Şimdi Ara

Samsung B2430H 24' (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
920
Cevap
3
Favori
77.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz pahalı oldu ama sonunda monitör'e kavuştum. Hiç istemesemde hepsiburada.com'dan ürünü aldım.

Ölü pixel çıkmadı.

Şimdi bir kaç sorum var.

En iyi görüntü kalitesi için monitörde hangi kablo bağlantısını kullanmalıyım arkadaşlar ?
  • DVI veya HDMI.. İkiside aynı kalitede görüntü sunar. Hdmi ın farkı ses te iletebilmesinde sadece..

quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Biraz pahalı oldu ama sonunda monitör'e kavuştum. Hiç istemesemde hepsiburada.com'dan ürünü aldım.

Ölü pixel çıkmadı.

Şimdi bir kaç sorum var.

En iyi görüntü kalitesi için monitörde hangi kablo bağlantısını kullanmalıyım arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Waves
    " 22 inç monitöre göre " den kastın sanırım 1680x1050 çözünürlük. Evet 1920x1080 çözünürlükte fps kaybı ekran kartına göre değişmekle birlikte genel olarak olur. Bu çözünürlükte rahat oyun oynayabilmek için en azından HD5850 gerekir. Nvidia da ise yeni serileri saymazsak GTX275 minimum lazım bence. Ben oyun için xbox kullanacağımdan tercihimi 1920x1080 çözünürlüklü B2430H den yana yaptım. Ama pc de oyun oynanacaksa bu çözünürlükteki monitörler için iyi bir pc şart.
    quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim.Ancak şu an kafama şu soruda takılmadı değil.Bu kadar büyük bir ekranda oyunları 1920x1080 oynamak 22 inç bir monitöre göre fps kaybı oluşturmaz mı ?
    quote:

@Xallez

Bende B2430H sipariş vermeden önce çok araştırma yaptım ve bende senin gibi en son led mi lcd mi diye kararsız kaldım ancak şu anda led olarak alınırsa bir tek XL2370 alınır ki o da çok para. Diğer led lerde beyaz renk maviye kaçıyor ve diğer renklerde kalibrasyon gerektiriyor.

Zaten işin aslı beyaz led yerine Rgb led ancak normal lcd lere göre fark yaratabilir. Ama güç tüketimi ve daha uzun ömürlü olması kriterleriniz arasında öneme sahipse led ler tercih edilebilir. Yoksa görüntü kaliteleri açısından normal lcd lere göre pek farklı değiller. Güç tüketimi ve uzun ömürlülük avantajıda çok önemli değil çünkü normal lcd lerin de 50 bin saat ömürleri var ki 10 sene kimse monitörünü kullanmaz sanırım. Güç tüketimi ise 20 watt falan farkeder.

Yok hayır 22 inc 1920*1080 bir moniörle kıyaslamıştım orda.o monitöre göre fps kaybım olur mu demek isedim.Ayrıca ekran kartım hd5850
  • quote:

DVI veya HDMI.. İkiside aynı kalitede görüntü sunar. Hdmi ın farkı ses te iletebilmesinde sadece..

quote:

Biraz pahalı oldu ama sonunda monitör'e kavuştum. Hiç istemesemde hepsiburada.com'dan ürünü aldım.

Ölü pixel çıkmadı.

Şimdi bir kaç sorum var.

Pekala DVI veya HDMİ kabloda önerebileceğiniz bir marka var mı ? Yoksa marka pek önemli değil mi ? Fiyatları nelerdir ?
  • @Xallez

Çözünürlük aynı olduktan sonra monitörün hangi ebatta olduğunun bi önemi var mı? Tabiki böyle bi durumda fps kaybı oluşmaz. Ekran kartını bağlayan şey çözünürlüktür, monitörün ebadı değil.

@Exnuc

Her türlü kabloda kalite önemldir ancak digital veri aktaran kabloların asgari kaliteye sahip olmasının yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden dvi veya hdmi kablolarına gereğinden fazla para yatırmak bana göre anlamsız.

Şu anda fiyatlar nedir bilmiyorum ama marka olarak Hama ve Philips in uygun fiyatlı modellerini önerebilirim. Oem olarak satılan yada piyasada yeni boy gösteren bi sürü kablo markasının ürettikleri kablolara pek güvenmiyorum. Hatta bunların bir kısmı çok ucuz materyallerle kaliteli kabloların tiplerine benzetiliyor ve sadece paketlemede yapılan bu hile ile alıcılara "kaliteli kabloyu ucuza buldum" imajını empoze ederek satmaya çalışıyorlar. Bu kablolardan uzak durun.. Kaliteli kablo ucuz olmaz zaten.
  • Bu arada vatanda 16 mayısa kadar world e %12 indirim ve 12 taksit kampanyası devam ediyor. B2430H de stoklarda mevcut. Alacak olanlar değerlendirsin.
  • quote:

@Xallez

Çözünürlük aynı olduktan sonra monitörün hangi ebatta olduğunun bi önemi var mı? Tabiki böyle bi durumda fps kaybı oluşmaz. Ekran kartını bağlayan şey çözünürlüktür, monitörün ebadı değil.

@Exnuc

Her türlü kabloda kalite önemldir ancak digital veri aktaran kabloların asgari kaliteye sahip olmasının yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden dvi veya hdmi kablolarına gereğinden fazla para yatırmak bana göre anlamsız.

Şu anda fiyatlar nedir bilmiyorum ama marka olarak Hama ve Philips in uygun fiyatlı modellerini önerebilirim. Oem olarak satılan yada piyasada yeni boy gösteren bi sürü kablo markasının ürettikleri kablolara pek güvenmiyorum. Hatta bunların bir kısmı çok ucuz materyallerle kaliteli kabloların tiplerine benzetiliyor ve sadece paketlemede yapılan bu hile ile alıcılara "kaliteli kabloyu ucuza buldum" imajını empoze ederek satmaya çalışıyorlar. Bu kablolardan uzak durun.. Kaliteli kablo ucuz olmaz zaten.

Bilgiler için teşekkürler arkadaşım.

Ürün bu firmada 450TL arkadaşlar.

http://www.oemci.com/urundetay-samsung-b2430h-24-wide-full-hd-dvi-hdmi-91-3183.aspx

Ben buradan alacaktım ama 1 hafta bekleyemedim. Mecidiyeköyde güvenilir bir firmadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exnuc -- 12 Mayıs 2010; 11:24:12 >
  • quote:

Ölü pixel çıkmadı.

Şimdi bir kaç sorum var.

Neden hepsi burada dan almak istemediniz?İnternetten alınca bir eksisi mi oluyor?Ben de internetten almayı düşünüyorum da aynı monitörü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

quote:

Ölü pixel çıkmadı.

Şimdi bir kaç sorum var.

Neden hepsi burada dan almak istemediniz?İnternetten alınca bir eksisi mi oluyor?Ben de internetten almayı düşünüyorum da aynı monitörü.

Müşteri hizmetleri çok iyi kalitede değil. Her ne kadar ölü piksel çıkma şansı düşük olsa da ihtimale karşın hepsiburada ile problemleri atlatmak bayağı süre alır. Arkadaş bu riski almış ve belirtmiş.
  • Hepsiburada nın müşteri hizmetler iyiydi ya, kaç tane ürün aldık oradan, hard diskimin fani çalışmadı yolladım 1 hafta geçmeden yenisi geldi, birtane hava temizleyici almıştık beğenmedik anında para iadesi, hiç sorun yaşamadım daha..
    Peki vatan nasıldır?Belki vatandan alırım.
  • Vatan'dan DVI-D kablo ve monitör siparişini geçtim. Hafiften tuzlu oldu ama koşulsuz 1 hafta değişim ve 1 aylık piksel garantisi cezbetti. Umuyorum ki hakkını verebilir.
  • Vatanda stoklara girmiş.Ama nerdeyse 40-50 lira artış var.Mağazada ki taksitli satış fiyatlarını bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 12 Mayıs 2010; 19:28:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fetih

Vatanda stoklara girmiş.Ama nerdeyse 40-50 lira artış var.Mağazada ki taksitli satış fiyatlarını bilen var mı?

Merkezi aradım, 4 tane kaldığını söylediler. 2 dakika sonra sayfayı almak için yeniledim sepete atayım derken bir baktım ki online mağazada stokta kalmamış. Acele ile yeniden merkezi aradım, sonuncuyu telefonla aldım... Normalde 460 lira gibi ücrete farklı mağazalarda bulunabiliyor ama değişim ile piksel garantisi veremiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 12 Mayıs 2010; 20:41:45 >
  • Hala stokta gözüküyor vatanda.
  • quote:

Hala stokta gözüküyor vatanda.

Heh herhalde müşteri hizmetleri dalgındı. Stokta bir ara yok olarak görünüyordu ama sanırım 2 saat önce falan yine güncellenmiş. Sonuç itibari ile Vatan'dan alma şansınız varsa eğer, siparişi geçin derim. Monitör konusunda güven tam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 12 Mayıs 2010; 22:14:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Hala stokta gözüküyor vatanda.

Heh herhalde müşteri hizmetleri dalgındı. Stokta bir ara yok olarak görünüyordu ama sanırım 2 saat önce falan yine güncellenmiş. Sonuç itibari ile Vatan'dan alma şansınız varsa eğer, siparişi geçin derim. Monitör konusunda güven tam.

Şimdi ölü piksel olursa değişim mi yapıyor vatan?Bununla ilgili sitelerinde bir açıklama varsa linkini yazabilir misiniz?
  • Açıklama yok. Müşteri hizmetlerinden Necla hanımın dedikleri: '' 1 Haftasız koşulsuz iade ve herhangi bir piksel problemi içinse 1 aylık iade/değişim hakkı. Her türlü avantaj söz konusu. Kendiniz de arayıp teyit edebilirsiniz.
  • 26 lira fark var, 1 tane ölü piksel olsa bile değiştirecekler mi?
  • quote:

26 lira fark var, 1 tane ölü piksel olsa bile değiştirecekler mi?

Evet, bunu zaten aldığınızda hemen farkedeceğinizden 1 hafta içinde iade bile edebilirsiniz.
  • O zaman vatandan alayım ben sağol yardımın için şimdi ölü pixel le falan uğraşmayım 26 lira için
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.