Şimdi Ara

BİM DE 5 LT ZADE FINDIK YAĞI 11.75 TL 19 MARTTA SATIŞTA VE DİĞER ÜRÜNLER EKTE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
21.240
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bim'de gelecek hafta cuma günü(19 MART) 5 litre ZADE fındık yağı 11.75 TL den satışa sunulacakmış.Bilginize arkadaşlar...Diğer ürünler aşağıda:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riveral -- 12 Mart 2010; 15:30:09 >

• acaba yüzde kaç fındık yağı

(demin zeytin yazmışım yanlışlıkla, pardon)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owin -- 11 Mart 2010; 22:59:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: owin

acaba yüzde kaç zeytin yağı

• geçen seneki yorumum:
    neden ucuz olduğunun nedenleri var,ama önemli olan en yararlı yağ olması:

http://www.tarimdunyasi.net/?p=265

TMO’nun deposunda asgari 3 milyar lira değerinde fındık var. Bu fındığı paraya çeviremezse devlet hazinesine 3 milyar lira görev zararı yazılacak. Devlet hazinesine yazılan bu zarar bu ülke insanlarının vergisi ile ödenecek.
    TMO, stoktaki fındığı ne yapacak?
    Ya ihraç edecek, ya iç piyasada satacak, ya yağ yapıp satacak veya bedava dağıtacak.
    İhraç etse, ihracatçılar, tüccarlar karşı çıkıyor.
    İç piyasanın yıllık tüketimi 100 bin ton civarında. İç piyasada 630 bin ton fındığı satması mümkün değil.
    Bedava dağıtsa iç piyasadaki tüccar, fındık satışı yapan çerezciler, marketler karşı çıkıyor.
    Yağ yapsa, ‘dünyanın en kaliteli fındığı yağ yapılıyor, devlet zarar görüyor’ diye tepki gösteriliyor. Üstelik yaklaşık 3.5- 4 kilo fındıktan bir kilo yağ çıkıyor. Fındıktaki görev zararı katlanarak büyüyecek.
    ayrıca geçen seneden bir ZADE de çalışan bir arkadaşın yorumu:(reklam da diyebilirsiniz tabi.)

yalcinekmekci -> Cevap: bimde 5 lt fındık yağı 19,5 tl (17 Nisan 2009; 12:16:23)

Arkadaşlar Merhaba,
    ZADE Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesislerinde çalışmakta olan bir yetkiliyim
    Fındık Yağımız kesinlikle %100 fındık yağıdır.İsteyen arkadaşlar istedikleri yerlerde analizlerini yaptırarak kontrol ettirebilirler ve rafinasyon tesislerimizi isteyen arkadaşlarımıza gezdirebiliriz.

ZADE Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesislerinde her şey, kusursuz, mükemmel bir ürünün üretimini hedef almaktadır. Üretim süreci, aynı üstün kaliteyi sürekli olarak üretebilecek, insan hatasından bağımsız, PLC Otomasyon sistemlerinin kontrolündedir. Üretimde uygulanan en ileri donanım ve teknoloji, mühendisinden çalışanların her birine kadar, her kademede görev alan bireylerin kalite konusundaki bilgi ve inancıyla desteklenmektedir.
    Saf Bitkisel yağları üretme işlemi, ham yağın içindeki yabancı maddelerin tamamen uzaklaştırıldığı yedi (7) temel aşamada gerçekleşmektedir. ZADE Bitkisel yağ tesislerinde bu aşamaların her biri, en ileri arındırma seviyesini sağlayan, Dünyanın en ileri teknolojisine sahip ana kumanda merkezinde sıcaklık, basınç, seviye, süre ve kimyasal değerlerinin kontrolu PLC otomasyon sistemleri ile otomatik olarak görülen ve ayarlanan birimlerde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle uzun ömürlü ve saftır.
    Üretimin her aşamasında yağın kalitesi sürekli olarak ISO 17025 Laboratuar Akreditasyon belgeli laboratuarımızda izlenmekte ve ISO 22000 sistem kontrol altında bulundurulmaktadır. Kurulu tesisin 17 ayrı biriminden alınan örnekler üzerinde, günde 350-400 analiz yapılmaktadır.

Üretilen rafine fındık yağlarımız % 100 Saf fındık yağıdır. Herhangi bir karışım bulunmaz. Rafine edildiği için kızartma sıcaklıklarına karşı dayanımı mükemmeldir. Rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Tel : +90 332 3460520
    Fax : +90 332 3460529
    Adres : Fevzi Çakmak Mah. Ankara Yolu 6.Km.
    Konya / TURKEY
    E-mail :zade@zade.com.tr
    Web :www.zade.com.tr

• haftaya toblerone var 400 gr 4,95 tl, kese topuk taşı lif seti var banyo için 4.5 tl bunları alırım tabi bulursam
  • Bugün saat 9 da ütü almaya gittim kalmamış Nasıl iş anlamadım bea
  • 19 mart demişler

Daha önce almıştım, güzel, memnun kaldım. Bir daha alırım
  • beklemedeyız tamam..bende alırım..
  • arkadaşlar bu sene satılan tüm fındık yağlarında,fındık yağı aldığınızı zannettiğiniz tüm yağlar karışımdır,ayçiçek yağ esaslıdır..

almamanızı öneriyorum..
  • geçen sene %100dü, bu sene değil mi demek istiyorsun??

bu senenin özelliği ne? fındık az diyemi? eğer o yüzden ise daha pahalı satsınlar neden karışım yapıp düşük fiyata satmaya çalışsınlar.

diğer taraftan, zeytin yağınada o zaman kanola yağı katsınlar ve daha ucuza satsınlar, amaç ucuza kalitesiz mal satmak ise..

bir tutarsızlık var ama nerede bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

arkadaşlar bu sene satılan tüm fındık yağlarında,fındık yağı aldığınızı zannettiğiniz tüm yağlar karışımdır,ayçiçek yağ esaslıdır..

almamanızı öneriyorum..

Ortaya bi tez atıyosanız tezinizi haklı kılıcak gerekçeleride yazmalısınız. Ki aksi takdirde söylediğiniz uyarı hiç bir anlam ifade etmez.
  • arkadaşlar beni
    quote:

Orijinalden alıntı: stigmata_

quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

arkadaşlar bu sene satılan tüm fındık yağlarında,fındık yağı aldığınızı zannettiğiniz tüm yağlar karışımdır,ayçiçek yağ esaslıdır..

almamanızı öneriyorum..

Ortaya bi tez atıyosanız tezinizi haklı kılıcak gerekçeleride yazmalısınız. Ki aksi takdirde söylediğiniz uyarı hiç bir anlam ifade etmez.

arkadaşlar benim eski Teknik müdürüm, ki kendisi bu yağ işinin piridir...geçenlerde bi arkadaşım ucuz diye ankrtadan Çotanak fındık almıştı ve bende müdürümü aradım ve fiyatların ne ned bu kadar ucuz olduğunu sordum ,,oda bana bu sene fındık yağı diye satılan yağların tamamaının yada katkılı bir şekilde ayçiçek yağı olduğunu söyledi... bu söylediğim kişi benim eski teknik müdürüm ,kendisiyle bu sektörde sene çalıştım.. ben size sadece uyarı yapıyorum inanın laf olsun diye söylemiyorum..
    daha önceki bir başlık altında başka bir forumdada anlattım ancak arkdaşların her biri(diğer forumdaki) er er teneke aldıkları için inanmak istemediler..ama madem kampanya başlamamış almayın derim ben ama yinede siz bilirsiniz...

• arkadaşlar benim eski Teknik müdürüm, ki kendisi bu yağ işinin piridir...geçenlerde bi arkadaşım ucuz diye ankrtadan Çotanak fındık almıştı ve bende müdürümü aradım ve fiyatların ne ned bu kadar ucuz olduğunu sordum ,,oda bana bu sene fındık yağı diye satılan yağların tamamaının yada katkılı bir şekilde ayçiçek yağı olduğunu söyledi... bu söylediğim kişi benim eski teknik müdürüm ,kendisiyle bu sektörde sene çalıştım.. ben size sadece uyarı yapıyorum inanın laf olsun diye söylemiyorum..
    daha önceki bir başlık altında başka bir forumdada anlattım ancak arkdaşların her biri(diğer forumdaki) er er teneke aldıkları için inanmak istemediler..ama madem kampanya başlamamış almayın derim ben ama yinede siz bilirsiniz...

5 lt ayçiçekyağının fiyatı bile bu fiyatın üstünde, farzedelim %50ayçiçek, %50 fındıkyağı olsa bile yarısı fındık yağı. bu şekilde satılsa ve sen yinede alma diyorsan pes yani. ha içinde yağ yerine makina yağı katıyorlar sağlığınızı riske atmayın diyorsan o zaman sen haklısın.

• yukarda açıklamışlar stoktaki fındıkalr bitene kadar alırız. seneye ararız bu fiyatları. devlet fındık fidanlarını söken üreticilere destek verdi.yani lider olduğumuz konu fındıktı oda elden gidiyor.nedenide fındığı yurt dışına veya başka yere pazarlayamadılar. ama marketlerde hala 10 küsür lira.ver vatandaş 5 tl den yesin.yedirmezler.alabildiğiniz kadar alın kullanın. gelecek sene kanola veya başka yağlara yönlendirecekler bizi.
  • bim 19 mart diğer ürünler:

• * Arkadaşlar muz cumhuriyeti mi burası? Koskoca perakende satış şirketi ve üstelik borsaya kote yani halka açık bir şirket, fınfık yağı yazıp ayçiçek yağı satar mı?
  • Bugün annemler bimden çöp kovası almışlar paslanmaz çelikten. Basınca kapağı açılıyo ama ayağını çekince kapanmıyo kapak.Tavsiye etmem.
  • * Götürüyorsun hemen değiştiriyorlar...
  • Herşeye çamur atmak zorunda mıyız acaba? Tamam her zaman bimde çok kaliteli ürünler olmayabilir ama fiyat konusunda genel olarak en iyisi bim.
  • @berkmert737
    ben sanırım sizin bahsettiğiniz 3'er 5'er alıp size inanmayan kitleye giriyorum. fırsatını bulursam Bim'den de 3 tane alırım.

Ben aslında bu işlerde çok pimpirikli bir adamımdır. o karışım bitkisel yağları kullanmam, kanola hiç almadım. hatta bir çok ayçiçek yağına bile güvenmem. uzmanı değilim ama ama fındık yağı 2001'den beri kullanırım. (5 lt 4.50 TL aldığımı bilirim). karışım oldu anlarım ben demiyeceğim ama, dedğiniz gibi ayçiçek yapı bile karıştırsalar fiyatların bu seviyelerde olmasını açıklayamaz. Fiyatların bu seviyelerini tek açıklayabilecek şey stok fazlasıdır. Üreticiyi desteklemek için Fındık, Tütün alıp yakan devletimiz elinde kalan fındığı uygun fiyattan vermiştir tesislere, oradan da bize 5LT'lik fındık yapı olarak gelmiştir bu fındıklar. Ayrıca koc000 arkadaşın dediği gibi bu fiyatlara ayçiçek yağı bile yok.

@hitmachine16
    çöp kovası kötü diye fındık yağını mı tavsiye etmiyorsun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.