Şimdi Ara

BASKASİNA KESİLEN TRAFİK CEZASİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
14.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HOCAM MRB ARACİMİN MUAYENE ZAMANİ GELDİĞİ İÇİN VERGİ BORCUNU ÖDEMEYE GİTTİM VE ARKADAŞİN ADİNA AİT OLAN BİR TRAFİK CEZASİYLA KARSİLAŞTİM.BENİM ARABAMDA CEZA YEMİŞ,CEZA 3 YİL ÖNCE KESİLMİŞ VE BANA SÖLEMEMİŞ FAİZİYLE CEZA 1 MİLYARİ GECMİŞ.ŞİMDİ BU ARKADAS ÖDEMEYECEĞİNİ SÖYLÜYOR.
    BORCU BANA YIKMAYA CALİŞİYOR BORCU ÖDEMEDİĞİ İÇİN ARACİMİ MUAYENEDEN DE GECİREMİYORUM.NEYAPMAM LAZİM BORCU ONA ÖDETMEM İÇİN VEYA Muayene için borcu yoktur KAĞİDİ ALMAM İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR.SAYGİLAR..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 10 Mart 2010; 2:43:51 >

• Arkadaş da arkadaşmış hani. Hasından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bureda

Arkadaş da arkadaşmış hani. Hasından.

DURUMLAR KÖTÜ BİNBAŞİM NAPACAM BİLEMİYOM
  • Benim bildigim cezalara ceza bedelinin 2 katindan fazla faiz islemiyor. Bunu oncelikle bir arastirin isterseniz. Nasil bir ceza imis de 1 milyara cikmis.

Parayi alma konusuna gelince 2 yol var: (medeniyet sinirlari icerisinde)
    1. Konusarak: Denemissiniz olmamis.
    2. Mahkemeye vermek: Bu durumda da ceza araci durdurmadan plakaya kesildiyse ispatlamaniz imkansiz gibi. Ceza tutanagina isim yazilip, arkadasiniza imzalatilmis ise belki bir sansiniz olabilir.

Tabi sonuc degismiyor muayene icin borcu odemeniz lazim. Benim fikrim bir anca borcu odeyin muayeneyi yaptirin. onun cezasi da az degil cunku. Sonra biraz daha israr edin vermiyorsa, bir daha da suratina bakmayin, unutun bu olayida gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Benim bildigim cezalara ceza bedelinin 2 katindan fazla faiz islemiyor. Bunu oncelikle bir arastirin isterseniz. Nasil bir ceza imis de 1 milyara cikmis.

Parayi alma konusuna gelince 2 yol var: (medeniyet sinirlari icerisinde)
    1. Konusarak: Denemissiniz olmamis.
    2. Mahkemeye vermek: Bu durumda da ceza araci durdurmadan plakaya kesildiyse ispatlamaniz imkansiz gibi. Ceza tutanagina isim yazilip, arkadasiniza imzalatilmis ise belki bir sansiniz olabilir.

Tabi sonuc degismiyor muayene icin borcu odemeniz lazim. Benim fikrim bir anca borcu odeyin muayeneyi yaptirin. onun cezasi da az degil cunku. Sonra biraz daha israr edin vermiyorsa, bir daha da suratina bakmayin, unutun bu olayida gitsin.

HOCAM MALİYEDE CEZA ARKADASİN ADİNA KESİLMİŞ VE CEP NUMARASİ EV ADRESİ HERSEYİ YAZİYO
    MAHKEMEYE VERMEM İÇİN NE YAPMAM LAZİM AVUKAT PARASİ FALAN NEKADAR TUTAR BİDE NE ZAMAN VE NASİL SONUCLANİR MAHKEME ..SAYGİLAR
  • Çok garip bir sistemimiz var maalesef.

Aracını şu haliyle satmak istesen cezası ödenmeden satarsın. Çünkü ceza başkasının adına yazılı. Vergi dairesi satış için borcu yoktur kağıdını verir. Ama gel gör ki muayenede sıkıntı çıkarıyorlar. Muayene için borcu yokturu vermiyorlar.

Vergi dairesine gidip adamlardan yardım iste. Ceza benim adıma değil de. Başkasının TC numarasına ait de. Alacağın tahsili için gerekeni yapın, tebligatta bulunun, haciz yoluna gidin de. Ve bana da muayene için borcu yoktur kağıdı verin de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Vergi dairesine gidip adamlardan yardım iste. Ceza benim adıma değil de. Başkasının TC numarasına ait de. Alacağın tahsili için gerekeni yapın, tebligatta bulunun, haciz yoluna gidin de. Ve bana da muayene için borcu yoktur kağıdı verin de.

HOCAM DEDİKLERİNİZLE İLGİLİ Bİ DİLEKCE YAZSAM Bİ FAYDASİ OLUR MU ? SAYGİLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: anac10da

quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

HOCAM DEDİKLERİNİZLE İLGİLİ Bİ DİLEKCE YAZSAM Bİ FAYDASİ OLUR MU ? SAYGİLAR

Tabi ki. Dilekçe çok daha etkili olur. Ve evrak kaydı yapılan dilekçeye geri dönmek zorundalar. En azından neler yapılabilinir öğrenmiş olursunuz.
  • aracim 38 plaka ankara trafik şube müdürlüğünemi gitmem gerekiyor yoksa kayseridekine mi? yada vergi dairesine mi gitmem lazim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 10 Mart 2010; 20:09:02 >
  • özelden aldiğim mesajlara göre büyük bi coğunluk borcun üzerine soğuk su iç diyo; ama bn sonuna kadar hakkımı arayacağim. .bnm için önemli olan kısa vadede muayeneye borcu yoktur yazisi alabilmek bunun için pazartesi vergi dairesine gidip bana borcu yoktur kağidi verin ,borcun tahsilini siz yapin diyecem ,bakalim onlar ne diyecek bide son sorum eğer muayeneye borcu yoktur yazili kağidi alamazsam aracimin muayeneden gecme şansi yok mui?????????????
  • Arkadaşım,

TRAFİK CEZASI DAİMA PLAKAYA KESİLİR. Bunun sebebi devletin şahısların peşinde gitmekten çok araçları daha kolay takip etmesine dayanmaktadır. 2008'de kendi aracımda hızdan ötürü yediğim trafik cezası kendi aracımın plakasında görünüyor, 2009'da eşimin aracında hızdan ötürü yediğim trafik cezası da eşimin aracının plakasında görünüyor.

Arkadaşın ceza yemiş, ama sana söylememişse bence arkadaşlığa yakışmayan hal, tutum ve davranışlar sergilemektedir. Aranızdaki şahsi münasebet ve kişisel ilişkiyi bilemiyorum fakat bunu 20'li yaşlarda olan delikanlıların sıklıkla yaptıkları bir şey olduğunu da düşünüyorum; cezayı ödeyemeyeceğinden ötürü çözüm bulmak yerine olayı unutmuş veya olay gerçekleşmemiş, hiçbirşey olmamış gibi davranmak. Halbuki samimi davranıp sana söyleydi en azından belki sen öder, sonra arkadaşın sana bölük pörçük olsa da bir şekilde rücuğ ederdi.

Bu hususta devletin bazı eksikliklerin olduğu da ne yazık ki bir gerçek.

Aracı arkadaşın sana satmış ve satmadan önce bu cezayı yemiş ise ödemesinden de o sorumlu. Eğer arkadaşın gerçekten de yanaşmıyorsa yapman gereken mahkemeye gitmek ve bunun için de derhal aşağıdaki belgeleri toparlamalısın:

1. Noter Satış Mukavelesi (aslı veya fotokopisi, Trafik Şubesinde ise dosyadan alabilirsin)
    2. Vergi Dairesinden aracın borç belgeleri
    3. Ruhsat Fotokopisi
    4. Sürücü Belgesi Fotokopisi
    5. Sürücü Belgesi Ceza Sorgulaması (Trafik Şubesinden)
    6. Ceza Tutanağı
    7. Sabıka Kaydı
    8. Bunlarla ilgili başka ne varsa her türlü belge vb.

Bunları alıp mahkemeye gidiyorsun ve arkadaşına ALACAK davası açıyorsun. Bunun için tanıdık bir avukat bulman gerek. Arkadaşın kötü niyetli ise avukat masraflarını da ona ödetebilirsin. Davayı kazanacağın kesin, arkadaşın da kaybeder ve 500-600 TL avukat parasını da arkadaşın öder, tüm mahkeme, tebliğat, duruşma, müzekkere ve diğer masraflarla birlikte. Bu bilgiyi arkadaşına oku, ilet çünkü arkadaşının cezası ödememesi aracı sana GİZLİ BORÇ ile satması demek ve burada alacaklı olan da devlet ve devlet de aracın sürücüsünü değil, sahibini bilir.

Taner Göde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Arkadaşım,

TRAFİK CEZASI DAİMA PLAKAYA KESİLİR. Bunun sebebi devletin şahısların peşinde gitmekten çok araçları daha kolay takip etmesine dayanmaktadır. 2008'de kendi aracımda hızdan ötürü yediğim trafik cezası kendi aracımın plakasında görünüyor, 2009'da eşimin aracında hızdan ötürü yediğim trafik cezası da eşimin aracının plakasında görünüyor.

Arkadaşın ceza yemiş, ama sana söylememişse bence arkadaşlığa yakışmayan hal, tutum ve davranışlar sergilemektedir. Aranızdaki şahsi münasebet ve kişisel ilişkiyi bilemiyorum fakat bunu 20'li yaşlarda olan delikanlıların sıklıkla yaptıkları bir şey olduğunu da düşünüyorum; cezayı ödeyemeyeceğinden ötürü çözüm bulmak yerine olayı unutmuş veya olay gerçekleşmemiş, hiçbirşey olmamış gibi davranmak. Halbuki samimi davranıp sana söyleydi en azından belki sen öder, sonra arkadaşın sana bölük pörçük olsa da bir şekilde rücuğ ederdi.

Bu hususta devletin bazı eksikliklerin olduğu da ne yazık ki bir gerçek.

Aracı arkadaşın sana satmış ve satmadan önce bu cezayı yemiş ise ödemesinden de o sorumlu. Eğer arkadaşın gerçekten de yanaşmıyorsa yapman gereken mahkemeye gitmek ve bunun için de derhal aşağıdaki belgeleri toparlamalısın:

1. Noter Satış Mukavelesi (aslı veya fotokopisi, Trafik Şubesinde ise dosyadan alabilirsin)
    2. Vergi Dairesinden aracın borç belgeleri
    3. Ruhsat Fotokopisi
    4. Sürücü Belgesi Fotokopisi
    5. Sürücü Belgesi Ceza Sorgulaması (Trafik Şubesinden)
    6. Ceza Tutanağı
    7. Sabıka Kaydı
    8. Bunlarla ilgili başka ne varsa her türlü belge vb.

Bunları alıp mahkemeye gidiyorsun ve arkadaşına ALACAK davası açıyorsun. Bunun için tanıdık bir avukat bulman gerek. Arkadaşın kötü niyetli ise avukat masraflarını da ona ödetebilirsin. Davayı kazanacağın kesin, arkadaşın da kaybeder ve 500-600 TL avukat parasını da arkadaşın öder, tüm mahkeme, tebliğat, duruşma, müzekkere ve diğer masraflarla birlikte. Bu bilgiyi arkadaşına oku, ilet çünkü arkadaşının cezası ödememesi aracı sana GİZLİ BORÇ ile satması demek ve burada alacaklı olan da devlet ve devlet de aracın sürücüsünü değil, sahibini bilir.

Taner Göde

öncelikle ilginiz için çok tesekkurler 3 yıl önce arkadasim bnden emanet aldiği arabayla kendi şahsi adina ceza yedi , arabayi gizli borcla satmadi bana,ceza yazildiği zaman ruhsat bana aitti..
    keske dava acmadan ona borcu ödettirmem için bir cözüm olsa weya muayene için borcu yoktur kağidi alabilmem için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.