Şimdi Ara

Fiat bayisi mıçılar(adana) Şikayet ettim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
11.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun adana fiat bayisi olan mıçılar otomative gittim arkadaşım ile ve punto evoyu test edecektik; görevli bayan tabi edebileceğimizi 1.3 multijet test aracı oldunu söyledi benden ehliyet fotokopimi aldı arkadaşımada test kotamızı doldurmamız lazım sizde verebilirmisiniz ? dedi arkadaşıma ve oda insanlık olsun diye verdi...

biraz bekledikten sonra bayan içeri gitti ve şuanda araçları olmadığını test edemeyeceğimizi söyledi birde borcumuz olsun dedi... yani kadın bizden alacağını aldı daha sonra bi yalan kıvırarak bizi başından sağdı bende bugun akşam fiat çağrı merkezini aradım ve olayı aynen anlattım bana geri dönüşüm yapılacağını söyledi telefonumu falan aldılar bakalım hayırlısı

• Gecmis olsun.. Test etmeyi beklerken hayal kirikligi ile dondunuz. Keske acik acik soyleselerdi ve baska bir gune randevu verselerdi. Eminim yine ehliyetinizi verirdiniz ve su an hissettiklerinizi hissetmezdiniz. Tamami ile onlarin ayibi.
  • Bende Mazda 6 için çarşamba gideceğim. Yamuk yapmazlar umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

bugun adana fiat bayisi olan mıçılar otomative gittim arkadaşım ile ve punto evoyu test edecektik; görevli bayan tabi edebileceğimizi 1.3 multijet test aracı oldunu söyledi benden ehliyet fotokopimi aldı arkadaşımada test kotamızı doldurmamız lazım sizde verebilirmisiniz ? dedi arkadaşıma ve oda insanlık olsun diye verdi...

biraz bekledikten sonra bayan içeri gitti ve şuanda araçları olmadığını test edemeyeceğimizi söyledi birde borcumuz olsun dedi... yani kadın bizden alacağını aldı daha sonra bi yalan kıvırarak bizi başından sağdı bende bugun akşam fiat çağrı merkezini aradım ve olayı aynen anlattım bana geri dönüşüm yapılacağını söyledi telefonumu falan aldılar bakalım hayırlısı

yalnış anlamayın ancak benim bildiğim test için önceden sıra alınması gereklidir... Ki siz böyle birşey yapmadı iseniz araç sürememeniz çok normal...

Ne var ki bayide çalışan o alımlı, sarışın, 5 kilo makyaj ve 1 karış etekle gezen, size aracı satmak için hertürlü sululuğu yapan ama aracın hiçbir teknik verisinden anlamayan biri tarafından da böylece aşşağılanmak çok kötü bir duygu olsa gerek....

yerinizde olsam aynı şeyi yapardım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

bugun adana fiat bayisi olan mıçılar otomative gittim arkadaşım ile ve punto evoyu test edecektik; görevli bayan tabi edebileceğimizi 1.3 multijet test aracı oldunu söyledi benden ehliyet fotokopimi aldı arkadaşımada test kotamızı doldurmamız lazım sizde verebilirmisiniz ? dedi arkadaşıma ve oda insanlık olsun diye verdi...

yalnış anlamayın ancak benim bildiğim test için önceden sıra alınması gereklidir... Ki siz böyle birşey yapmadı iseniz araç sürememeniz çok normal...

Ne var ki bayide çalışan o alımlı, sarışın, 5 kilo makyaj ve 1 karış etekle gezen, size aracı satmak için hertürlü sululuğu yapan ama aracın hiçbir teknik verisinden anlamayan biri tarafından da böylece aşşağılanmak çok kötü bir duygu olsa gerek....

Senin bu yaptığın da ayıp ama.
  • Bu aralar nedense test sürüşüne giden arkadaşlar olumsuz davranışlarla karşılaşıyorlar.. Hakkımızda hayırlısı..
  • Kerem,

Biraz bağırıp çağırsaydın. Cıngâr çıkarsaydın, ortalığı dağıtsaydın. Böyle şeylerde sert duruş sergile dostum. Ben olsam showroom'da sıfır bir aracın içine girer, "Beni buradan kimse çıkartamaz! Test sürüşüne geldim. Test sürüşümü istiyorum!" der ve kendimi kemerle koltuğa bağlardım. Çıkarsınlar bakalım çıkarabilirlerse. Sen şimdi 444FIAT'ı aradın ama bence sana durumu düzeltici hiçbir geri dönüş yapmayacaklar. Corporate Terror (Kurumsal Terör) denilen bu mekanizma tükticileri tüketerek çalışmakta, "kimi kime şikayet ediyorsun?" sorusunu sormak da bize düşmektedir.

Geçmiş olsun.

Taner Göde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer88

quote:

quote:

Bence az bile söylemiş arkadaş. Ben de olsam bağırır çağırır, müdürlerine kadar aşağı indirirdim. Ayrıca doldurduğum test formunu ve ehliyet fotokopisini de geri ister o çok akıllı satış temsilcisinin gözü önünde yırtardım .
  • Bugun saat 08:58de aradılar mıçılardan cemel bey dün bir tatsızlık olduğunu bugun çay kahve içmek için beni mekanına çağırdı gideceğim bakalım neler olacak.
  • Geçmiş olsun dkerem arkadaşım sen de test sürüşüzede olarak aramıza katılmışsın. :) Okumadıysan bir bak istersen:

http://forum.donanimhaber.com/m_38614158/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38614158

Şimdiye kadar 20 kez test sürüşüne çıktıysam eğer, bir o kadar da geri çevrilmişimdir ama geri çevrildiklerimin hiçbirinde senin başına geleni yaşamadım. Adamlar direk olarak o an ellerinde test aracı olmadığını ya da teste çıkartacak kişinin o an ya da o gün meşgul olduğunu/orada olmadığını belirttiler.

Bana yapılan (bence) tamamen sürüşe çıkartan arkadaşın test sürüşü için uygun olmamasından kaynaklanıyordu ama senin durumun daha da değişik olmuş. Benim durumum ben foruma yazdıktan sonra bizzat bir yetkiliyle yaptığım (yetkili beni aradı) bir telefon görüşmesiyle tatlıya bağlandı.

Ama gerçekten de çok ayıp etmişler size. Direk olarak yalan söylemiş kız ve bence bu kabul edilemez. Hele bir cevap gelsin de ona göre bir strateji geliştirilir artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Kerem,

Biraz bağırıp çağırsaydın. Cıngâr çıkarsaydın, ortalığı dağıtsaydın. Böyle şeylerde sert duruş sergile dostum. Ben olsam showroom'da sıfır bir aracın içine girer, "Beni buradan kimse çıkartamaz! Test sürüşüne geldim. Test sürüşümü istiyorum!" der ve kendimi kemerle koltuğa bağlardım. Çıkarsınlar bakalım çıkarabilirlerse. Sen şimdi 444FIAT'ı aradın ama bence sana durumu düzeltici hiçbir geri dönüş yapmayacaklar. Corporate Terror (Kurumsal Terör) denilen bu mekanizma tükticileri tüketerek çalışmakta, "kimi kime şikayet ediyorsun?" sorusunu sormak da bize düşmektedir.

Geçmiş olsun.

Taner Göde

çok güzel bir yere temas etmişsin taner abi...

kurumsallaşma..kurumsalız..kurumsalsınız..kurumsallar...

dilimizden düşürmediğimiz ama ne yazıkki hiçbirzaman olamadığımız şey.

iddia ediyorum. bugün ülkemizde kurumsal bir firma yok. neden? kurumsal firmalar olmak istedikleri şey dogrultusunda kişilere değil görevlere-yapılan işlere odaklanır/odaklanmalıdır. peki kişilerin çalıştığı bir firmada/kurumda kişiler değilde yaptıkları işlere nasıl odaklanılır?

birincil ilişki, ikincil ilişki...birincil ilişki denilen kavram kabaca anne-baba-abi-abla-enişte-kayınço-arkadaş-sevgili...vs ile kurduğunuz şahsi ilişkilerinizdir.
    ikincil ilişki ise daha üst kademe bir ilişki sistemi olup amir-memur, işçi-patron, milletvekili-bakan-başbakan gibi, kişilerin yaptığı işlerin pozisyonlarına göre şekillenen ilişkilerdir.

şimdi soru? kurumsal firmalarda birincil ilişkiye yer varmıdır? eğer iş ile ilgili değilse "evet". fakat bizdeki durum nedir? herkes birbirini kafa kola alır, güyya birbirine gebe kalır, o bunun açıgını gizler ki zamanı geldiğinde aynısını o da istesin...vs

bugün türkiyenin en köklü bankalarından birine iyi bir pozisyonda girmek için (bakın burası önemli) hemde işe yaramayan bir adam olarak değil, işe yarayacak bir adam olarak bile girmeye kalksanız, bütün sınavları kazansanız, bütün mülakatları geçseniz bile sırf birilerinin yakını olan embesilin oraya sizin yerinize torpille alınmasını önlemek için "hamili kart yakınımdır" mekanizmasına ihtiyaç duyuyorsanız, orası kurumsal felan değildir.ne kadar derlerse desinler, kendilerini ancak kandırırlar..

çalışanların performansını değerlendirmek amacıyla yapılan 360 derece performans değerle sistemi vardır. çalışan sayısının az olduğu yerde herkes herkesi değerlendirir, çalışan sayısının çok olduğu yerlerde ise random olarak seçilen kişilerin random olarak seçilenleri
    değerlendirdiği bir sistemdir...ama burada esas olan random olgusudur..eğer siz insan kaynaklarındaki adama/bayana gidipte "ya canım abim/ablam biliyorsun benim hasanla-hüseyinle aram kötü, ahmetle mehmetle iyi, beni ahmet mehmet değerlendirsin, bende hasanı hüseyini değerlendireyim" diyebiliyorsanız, yani olayı randomize olmaktan çıkarıp bir senaryo dahilinde kurgulandırabiliyorsanız, kurumsallık sadece lafta kalan bir olgu haline dönüşür.

eğer hala işe alımlarda cevabı "5 yıl sonra bulunduğum posizyonda şirketime daha fazla yarar sağlayan, aldığı maaşla yetinen mutlu bir çalışan olacağım" ile "5 yıl sonra sana tekmeyi bastırıp oturduğun koltukta oturmak için hertürlü çirkefliği yapacağım" arasında bir yerde konumlanmış, ve gerçek cevabı yalnızca sizin bildiğiniz, karşıdaki kişinin ise sizin söylediğinizle yetineceği "5 yıl sonra kendinizi nerde görmek istiyorsunuz" sorusu soruluyorsa, orası bakkal bile değildir, bırakın kurumsal firma olmayı

eğer siz fabrikalarınızdan birinin müdürüne yıllık x tl tutarında bir harcamayı yönetim kuruluna sormadan yapma yetkisi veriyor, yaptığı x/2 lik yatırımda "kime sordunda aldın" diyor, ardından yapacagı x/2 lik diğer harcama için size danışıldığında "herşeyide bize sorma, sen necisin orada" diye fırça atabiliyorsanız, orası ancak bir atölyedir. kurumsal kmlik kostümü giymiş bir atölye..

şimdi dönelim konumuza..çok çok büyük ihtimalle şikayet edilen bayinin müdürü, genel müdürlükten tanıdığı ve arada birincil ilişkilerin bol bol geçtiği bir tanıdığını arayıp "ya abi/abla herifin biri gelmiş böyle böyle yapmış, şimdi aradılar genel müdürlükten, şikayet etmiş eleman, bi ilgilensen gözünün yağını yiyeym" diyecek ve "ayıpsın ya rahat ol sen hiç bişi olmaz " cevabını duyacak...

yani dediğiniz "terör" en son hızıyla devam ediyor...hemde kurumsal kimliğe bürünmüş halde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer88

quote:

quote:

arkdaşlar sözlerim yalnış anlaşılmış... Arkadaşa yapılan terbiyesizliğin daniskasıdır...

saygılarımla....
  • Bir ara benim kuzenimde mıçılar fiat'ta çalışıyordu.Keza babamında köklü müşterilerinden bizim arabanın bakımınıda hep orada yaptırıyoruz.Bugüne kadar bir yamukluklarını görmedik ama talihsizlik diyeyim.
  • Mıçılar tam olarak nerede ? E-5 üzerinde mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_boyz

Mıçılar tam olarak nerede ? E-5 üzerinde mi ?

Evet mersin istikametinde sol kolunun üzerinde ki fiat...
  • Bayinin adını ilk kez duyan birisi için de ismi komik geldi bana arkadaşlar kusura bakmasınlar : "MIÇILAR" :).

Aranızda bu bayinin tabelasının fotoğrafını çeken var mı? Olsa da foruma koysanız da gülümsesek.

Bizim Balıkesir Burhaniyedeki "Düdüklü içme suyu" gibi birşey.

Annem: "Düdüklü doldur gel bakayım çabuk"
    Ben: "Tamam anne"

Pardon biraz geyik oldu.
  • quote:

Bugun saat 08:58de aradılar mıçılardan cemel bey dün bir tatsızlık olduğunu bugun çay kahve içmek için beni mekanına çağırdı gideceğim bakalım neler olacak.

Kapıdan girer girmez ''sen niye bizim hakkımızda topic açıyon lan '' diye başlıyormuş adam

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Bayinin adını ilk kez duyan birisi için de ismi komik geldi bana arkadaşlar kusura bakmasınlar : "MIÇILAR" :).

Aranızda bu bayinin tabelasının fotoğrafını çeken var mı? Olsa da foruma koysanız da gülümsesek.

Bizim Balıkesir Burhaniyedeki "Düdüklü içme suyu" gibi birşey.

Annem: "Düdüklü doldur gel bakayım çabuk"
    Ben: "Tamam anne"

Pardon biraz geyik oldu.

Bayinin resmi yok.Ama kurucusu bu olsa gerek

Fiat bayisi mıçılar(adana)  Şikayet ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 30 Mart 2010; 14:43:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: millercoholic

quote:

Orijinalden alıntı: asi_boyz

Mıçılar tam olarak nerede ? E-5 üzerinde mi ?

Evet mersin istikametinde sol kolunun üzerinde ki fiat...

Ne yaptın yeğen sen yaw

Mıçılar Ceyhan yolu üzerinde Asri mezarlığı geçince sağda.

Senin söylediğin Tarsus istikametine giderken solda ama Mıçılar değil Birmot.

Aman aman yeğen yoksa sen Birmot'u Mıçılar'a mı şikayet ettin?

Yoksa Mıçıları Birmot'a mı şikayet ettin?

Yok böyle bir mevzuu

Alla alllaaa!! bir yanlışlık olmasın...

imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanaliyik -- 30 Mart 2010; 14:55:42 >
  • O Mıçılardan bir komşumuz Fiorino almıştı.
  • Kahtalı Mıçı firma kurmuş Adıyamandan gelip Adanaya, neden olmasın? Yanılmıyorsam çok uzak değil.

Akhilleus arkadaşım güzel bulmuşsun CD kapağı cuk oturmuş.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.