Şimdi Ara

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
926
Cevap
49
Favori
84.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle lütfen konuya "beni ekle" dedikten sonra bir daha mesaj yazmayacak olan arkadaşlar lütfen baştan hiç mesaj yazmasın.

Forumda bu türü seven arkadaş sayısı oldukça fazla olduğunu gördüm ve böyle bir başlık açmayı düşündüm. Bu başlıkta bu tarzdaki kitaplar hakkındaki yorumlarımızı, incelemelerimizi, yazarlar hakkındaki görüşlerimizi ve yeni çıkan/çıkacak olan kitaplar hakkındaki haberleri paylaşabiliriz. Yukarda da dediğim gibi lütfen beni ekle dedikten sonra bir daha başlığa uğramayacak olan arkadaşlar boşu boşuna mesaj yazıp başlıkta gereksiz mesaj kirliliği oluşturmasınlar.

Artık üye kaydı filan yapmıyorum zaten sonuçta forumda resmi üyelik olayı filan yok. üye olmadan da paylaşım sürebilir.

Üyeler:

1 - Özgür Can
    2 - Kırmızı Pervane
    3 - Furkan*
    4 - diablo12
    5 - Büyük İskender
    6 - -BoZ-
    7 - dodgé
    8 - sanemmm4545
    9 - gyükseltürk
    10 - A.Nadir
    11 - Saralondé
    12 - nP4BlacK0uT
    13 - frodo1one
    14 - Splinter95
    15 - wholet
    16 - Johnny Bravo
    17 - metalramco
    18 - Mk4Ever.
    19 - lyldz
    20 - .solitario.
    21 - dabbemre
    22 - hook1903
    23 - domaskinos
    24 - oguz_19811981
    25 - LightningRaZor
    26 - Furkán
    27 - raskolnikov-34
    28 - bolitar
    29 - FlawlessTr
    30 - oguz_19811981
    31 - burakketenci
    32 - knotaqram34
    33 - zamancokzor
    34 - burakk1
    35 - lifes.like.this.you
    36 - Staphylococcus
    37 - hankmody
    38 - hakeen
    39 - qwasqwas
    40 - ysfbkrcn
    41 - rek3
    42 - aso2
    43 - Ride The Lightning
    44 - dreej12
    45 - onur*
    46 - seal05
    47 - bagavir
    48 - Creative_Director
    49 - ruhi13
    50 - Bey Amca
    51 - Kabuska
    52 - Morgana'
    53 - Uluç.
    54 - Jimmy Wales
    55 - legen wait for it dary
    56 - abjkli
    57 - Klavyelist
    58 - exquisite
    59 - mesberado
    60 - ~H!ddeN
    61 - aslanenver
    62 - zetiman
    63 - SHLD
    64 - archonyb
    65 - Dgkn_ngn
    66 - kerembey
    67 - mhmtsd
    68 - JanBaV
    69 - broken010
    70 - Nyu72
    71 - cemocekko
    72 - Destdestron
    73 - EGercek
    74 - Chains of Olympus
    75 - Don-Vito Corleone
    76 - glazer
    77 - firstich
    78 - the right hand of evil
    79 - HyDro-X-GEN
    80 - Cane®
    81 - Solert
    82 - iztuzu
    83 -
    84 -

İmza

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_38567175/tm.htm][right][size=1][color=#000000][b]Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları[/b][/color][/size][/right][/link]

daha iyisini hazırlayan olursa onu kullanırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Mentor -- 6 Ekim 2012; 23:06:37 >
  • beni de ekle
    grange hayranı olarak :)

John Verdon - aklından bir sayı tut
    en son okuduğum kitab tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aso2

Kar kurdu bitti ben böyle akıcı bir kitap okumadım ya

Craig Russell dan ilk hangi kitabı önerirsiniz arkadaşlar?

aynen.kalın kitap ama bir anda okutuyor kendini.sürekli heyecan ve aksiyon var.
    ben de grange-taş meclisini bitirdim.Grange'ın yazdığı ikinci kitapmış.zaten bana diğerlerinden oldukça farklı gelmişti.durağan ve son olarak.
    blogumda grange'ın okuduğum kitapları hakkında görüşlerim var.ayrıca başka bir kaç kitap daha.
    en son taş meclisi hakkında yazdım:okumak isteyen tıklasın
  • Tess Gerritsen - Bıçak Sırtı Türkçe'ye çevrilmiş sevgili polisiye-gerilim okuyucuları.

http://www.ilknokta.com/kitap/128845/Bicak-Sirti-Ciltli.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan_hzl

Tess Gerritsen - Bıçak Sırtı Türkçe'ye çevrilmiş sevgili polisiye-gerilim okuyucuları.

http://www.ilknokta.com/kitap/128845/Bicak-Sirti-Ciltli.html

Çırak kitabı dahil olmak üzere çoğu kitabının yeni basımları çıkmış ciltli olarak müthiş
  • Herkeslere selamlar öncelikle,

Bu sayfayı tesadüf eseri buldum diyebilirim. Listeye beni ekleyebilirisiniz uygunsa.

Öncelikle şu sıralar çok popüler olan Grange serileri çok tekdüze kitaplardır. Yani "şeytan yemini" ni okuyan bir insan artık "koloni" deki hikaye geliş sırasını az çok tahmin eder ne olacaklarını. Tabi ki çok iyi bir yazar ama kendini çok tekrar etmeye başladı.

Benim 2 adet kitap önerim var bu tarz sevenlere; özellikle aynı yazarı okumaktan sıkılanlara. Mesajları okudum ama gözümden kaçmış olabilir önereceğim kitaplar. Eğer öyle bir durum var ise şimdiden kusura bakmayın.

KLON

Kevin Guilfoile

http://www.dr.com.tr/Kitap/Klon/Kevin-Guilfoile/Edebiyat/Roman/Macera/urunno=0000000369755

Kitabın temeli güzel oturtulmuş ve klasik grange - chattam tarzından biraz farklı. Hikayesi de sürekli kan revan değil. Beğeneceğiz bir kitap.

CASUSLAR KİTABI

Gayle Lynds

Bu kitap da biraz tarih biraz koşturmaca ile geçiyor tavsiye ederim.

Genel olarak Glenn Meade tarzı kitaplar hoşuma gidiyor. Tarih ile harmanlanmış olması benim için cezbedici bir özellik açıkçası.

Eğer Glenn Meade gibi tarih ile maceradır aksiyondur polisiyedir aynı sayfada anlatabilen bir yazar tavsiyesi verebilecek var mıdır ?

Ayrıca çok popüler olan Adam Fawer serileri var.
  • Şimdi kitaplığa bakınca gördüm.

Daha önce mesajları da okudum ama göremedim ya da yanlış hatırlıyorum ama Simon Beckett de güzel bir yazardır. Farklı bir yazar denemek isteyenler için Türkçe'ye çevrilmiş 3 kitabı var. Hatta yeni çıktı en sonuncu çeviri

Link burada dileyen açıklamaları okuyabilir.

http://www.pandora.com.tr/yazar/simon-beckett/70676

ben "Ölümün Kimyası" ve "Kemiklerin Şifresini" okudum açıkçası sürükleyici seriler fakat bazen sıkabiliyor konuyu uzatacağım diye çok betimleme olabiliyor. Ama kesinlikle tavsiye ederim.
  • Yepyeni ve müthiş bir gerilim! Üstelik yazarı bir Türk!

Geçenlerde bir arkadaşımın tavsiyesiyle Günay Gafur'un Kuklacı adlı süper romanını okudum. Yazarın Türk olduğuna inanmak çok zor çünkü Türk yazarların klasik polisiyelerine hiç benzemiyor,dünyaca ünlü gerilim yazarlarına taş çıkartıyor bence.

Grange'den sonra favorim Günay Gafur... Yazarın ilk romanı ama sanki yıllarca bu işi yapan usta yazarlar kadar etkileyici bir tarz oluşturmuş. Yazar kimdir, nedir hakkında pek bi bilgiye ulaşamadım ama ikinci kitabını heyecanla bekleyeceğim.

Hani elimden bırakamadım deriz ya işte aynen öyle okudum. Hele sonu... Bayıldım resmen. Okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=588128
  • Türkiyenin ilk zombi gerilim korku roman yazarından Zombilerin Dünyası tavsiye ederim. Güzel bir roman. Her hafta bir bölüm yayınlanıyor ve bir bölüm en az 10 sayfadan oluşuyor amerikan dizi film tadında.
  • Yeni çıkan bir kitap...
    Sanırım ilk Türk BAYAN polisiye yazarının kitabı...
    Çok sürükleyici ve akıcı karakterler çok sağlam bir solukta okunacak bir kitap....

http://www.dr.com.tr/00000,999,999/Ara=gece+gelen+%C3%B6l%C3%BCm

• Arkadaşlar az önce gördüm Tess Gerritsen ablamızın yeni kitabı çıkmış.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=599869&sa=108713467

Çıkalı çok olduysa kusura bakmayın ben daha yeni gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EGercek

Arkadaşlar az önce gördüm Tess Gerritsen ablamızın yeni kitabı çıkmış.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=599869&sa=108713467

Çıkalı çok olduysa kusura bakmayın ben daha yeni gördüm.

evet kitap yeni çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

Öncelikle lütfen konuya "beni ekle" dedikten sonra bir daha mesaj yazmayacak olan arkadaşlar lütfen baştan hiç mesaj yazmasın.

Forumda bu türü seven arkadaş sayısı oldukça fazla olduğunu gördüm ve böyle bir başlık açmayı düşündüm. Bu başlıkta bu tarzdaki kitaplar hakkındaki yorumlarımızı, incelemelerimizi, yazarlar hakkındaki görüşlerimizi ve yeni çıkan/çıkacak olan kitaplar hakkındaki haberleri paylaşabiliriz. Yukarda da dediğim gibi lütfen beni ekle dedikten sonra bir daha başlığa uğramayacak olan arkadaşlar boşu boşuna mesaj yazıp başlıkta gereksiz mesaj kirliliği oluşturmasınlar.

Üyeler:

1 - Özgür Can
    2 - Kırmızı Pervane
    3 - Furkan*
    4 - diablo12
    5 - Büyük İskender
    6 - -BoZ-
    7 - dodgé
    8 - sanemmm4545
    9 - gyükseltürk
    10 - A.Nadir
    11 - Saralondé
    12 - nP4BlacK0uT
    13 - frodo1one
    14 - Splinter95
    15 - wholet
    16 - Johnny Bravo
    17 - metalramco
    18 - Mk4Ever.
    19 - lyldz
    20 - .solitario.
    21 - dabbemre
    22 - hook1903
    23 - domaskinos
    24 - oguz_19811981
    25 - LightningRaZor
    26 - Furkán
    27 - raskolnikov-34
    28 - bolitar
    29 - FlawlessTr
    30 - oguz_19811981
    31 - burakketenci
    32 - knotaqram34
    33 - zamancokzor
    34 - burakk1
    35 - lifes.like.this.you
    36 - Staphylococcus
    37 - hankmody
    38 - hakeen
    39 - qwasqwas
    40 - ysfbkrcn
    41 - rek3
    42 - aso2
    43 - Ride The Lightning
    44 - dreej12
    45 - onur*
    46 - seal05
    47 - bagavir
    48 - Creative_Director
    49 - ruhi13
    50 - Bey Amca
    51 - Kabuska
    52 - Morgana'
    53 - Uluç.
    54 - Jimmy Wales
    55 - legen wait for it dary
    56 - abjkli
    57 - Klavyelist
    58 - exquisite
    59 - mesberado
    60 - ~H!ddeN
    61 - aslanenver
    62 - zetiman
    63 - SHLD
    64 - archonyb
    65 - Dgkn_ngn
    66 - kerembey
    67 - mhmtsd
    68 - JanBaV
    69 - broken010
    70 - Nyu72
    71 - cemocekko
    72 - Destdestron
    73 - EGercek
    74 - Chains of Olympus
    75 - Don-Vito Corleone
    76 - glazer
    77 - firstich
    78 - the right hand of evil
    79 - HyDro-X-GEN
    80 - Cane®
    81 - Solert
    82 - iztuzu
    83 -
    84 -

İmza

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_38567175/tm.htm][right][size=1][color=#000000][b]Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları[/b][/color][/size][/right][/link]

daha iyisini hazırlayan olursa onu kullanırız

Ekleyebilirsiniz. Son zamanlarda Grangé ile başlayan tutkum Sherlock Holmes ile doruk noktasına ulaştı.
  • Tess Gerritsen'ın Rizzoli&Isles serisinin devam kitabı; 'Buz gibi soğuk' ön siparişe girmiş.Serinin devam kitabının çevrilmesine çok sevindim.Karakterleri artık tanıdığımızdan ötürü serinin devamı bana okuması daha kolay, daha zevkli geliyor.

idefix
    D&R
    kitapyurdu

Bir tıp konferansı için Wyoming'e giden adli tabip Maura Isles, hafta sonunu arkadaşlarıyla birlikte bir kayak merkezinde geçirmeye karar verir. Ancak korkunç kar yağışı altında araçları devrilir ve ıssız dağ yolunda mahsur kalırlar. Yürüyerek ulaştıkları on hanelik köy ilk bakışta tamamen terk edilmiş gibi görünse de, sofralarda dokunulmadan bırakılmış yemekler, garajlardaki arabalar, ölüme terk edilmiş evcil hayvanlar burada bambaşka, esrarengiz olayların yaşandığını düşündürmektedir.

Maura'dan haber alamayan ve onun peşinden bu köye gelen dedektif Jane Rizzoli, arkadaşının izine rastlayamasa da karların altında tüyler ürpertici bir başka gerçeği keşfeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EGercek -- 2 Ekim 2012; 23:19:38 >
  • quote:

Tess Gerritsen'ın Rizzoli&Isles serisinin devam kitabı; 'Buz gibi soğuk' ön siparişe girmiş.Serinin devam kitabının çevrilmesine çok sevindim.Karakterleri artık tanıdığımızdan ötürü serinin devamı bana okuması daha kolay, daha zevkli geliyor.

idefix
    D&R
    kitapyurdu

Bir tıp konferansı için Wyoming'e giden adli tabip Maura Isles, hafta sonunu arkadaşlarıyla birlikte bir kayak merkezinde geçirmeye karar verir. Ancak korkunç kar yağışı altında araçları devrilir ve ıssız dağ yolunda mahsur kalırlar. Yürüyerek ulaştıkları on hanelik köy ilk bakışta tamamen terk edilmiş gibi görünse de, sofralarda dokunulmadan bırakılmış yemekler, garajlardaki arabalar, ölüme terk edilmiş evcil hayvanlar burada bambaşka, esrarengiz olayların yaşandığını düşündürmektedir.

Maura'dan haber alamayan ve onun peşinden bu köye gelen dedektif Jane Rizzoli, arkadaşının izine rastlayamasa da karların altında tüyler ürpertici bir başka gerçeği keşfeder.

Mükemmel bir haber, baktım liste fiyatı da çok uçuk değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

quote:

Tess Gerritsen'ın Rizzoli&Isles serisinin devam kitabı; 'Buz gibi soğuk' ön siparişe girmiş.Serinin devam kitabının çevrilmesine çok sevindim.Karakterleri artık tanıdığımızdan ötürü serinin devamı bana okuması daha kolay, daha zevkli geliyor.

idefix
    D&R
    kitapyurdu

Mükemmel bir haber, baktım liste fiyatı da çok uçuk değil.

Liste fiyatı bence standartların 2-3 lira altında bile.İnternet indirimiyle birlikte tadından yenmez.
  • quote:

idefix
    D&R
    kitapyurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mario Mazzanti sanirim yeni bir kitap bugun d&r de gordum

Gördüğüne Asla İnanma
    Mario Mazzanti
    SONSUZ KİTAP
    “Muhteşem bir gerilim; sınırları zorlayan, canlı ve akıllı bir anlatım, okuyucuyu son sayfada zirveye çıkaracak bir roman.” Leone Editore

“Mario Mazzanti’den başarılı bir roman daha. Nefes kesen acımasız bir gerilim… Gerçek
    suçlunun son ana kadar tahmin edilemediği
    mükemmel bir kurgu. Sonuç ise mükemmel…”
    giallomania.it

“Olayları çözdüğünüzü sandığınız anda ortaya
    çıkacak gelişmeler ile şaşıracaksınız.”
    Orasenzombra

www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=631260

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A Moonwalker

Mario Mazzanti sanirim yeni bir kitap bugun d&r de gordum

Gördüğüne Asla İnanma
    Mario Mazzanti
    SONSUZ KİTAP
    “Muhteşem bir gerilim; sınırları zorlayan, canlı ve akıllı bir anlatım, okuyucuyu son sayfada zirveye çıkaracak bir roman.” Leone Editore

“Mario Mazzanti’den başarılı bir roman daha. Nefes kesen acımasız bir gerilim… Gerçek
    suçlunun son ana kadar tahmin edilemediği
    mükemmel bir kurgu. Sonuç ise mükemmel…”
    giallomania.it

“Olayları çözdüğünüzü sandığınız anda ortaya
    çıkacak gelişmeler ile şaşıracaksınız.”
    Orasenzombra

www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=631260

Mükemmel bir haber daha. Hafta başında iş yerinden arkadaşa Şah Mat'ı okuma sevgisini yeniden kazansın diye verdim, kitap nasıl etkilediyse bayan bugün heyecanlı biçimde romandan bahsediyor, katille ilgili yorumlarda bulunuyor. Umarım yazarın bu kitabı da benzer heyecan ve teknik kalitesindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iztuzu -- 3 Ekim 2012; 18:55:00 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.