Şimdi Ara

Samsung B2430H 24'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
920
Cevap
3
Favori
77.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/samsung-b2430h-24-5ms-analogdvihdmi-full-hd-wide-screen-lcd-monitor-parlak-siyah/ProductDetails.aspx?productId=bd53927&categoryId=986#tablnk

http://www.samsung.com/us/consumer/office/monitors/business/LS24PUHKFV/ZA/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=gallery

Sizce bu monitör nasıl neredeyse hiçtürkçe bilgi bulamadım.bugün kesin bir monitör almam lazım (kredi kartını iade edicem çünkü.) sizce şimdiden alıyımmı bu monitörü? özellikleri iyi görünüyor?

• Monitörü araştırıyorum şu aralar. Ancak mağazalarda yok henüz. Sadece online satılıyor. HDMI girişi var ancak hoparlörü yok. Neden hoparlör koymamışlar onu anlamadım. HDMI girişinin yanında stereo jack girişine benzer bir şey var. Sanırım harici hoparlör bağlamak için. HDMIdan sesi stereo jack vasıtası ile dışarı atacak herhalde. Onunla uğraşana kadar direkt ikişer tane 2wattlık hoparlör koymaya üşenmişler. Onun dışında fena değil bence.
  • Duvara monte ediliyor mu ediliyorsa alıcam? Kullanan yok mu bu ürünü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Monitörü araştırıyorum şu aralar. Ancak mağazalarda yok henüz. Sadece online satılıyor. HDMI girişi var ancak hoparlörü yok. Neden hoparlör koymamışlar onu anlamadım. HDMI girişinin yanında stereo jack girişine benzer bir şey var. Sanırım harici hoparlör bağlamak için. HDMIdan sesi stereo jack vasıtası ile dışarı atacak herhalde. Onunla uğraşana kadar direkt ikişer tane 2wattlık hoparlör koymaya üşenmişler. Onun dışında fena değil bence.

Cumartesi Vatan bilgisayardan aldım.Bostancı mağazasından.Yeni ürün falan dedi eleman.Özelliklerine baktım hiç düşünmeden aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 5 Nisan 2010; 20:25:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Monitörü araştırıyorum şu aralar. Ancak mağazalarda yok henüz. Sadece online satılıyor. HDMI girişi var ancak hoparlörü yok. Neden hoparlör koymamışlar onu anlamadım. HDMI girişinin yanında stereo jack girişine benzer bir şey var. Sanırım harici hoparlör bağlamak için. HDMIdan sesi stereo jack vasıtası ile dışarı atacak herhalde. Onunla uğraşana kadar direkt ikişer tane 2wattlık hoparlör koymaya üşenmişler. Onun dışında fena değil bence.

evet hdmi girişinin yanındaki ses çıkışı.
  • Vatan online mağazaya da eklenmiş.. tez zamanda gidip alıyorum...
    24" HDMI destekli Samsung marka bir monitöre 440 TL iyi bence...

düzeltme : yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotiledon -- 5 Nisan 2010; 23:22:52 >
  • @Game_Breed
    Hepsiburada'da ki fotoğraflara göre duvara monte edilebiliyor.
    Bu monitöre sahip olan arkadaşlar acaba inceleme yapabilirler mi yeni bir monitör alma arifesindeyim Led ve normal Lcdler arasında gidip geliyorum Ledler malum fiyat olarak biraz tuzlu.

Edit:İlave

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReSpAwN_22 -- 6 Nisan 2010; 0:06:57 >
  • Grafik Tasarım işi için iyi bir seçim olurmu sizce bu B2430H ?
  • Bende bu monitöre gözümü diktim Artık led monitörler yaygınlaşmaya başlayacağı için fiyatının düşük olduğunu düşünüyorum. Led lcd lerin bize yüksek fiyatlardan giriş yapacağını düşünürsek beklemenin fazla alemi yok.

Monitörü forumdan ilk alan kullanıcılardan resimli bi inceleme bekliyorum

16:9 oranında sanırım. Bu monitör ayarında dikeyde daha fazla pixel kazanabileceğim 1920x1200 16:10 oranlı 24'' monitör varmı bildiğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi contik -- 6 Nisan 2010; 21:36:29 >
  • vatanbilgisayar.com'da gezinirken bu monitörü gördüm.Zaten şu sıralar monitör bakıyordum.Halihazırda 21.6 inçlik Samsung 223BW kullanıyorum.x264 film ve uydu kartından TV izlerim genelde.24 inç monitör almaya değer mi sizce?FullHD ile 1680x1050 çözünürlüğü arasında dağlar kadar fark varmı?Yoksa bu çözünürlük sadece ps3,xbox ta mı işe yarıyor?
  • iyi geceler karabasmayan hayırlı olsun yeni monitörün bende araştırıyorum bu aralar monitör tavsiye edebileceğin bi monitörmü samsung b2430 bizimle tecrübelerini paylaşırsan seviniriz
  • evet ben de bu monitörü almayı düşünüyorum. nokta aralığı hakkında internette de samsung'un kendi sitesinde de hiçbir bilgi bulamadım. 5 ms tepki süresi gtg mi ? fiyatı gerçekten çok uygun. satın alan arkadaş yorumlarını yazarsa çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heartwork

evet ben de bu monitörü almayı düşünüyorum. nokta aralığı hakkında internette de samsung'un kendi sitesinde de hiçbir bilgi bulamadım. 5 ms tepki süresi gtg mi ? fiyatı gerçekten çok uygun. satın alan arkadaş yorumlarını yazarsa çok iyi olur.

nokta aralığı 0,277 mm
    5ms gtg değil.

hatta şurdan bakabilirsin.

http://www.idealo.co.uk/product/2121430/samsung-syncmaster-b2430h.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 8 Nisan 2010; 16:29:21 >

• 1.si hd filmleri gösterme kalitesi çok iyi.
    2.si oyunlarda çözünürlük düşürmek daha mantıklı oluyor çünkü çözünürlük yükseldikce yenileme hızı dogru orantılı olarak düşüyor.Yani pc üzerinden oynamak değil de ps3 ve xbox ile kullanınca oyun performansını dogru bir sekilde söyleyebiliriz.

elimdeki 20ye yakın brrip filmi çok iyi kalitede izliyorum.

kullandıkca daha net yorumlar yazacagım.

daha monitörün 3.günü.

17 crt den 24 lcd ye gectim biraz sabredin ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 8 Nisan 2010; 16:33:04 >
  • cevap için teşekkürler .monitör yeni çıktığı için nette pek inceleme yok. bu yüzden satın alan birisine rastlayınca merak ettim
    oyunlarda full çözünürlükte ne gibi sıkıntılar oluyor . ölü piksel çıktı mı? neyse seni fazla zorlamayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heartwork -- 8 Nisan 2010; 16:47:57 >
  • ya elimdeki lg w2261vp pf yi bunla değiştirmek sizce nasıl olur?? yoksa gereksiz mi??
  • Karşılaştırmak açısından 22 inç monitör ile yanyana bir fotoğraf bulabilir miyiz?
  • quote:

cevap için teşekkürler .monitör yeni çıktığı için nette pek inceleme yok. bu yüzden satın alan birisine rastlayınca merak ettim
    oyunlarda full çözünürlükte ne gibi sıkıntılar oluyor . ölü piksel çıktı mı? neyse seni fazla zorlamayalım

dediğim gibi pc oyunlarını bu monitörde 1920x1080 de oynamak refresh rate açısından biraz sıkıntı yaratıyor.oyun konsolu bağlandıgında bi anlamı oluyor bu çözünürlüğün.(pc oyunları için konusuyorum.)

ölü piksel çıkmadı :)

ekte filmden ekran görüntüsü aldım bi ekran görüntüsü ne kadar belirleyici olur bilemem.(braveheart)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 8 Nisan 2010; 21:45:08 >

• film görüntüsünü herkes kendi monitöründe göreceği için , senin sözlerine itimat etmekten başka çaremiz yok
  • quote:

film görüntüsünü herkes kendi monitöründe göreceği için , senin sözlerine itimat etmekten başka çaremiz yok

ben şu açıdan düşündüm.iyi fotograf vasat bi monitörde de iyi oldugunu belli eder
    kötü fotograf ise her monitörde kötüdür, kötü monitörde daha kötüdür

ama senin dediğin tamamen doğru.

http://www.idealo.co.uk/reviews/2121430/samsung-syncmaster-b2430h.html

burda da kullanan biri görüşünü yazmış.(yukarıdakı lınkle aynı sayfa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 8 Nisan 2010; 22:06:21 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.