Şimdi Ara

Dikey Supurge Tavsiyesi (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.674
Cevap
46
Favori
647.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar homend dustroyer 1250 siparişim geldi. İlk izlenimlerim, malzeme kalitesi gerçekten çok iyi sağlam plastik malzeme. Çekiş gücü ise,iki kademe var. Düşük ses modu ve normal mod. Normal modda salonumdaki halıyı kaldırıyor. Halım peluş halı olduğu halde. Parke zeminde resmen zemine yapışıyor hissediyorsunuz. O yüzden düşük mod parkeye yetiyor. Duruş pozisyonu ayakta iken hafif öne yaslıyorsunuz dik duyabiliyor. Işıkları koltuk altında çok işe yarıyor. İzlenimlerim bu şekilde. Ürün hafif ağır o da içindeki motorun ağırlığı diye düşünüyorum. Tavsiye ederim güzel süpürge. 150 ye aldım. Akü makü derdim yok, ömürlük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen aynı fiyatlar 450 ile 550 tl arası

• egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Markası nedir hocam bunun?

• Arkadaşlar bu şarzlı dikey süpürgelerin motor ve emiş güçlerine nerden ulaşıcaz...bulabildiğim sadece dyson v6 onunda motor güzü 350 emiş 100 v kablolundikeylerin 3/1 normal süpürgelere göre 5/1 oranında emiş yapıyor demek

• Arkadaşlar elimde sıfır kutusunda hiç kullanılmamış 2 yıl garantili Fakir Darky Öko var isteyen arkadaşa 100TL'ye gönderebilirim. Eşim kablosuz ayrılan parçayı kablosuz sanarak yanlış sipariş etmiş onun için satıyorum. İsteyene resimlerini gönderebilirim.

• Arkadaşlar dikey olmasa da Kompakt süpürücü dediğimiz seriler var. Karcher markasının bu tarz üretimleri var. Ne dikey ne de düz modellerden.

Fiyatlar biraz yüksek ortalamaya göre fakat meraklısına diyelim..

Örnek; https://www.senindepon.com/karcher-km-70-20-c-mekanik-kompakt-supurucu
  • Media markette gold master dikey kablolu süpürge baktım. Çok iyi çekiyor.Turbo başlığı var ama kullanılan malzeme çok n kalitesiz geldi.Fakiri ve arnicadan daha iyi çekim gücü var. Kararsız kaldım.

• Ergorapido 12 ile Ergorapido 13 arasinda ne fark var, sadece kozmetik mi?.. Hepsiburada'da 489TL-479TL fiyatlari var... Daha ucuza bulabilecegimiz bir yer var mi?.. Veya bu ZB serisi daha mi iyidir, fiyat farkini hakediyor mu?..
  • arnica tria 2000w önerir misiniz arkadaşlar alınır mı sizce 119 lira şu anda internette
  • quote:

Orijinalden alıntı: sama

Arkadaşlar homend dustroyer 1250 siparişim geldi. İlk izlenimlerim, malzeme kalitesi gerçekten çok iyi sağlam plastik malzeme. Çekiş gücü ise,iki kademe var. Düşük ses modu ve normal mod. Normal modda salonumdaki halıyı kaldırıyor. Halım peluş halı olduğu halde. Parke zeminde resmen zemine yapışıyor hissediyorsunuz. O yüzden düşük mod parkeye yetiyor. Duruş pozisyonu ayakta iken hafif öne yaslıyorsunuz dik duyabiliyor. Işıkları koltuk altında çok işe yarıyor. İzlenimlerim bu şekilde. Ürün hafif ağır o da içindeki motorun ağırlığı diye düşünüyorum. Tavsiye ederim güzel süpürge. 150 ye aldım. Akü makü derdim yok, ömürlük.

Benim kablosuz Electrolux'un batarya öldü sayılır. Yeni bataryayı 150.-TL'ye satıyorlar.

Ben de şimdi kablolu modellere bakar oldum. Kablosuz pratik oluyordu ama batarya ile başa çıkılmayacak. En azından kablo sarma özelliği olursa yine bir pratiklik sağlanır. Siz bir aydan fazladır kullanıyorsunuz. Yukarıda yazdıklarınızın haricinde makinenizle ilgili değişik düşünceleriniz veya ilave edeceğiniz bir şeyler varsa öğrenmek isterdim. Bu arada sizin makineyi 209.-TL'ye satıyorlar, siz iyi fiyattan almışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: sama

Arkadaşlar homend dustroyer 1250 siparişim geldi. İlk izlenimlerim, malzeme kalitesi gerçekten çok iyi sağlam plastik malzeme. Çekiş gücü ise,iki kademe var. Düşük ses modu ve normal mod. Normal modda salonumdaki halıyı kaldırıyor. Halım peluş halı olduğu halde. Parke zeminde resmen zemine yapışıyor hissediyorsunuz. O yüzden düşük mod parkeye yetiyor. Duruş pozisyonu ayakta iken hafif öne yaslıyorsunuz dik duyabiliyor. Işıkları koltuk altında çok işe yarıyor. İzlenimlerim bu şekilde. Ürün hafif ağır o da içindeki motorun ağırlığı diye düşünüyorum. Tavsiye ederim güzel süpürge. 150 ye aldım. Akü makü derdim yok, ömürlük.

Benim kablosuz Electrolux'un batarya öldü sayılır. Yeni bataryayı 150.-TL'ye satıyorlar.

Ben de şimdi kablolu modellere bakar oldum. Kablosuz pratik oluyordu ama batarya ile başa çıkılmayacak. En azından kablo sarma özelliği olursa yine bir pratiklik sağlanır. Siz bir aydan fazladır kullanıyorsunuz. Yukarıda yazdıklarınızın haricinde makinenizle ilgili değişik düşünceleriniz veya ilave edeceğiniz bir şeyler varsa öğrenmek isterdim. Bu arada sizin makineyi 209.-TL'ye satıyorlar, siz iyi fiyattan almışsınız.

Electrolux'un batarya nihayetinde öldü. Yenisini işçilik hariç 150.-TL'ye takıyorlar.

Hanıma sordum "yeni batarya taktırmamı ister misin" diye. Hanım "illa ki şarjlı olması gerekmez" deyince ben de aşağıda resimlerini göreceğiniz Homend 1250 dikey ama elektrikli süpürge siparişini verdim. N11'den 179.-TL'ye aldım (normal fiyatı 199.-TL ama forumdan kupon kullandım)Şarjlı değil bari en azından otomatik kablo sarsın diye düşündüm. Henüz kullanmadım fakat sorusu olan arkadaşlara 2 hafta kadar sonra bilgi verebilirim.

Teknik Özellikler
    2 Yıl Garanti Süresi
    1000W Motor Gücü
    Düşük Ses Modu
    Otomatik Kablo Toplama
    Krom Teleskopik Boru
    Kırmızı-Gri Renk
    Hız Kontrol Düğmesi
    Kauçuk Tekerlek
    5 Metre Kablo Boyu
    Kenar ve Köşe Aparatı
    Koltuk ve Döşeme Aparatı
    Park Pozisyon
    Hava Çıkış Filtresi

Katalog:
    http://www.homend.com.tr/Data/EditorFiles/VideoDokuman/dokumanlar/1250kilavuz.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=iw7DHEYcmuQ

Dikey Supurge Tavsiyesi

Dikey Supurge Tavsiyesi

Dikey Supurge Tavsiyesi

• celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam, iyi günler.. Tüm forumu okumuştum geçenlerde, sizin electrolux ün bozulmasına üzüldüm doğrusu, şarjlı model ararken kullandığınız modeli almaya yaklaşmıştım, biraz bekleyeyim demiştim ki ürünün pilinin öldüğünü yazmışsınız. Dyson'ların yanına yaklaşamayacağım için mecbur kablolu model alayım diyorum. Sizin önerdiğiniz bu homend'in 1240 modeli nasıl acaba? 1250'yle aralarında sadece kablo sarma farkı mı var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coreay84

Hocam, iyi günler.. Tüm forumu okumuştum geçenlerde, sizin electrolux ün bozulmasına üzüldüm doğrusu, şarjlı model ararken kullandığınız modeli almaya yaklaşmıştım, biraz bekleyeyim demiştim ki ürünün pilinin öldüğünü yazmışsınız. Dyson'ların yanına yaklaşamayacağım için mecbur kablolu model alayım diyorum. Sizin önerdiğiniz bu homend'in 1240 modeli nasıl acaba? 1250'yle aralarında sadece kablo sarma farkı mı var acaba?

İyi günler, maalesef çok memnun olduğum Electrolux süpürgenin bataryası öldü. 3 seneden biraz fazla bir süre kullandık. Genelde bataryaların ömürleri maksimum bu sürelerde doluyor. Bu sondan Dyson bile olsa kaçış yok. Dyson da süre daha uzar ama son aynı olur. O fiyata değer mi tartışılır.

Henüz ilk çalıştırma dışında kullanılmadığı için 1250 modeli için yorum yapmak erkendir ama almadan önce kablo sarma özelliği olsun diye 1250 modeline bakarken 1240 modelini de incelemiştim. Arada pek fark yok kablo sarma ve güç ayarı dışında. Otomatik kablo sarma sizin için önemli değilse diğer model de alınabilir. 1250 modelinde daha düşük güçle çalıştırma imkanınız var, düşük ayarda çalışma sesi de azalıyor. Düşük ayarda çekiş gücü düşüyor ama yine de şarjlı süpürgelerden bir kaç daha yüksek.

Gördüğüm farklılıklar;

* Homend 1240 modeli 1350W motor ve 240W emiş gücü (çekiş gücü biraz daha fazla ama farkı anlamak zor ancak diğerine göre daha çok elektrik tüketir)

* Homend 1250 modeli 1000W motor ve 225W emiş gücü (motorun 1000W olması biraz daha ekonomik motor olduğunu gösterir, çekişi bir nebze düşük fakat bu farkı hissetmemiz zor olur. Bunun için vazgeçilmez)

Dün ürünü teslim aldıktan sonra satıcıya onay vermeden önce evde çalıştırdım. Makinenin çekiş/emiş gücü şarjlı süpürgelerle mukayese edilecek gibi değil. Elbette şarjlı süpürgenin pratikliği kablolu modellerde yok, onu belirtmeden geçmeyeyim.

Homend 1250'in diğerine göre bir farkı da daha düşük güçle kullanabilmenizdir. Dün denerken gördüm tam güçle halıyı süpürmek çok zor çünkü halıya yapışıyor. Düşük seviyeye getirince süpürme işi daha kolay ama yine de temizlikten ödün vermiyor. Düşük devirli hali bile şarjlı süpürgeden bir kaç kat daha güçlü şekilde emiyor. Ayrıca düşük devirde çalışırken süpürgenin sesi rahatsız edici olmuyor. Tam güçteyken ses oldukça yüksek. Kablo sarma olayını anlatmıyorum zaten biliyorsunuz.

Makinenin diğer bir farkı da Electrolux'e göre daha ağır. Electrolux'un pratikliği yok. Unutmadan söylüyeyim filtresi yıkanmıyormuş bilginiz olsun.

Ben forumdan 20.-TL'lik n11.com'da kullanabileceğim kupon bulunca bana 179.-TL'ye mal oldu.

* Şarjlı dikey süpürgelerin (+) ları: Pratik olması, kablo vs yok, hafiflik.
    * Şarjlı dikey süpürgelerin (-) leri: Yüksek maliyet, batarya sorunu, elektrikli süpürgelere göre düşük çekiş/emiş gücü.

* Kablolu süpürgelerin (+) ları : Ucuz maliyet, batarya sıkıntısı ömür boyu yok, yüksek çekiş/emiş gücü.
    * Kablolu süpürgelerin (-) ları : Motor sebebiyle daha ağırlar, kablo olması sebebiyle pratikliği şarjlı süpürgeye göre daha düşük.

• Fakir Stark öko ile Homend 1250 kıyaslaması yapabilecek var mı? Hangisi tercih edilmeli?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüksel75 Y kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bu konuda yorumu olan YOk mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

Arkadaşlar bu konuda yorumu olan YOk mü?

Homend 1250 kullanıyorum fakat diğer modeli elime almışlığım yok.

Watt olayı akıl karıştırıcı biraz, o yüzden sordum. Yeni motorlar aynı çekiş gücü vs. mi oluyor acaba.

• quote:

Watt olayı akıl karıştırıcı biraz, o yüzden sordum. Yeni motorlar aynı çekiş gücü vs. mi oluyor acaba.

Çekişinden endişe ediyorsanız onun watt ile ilgisi yok. Yüksek watt illa ki yüksek çekiş gücü değildir.

Homend iki devirli ve yüksek devirde halıyı kapıyor. Genelde düşük devirde kullanıyoruz. Düşük watt olduğu için ekonomik. Zaten eko motor diye yazıyor. Çekiminin sizi fazlasıyla tatmin edeceğine kefilim.

Tesekkurler. Uygun fiyat arastirmasi yapayim. Galiba sadece internet alışverişi var.

• quote:

Tesekkurler. Uygun fiyat arastirmasi yapayim. Galiba sadece internet alışverişi var.

Rica ederim.

Hangi marka alırsanız alın ama genelde fiyatlar n11'de uygun oluyor. Forumda çek takas bölümünden varsa kupon bulabilirsiniz. Bu sadece piyasa fiyatının altına almış olursunuz. Ben 20.-TL lik kupon almıştım.

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.