Şimdi Ara

Sıfır S40 1.6 D Drive Star/stop mu ? Yoksa 2nci el Audi A4 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba uzun süredir kullandığım VW Bora aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ... aklımda 2 seçenek var .

Biri 2010 model Volvo S40 1.6 D Drive Star/stop ( ki star/stop hakkında pek kimse konuşmamış forumda )

Diğeri 2007 yada 2008 model dizel veya benzinli bir Audi A4

ben yılda 30.000 km yapıyorum ve alacağım aracı en az 3-4 sene daha kullanmak istiyorum

Volvo aslında iç donanım sadeliği dışında çok cazip görünüyo ama hakkında bir çok farklı şeyler duydum ... Biri bastınmı gitmiyor ... diğeri servis konusunda çok sorun yaşarsın ... bir başkası arızası çok .... ve herkesin dediği 2nci el olarak satmaya kalkarsan çok zoarlanırsın diyolar...

bunları söyleyin arkadaşların bir iki tanesi Volvo kullanmış diğerleri kullananı görmüş arkadaşlar ...:))))

Bende siz değerli dostlarıma soruyorum sizce ... Volvo mu ? Audi mi ? Volvo ise hangi Volvo ...

Şimdiden Tşk.ler...

• kesinlikle volvo derim drive motor acayip ekonomiki araba acayip sessiz ,2010 modellerin yan camları çift katlı ki bu ayrıntıyı pek çok kişi bilmez..... çok konforlu ve uzun yolda inanılmaz bir araç....özellikle boyutunun küçük olması şehir içinde diğer sedanlara göre aracı çok kolay kullanılır kılıyor....her ne kadar sade bir iç görünüme sahip olsada kullanınca hakkaten kalite budur diyorsunuz....audi a4 de çok hoş bir araç bence....ama hem 2. el hem benzinli hemde 2007 model eski bir audi almaktansa sıfır dizel buz beyazı dynamic bir volvo s40 ı gözüm kapalı tercih ederim... ayrıca satış oranları da volvodan yana bu yıl.......bu arada start stop olsa a olur olmasa da olur çok mühim dill......

• öncellikle mesajınızı tam okumadan cevap vermişim....volvonun eğer ki benzinli bir aracını veya station bir aracını alacaksanız bu araçlar sizi 2. elde sizi üzebilir diyelim...çünkü ülkemizde çok yakan(araç ağır neticede) ve station olan arabalara fazla talep yok.....fakat s40 gibi az yakan dizel bir araç özellikle makyaj sonrası modellerinden bahsediyorum 2.el olarak kesinlikle sizi üzmeyecektir.....servis konusunda da istanbul ankara izmir denizli gibi servis sorunu olmayan bir yerde yaşıyorsanız kesinlikle sorun olmaz, doğuş grubu araçlarının bakım ücretleri ile hemen hemen yakındır fiyatlar....3 yıl tam garanti veriliyor şu an zaten....yedek parça konusunda ise gerçekten pahalı olduğunu söyleyebilirm...bir audi kadar pahalıdır en azından....ama kasko yaptırırsanız zaten öyle bir sorun olmuyor pek....ayrıca kasko fiyatları çok uygun, 1040 liraya full kasko yaptıran arkadaşlar mevcut......şanzımanı çok güzel debriyajı yumuşak vites geçişleri kemikli bir araç.......audi de çok güzel bir araç, ben sadece volvo hakkında yorum yapabilirim....pişman olmazsınız diyebilirim sadece....

• bir s40 kullanıcısı olarak şu başka marka araç sahiplerinin volvoyu karalamak için yok ikinci eli para etmez serviste sıkıntı yasarsınız gıbı sorularına anlam veremıyorum tüm markaların sıfır fıyatlarına bı bakın bırde ıkıncı el fiyatlarına bı bakın derım volvomu ıkıncı elde cok kayıp etmış fiyatndan dığer markalarmı; bence iyice araştırmak lazım sonuçta buyuk paralar verıyoruz A4 teçok iyi bi araç ben olsam içimin attğı aracı alırdım kimseyi dinlemeden; servis konusuna gelince s40 1.6d de ford motor var tıpki audi a4 te ki vw motor u gibi o yuzden ben sıkıntı yasamıyorum parça yonunden tek sıkıntı guvenılır eller kı buda servısı olsun olmasın tum markaların ortak sorunu
  • A4 1.6 motorlu olacaksa bence hemen eleyin. Yok hayır en az 2.0 bir motoru olacaksa o zaman derim ki onun fiyatına daha donanımlı ikinci el bir S60 veya S80 alabilirsiniz. Mutlaka yeni olsun derseniz segmentinin en iyisi şu an S40.

Volvo'nun bakım fiyatları Audi'den düşük olur. Büyük kentlerin birinde yaşıyorsanız servis sorununuz hiç olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestekar87

kesinlikle volvo derim drive motor acayip ekonomiki araba acayip sessiz ,2010 modellerin yan camları çift katlı ki bu ayrıntıyı pek çok kişi bilmez..... çok konforlu ve uzun yolda inanılmaz bir araç....özellikle boyutunun küçük olması şehir içinde diğer sedanlara göre aracı çok kolay kullanılır kılıyor....her ne kadar sade bir iç görünüme sahip olsada kullanınca hakkaten kalite budur diyorsunuz....audi a4 de çok hoş bir araç bence....ama hem 2. el hem benzinli hemde 2007 model eski bir audi almaktansa sıfır dizel buz beyazı dynamic bir volvo s40 ı gözüm kapalı tercih ederim... ayrıca satış oranları da volvodan yana bu yıl.......bu arada start stop olsa a olur olmasa da olur çok mühim dill......

s40 sinifinin o kadar ustunde ki herkes D sinifi zannediyor :) Volvo s40 D degil C sinifi bir aractir! once bunu bilmek lazim...

Bende bizzat bir volvo kullanicisiyim, ama objektif olursak eger Audi a4 bir eski kasa olmasina ragmen bircok yonden s40'tan ustun bir aractir.

Bununla birlikte Volvonun s60 modelinide bir gorup denemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yyayman

quote:

Orijinalden alıntı: bestekar87

kesinlikle volvo derim drive motor acayip ekonomiki araba acayip sessiz ,2010 modellerin yan camları çift katlı ki bu ayrıntıyı pek çok kişi bilmez..... çok konforlu ve uzun yolda inanılmaz bir araç....özellikle boyutunun küçük olması şehir içinde diğer sedanlara göre aracı çok kolay kullanılır kılıyor....her ne kadar sade bir iç görünüme sahip olsada kullanınca hakkaten kalite budur diyorsunuz....audi a4 de çok hoş bir araç bence....ama hem 2. el hem benzinli hemde 2007 model eski bir audi almaktansa sıfır dizel buz beyazı dynamic bir volvo s40 ı gözüm kapalı tercih ederim... ayrıca satış oranları da volvodan yana bu yıl.......bu arada start stop olsa a olur olmasa da olur çok mühim dill......

s40 sinifinin o kadar ustunde ki herkes D sinifi zannediyor :) Volvo s40 D degil C sinifi bir aractir! once bunu bilmek lazim...

Bende bizzat bir volvo kullanicisiyim, ama objektif olursak eger Audi a4 bir eski kasa olmasina ragmen bircok yonden s40'tan ustun bir aractir.

Bununla birlikte Volvonun s60 modelinide bir gorup denemenizi tavsiye ederim.

sanırım kendi arabasını üstün göstermek için çabalayan hırslı bir eskimiş volvo s60 sahibi aramızda önce bunu bilmek lazım! autoshow otohaber autocar e-otodergi yayınları s40ı d segmenti kabul ediyor......
    jetta=audia4 c
    passat=audia6 d
    pheaton=audi a8 e

bu formüle göre de audi a4 c sınıfı, jetta varken o kadar para vermeye ne gerek var diimi ama

bmw 3 serisi c
    bmw 5 serisi d
    bmw 7 serisi e

bana sorarsanız volvo s40 e sınıfı:D

s40 da focus şasi si var ki mükkemmel diyebilirim, 2008 a4 de de uzatılmış golf şasi si mevcut ki bunu A ve B harflari ile farklılaştırıyorlar.....

burdan özetle hangisini severseniz onu alın alfabeye fazla takılmayın derim :D ben bir volvo sahibi olaraktan sadece avantajlar ve dezavantajları özetlemiştim....herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olabilirm....bence audi a4 de volvo s60 da ( ama yenisi tabiki) çok güzel araçlar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 29 Mart 2010; 19:32:17 >

• eğer almayı planladığınız a4 modeli 2.0 veya üstü motor hacmine sahipse a4 daha tercih edilebilir duruyor. ancak 1.6 olacaksa s40 daha mantıklı. ayrıca benim nezdimde quattro özelliği audiyi audi yapan özelliktir. quattro bulabiliyorsanız kesinlikle audi derim.
  • mangey,

Bence siz bize A4'e vermeyi düşündüğünüz rakamı söyleyin, biz de size alternatif Volvolar önerelim. Siz de inceleyip karşılaştırın en beğendiğinizi alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

mangey,

Bence siz bize A4'e vermeyi düşündüğünüz rakamı söyleyin, biz de size alternatif Volvolar önerelim. Siz de inceleyip karşılaştırın en beğendiğinizi alın.

Audi olarak bende 2.0 TDİ leri istiyorum ama onlarında fiyatları 60 - 70 Bin lira civarında ( bahsettiğim gibi 2007 ve 2008 ler için )

bi araç buldum 58.000 lira 47 bin Km. de 2007 model 4 parça boyası varmış .. daha gidip bakmadım ama temizse bunu alabilirm audi olarak ... yani ayaracağım bütçe en fazla 60.000 TL oda çok zorlayarak ...

Volvo da alırsam S40 1,6 dizel yada star/stop dizel ... 50 bin yada üstüne fazla geçmeden bitirmek istiyorum olayı ...

• 2008 model B7 kasa A4'de nasıl Golf şasisi olur... Lütfen yanıltıcı bilgiler vermemeye özen gösterelim.

Otomobilde segment ve sınıf kavramları da farklı şeylerdir, Amerika ve Avrupa regülasyonlarında segmentler yaşam alanı ve dış ölçülere göre belirlenir.
  • o halde mercedes c klasse, bir honda civic ile aynı sınıfta.....yani boyutsal açıdan aynılar bu da demek oluyor ki c sınıfındalar, bende bunu kastetmiştim zaten......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 29 Mart 2010; 19:17:52 >
  • İç görünümü o kadar sade olmayabilir şayet kesenin ağzını biraz daha açabilirsen. Rengine uyan iyi kalite deri döşeme ve ahşap kaplama ile fevkalade şık bir görünüm kazanabilir alacağınız araç.
  • Evet arkadaşlar ilgilenen tüm dostlara teşekkür ederim ... uzun uzadıya araştırdıktan sonra ve Volvo markasını Çinli Gelly aldıktan sonra ... gittim 2007 model 65.000 km de Audi A4 2.0 TDI aldım ...

Volvoyu denemedim ama Audi ününü hakediyo gibi geldi şimdilik ... daha 2 gün oldu araba elime geçeli ama ... sanırım pişman olmayacam ..

sizlere iyi forumlar ...
  • hayırlı uğurlu olsun ama gelly'i Volvoyu alınca ne oldu onu anlamadım zaten ortak üretime geçilmiş değil bişi değil kalite %1000 düşmüşde değil.Volvo Yine aynı volvo...
  • hayırlı ugurlu olsun gule gule kullanın aracınızı umarım memnun kalırsınız ;bence gelly e gecmesı volvo için bir artı, sonuçta gelly kendını gelıştırmeye çalısan bir firma.hayırlısı
  • bende volvo geelye geçti diye volvo aldım herkesin düşüncesi kendisine tabi....
  • Aracınız hayırlı olsun.
    Audilerin marka değeri yüksek. Malzeme kalitesi iyi. Ancak hiçbirinde görüş mesafesi herhangi bir Volvo kadar yok. Geçenlerde İstinye Park'da sergilenen Audi modellerinin tümünü inceledim. Bagajları dar. Kabinleri bana hücre gibi geldi. Tasarım muhteşem ama A6'da bile önüme bakarken gözlük çerçevemin üst tarafından üçte birini aracın tavanı ve güneşlikleri, üstelik de kapalı iken, kaplıyor. Aynalardan hiçbirinde net bir görüntü yok. Bu nasıl görüş açısıdır anlamadım. Tekrar pahasına, dizaynları muhteşem ama sırf dizayn için hayata, üstelik de trafiğe bu kadar dar bir açıdan bakamam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.