DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI
11.021
Cevap
9
Favori
687.731
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> 335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 sonraki >>>
Giriş
      2 Mesaj
      31 Ağustos 2010 15:06:21
      Arkadaşlar ISPARTA/Eğirdirde kısa dönem askerlik yapan yada yapacak olan var mı. gecikmeli olarak perşembe günü birliğe teslim olcam orda olan arkadaş yada yapan varsa bilgi verirse sevinirim.

• Er
      2 Mesaj
      31 Ağustos 2010 15:09:00
      bu arada 335. dönem 3. grup olarak gidiyorum. Isparta/Eğirdir dağ komando var mı arkadaşlar.

• Yarbay
      7621 Mesaj
      31 Ağustos 2010 15:10:21
      Hocam böyle geç gitme olayları nasıl oluyor?

Gideceğin yerle ilgili bi takım şeyler duymuştum ve diyeceğim tek şey; Allah Yardımcın Olsun...

| Beşiktaş JK |
      | iPhone 6S <> 64GB / 9.3.4 | iPhone 4S <> 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
      | Play Station 4 <> Fifa 17 / Mortal Kombat X / FiFa 15 / BattleField 4 / NFS Rivals / DriveClub / Metal Gear Solid V |
      | PSN ID: TurgayBJK |
    • Çavuş
      65 Mesaj
      01 Eylül 2010 13:32:42
      arkadaşlar meslek kurası asteğmen olarak 18 günlük acemiliğimi tamamlayıp 15 günlük izne çıktım,yorgunluk ve ayakların su toplaması dıişında herşey mükemmeldi,çok sağlam arkadaşlıklar,dostluklar kurduk.herkese şimdiden hayırlı teskereler..

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      01 Eylül 2010 14:46:11

quote:

Orijinalden alıntı: redkit86

arkadaşlar meslek kurası asteğmen olarak 18 günlük acemiliğimi tamamlayıp 15 günlük izne çıktım,yorgunluk ve ayakların su toplaması dıişında herşey mükemmeldi,çok sağlam arkadaşlıklar,dostluklar kurduk.herkese şimdiden hayırlı teskereler..

Şimdi güzel bir tatil o izleri siler atar. Nasip olursa 337. Dönem olarak bizler de geleceğiz. Hayırlı tezkereler.

• Yüzbaşı
      824 Mesaj
      01 Eylül 2010 20:12:20

quote:

Orijinalden alıntı: redkit86

hosgeldin

• Yüzbaşı
      588 Mesaj
      02 Eylül 2010 16:45:52
      torunlar gelin işler szi bekliyor :)
      görünen o ki biz gittikten sonra torunlar gelecek torunu göremiyecegiz. :((

• Yüzbaşı
      643 Mesaj
      02 Eylül 2010 19:05:04
      Çok şükür kısa süreli olan askerliğimizi 335.Dönem 58.PİYADE ALAYInda asker öğretmenler olarak salı günü yeminimizi ettik askerlik hizmetimizi tamamladık.Askerlikten çok bizi bunaltan Sıcak hava,soğuk suyun olmaması,sürekli gazlı içeçekler ve en kötüsü botlar(ayaklarım hala ağrıyo)..Tüm askerlere Allah kolaylık versin..Rabbim komutanlarada merhamet versin:)

TOPRAĞIMIZIN ÜSTÜNDE ŞEREFSİZCE YAŞAMAKTANSA; TOPRAĞIN ALTINDA YATMAYI ŞEREF SAYARIZ....
    • Yarbay
      6652 Mesaj
      02 Eylül 2010 19:40:19
      geçmiş olsun hemen göreve başlayın maaşınız yatsın 1750 maaş 15 saatede girseniz o kadar 30 saate girsenizde

• Yüzbaşı
      635 Mesaj
      04 Eylül 2010 12:29:56
      ne zaman yemin ediyosunuz ya beklemekten bi hal olduk. birisi 17 aylülde demiş e biz teskere alıyoz o vakitte sizi göremicez anlaşılan. 333. kd kırklareli pehlivanköy jandarma onbaşı :D

|| Sony PlayStation 4 || Samsung Galaxy S7 Edge ||
    • Binbaşı
      1022 Mesaj
      04 Eylül 2010 14:48:00
      ben astek olmak istemiştim fakat en güzel askerlik kısa olandır benden tavsiye 17sinde ustabırlıgımdeyım rahatlıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imbus_civata -- 4 Eylül 2010; 14:54:37 >
    • Yüzbaşı
      409 Mesaj
      04 Eylül 2010 15:01:26
      bütün millet dağılmış bi biz gidemedik. (ankara - jandarma destek kıtaları) bize de söylenen dağıtım bayramdan sonraki ilk pazartesi yada salı.

Honda Accord 2.4 executive
    • Yarbay
      2962 Mesaj
      04 Eylül 2010 21:54:54

quote:

Orijinalden alıntı: rsi

bütün millet dağılmış bi biz gidemedik. (ankara - jandarma destek kıtaları) bize de söylenen dağıtım bayramdan sonraki ilk pazartesi yada salı.

hayırlısı olsun

Nikon D80 Body + Nikon Nikkor 50 mm 1.8 D
    • Teğmen
      216 Mesaj
      05 Eylül 2010 12:44:12
      Sinop İl Jandarma'dan herkese selamlar Biz de geçen hafta yemin ettik ve bugün çarşı iznindeyiz. Sinop çok güzel bir yer. Herkese hayırlı teskereler

• Yüzbaşı
      905 Mesaj
      07 Eylül 2010 16:41:48
      Beyler herkese selam bir İstanbullu olarak Küçükyalıda askerlik yaptım.Bizi bekleyenler bekleyin az kaldı.

• Yarbay
      7621 Mesaj
      07 Eylül 2010 16:52:51

quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_ok

Beyler herkese selam bir İstanbullu olarak Küçükyalıda askerlik yaptım.Bizi bekleyenler bekleyin az kaldı.

O nasıl bişey ya?

İsanbullusun ve Küçükyalıda askerlik yapıyosun?

| Beşiktaş JK |
      | iPhone 6S <> 64GB / 9.3.4 | iPhone 4S <> 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
      | Play Station 4 <> Fifa 17 / Mortal Kombat X / FiFa 15 / BattleField 4 / NFS Rivals / DriveClub / Metal Gear Solid V |
      | PSN ID: TurgayBJK |
    • Yüzbaşı
      544 Mesaj
      07 Eylül 2010 18:39:40
      4 saatlik bi yolculuktan sonra kütahya hava er eğitim tugayından evime geldim. 1 haftalık dağıtım izni var. iyice resetleyeceğim beynimi
      9 ay olayı ise komutanlara göre şöyle; Çıkacak kararlar askerin lehine olunca uygulanır aleyhine olunca uygulanmaz. Yani şu anki uzun dönemlerin askerliği 9 ay üzerinden değerlendirilecek (Örneğin 50 günü kalan terhis olacak) ama kısaların aleyhine olduğu için onlara yansıtılmayacak.

PSN: antemortem81 - TRPSN: onuryTR
    • Teğmen
      127 Mesaj
      07 Eylül 2010 18:51:22
      Şafak 9 :)

333
    • Teğmen
      105 Mesaj
      07 Eylül 2010 18:58:31
      Mamak mebs yemin törenini bugün yaptık evci iznimiz sadece 1 gün,dağıtım izinleri 5 gün.Herşey yolunda gayet iyi bir acemilik dönemi bitti.usta birlikleri 2-3 gün sonra belli olmustu zaten,hafta sonu usta birliklerimize dağıtılacağız.Merak edenler için söyleyeyim her akşam hamam sinema var.yemekler şirket tarafından getiriliyor. kantin ptt akbank atm her türlü ihtiyaç karşılayabılecegımız yerler mevcut cahve cola makinaları cay vs ....

Hüzünle titreyen gönle ince bir âh dokunur,Kalbi kırık olanın; kalbine Allah dokunur...

2001 RXT 140BG KAHVERENGİ (Bej-Metalik)
      2011 Opel İnsignia Cosmo
    • Yarbay
      2962 Mesaj
      07 Eylül 2010 20:05:57

quote:

Orijinalden alıntı: karacam_1001

Mamak mebs yemin törenini bugün yaptık evci iznimiz sadece 1 gün,dağıtım izinleri 5 gün.Herşey yolunda gayet iyi bir acemilik dönemi bitti.usta birlikleri 2-3 gün sonra belli olmustu zaten,hafta sonu usta birliklerimize dağıtılacağız.Merak edenler için söyleyeyim her akşam hamam sinema var.yemekler şirket tarafından getiriliyor. kantin ptt akbank atm her türlü ihtiyaç karşılayabılecegımız yerler mevcut cahve cola makinaları cay vs ....

yolculuk nereye

Nikon D80 Body + Nikon Nikkor 50 mm 1.8 D
    • Yüzbaşı
      293 Mesaj
      07 Eylül 2010 20:26:15
      mamak mebs'ten bugün evciye cıktım.
      yarın tekrar oradayım, pazartesi günü kara harp okulundaki birliğime gideceğim.

karma bölük rulaz

335 KD. P. Onb.
      K.H.O. Eğitim Destek Bölüğü - ANKARA
      Eğitim Birliği: Mamak Mebs Karma Bölük 3.Koğuş 135.yatak, bölük no : 125 :)
    • Yarbay
      3580 Mesaj
      07 Eylül 2010 22:42:29
      narlıdere izmir 2/1.... evic iznini otelde geçiriyorum........

• Çavuş
      63 Mesaj
      07 Eylül 2010 23:36:52
      arkadaşlar bu tek tip askerlik 335. döneme vurmayacak ayrıca hangi döneme vurursa o dönemdeki kişiler eğer yedek subaysa onların hakları sabit kalacak yani 9 ay yerine 6 ay yedek subaylık yapacaklar.

• Yüzbaşı
      321 Mesaj
      08 Eylül 2010 00:05:22
      5.zırhlı tugay komutan yardımcılıgı Maraş

atarsa 129 başka yok inşallah

5. bataryadan herkese selamlar

-bu dünyada tek başına bir erkek bir hiçtir ve bu düyadanda başka bi dünya yok

-başka bi dünya gördüm , bazen onu hayal sandım ama olsun..............................
    • Binbaşı
      1101 Mesaj
      08 Eylül 2010 00:07:54
      urfa 20.zirhli tugay diye gittim
      direk ilk gun suruc a yolladilar hudut bolugune
      yazacak cok sey var fena yardirdik
      g3 yetmedi mg3 sokup taktik atis yaptik alet 12 kilo
      o kadar cok surunduk ki asfalt ve toprakta kollar dizler yara oldu
      oglen kislik kamuflaj ile urfa nin 45 derece sicaginda durmadan 5 saat egitim yaptigimiz cok oldu
      buradan da baska hudut bolugunde yardirmaya devam
      olanaklar super
      atm bankamatik yok kantinde sadece su ve sigara iki uc biskuvi bolukte doktor yok haftada bir ugruyor
      katilis muayenesi son hafta olduk asi da olmadik
      devrecilik had safhada yemege once uzunlar giriyor duslar da oyle
      kisa donemler yemek getirme bulasik goturme de yapiyor
      ayrica uzun donem kisa donem koguslarda karisik kaldik
      tek iyi yani her gun dus alabildik ondan sonra tabi soguk su ile
      kahvalti cok zayifti bazi gunler sadece gofret verdiler veya sadece domates salatalık
      peynir haftada bir
      nobetler 8 saat olacak ama adam yetmedigiden 10 saate cikabilir dediler yasal sinir 8 olmasina ragmen

iki ayakta da ileri derecede duz taban oldugum icin elimde askeri hastaneden rapor da var katilis muayenesinde belirttim hicbir muafiyet (egitim, spor)
      verilmedi diyarbakira sevk yazdi o da 4-5 aydan once gelmezmis sira yogunluk had safhadaymis
      tum egitimlere yuruyuslere katildim ayaklar sisti ve agri cok artti yurumek bile zor geliyor insallah deformasyon kalici olmaz
      ama katlanacagiz yapacak bir sey yok tabanlik da ise yaramadi duz taban olunca tum gun yuruyus + egitim gercekten zor oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 8 Eylül 2010; 0:17:21 >

• Er
      10 Mesaj
      08 Eylül 2010 01:05:29
      7 Eylülde yeminimi edip İstanbula yola cıktım 1 hafta dağıtımımı aldım.
      Döndüğümde kaldığım yerden devam ediyorum Allah silah arkadaşlarımın yar ve yardımcısı olsun.

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      08 Eylül 2010 01:10:36
      Kütahya Hava Er Eğitim Tugayında acemiliğimizi bitirdik çok şükür Şimdi usta birliğim Konya Asker Hastanesi. Orada askerliğini yapan ya da oraları bileniniz var mı aranızda? İzin kullanıyorum 14 ünde teslim olacağım kısmetse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scotland -- 8 Eylül 2010; 1:11:54 >

• Yarbay
      3182 Mesaj
      08 Eylül 2010 10:15:11
      manisa 1. eğitim tugayı'nda dün yemin törenini yaptık. kıbrıs yolcusuyuz. 3 gün yol iznimiz var.

manisa genelde yürüyüş ve bağırma ağırlıklı. başınızdaki komutana bağlı olarak eğitimin dozu artabiliyor. bizim eğitimden yana bi sorunumuz olmadı. başımızdaki komutan gayet anlayışlıydı. güneş olduğunda ağaçların altına gider orada konuşur eğitim gerekiyorsa orda yapılırdı.

son hafta baya bi kastırdılar. yürüyüşler eğitimler arttı. yemin töreni provası saat 9 da başladık. öğlen alay komutanı öncesi prova, alay komutanına yemin, eğitim haftasını kutlama ve son olara tugay komutanına yemin törenini yaptık. (yaklaşık 5-6 saat ediyor)

manisada gece eğitim günleri hariç her gün alay içtima var. sıçak toprak sahada 30 dk dikiliyorsun istiklal marşı söyleyip geri dönüyorsun, herkesin nefret ettiği bişeydi bu.

banyo günleri salı ve perşembe günleri saat 3-4 gibi 3 takım sırayla 40 kişilik hamama gidiyor 10 dakikalık sürede yıkanıyor. yıkandıktan sonra direk spor oluyor, sonra silah bırakma ardından alay içtima yine kirlenip terliyorsun :)

her bölüğün kantini var. devrecilik bizde de vardı. misal kantinden su alacaksın, soğuk su yok diyor. devresi gidince hemen soğuk su çıkıyor ortalığa. herşeyin iyisini kendilerine ayırıyolar. kantin kapalı, arkadaşı susayınca ya da bişey isteyince hemen gidip açıyor. işi bitince kapatıyor. gece normalden erken kaldırıyorlar. anfideki televizyonda onlar ne isterse o izleniyor. tam sevdiğin şarkı çıkmış pat kanal değiştiriyorlar. haber için yalvarırdık adamlara.

• Er
      11 Mesaj
      08 Eylül 2010 10:20:15
      Erdek hava kampına düşen 335 ler ......... yediler. hayatınız kayacak hebriniz olsun. şizofrene bağlayan bizlerden sizlere selamlar...

333. Dönem hava piyade çavuş ... ...

• Teğmen
      185 Mesaj
      08 Eylül 2010 10:59:59

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

manisa 1. eğitim tugayı'nda dün yemin törenini yaptık. kıbrıs yolcusuyuz. 3 gün yol iznimiz var.

manisa genelde yürüyüş ve bağırma ağırlıklı. başınızdaki komutana bağlı olarak eğitimin dozu artabiliyor. bizim eğitimden yana bi sorunumuz olmadı. başımızdaki komutan gayet anlayışlıydı. güneş olduğunda ağaçların altına gider orada konuşur eğitim gerekiyorsa orda yapılırdı.

son hafta baya bi kastırdılar. yürüyüşler eğitimler arttı. yemin töreni provası saat 9 da başladık. öğlen alay komutanı öncesi prova, alay komutanına yemin, eğitim haftasını kutlama ve son olara tugay komutanına yemin törenini yaptık. (yaklaşık 5-6 saat ediyor)

manisada gece eğitim günleri hariç her gün alay içtima var. sıçak toprak sahada 30 dk dikiliyorsun istiklal marşı söyleyip geri dönüyorsun, herkesin nefret ettiği bişeydi bu.

banyo günleri salı ve perşembe günleri saat 3-4 gibi 3 takım sırayla 40 kişilik hamama gidiyor 10 dakikalık sürede yıkanıyor. yıkandıktan sonra direk spor oluyor, sonra silah bırakma ardından alay içtima yine kirlenip terliyorsun :)

her bölüğün kantini var. devrecilik bizde de vardı. misal kantinden su alacaksın, soğuk su yok diyor. devresi gidince hemen soğuk su çıkıyor ortalığa. herşeyin iyisini kendilerine ayırıyolar. kantin kapalı, arkadaşı susayınca ya da bişey isteyince hemen gidip açıyor. işi bitince kapatıyor. gece normalden erken kaldırıyorlar. anfideki televizyonda onlar ne isterse o izleniyor. tam sevdiğin şarkı çıkmış pat kanal değiştiriyorlar. haber için yalvarırdık adamlara.

1.tb 6.BL'deydim bende.. yazılanların cogu bizde de aynıydı,
      farklı olarak bizde her gün akşam ve her sabah saat 4'te duş alma imkanı vardı.
      son 2 gün tören için kastırdılar, komutanlardan birinin söylediği gibi askerlik bir show işiydi ve o show'un bir parcası olarak hazırlandık sadece.

kıbrıs paşakoy'e düştüm bende.

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      08 Eylül 2010 13:06:32
      iskenderun'da geçen 26 günden sonra tekrar foruma girmek güzelmiş.
      herkese selamlar...

• Yarbay
      3182 Mesaj
      08 Eylül 2010 13:12:08

quote:

Orijinalden alıntı: theBC

Alıntıları Göster

son 2 gün tören için kastırdılar, komutanlardan birinin söylediği gibi askerlik bir show işiydi ve o show'un bir parcası olarak hazırlandık sadece.

o duş imkanı bizde de lafta vardı ama alan olmadı :) bizim tuvaletlerin birinde buz gibi akan duş vardı. mike mike orda aldık duşumuzu :) 20-30 kişi olurdu kuyrukta gece 2-3 te kalkardı millet duş almak için :)

• Onbaşı
      35 Mesaj
      08 Eylül 2010 15:18:26
      iskenderun deniz er eğitim alayındamı yaptın askerliğini? kaçıncı bölük nereye düştün

• Onbaşı
      35 Mesaj
      08 Eylül 2010 15:24:50
      arkadaşlar iskenderun deniz er eğitim alayında 26 günlük eğitimimi tamamladım ve evime döndüm 7 gün dağıtım izni aldım haftaya salı günü ege gölge deniz komutanlığı karargah destek komutanlığına teslim olucam izmir turandaymış nasıl biryer olduğunu bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim havaalanından nasıl gidilir falan.

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      08 Eylül 2010 15:32:14

quote:

Orijinalden alıntı: theBC

Alıntıları Göster

Bende 6. bölükteydim.dostum senin isim neydi

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm Bu alana reklam verebilirsiniz :))) 0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
      length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg
    • Yüzbaşı
      255 Mesaj
      08 Eylül 2010 16:39:13
      Ben de manisada dün yemin edenler arasındaydım. 1 tb. 3 bl. yürürken izmir marşını söyledik, izmire gitmeden izmirden nefret ettim valla.
      Arkadaşların söylediklerine ek olarak ego tatmini yapan ast subaylar. Hakaretler havada uçuşuyordu. Bizim bölüğün içtima alanında (taşlı, topraklı tozlu bi yer) süründüğümüz bile oldu. Alay içtimalarında her gün en az 1 bayılan oluyordu ve bayılan arkadaş gölgeye alınıp kendine gelmesi bekleniyordu ilk yardım olayı kesinlikle yok çünkü sen değersiz bir varlıksın. Senin hayatın kimsenin umrunda değil. 6. bölükte olan arkadaşlar değinmemiş. Yürüyüş provalarında bir arkadaşımız düşüp şehit (!) oldu. Sırf tugay komutanından aferin almak için bizi öğlen sıcaklarında yürüttüler.
      Uzun lafın kısası acemilik bitti bir daha Manisayı görmeyiz inşallah.
      Kıbrısta da 39. mekanize piyade tümeni 39. topçu alayına düştüm. Güzelyurtta portakal bahçelerinin orda bir yerdeymiş. Kıbrısta rahat olacağımı düşünüyorum. Nöbetten dolayı uykusuzluk sorunu olur sadece ona da 125 gün katlanıcaz artık.
      Hepimize Hayırlı Tezkereler...

• Yarbay
      2776 Mesaj
      08 Eylül 2010 16:41:46

quote:

Orijinalden alıntı: temhaulu

iskenderun deniz er eğitim alayındamı yaptın askerliğini? kaçıncı bölük nereye düştün

Ben 19 dum. Suyunu çıkardılar işin. Çanakkaleye mekanikçi düştüm. Ya siz?

• Er
      4 Mesaj
      08 Eylül 2010 16:51:13

quote:

Orijinalden alıntı: temhaulu

arkadaşlar iskenderun deniz er eğitim alayında 26 günlük eğitimimi tamamladım ve evime döndüm 7 gün dağıtım izni aldım haftaya salı günü ege gölge deniz komutanlığı karargah destek komutanlığına teslim olucam izmir turandaymış nasıl biryer olduğunu bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim havaalanından nasıl gidilir falan.

arkadaşım ben de iskenderundan geldim 13. bölükteydim izin almadan gidiyorum izmir turana yalnız benimki ege bölge dz. k. hrk. ve mu. ş. umur haber merkezi diye geçiyor, aynı yer değil sanırım

• Onbaşı
      35 Mesaj
      08 Eylül 2010 16:53:58

quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

Alıntıları Göster

Ben 19 dum. Suyunu çıkardılar işin. Çanakkaleye mekanikçi düştüm. Ya siz?

ben izmir turan a düştüm muhafız. sizin bölükten izmir turan a düşen yoktu herhalde

• Teğmen
      105 Mesaj
      08 Eylül 2010 16:55:57

quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

Alıntıları Göster

yolculuk nereye

Gata dest kt. k.lığı inş hayırlı olur.:)

Hüzünle titreyen gönle ince bir âh dokunur,Kalbi kırık olanın; kalbine Allah dokunur...

2011 Opel İnsignia Cosmo
    • Onbaşı
      19 Mesaj
      08 Eylül 2010 17:08:56
      manisa 2tbr 4 bölükten sonra şimdi kıbrıs 28.mknz.3 savaş bl.komutanlığı hayırlııs olsun ne diyelim

• Yüzbaşı
      905 Mesaj
      08 Eylül 2010 21:48:59
      Ya beyler askerlik şubesinde askerlik yapan yada tanıdığı olan var mı nasıl bir yer acaba?

• Er
      11 Mesaj
      08 Eylül 2010 22:11:01

quote:

Orijinalden alıntı: elektrobominator

Alıntıları Göster

arkadaşım ben de iskenderundan geldim 13. bölükteydim izin almadan gidiyorum izmir turana yalnız benimki ege bölge dz. k. hrk. ve mu. ş. umur haber merkezi diye geçiyor, aynı yer değil sanırım

Oğlum da 13. bölükte idi, İskenderun'da kaldı. Orada geçirdiğiniz 26 günü biraz özetleyebilir misiniz?

• Teğmen
      248 Mesaj
      08 Eylül 2010 22:38:18

quote:

Orijinalden alıntı: KaramBil

Alıntıları Göster

Oğlum da 13. bölükte idi, İskenderun'da kaldı. Orada geçirdiğiniz 26 günü biraz özetleyebilir misiniz?

oglunuzun ismi neydi bende 13. bölükte idim iskenderun havası ve yemegi haricinde kalınacak bi yer.

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      08 Eylül 2010 22:46:18

quote:

Alıntıları Göster

soru bana gelmedi ama birkaç kelimeyle cevap vermek istiyorum. aşırı sıcak ve nem, az eğitim, güneşin altında uzun süren beklemeler ve aşırı kalabalık

• Er
      11 Mesaj
      08 Eylül 2010 23:17:32

quote:

Orijinalden alıntı: fat366

Alıntıları Göster

oglunuzun ismi neydi bende 13. bölükte idim iskenderun havası ve yemegi haricinde kalınacak bi yer.

Oğlumun adı: Soner --> Bilgisayar Müh.
      Bilgilendirme için teşekkürler...

• Er
      11 Mesaj
      08 Eylül 2010 23:21:57

quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

Alıntıları Göster

soru bana gelmedi ama birkaç kelimeyle cevap vermek istiyorum. aşırı sıcak ve nem, az eğitim, güneşin altında uzun süren beklemeler ve aşırı kalabalık

Kusura bakmayın, sizin mesajınızı alıntıya dahil etmeyi unutmuşum. Bilgilendirmeler için teşekkür ediyor, yeni görev yerlerinizde kolaylıklar diliyorum. Hayırlı teskereler...

• Teğmen
      228 Mesaj
      08 Eylül 2010 23:41:13
      manisa faslı kapandı sırada kıbrıs var. doğu kışla 3. bölükteydim. sabah erken kalkmanın haricinde her şey güzeldi. elveda Manisaaaaaaa.

2013 HONDA CIVIC DREAM ECO BEYAZ A/T
      lg g3 32 gb
    • Teğmen
      140 Mesaj
      09 Eylül 2010 09:35:34
      heheheheh... nerde benim zırhlı birlikten elemanlarım.......... 28 gitti 43 kaldı.........

335. dönem tankcı astegmen ögrenci

335. Dönem bilgi EKRANI

acemi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
      ETİMESGUT ANKARA m48a5t2
      usta 39 tümen kıbrıs....

• Onbaşı
      35 Mesaj
      09 Eylül 2010 12:45:35

quote:

Alıntıları Göster

çok güzel özetledin az eğitim vardı ama güneşin altında çok beklettikleri için çok yoruluyorduk. inşallah kısa zamanda usta birliğimizde biter evlerimize döneriz. bu arada izmir turan a düşen arkadaşım senin birlikle benim brlik aynı yerde ama binalar değişik sanırım.

• Teğmen
      216 Mesaj
      09 Eylül 2010 12:57:08
      Sinop'tan herkese selamlar, hayırlı teskereler ;)

• Çavuş
      98 Mesaj
      09 Eylül 2010 14:36:27
      Neyseki Hatay/serinyoldan kurtulmama 15 gün kaldı. 25 Eylülden itibaren Serinyol'dan ayrılıyoruz. Serinyol'da kalacak arkadaşlarımıza şimdiden sabırlar diliyorum.

12 Ağustos'ta teslim olduktan 30 dakika sonra usta birliğin Şırnak Şenoba deneildiğinde şaşırmış ve üzülmüştüm. Ama şimdi kendimi şanşlı hissdiyorum. ŞırnaK'a gitmeyi iple çekiyorum.

• Teğmen
      105 Mesaj
      09 Eylül 2010 14:39:54

quote:

Orijinalden alıntı: kene55

Neyseki Hatay/serinyoldan kurtulmama 15 gün kaldı. 25 Eylülden itibaren Serinyol'dan ayrılıyoruz. Serinyol'da kalacak arkadaşlarımıza şimdiden sabırlar diliyorum.

12 Ağustos'ta teslim olduktan 30 dakika sonra usta birliğin Şırnak Şenoba deneildiğinde şaşırmış ve üzülmüştüm. Ama şimdi kendimi şanşlı hissdiyorum. ŞırnaK'a gitmeyi iple çekiyorum.

Hayırlısı olsun takma bu kadar benimde arkadaş vardı hatayda hala ulaşabilmiş değilim ordu'lu barış.

2011 Opel İnsignia Cosmo
    • Çavuş
      99 Mesaj
      09 Eylül 2010 14:44:54
      uzun zaman sonra foruma girmek güzel oldu,usta birliğim afyon bayat ilçe jandarmaya çıktı hayırlısı olsun herkese,şafak 130 başka yok:))))

• Yüzbaşı
      479 Mesaj
      09 Eylül 2010 15:00:29
      arkadşlar,asker ziyaretine ne zaman gidilir ? Herhangi bir saatte gitsek askerimizle görüşebilir miyiz?

• Çavuş
      83 Mesaj
      09 Eylül 2010 15:13:24
      konya hava savunma dan selamlar
      yemin töreninden sonra ilk çarşımda torunlarıma bi bakayım dedim ama 337 lerin durumu pek parlak gözükmemekte
      9 ay bari bize vurmasa

• Onbaşı
      30 Mesaj
      09 Eylül 2010 15:41:01
      121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY dan selamlar.. Usta birliğimiz HAKKARİ/ŞEMDİNLİ/DERECİK 2. JANDARMA SINIR TABURU Yolculuğumuza az kaldı..

• Teğmen
      187 Mesaj
      09 Eylül 2010 21:39:57

quote:

Orijinalden alıntı: golddragonx

arkadşlar,asker ziyaretine ne zaman gidilir ? Herhangi bir saatte gitsek askerimizle görüşebilir miyiz?

Asker ziyaretine hafta sonu saat 17:00'a kadar gidebilirsiniz?

• Er
      14 Mesaj
      09 Eylül 2010 23:12:46
      Manisa Dogu kisla 3. bolukdeydim. Onuncu yil marsini soyleyen boluk bizdik..

Cok rahat bir acemelik donemi gecirdik, bati kislaya gore cok rahat ve huzurluyduk..

Usta birlik 28. mekanize piyade tumeni 28. topcu alayi 1. tabur 3. boluk ...

Hayirli teskereler herkese..

• Çavuş
      52 Mesaj
      09 Eylül 2010 23:58:10
      Marmaris Aksaz Askeri Hastanesi ile ilgili bilgi verebilecek var mı arkadaşlar ?

Sayfa:   <<     < önceki   170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> 335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.