktuğunu düşündüğüm için insanlarala konuşurken hep elimi siper ediyo yada yanlamasına konuşuyoruym, uzak duruyorum. Bir kafes içinde yaşadığım.

Bu konuyu hatırladığım iyi oldu, 5 sene önce buradki içenlerle dalga geçiyordum, şimdi ise dalga geçilecek haldeyim.

Yinede kararlıyım, bu iş bitecek.
    1.gün başlasın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.