Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.025
Cevap
9
Favori
705.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frtmmk

quote:

Orijinalden alıntı: temhaulu

arkadaşlar herşey yazılmış bu forumda ama kimse ramazan ayından bahsetmemiş . acemilik dönemimiz oruç dönemine denk geliyor ne yapıcaz oruç tutabilirmiyiz acaba. eğer tutarsak nasıl bir işlem oluyor. daha önce tecrübeleri olan arkadaşlar bilgi verebilirmi...

Daha önce 15 ay askerlik yapan bir arkadaş sahur ve iftar için yemek veriyolar demişti.Bir liste yapılmış kim ne vakitte yemek isterse yiyebiliyomuş.Hem sahur hemde normal saate yemek kahvaltı olacak sanırım.Ama bu sıcakta ve acemilik koşullarında bu sene oruç tutmamak sanırım daha iyi.Durmu müsait olmayanlar için oruç tutmak farz değildir.

doğru söylüyorsun tutmak şart deil askerde çünkü hür olmayacağız orda ama ben başlarda den,iyim diyorum bakalım nasıl olacak ona göre hareket ederiz denemekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: eseseski

herkese selam.Peki uçakla gidersek çantamızdakiler güvenlik nedeniyle sorun olmaz mı? Çatal iğne falan

El bagajında olmadığı sürece sorun olmaz. Normal bagaj içinde taşınabilir bu bahsettiklerin
  • Nerden biliyorsun derseniz o kadar çok kişi gitti çevremdeki herşeyi tek tek sordum.Ama hep 15 ay olarak gidenlere ulaşabildim yani er olanlara.kısa dönem içinde farklı olacağını sanmıyorum ama.Acemilikte ağır eğitim altında tutturmazlar ama usta birliğinde tertibimin dediği gibi isim alarak sahur ve iftar olayı yapılıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

Devrem ramazan da oruç tutmamıza izin yok acemilikte sağlığımız açısından.ama usta birliğinde tutabilirsin

usta birliğine geçmemiz 1 ay gibi bi süre zaten ramazan bitmiş olacak . :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: neblina

quote:

Orijinalden alıntı: eseseski

herkese selam.Peki uçakla gidersek çantamızdakiler güvenlik nedeniyle sorun olmaz mı? Çatal iğne falan

El bagajında olmadığı sürece sorun olmaz. Normal bagaj içinde taşınabilir bu bahsettiklerin

Uçakla ilgili oalrak şunu söleyim devrelerim.Eğer 2 isminiz varsa,bileti alırken kullandığınızı değil nufusta yazanı yazdırın,yoksa uçağa bindirmiyorlar.Eğer 2 isminiz de yazıyorsa ikisini de yazdırın.Kardeşim geçen hafta uçağa binemedi bu yüzden ne kavgalar ettim kar etmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: DOĞANSERİOUS

quote:

Devrem ramazan da oruç tutmamıza izin yok acemilikte sağlığımız açısından.ama usta birliğinde tutabilirsin

usta birliğine geçmemiz 1 ay gibi bi süre zaten ramazan bitmiş olacak . :)

Devrem bu ramazan kaçtı zaten ben 1 sene astek gidecekler için söledim,bu seneki ramazanı ancak kaza ederiz
  • ben daha hiç alışveriş yapmadım bu arada en elzem olan ihtiyaçlar ne olur yaa birde istanbulda anadolu yakasından nerden alırım kaliteli ve uygun fiyata .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frtmmk

quote:

Orijinalden alıntı: temhaulu

arkadaşlar herşey yazılmış bu forumda ama kimse ramazan ayından bahsetmemiş . acemilik dönemimiz oruç dönemine denk geliyor ne yapıcaz oruç tutabilirmiyiz acaba. eğer tutarsak nasıl bir işlem oluyor. daha önce tecrübeleri olan arkadaşlar bilgi verebilirmi...

Daha önce 15 ay askerlik yapan bir arkadaş sahur ve iftar için yemek veriyolar demişti.Bir liste yapılmış kim ne vakitte yemek isterse yiyebiliyomuş.Hem sahur hemde normal saate yemek kahvaltı olacak sanırım.Ama bu sıcakta ve acemilik koşullarında bu sene oruç tutmamak sanırım daha iyi.Durmu müsait olmayanlar için oruç tutmak farz değildir.

doğru söylüyorsun tutmak şart deil askerde çünkü hür olmayacağız orda ama ben başlarda den,iyim diyorum bakalım nasıl olacak ona göre hareket ederiz denemekte fayda var.

Merhaba arkadaşım, biraz önce bir asteğmen arkadaşımla konuştum, o da acemiliğini Tuzla da yapmıştı, oruç tutulabilir diyor, o kadar da kasmıyorlar diyor. Yani nasıl inşaatta çalışan biri oruç tutuyorsa asker de gayettabi
    tutabilir ama tabi ki de din vicdan işidir. Kişi ben tutamam diyorsa, tutmaz. Dediğiniz gibi orada hür olmama durumu var. Sahur ve iftarlar çıkıyormuş. Tuzladakiler cuma namazlarını da kılabiliyorlarmış Kışla içerisindeki camide.

• Çanta rengi fln önemli mi? Yani üzerinde bir firmanın reklamı olan çantayla gitsem bi sorun olur mu? Bide klasik ayakkabıyla gitmeyi düşünüyorum.Spor ayakkabı götürmeyecem.Umarım spor ayakkabı veriyolardır?
  • Bitlis-Muş-Bingöl ve Van a gidecek tertiplerime birkaç uyarı;
    1-)Best Van Tur ve Yeşil Muş Ovasına binmeyin derim,ilki ciddi anlamda pkk propagandası yapıyor ve moraliniz bozulur,ikincisi de 23 saatlik yolu 19 saatte gelme başarısını gösterdi.
    2-)Her namaz molasında tuvalet ihtiyacınızı giderin,çünkü adamlar namaz harici sadece 3 mola veriyolar
    3-)Mümkünse hamburger yiyin tesislerde en doyurucusu o burgerın tam 2 katı hamburgerleri
    4-)Yanınıza bol bol ıslak mendil alın ayak kokusundan duramazsınız
    5-)Asker olduğunuzu belli etmemeye çalışın kendinizi riske etmeyin
    6-)Mutlak surette yanınıza hırka alın adamlar yokuşlarda klimayı açmıyolar sucuğa dönüyonuz ve dışarı adım attığınız anda çarpılıyorsunuz.

Bu bilgiler tamamen kendi yaşadığım tecrübelerden edinilmiştir.Katılıp katılmamak veya uyup uymamak elinizde

• quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

merhaba devrelerim. askerlik benim hep can attığım, abilerimden dolayı hevesle zamanımın gelmesini beklediğim bir vazifeydi. 3 abimde komanda normal er olarak yaptılar. biri hakkaride yaptı, biri ağrı eleşkirtte diğeri ise diyarbakır bismilde. birisi sonradan astsubay oldu. onunla konusuyoruz arada kasma kendını dıyor. uzunmuş kısaymış takmıyorum artık. benim asıl sorunum yardan ayrı kalmak. sabahtan beri şu parçayı dinliyorrum. yeşil donmuş mach3 müş boşverin. sevdiği olan devrelerim, kalbinde yari olarak giden devrelerim bunu dinleyin benim için:http://www.izlesene.com/video/muzik-yildiz-tilbe-gayri-dayanamam/932648 orada bizi en zorlayan şey sevdiklerimiziden ayrı kalmak olcak. ne spor ne nöbet ne şu ne bu.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. 335. dönem olan bizlere hayırlısıyla teskeremizi görmek nasip olur inşallah..

devrem al benden de o kadar :) Tek canımın sıkıldıgı noktada birleşmişiz...

• @hasTR ,

Devrem ben narlıdere de sınava girdim ve heryere mutlaka spor ayakkabınızı getirin yazmışlardı,sorduk getirin dediler...
    Getireceğin spor ayakkabı eski olsun nasılsa parçalanacak
  • @harry_kewell

Devrem pamukkale ankara-izmir arası mükemmeldir.Her araç teknobüstür.Ayrıca 2+1 olan pamukyollar var ama az sayıda.Pamukyol çok rahat hatta harika diyebilirim.Keşke ben de gideceğim yere PAMUKKALE ile gidebilsem
  • hayırlısı ilen şu sonuçlar açıklansada rahatlasak bu arada kesin 10 unda mı açıklanacak ?
  • quote:

ben daha hiç alışveriş yapmadım bu arada en elzem olan ihtiyaçlar ne olur yaa birde istanbulda anadolu yakasından nerden alırım kaliteli ve uygun fiyata .

Traş takımı-Atlet-don-çorap-yatarken giyeceğim şort vs.-bot boyası-sarı kilit-çatal iğne-spor ayakkabısı.
    Başka da bişey almadım. Ordan da verecekler zaten. Ayrıca satılan şeyler ve elzem bir durum teşkil edecek ihtiyaç olursa ve orada birlikj içinde olmazsa dışarı giden usta askerlerden yardım isteriz, bu konuda yardımcı olacak birisi mutlaka çıkacaktır....
  • Bu arada Kars a gidecek arkadaşlara da yol tecrübelerimden aktarayım
    1-)Kars a gidiyorsanız mutlaka KARS TURGUTREİS firmasına binmeye çalışın,evinizde gibi hissedersiniz kendinizi.Asker olduğunuz için size ayrıca bir saygı ve hürmet duyarlar.
    2-)Kars a gidecek arkadaşların her türlü et yemeğini tesislerde yemesi mümkün,çünkü etleri gerçekten lezzetli olur.
    3-)Sıcaklık farkı gece ile gündüz arasında inanılmaz farklı bu nedenle mola esnasında gece sigara içmeye çıkarken üzerinize mutlaka bişeyler alın.
    4-)Yol manzarası harikadır,çevrenizi iyice inceleyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: neblina

quote:

ben daha hiç alışveriş yapmadım bu arada en elzem olan ihtiyaçlar ne olur yaa birde istanbulda anadolu yakasından nerden alırım kaliteli ve uygun fiyata .

Traş takımı-Atlet-don-çorap-yatarken giyeceğim şort vs.-bot boyası-sarı kilit-çatal iğne-spor ayakkabısı.
    Başka da bişey almadım. Ordan da verecekler zaten. Ayrıca satılan şeyler ve elzem bir durum teşkil edecek ihtiyaç olursa ve orada birlikj içinde olmazsa dışarı giden usta askerlerden yardım isteriz, bu konuda yardımcı olacak birisi mutlaka çıkacaktır....

saolasın bilgi için yarın bende bu dediklerinin hepsinin halledeyim ozman son dakkaya kalmasın iş.

• quote:

hayırlısı ilen şu sonuçlar açıklansada rahatlasak bu arada kesin 10 unda mı açıklanacak ?

evet devrem her sat kontrol eder oldum resmen,açıklansa da bari firmalarda yer bulabilsek.
    Bu arada ben arabamı götürmeyeceğim çünkü nasılsa kullanamayacağım acemilikte.Aracınızı götürmemenizi tavsiye ederim
  • quote:

Bu arada Kars a gidecek arkadaşlara da yol tecrübelerimden aktarayım
    1-)Kars a gidiyorsanız mutlaka KARS TURGUTREİS firmasına binmeye çalışın,evinizde gibi hissedersiniz kendinizi.Asker olduğunuz için size ayrıca bir saygı ve hürmet duyarlar.
    2-)Kars a gidecek arkadaşların her türlü et yemeğini tesislerde yemesi mümkün,çünkü etleri gerçekten lezzetli olur.
    3-)Sıcaklık farkı gece ile gündüz arasında inanılmaz farklı bu nedenle mola esnasında gece sigara içmeye çıkarken üzerinize mutlaka bişeyler alın.
    4-)Yol manzarası harikadır,çevrenizi iyice inceleyin derim

sende baya yol hatırası varmış devrem hepde otobüsle gittin sanırım tüm firmaları tanıyon yer belli olunca hangi girmada rahat ederiz diye sana danışmakta fayda var

• ama şu yer belli olma ve teslim olma süreci çok kısa yer bulmakda güçlük çekeceğiz sanırım keşke arayı biraz daha uzun tutsalar.
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.