Şimdi Ara

Monster Clevo W860CU Notebook İncelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
0
Favori
17.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3dmark06 puanlarını görmek için sabredemiyorum.Benim nette bir sorun var galiba bir türlü inmiyor, futuremark'ın sitesini bile açamıyorum. Alternatif bir link buldum, oradan iniyor şu an.... Basic filan diyor ama skorlar konusunda birşey değişmez umarım.
    Çalışırsa bugün skorları koyarım.
  •  Monster Clevo W860CU Notebook İncelemesi

7901
    Nasıl oldu da böyle berbat bir sonuç aldım :(
    Bir sorun olduğu ortada... Sizce de öyle değil mi?
    Grafik testleri gayet güzel gitti sonra cpu testinde 0 ve 1 fps aldım. Diğer cpu testlerindede 1 ve 0 fps aldım.

Yukarıda yazdığım test 2.Test. Harici hdd, telefon, mouse vs. çıkarttım. Windows'u klasik stile getirdim. Kapatabileceğim programları kapattım. CPU %0 %5 arası gidip geliyordu.
    İlk yaptığım testte ise 7701 elde ettim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 11 Temmuz 2010; 22:15:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berke001

Monster Clevo W860CU Notebook İncelemesi

7901
    Nasıl oldu da böyle berbat bir sonuç aldım :(
    Bir sorun olduğu ortada... Sizce de öyle değil mi?
    Grafik testleri gayet güzel gitti sonra cpu testinde 0 ve 1 fps aldım. Diğer cpu testlerindede 1 ve 0 fps aldım.

Yukarıda yazdığım test 2.Test. Harici hdd, telefon, mouse vs. çıkarttım. Windows'u klasik stile getirdim. Kapatabileceğim programları kapattım. CPU %0 %5 arası gidip geliyordu.
    İlk yaptığım testte ise 7701 elde ettim :(

0-1 fps alman normal o testlerde cpu testi yapılıyor grafik kartı kullanılmıyor. Ancak grafik kartın benden iyi olmasına rağmen (testler öyle söylüyor) cpu ilede arada çok büyük farklar olmamasına rağmen neden böyle bir puan aldın anlamadım. Benim şüphem ekran kartı driverınla ilgili bir uyumsuzluk.

Benim puanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 11 Temmuz 2010; 22:42:03 >

• Sistemi yeniden başlattım. Programları kapatmadım, ayarlarla vs. oynamadım. Direk programı açtım.

Bu sonuca ulaştım. Taktığım ıvır zıvırları çıkarsam her programı kapatsam ve basit bir overclock yapsam daha iyi bir sonuca ulaşabilirim diye düşünüyorum. Umarım 3D Mark 11 yakın bir zamanda çıkar da daha iyi bir test yapabilirim.

Özgür beyden bir ricam olacak. 5870 ekran kartlı benimkine yakın özelliklere sahip bir W860CU'nun 3D Mark 06 ile aldığı benchmark sonuçlarını buraya yazar mısınız?
  • quote:

Sistemi yeniden başlattım. Programları kapatmadım, ayarlarla vs. oynamadım. Direk programı açtım.

Bu sonuca ulaştım. Taktığım ıvır zıvırları çıkarsam her programı kapatsam ve basit bir overclock yapsam daha iyi bir sonuca ulaşabilirim diye düşünüyorum. Umarım 3D Mark 11 yakın bir zamanda çıkar da daha iyi bir test yapabilirim.

Özgür beyden bir ricam olacak. 5870 ekran kartlı benimkine yakın özelliklere sahip bir W860CU'nun 3D Mark 06 ile aldığı benchmark sonuçlarını buraya yazar mısınız?

Şimdi normale dönmüş puan, overclokla 13.500 üstüne çıkar.

• @ Berke001,

görmeyi umduğun 3dmark06 puanlarina yaklaşmışsın. Biraz overlock ile canavarın godzilla haline gelir. :)
  • İlk seferde eklememiz gereken fotoğraflar eklenmiştir :)
  • İntel X-25M G2 80 GB ssd ile birlikte yeni windows 7 puanları.

• Hd Tach testinde 207 mb/sn almışsınız. SSD için normal bir sonuç. Bende Seagate 500 GB 7200 Rpm Hdd var. Aşağıdaki sonucu alıyorum.

166 Mb/Sn, hatta bazen 180 Mb/Sn ulaştığım bile oluyor. Bu sonuçların doğruluğu konusunda şüpheliyim. Nasıl oluyor da SSD'ye yakın bir sonuç alıyorum ki...
    Örneğin 2 tane harici HDD denedim. İkisi de 30-35 Mb/Sn ulaştı. Normal olan bu değil mi?
  • quote:

Hd Tach testinde 207 mb/sn almışsınız. SSD için normal bir sonuç. Bende Seagate 500 GB 7200 Rpm Hdd var. Aşağıdaki sonucu alıyorum.

166 Mb/Sn, hatta bazen 180 Mb/Sn ulaştığım bile oluyor. Bu sonuçların doğruluğu konusunda şüpheliyim. Nasıl oluyor da SSD'ye yakın bir sonuç alıyorum ki...
    Örneğin 2 tane harici HDD denedim. İkisi de 30-35 Mb/Sn ulaştı. Normal olan bu değil mi?

166 mb/s olan hız burst cache miktarıdır. Okuma hızınız ortalama olarak 84 mb/s çıkmış.

Ayrıca hd tach ve hd tune sonuçlarına pek güvenmiyorum, crystaldiskmark ve atto disk benchmark programlarında 250-255 mb/s rastgele okuma, 80-85 mb/s rastgele yazma hızı alıyorum. 4 k okuma yazma hızlarımda 20-30 mb/s civarı. Ssdler ile önünüzdeki tüm engeller kalkıyor, harddiskler bu canavaları fena halde frenliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 18 Temmuz 2010; 23:30:21 >

• Teşekkürler
  • Overclock yapmak istiyorum.
    Ati Tool Programını denedim. Aşağıdaki gibi oldu. Hiçbir şeyle oynayamadım.

Ati Tray Tools programını yükledim. Daha açılıyor derken mavi ekran verdi.

Sanırım bu yazdığım programlar 5000 serisi kartları desteklemiyor. Hangi programı kullanmamı tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 19 Temmuz 2010; 15:20:25 >
  • MONSTER Q6W860CU870 Bu model nasıl arkadaşlar? işlemcisi i7-620M çift çekirdekli 4 işlemli bir işlemci.. sizce oyunlarda programlarda vs. iyi sonuçlar verir mi?

Ayrıca Ram'in tek başına 4GB lık olması performans da düşüklük yaratır mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMurat55 -- 25 Temmuz 2010; 15:45:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordMurat55

MONSTER Q6W860CU870 Bu model nasıl arkadaşlar? işlemcisi i7-620M çift çekirdekli 4 işlemli bir işlemci.. sizce oyunlarda programlarda vs. iyi sonuçlar verir mi?

Teşekkürler.

İşlemci gayet yeterli, oyunlar içinde yeterli ancak oyunlardaki performansta en önemli husus ekran kartıdır. O modelde hangi ekran kartı var bilmiyorum 5650,5870, gtx260 gibi kartlar varsa oyunlarda sıkıntı çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 26 Temmuz 2010; 10:56:31 >
  • quote:

MONSTER Q6W860CU870 Bu model nasıl arkadaşlar? işlemcisi i7-620M çift çekirdekli 4 işlemli bir işlemci.. sizce oyunlarda programlarda vs. iyi sonuçlar verir mi?

Teşekkürler.

Aynısını ben kullanıyorum.Mükkemel performanslı 3.33 ghz e otomatik çıkıyor zaten ,, ekran kartı zaetne hd 5870 diyecek laf yok bütün oyunları high ayarlarda sorunsuz oynatıyor..
  • quote:

Teşekkürler.

Gayet güzel. Ram'in tek olması bence daha iyi, benimki de öyle. İleride upgrade yapılabilir.
    _____________________________________________________________________________

Bu arada overclock yazılımı söyleyecek misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke001 -- 26 Temmuz 2010; 11:10:02 >
  • quote:

Overclock yapmak istiyorum.
    Ati Tool Programını denedim. Aşağıdaki gibi oldu. Hiçbir şeyle oynayamadım.

Ati Tray Tools programını yükledim. Daha açılıyor derken mavi ekran verdi.

Sanırım bu yazdığım programlar 5000 serisi kartları desteklemiyor. Hangi programı kullanmamı tavsiye edersiniz?

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/480530-guide-how-underclock-your-ati-5870-automatically.html

adresinde overclock ya da underclock yapmaya yarayan yazılım ve gerekli açıklama mevcut. ben bu uygulamayı saat hızını düşürmek için kullanıyorum. ekran kartı gücü istemeyen durumlarda fan sasesini azaltmak için.

• Teşekkürler. Yükledim, aylarlarla riske atmadan oynadım. Tamam dedim. Programı tekrar açtım, hiçbir şey değişmemiş.

Bu şekilde kalıyor.
  • quote:

Teşekkürler. Yükledim, aylarlarla riske atmadan oynadım. Tamam dedim. Programı tekrar açtım, hiçbir şey değişmemiş.

Bu şekilde kalıyor.

örnek olarak; engine clock : 800 memory clock : 1100 değerlerine getirip Set Clocks' butonunu tıklamak gerekyior.

GPU-Z veya benzer bir program ile yeni değerleri ve gpu'nun ısısını kontrol etmekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hece

quote:

Teşekkürler. Yükledim, aylarlarla riske atmadan oynadım. Tamam dedim. Programı tekrar açtım, hiçbir şey değişmemiş.

Bu şekilde kalıyor.

örnek olarak; engine clock : 800 memory clock : 1100 değerlerine getirip Set Clocks' butonunu tıklamak gerekyior.

GPU-Z veya benzer bir program ile yeni değerleri ve gpu'nun ısısını kontrol etmekte fayda var.

Çok saol dostum. Deneyimli değilim, böyle en basit şeylere bile takılıyorum

700 Mhz'den 750 Mhz yükselttim.

Sonuç olarak aşağı yukarı 150 puan fark etti. Overclock potansiyelini bilmiyorum. Dolayısıyla bir notebook kullanıcısı olarak çok da ileri gitmemeliyim. Öğrenmek istediğim bir şey var. Zorlarsam ne olur? ... Herhalde mavi ekran alırım. Sonra güvenli modda açıp underclock yapılabilir mi? Yoksa ekran kartı direk gider mi?... Sizce ne kadar daha zorlanabilir?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.