DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Limon Ağacı-Aşılama ve budama Hakkında..
10
Cevap
0
Favori
20.374
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Limon Ağacı-Aşılama ve budama Hakkında..
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      650 Mesaj
      15 Mart 2010 14:01:32
      Merhaba arkadaşlar evde 2 yıla yakındır bir limon fidanı var .geçen gelen bir komşu evdekilere bunun acilen aşılanması lazım.Yoksa acı limon mu ne olur demiş.
      Ben biraz aşı işini araştırdım,ama inanın en önemli yerini hala anlamadım.
      Aşı bildiğim kadarıyla 2-3 cm kalınlığı olan fidanı yaklaşık 1 mt yüksekliten kesip,yardıktan sonra aşı denilen küçük parçayı arasına koyup diğer gerekli işlemleri yapıyoruz..

Benim anlamadığım nokta bu aşı yapmakta kullanacağımız küçük parça yine aynı ağacın üst ince kısımlarındanmı olacak,yoksa başka hazır bir limon ağacındanmı olacak.

Ayrıca budama işini nasıl yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yazarsa bir ağaç kazanırız ilerde,yoksa kaldırp atcağım..

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desing -- 15 Mart 2010; 14:02:29 >

• Yüzbaşı
      650 Mesaj
      15 Mart 2010 14:12:18
      bir cevap bekliyorum özellikle bu işi yapanlardan...

• Yüzbaşı
      692 Mesaj
      15 Mart 2010 14:13:17
      forumda eda diye bi kız vardı o uğraşıyordu böyle çiçek böcek işleriyle. bence ona pm at.

Kendimi biraz öldürüyorum
      Her ilişkide
      Bu aşkla ilgili değil
      Sadece başka bir cenaze töreni..
    • Yüzbaşı
      650 Mesaj
      15 Mart 2010 14:16:32

quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

forumda eda diye bi kız vardı o uğraşıyordu böyle çiçek böcek işleriyle. bence ona pm at.

Bende bir ara rastlamıştım ama bu bir fidan çiçek değil.
      Nereden bulacağımki şimdi o kızı[:D

• Yüzbaşı
      650 Mesaj
      15 Mart 2010 18:53:54
      Soruma cevap verebilecek varmı ?

• Yarbay
      3356 Mesaj
      15 Mart 2010 19:22:57
      Arkadaşım aşılama yapılırken aynı bitkiden alınmaz,yani gidip güzel bildiğimiz limon veren bir ağacın dalını koparırsın ondan yaparsın,ondan çıkar,olayın mantığı bu.Ama bence çok uğraşmana değmez,küçücük ağacın vereceği 3-5 tane limonu yemesen ne olacak sanki :)

• Binbaşı
      1077 Mesaj
      15 Mart 2010 20:09:18

quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

Arkadaşım aşılama yapılırken aynı bitkiden alınmaz,yani gidip güzel bildiğimiz limon veren bir ağacın dalını koparırsın ondan yaparsın,ondan çıkar,olayın mantığı bu.Ama bence çok uğraşmana değmez,küçücük ağacın vereceği 3-5 tane limonu yemesen ne olacak sanki :)

İlerde büyüyecek o.

Ne olursan ol, işinin ehli ol. Sadece iyi yapabildiğin kısmı yap. Faydasız güzellikten uzak dur. The best you do, the best you get. İnsan hata yapacak. Cahilden okumasını beklememek gerekir, sadistten merhamet göstermesini. Beklentilerini yok ettiğinde insanlara kin güdemezsin. HERŞEYE ANLAM VEREN SENSİN. 2 tip oyuncu vardır, rekabetten zevk alanlar ve keyifli zaman geçirmek isteyenler. Life is futile, die today and live forever. That which can be destroyed by the truth should be. Mutluluk her şeyden önce vücut sağlığındadır. Mottom: Az üzül, az yakın, çok susup, çok düşün.
    • Yüzbaşı
      650 Mesaj
      16 Mart 2010 08:52:42
      -Budama işini nasıl yapayım peki gövdesinin kalınlaşması lazımmış,bu sene budayayım seneye aşı yaparım..
      budama hakkında bilgisi olan varmı,resimdeki limonu nasıl budarım...
      -Şimdi bir limon ağacı arayışına girmem lazım
      -Büyüme meselesine gelince biri söylemişti o liman ağacı o kadar güzel kokuyormuşki insan çok rahatlıyormuş.Bende kokmasını bekliyorum açıkçası.Meyvasında gözüm yok yani.Zaten evde meyva için bekletmek mantıksız

• Yüzbaşı
      379 Mesaj
      16 Mart 2010 09:22:38

Daha güçlü, daha sakin
      Daha mutlu, daha suskun
      Daha olgun, daha kırgın
      Daha yalnız, daha yorgun
    • Binbaşı
      1310 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      ManyakFilozof

19 Temmuz 2014 21:44:28
      aşıyı yaptınmı banada lazım oldu nasıl yaptın

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Limon Ağacı-Aşılama ve budama Hakkında..
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.