Şimdi Ara

SONY MHC RG595 YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar elimde niva av3000 5.1 set var ...bu seti ben pcye baglıyarak kullanıyorum...ben hassas kulak yapısı olan biriyim bu seti satıp yeni bir ses sistemi almak istiyorum pcde kullanacagım..genellikle müzik dinlerim....sony mhc rg595 müzik setini almak istiyorum sizce bu ürün bas ve tiz konusunda nasıl başarılı mı?benim istediğim en kısık seste bile bas sesini hissettirebilecek bir sistem istiyorum....logitech z5500 de düşündüklerim arasında var ama müzik için en dogru cihazın müzik seti olduugu kanaatindeyim .bana bu fiyat aralıgında önerebileceğiniz pcde kullanılabilecek cihazlar nelerdir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..maximum verebileceğim miktar 500tl

grove bass ve prologic özllikleri hakkında da bilgi verirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMRE4488 -- 18 Mart 2010; 23:04:00 >

• Sizinde söylediğiniz gibi Z-5500 müzik ön planda olduğu vakit uygun bir seçim olmaz. Kaliteli bir müzik seti çok daha fazla müzik keyfi yaşatabiliri size ama tabi hem müzik keyfi üst seviye olsun hem de sistemin ses seviyesi, gücü vs vs yüksek değerlere sahip olsun istiyorsanız o zaman vereceğiniz miktarı arttırmanız gerekiyor. Gerçi Mhc Rg 595 gayet iyi bir seçim olmuş hem aux ile pc bağlantısı olabiliyor hem de müzkalite olarak baktığımız zaman pc multimadia sistemler ile kıyaslanmayacak seviyede diyebilirim. Gerçi en iyi performansı müzik cd si ile alırsınız ama siz müzik setini pc ye bağlamak istiyorum diyorsunuz tercih meselesidir saygı duyuyorum ama bu şekilde en iyi performansı alamayacağınızı da unutmayın. Rg 595 düşük, orta ve yüksek frekans seslerde sizi tatmin edecektir, özellikle 460-500 tl gibi bir rakama satın alabileceğiniz bir ürün olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu fiyata alabileceğiniz iyi müzik sistemlerinden birisidir ama üst seviye mini veya midi sistemler ile de kıyaslamak yanlış olur tabi. Groove, V-Groove, Dolby Pro Logic II vs vs gibi özellikler için ise geçen sene hazırlamış olduğum müzik seti incelemesine bir göz atın orada bu terimleri ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalıştım.http://forum.donanimhaber.com/m_6547020/mpage_37/key_//tm.htm#30000236 yine de aklına takılan bir şey olursa çekinmeden sorabilirsin
  • öncelikle yardımcı oldugunuz için çok teşekkür ederim.sony mhc rg595 modeli hakkında beni sony markasından sogutacak yorumlar aldım eski modeller gibi kaliteli değil diye.. siz bu konu hakkında gözlemlediğime göre çok bilgilisiniz ..benim şimdi aklıma takılan elimdeki sistemi satmama değer mi?bu markada(niva av3000) araştırmalarıma göre sony yan fabrikası yani sadece marka değişikliği var...benim bu sistemden şikayetçi olmamdaki tek sebep ben bu ürünü aldıgımda subwooferi yoktu...bende bas sesini çok seviyorum...bu sistemin bas seside herkese göre iyi ama bana göre bazı şarkılarda eksik kalıyor ve sinir oluyorum...bu sebepten dolayı +1 li yani subwooferi olan bir ürün istiyorum...sizin önerebileceğiniz bir sistem var mı?bu konuda yardımınıza çok ihtiyacım var çünkü beni bu konuda aydınlatacak kimse yoktur çevremde....ürünün sıfır olması önemli değil yani 2. elde olabilir moldel fiyat ortalaması olarak yazarsanızdaha iyi olur....şimdiden çok teşekkür ederim...
  • Sony'nin yeni nesil müzik setlerinin hepsinde eski modellerdeki kalite yok bu doğru ama bu durum orta ve üst seviye Sony müzik setlerinin müzikal açıdan bekleneni vermediği anlamına gelmiyor. Rg595 modeli ile ilgili duyduklarınız büyük ihtimalle malzeme kalitesinin eski modellere oranla vasat olmasıdır ama dediğim gibi 460 tl ye alabileceğiniz Sony marka bir müzik seti için oldukça tatminkar ses performansına sahip diyebilirim. Yani beklentilerinizi karşılar muhtemelen ama siz daha fazla şey bekliyorsanız üst modellere yönelmenizde fayda var tabi o zaman fiyat aynı kalmayacaktır 800 tl ile 1.200 tl arasında ki fiyatlara üst seviye performans veren sistemler bulmanız mümkün. Eğer ille de müzik seti alacağım diyorsanız Gittigidiyor veya Sahibinden gibi sitelerde güzel fırsatlar olabiliyor mesela ben sizin için iki tane sistem önerisinde bulunayım ilki Mhc Gn88Dhttp://urun.gittigidiyor.com/SONY-MHC-GN88D-7500WATT-DVD-VCD_W0QQidZZ25018850 diğer model ise Lbt Xb80Av bu bir midi sistemdir ve ses kalitesi olarak oldukça üst seviye bir modeldir http://urun.gittigidiyor.com/Sony-LBT-XB80AV-Muzik-sistemi_W0QQidZZ25511979 bu midi sistemin fiyatı uygun sayılır eğer ürün sorunsuz ve herhangi bir arızası yoksa alınabilir. Diğer mini sistem de ses kalitesi iyi olan ve özellikle gücü ile ön plana çıkan kaliteli bir mini sistemdir.
  • merhaba abi gösterdiğin ilgi için çok teşekkür ederim...öncelikle gösterdiğiniz ürünler çok güzel ama dediğim gibi fiyat farkı var...birde konuya şu açıdan bakmak istiyorum ve sizin yorumunuz benim için çok önemli bende 50 w bir anfi var ben bir subwoofer alsam bu anfiyle kullansam ve ev sinema sistemimdeki sub out çıkışına baglasam nasıl sonuç alırım .....(alacagım subwoofer tahminen creative s750)25 wlık wooferda denedim çok güzel bas sesi veriyor 150 w lık kolona bagladım aynı şekilde güzel ses veriyor....sizce creativeyi alırsam anfiye nasıl baglayabilirim
    http://www.sahibinden.com/creative_gigaworks_s750_7_1_ses_sistemi-23WQQaXQQ15353586WQQpXQQdisplayitem?
    subwoofer bu abi bakıyorum 4 tane baglantı kablosu var ben bunu nasıl baglayacagım bende ki anfiye yardımcı olursan sevinirim....
  • @EMRE4488 kardeşim Creative S750 genel olarak kaliteli ve çok bir sese sahip multimedia bir sistem ama subwoofer'ı kendi amfisinin dışında farklı bir amfiye bağlandığında nasıl sonuç verir tahmin etmek güç. Yani bu iş nispeten riskli bir iş derim ben, bence giriş seviyesi hi-fi subwoofer lara bir göz at Gittigidiyor ve Sahibinden'de bir çok giriş seviyesi subwoofer bulabilirsin. Ha bu arada elinizde ki 50 watt lık amfinin markası nedir merak ettim? Vaktim olduğu zaman bende sizin için uygun bir subwoofer bulup buraya koyarım
  • Elimde ki anfi trident marka 1+1 ses sistemi almıştım kolonlu şimdi anfiyi değerlendirmek istiyorum anfinin +1 çıkışını s750 subwooferına baglayacagım kumandanda subwooferı saga bagladıysam sol kanalı kapatacagım sadece s750 yi çalıştıracagım ordanda bendeki niva av3000 ev anfisinin sub out çıkışına baglayacagım..:) biraz karışık oldu ama kusura bakma abi
    Subwoofera ayıracagım miktar maximum 150 tl .....sahibinden.com da bir ilan gördüm sony 100w rms bir tek o hoşuma gitti ...bundan 2 ay önce çok güzel subwooferlar vardı sahibinden.com da satılmış hepsi :( bu sitedede eğer tanıdıkları varsa abi sana zahmet sor satan var mı diye...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.