Şimdi Ara

canon mp270 ve mp250 reset.(eeprom resetlendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
87.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdahttp://www.nifty-stuff.com/forum/viewtopic.php?id=4707&p=1 sitesinden almış olduğum program yardımıyla yeni canon yazıcılar için eeprom ve kartuş sıfırlama ile ilgili bilgiler var. sitede CANON IP4760 4680 3680 1980 MP198 MX328 MP245 için uyumlu yazıyordu ancak canon pixma mp270 yazıcımda denedim.diğer canonlardaki hiçbir yöntemle eeprom çıktısı dahi alamamıştım ancak şimdi eeprom çıktısı aldım ve eepromu da sıfırladım.Eeprom bilgileri resetten önce, resetten sonra. ancak kartuş bilgilerini sıfırlayamadım gerçi henüz orjinal kartuşum bitmedi bittiğinde nasıl yapılması gerektiğini bulurum ya da sizler yaptığınızda yazarsanız sevinirim. aşağıdaki açıklamalar "waste ink counter reset" için olan bilgilerdir. ancak programı kurcalayarak eeprom sıfırlamasını yapabilirsiniz. "eeprom d" yazan kısımdan yapmıştım sanırım. Canon mp270 ve mp250 si olan arkadaşlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim.

Reset için önce Servis Moduna almanız gerekli:
    a. Printeri kapatın
    b. Resume tuşuna basılı tutun
    c. Resume tuşunu bırakmadan Power tuşuna basın
    d. Resume tuşunu bırakın
    e. Daha sonra Resume tuşuna iki kez basın
    f. Power tuşunu bırakın

böylelikle yazıcınız servis moduna girmiş olacak. Gerekli olan programı burdan indirebilirsiniz. Bu arada yazıcınız usb ile bilgisayara bağlı olmalı.

Run the Service Tool Program (Resetter)

Select ASA as the Region (for ASIA PACIFIC - depends on your location) (ben EUR olarak seçtim)

Set Clear Waste Ink Tank, select Main & Platen

Click Cleaning 1 (Printer will print)

Then Click Main and Platen ( Burada main seçilebiliyor platen seçildiğinde sorun çıkarıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhsm -- 13 Mart 2010; 1:13:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.