Şimdi Ara

İnkjet Yazıcılar İçin Uygun Fiyatlı Fotoğraf Kağıtları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnkjet yazıcılarda kullanabileceğimiz fiyatı ucuz olan fotoğraf kağıdı satışı yapan yerlerin linklerini başlık altında toplarsak bu konuda birbirimize faydalı olabileceğimizi düşünüyorum.Yada alternatif formüller varsa bunlarıda değerlendirebiliriz.

Öncelikle kağıdın fiyatının ucuz olması önemli.yoksa fotoğrafçılarda 10x15 ebatında bir baskı 29 ile 33 kuruş civarında yapılmakta zaten.yani içinde 20 adet olan ve fiyatı 12-15 lira civarında satılan bir kutu fotoğraf kağıdı almanın hiçbir anlamı kalmıyor o zaman.bu tip kağıtlar ile sadece kağıt maliyeti fotoğrafçılarda basılan fiyatın üzerine çıkıyor zaten.

10x15 ebatında fotoğraf kağıdını 10 kuruş altında bir maliyetle temin etmenin yolu bulunabilirse evdeki yazıcılar ile fotoğraf basmak cazip hale gelebilir.aksi halde evdeki yazıcı ile fotoğraf basmaya çalışıp hem zaman hemde vakit kaybetmenin hiçbir anlamı kalmıyor.yazıcımızıda boşuna yormamış oluruz o zaman.gidip dışarıda bastırmak en avantajlı durum haline geliyor.

• yaptığım kısa bir araştırmada alttaki ürün fiyatı en ucuz olarak gözüme çarptı.fakat nette yaptığım kısa araştırmada baktığım birçok yerde ürün stokta kalmadığını gördüm.araştırmaya devam edeceğim.bulursam link eklerim.

ürün ; VERBATIM FOTO 10x15 200gm2 2x100SYF GLOSSY

farklı alternatif çözüm önerileri olanlar varsa eklerse iyi olur.
  • a4 te ekleyin en yüksek kalite hp premium plus foto a4 buna denk kağıt arıyorum bende...100 lüğü bayabi pahalı...
  • bu kağıt konusunda piyasadaki kağıtlar bana göre çok pahalı ben bir fotografi 0.250 kuruşa bastırabiliyorum kendim bassam çok maliyetli oluyor benim kağıt konusundaki fikrim ise bir fotografçıdan 15*10 fotograf kağıtı almak olduğunu düşünüyorum ama onuda verirler mi orasu muamma
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

yaptığım kısa bir araştırmada alttaki ürün fiyatı en ucuz olarak gözüme çarptı.fakat nette yaptığım kısa araştırmada baktığım birçok yerde ürün stokta kalmadığını gördüm.araştırmaya devam edeceğim.bulursam link eklerim.

ürün ; VERBATIM FOTO 10x15 200gm2 2x100SYF GLOSSY

farklı alternatif çözüm önerileri olanlar varsa eklerse iyi olur.

bu ürün daha önce 100 er adetlik iki kutu 16 TL den satılmış.yani adet fiyatı 16 TL / 200 Adet = 0.08 kuruşa geliyor.fakat maalesef birçok yerde yok.stoklarda kalmamış.

bu kağıtları kıyasladığımızda 200 adet dışarıda baskı yaptırsak 25 kuruşx200 = 50 TL eder.
    bu kağıtlar 16 TL civarında satılıyormuş.mürekkep maliyetide eklendiğinde burada mürekkep fiyatıda önemli olmakla beraber fiyatı çok etkiliyor.uygun fiyatlı mürekkep ile yinede evde baskı almaya değer gibi görünüyor.

farklı alternatifler olarak mesela uygun fiyatlı A3 bulunabilirse bu kağıdı keserek bir A3 ten 8 adet 10x15 çıkarılabilir.yani ambalajında 25 adet olan A3 foto kağıdı kesilerek 200 adet 10x15 elde ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 19 Mart 2010; 11:11:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: espial

bu kağıt konusunda piyasadaki kağıtlar bana göre çok pahalı ben bir fotografi 0.250 kuruşa bastırabiliyorum kendim bassam çok maliyetli oluyor benim kağıt konusundaki fikrim ise bir fotografçıdan 15*10 fotograf kağıtı almak olduğunu düşünüyorum ama onuda verirler mi orasu muamma

evet işte bu yüzden fiyatı ucuz kağıt temin edebileceğimiz yer aramaktayız.yani fotoğrafçı 25 kuruşa bastığı fotoğrafın kağıdını eminimki çok daha ucuza temin edebildiği için öyle olmakta.

yanlız arada bir fark daha var. fotoğrafçıların kullandığı kağıtları internet üzerinde gördüm.onların makinaları rulo şeklinde kağıt kullanmakta.bu foto kağıtları 30 metre, 50 metre gibi rulo halinde satılıyor.yani baskı sonrası çıkan fotoyu makina rulodan kesiyor.bizim yazıcılar rulo kağıt kullanmadığı için bize lazım olan düz kağıt.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

a4 te ekleyin en yüksek kalite hp premium plus foto a4 buna denk kağıt arıyorum bende...100 lüğü bayabi pahalı...

alt linkteki ürün premium serisi değil fakat fiyatı bayağı makul geldi bana.yanlız ürün 120 grm/m².
    bir kutuda 200 adet var.bu ürünü keserek 10x14.8 mm ebatında 800 adet kağıt elde edebiliriz.fakat 15 cm den ufak olduğunda yazıcıda sorun çıkarırmı bilmem.oda olmazsa 10x13 ebatında kesilebilir o zaman sorun olmaz.800 adete çevirdiğimizde adet fiyatı 38.23 / 800 Adet = 0.04 kuruş gibi rakamla daha ucuza geliyor.

üst linke verdiğim verbatim 200 gramlık kağıt adedi 0.08 kuruş
    bu ürün aynı ebata döndüğünde 120 gramlık kağıt 0.04 kuruş ile fiyat yarı yarıya iniyor.sonuçta tercih meselesi tabiki.

http://www.hepsiburada.com/hp-profesyonel-inkjet-kagidi-120-mat-120-gma4210-x-297-mm200-syf-q6593a/productDetails.aspx?categoryid=21002806&productid=mrrprd_ofisq6593a&mr=41

• bugün gezerken realde lexmark marka fotograf kağıtını aldım15*10 fiyatı 120 adet 20 tl idi denemek için aldım fakat sonuç hüsranla bitti yazıcının yanında hediye gelen kağıtla bunun ilgisi yok mürekkepler hemen kurumadı baskı berbat ama kendi kağıtlarına bastığım zaten 3 tane idi onlar mükemmel ötesi mürekkepler daha yazıcıdan çıkmadan kuruyordu bunda ise kurumuyor benim için hüsranla sonuçlandı
  • quote:

bugün gezerken realde lexmark marka fotograf kağıtını aldım15*10 fiyatı 120 adet 20 tl idi denemek için aldım fakat sonuç hüsranla bitti yazıcının yanında hediye gelen kağıtla bunun ilgisi yok mürekkepler hemen kurumadı baskı berbat ama kendi kağıtlarına bastığım zaten 3 tane idi onlar mükemmel ötesi mürekkepler daha yazıcıdan çıkmadan kuruyordu bunda ise kurumuyor benim için hüsranla sonuçlandı

Aynı kağıdın A4 Ebadında LEXMARK PREMIUM kullandım. Bir örnek fotoğraf çıktısını, Brother yazıcılar başlığında göndermiştim. Ben, çok güzel çıktılar aldım, kuruması bende çok uzun sürmedi. Başka bir anlatımla, fotoğraflar ilk çıktığında ele alınmayacak kadar, ıslak değildi diyelim.

Kullandığınız mürekkep, kurumuyor olabilir. Ben, bu marka kağıttan bulsam yine alacağım da, bana en yakın REAL 130 km. uzaklıkta.

Brotherin kendi kağıtlarında, sanki kurumayı kolaylaştıracak bir etken madde var gibi. Baskı yapmadan önce hissediliyor, bizim LEXMARK kağıtlar ucuz etin yahnisi oluyor.

LEXMARX kağıt A4 fotoğraf çıktısını görebileceğiniz link:

http://forum.donanimhaber.com/forumid_301/p_/tmode_1/smode_1/tt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M. Reha -- 19 Mart 2010; 20:29:04 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

a4 te ekleyin en yüksek kalite hp premium plus foto a4 buna denk kağıt arıyorum bende...100 lüğü bayabi pahalı...

alt linkteki ürün premium serisi değil fakat fiyatı bayağı makul geldi bana.yanlız ürün 120 grm/m².
    bir kutuda 200 adet var.bu ürünü keserek 10x14.8 mm ebatında 800 adet kağıt elde edebiliriz.fakat 15 cm den ufak olduğunda yazıcıda sorun çıkarırmı bilmem.oda olmazsa 10x13 ebatında kesilebilir o zaman sorun olmaz.800 adete çevirdiğimizde adet fiyatı 38.23 / 800 Adet = 0.04 kuruş gibi rakamla daha ucuza geliyor.

üst linke verdiğim verbatim 200 gramlık kağıt adedi 0.08 kuruş
    bu ürün aynı ebata döndüğünde 120 gramlık kağıt 0.04 kuruş ile fiyat yarı yarıya iniyor.sonuçta tercih meselesi tabiki.

http://www.hepsiburada.com/hp-profesyonel-inkjet-kagidi-120-mat-120-gma4210-x-297-mm200-syf-q6593a/productDetails.aspx?categoryid=21002806&productid=mrrprd_ofisq6593a&mr=41

yok hocam sağol ....benim dediğim parlak foto kağıdı normal inject mat kağıt istemiyorum...

• Kağıdı buldum.

Aşağıdaki siteden 2 paket LEXMARK PREMIUM 21G0710, 10x15 Foto Kağıdı, 60 Sayfa, 240 Gr. sipariş ettim.

7.20 TL / 60 Adet = 12 Kuruşa geliyor tanesi.

Parlak kağıtmı bilmiyorum, gelince göreceğiz. Baskı neticelerini, yine yazarım.

LEXMARK 21G0710, 10x15 Foto Kağıdı, 60 Sayfa, 240 Gr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M. Reha

Kağıdı buldum.

Aşağıdaki siteden 2 paket LEXMARK PREMIUM 21G0710, 10x15 Foto Kağıdı, 60 Sayfa, 240 Gr. sipariş ettim.

Hocam siteyi yazmayı unuttunuz sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M. Reha

Kağıdı buldum.

dediğin kağıttan aldım ben mürekkepler kurumak nedir bilmedi kalite ise berbat elimde kaldı 240 sayfa kağıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: portakal

Hocam siteyi yazmayı unuttunuz sanırım...

Pardon, çok özür dilerim aşağıdaki site.

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=13555

quote:

dediğin kağıttan aldım ben mürekkepler kurumak nedir bilmedi kalite ise berbat elimde kaldı 240 sayfa kağıt

Benim LEXMARX A4 kağıtları beklentimi karşıladı, üstte mürekkep farkı olabileceğini yazdım.

Neticede bana LEXMARX satıştan komisyon vermiyor, tüketici olarak memnun kaldım, tekrar alıyorum.

A4 ebadını 8 milyon X 15 adet olarak bulsam, yine alırım.

Profesyonel beskı beklemiyorum, ev kullanıcısı olarak ucuz istediğim gibi oynama yapabileceğim, kağıt arıyorum.

• quote:

yaptığım araştırmalarda inkjet ve lazer yazıcılar için fotoğraf kağıtlarının ayrı olduğunu görmüştüm.sizin aldığınız acaba lazer yazıcılar için olmasın?ürün ambalajını bir kontrol edermisiniz.yada tam seri veya kod nosunu yazarsanız bende bakarım.
  • brother DCP-145C yazıcımda daha önce kipa dan öylesine aldığım HP markalı kağıt ile birkaç kez çıktı aldım.mürekkepte öyle akma donmama gibi bir sorun bendede oluşmadı.baskı kalitesi gayet iyiydi bana göre.kağıdın kod numarasını sonra eklerim.sorun ya mürekkep yada kağıttan kaynaklanıyordur bence.büyük ihtimalle kağıttır diyebilirim.çünkü evin kapılarına bırakılan broşür ilan kağıtları vardı bir gün bu zannedersem kuşe ve ince bir kağıttı.bu broşürün bir yüzü reklam basılı idi.denemek için bende bu kağıdın arka yüzüne resim basmak istedim.aynı bahsettiğiniz gibi mürekkepte donmama sorunu oluşmuştu.kağıdın emici özelliği yoktu diyebilirim.

edit;imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 21 Mart 2010; 2:25:28 >
  • kod ve tam isim lexmark premıum photo paper 4*6in.10*15cm-inkjet-240gr-m2:64lb

kod:LEXMARK 21G0711 bunlar yazanlar mürekkep konusuna gelince daha hiç birine dolum yapmadım orjinal mürekkepler inşallah yardımcı olan çukar yoksa elimdeki 240 sayfa fotograf kağıtı elimde kalacak
  • buda kendi taradığım resimler umarım yardımcı olur

İnkjet Yazıcılar İçin Uygun Fiyatlı Fotoğraf Kağıtları

http://www.hizliupload.com/img/737139Resim55.jpg büyük hali için tıklayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espial -- 22 Mart 2010; 3:18:44 >
  • quote:

brother DCP-145C yazıcımda daha önce kipa dan öylesine aldığım HP markalı kağıt ile birkaç kez çıktı aldım.mürekkepte öyle akma donmama gibi bir sorun bendede oluşmadı.baskı kalitesi gayet iyiydi bana göre.kağıdın kod numarasını sonra eklerim.sorun ya mürekkep yada kağıttan kaynaklanıyordur bence.büyük ihtimalle kağıttır diyebilirim.çünkü evin kapılarına bırakılan broşür ilan kağıtları vardı bir gün bu zannedersem kuşe ve ince bir kağıttı.bu broşürün bir yüzü reklam basılı idi.denemek için bende bu kağıdın arka yüzüne resim basmak istedim.aynı bahsettiğiniz gibi mürekkepte donmama sorunu oluşmuştu.kağıdın emici özelliği yoktu diyebilirim.

edit;imla

Hp nin hangi kağıdını aldın.Ben bugün hp premium photo paper aldım.fakat özellikle siyah renklerde kağıda tam nüfuz etmeme durumu oluştu.Siyah renk mürekkep pigment bazlı olduğu için sanırım bu sorun oluştu.Sanırım brother yazıcılarda siyah renk pigment olduğu için advenced model kağıdı daha iyi sonuçlar verecektir.

• quote:

kod ve tam isim lexmark premıum photo paper 4*6in.10*15cm-inkjet-240gr-m2:64lb

kod:LEXMARK 21G0711 bunlar yazanlar mürekkep konusuna gelince daha hiç birine dolum yapmadım orjinal mürekkepler inşallah yardımcı olan çukar yoksa elimdeki 240 sayfa fotograf kağıtı elimde kalacak

müsait olduğumda inceleyip buraya ekleyeceğim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.