Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: onurphl
    Hava Filtresi : 31 TL
    Yağ Filtresi : 15 TL
    Polen Filtresi : 41 TL
    Bujiler ( 4 adet Champion marka) : 33 TL
    Motor Yağı (Shell Helix 5-30) : 115 TL
    Ön Fren Balata (Lucas Marka) : 109 TL

Sadece filtreleri servisten alın. Lucas dediğiniz balatayı TRW olarak aratırsanız, çok daha ucuz olduğunu göreceksiniz. 5w-30 Türkiye şartlarına ve yıpranmış qg15de motora ne kadar uygun olur bilemiyorum.

Yağ olarak Shell falan almayın. Ya Castrol ya da Mobil1 tercih edin.

Aynen dediğiniz gibi sadece filtreleri yanında bujileri de servisten alacağım.balataların durumu belli değil zaten bakacaklar sonra karar verilecek ama tahminimce değişmez onlar sağlam gibi daha...balatalarda değişim olacak olursa eğer tavsiyenizi göz önünde bulunduracağım.yağ konusunda formen dilediğin yağı getir dedi ama ben de kararsızım fikirlerinizi almak istedim.
    Teşekkürler...

• arkadaşlar merhaba ben epeydir bu forumları takip ediyordum nihayet üye olup aranıza katıldım benim 2000 model luxery im var. kaporta ve motor tamir için antalyada bildiğiniz ucuz ve iyi japon araç ustaları varmı varsa bana adreslerini verebilirmisiz. ben bi kaç yere gittim ama sanayideki bazı ustalar yamyamlaşmışlar yardımlarınız için teşekkürler..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Hava Filtresi : 31 TL
    Yağ Filtresi : 15 TL
    Polen Filtresi : 41 TL
    Bujiler ( 4 adet Champion marka) : 33 TL
    Motor Yağı (Shell Helix 5-30) : 115 TL
    Ön Fren Balata (Lucas Marka) : 109 TL

Sadece filtreleri servisten alın. Lucas dediğiniz balatayı TRW olarak aratırsanız, çok daha ucuz olduğunu göreceksiniz. 5w-30 Türkiye şartlarına ve yıpranmış qg15de motora ne kadar uygun olur bilemiyorum.

Yağ olarak Shell falan almayın. Ya Castrol ya da Mobil1 tercih edin.

Aynen dediğiniz gibi sadece filtreleri yanında bujileri de servisten alacağım.balataların durumu belli değil zaten bakacaklar sonra karar verilecek ama tahminimce değişmez onlar sağlam gibi daha...balatalarda değişim olacak olursa eğer tavsiyenizi göz önünde bulunduracağım.yağ konusunda formen dilediğin yağı getir dedi ama ben de kararsızım fikirlerinizi almak istedim.
    Teşekkürler...

Benim araçta lpg var.Champion mu almak lazım yoksa bosch lpg bujisi mi?Bir de polen filtresini dün kontrol ettim tarumar olmuş.Simsiyah akmış bir renk,nemden tozdan dumandan bitap düşmüş.Üstünde bir karış toz var.Ayrıca polen filtresini ters takmışlar,çevirmek istemedim fanı açınca tüm tozlar içeri girecek diyePolen filtresi biraz pahalı mı?Piyasada 10-15 tl ye gani.Kokulusu falan varmış. Bu arada yağ tercihimiz her daim Castrol magnatec 10-40 !

• [simage][/simage]
    Türkiye şartlarına en güzel uyum sağlayan 10W-40 çok viskoziteli yağlardır.Tabloya bakarak fikir edinilebilir.(W=winter yani kış)Bir de otomobil markalarının önerilerini de yabana atmamak lazım(fordlar için 5W-30 felan çok uygun diyorlar)

• Arkadaşlar ben polen filtresinin yerini bulamadım acaba nerede ACİL CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ BİR ARKADAŞ torpido içinde dedi ama pek anlayamadım :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhankiraz

Arkadaşlar ben polen filtresinin yerini bulamadım acaba nerede ACİL CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ BİR ARKADAŞ torpido içinde dedi ama pek anlayamadım :))

Dostum polen filitresi torpido kapağının arkasındadır.Kapağın dip tarafındaki sağda ve solda birer mandal var.bu mandalları gevşetip kapağı çıkaracaksın.Arka tarafta filitrenin kapağını görürsün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhankiraz

Arkadaşlar ben polen filtresinin yerini bulamadım acaba nerede ACİL CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ BİR ARKADAŞ torpido içinde dedi ama pek anlayamadım :))

Kardeş yanlış hatırlamıyorsam önceki sayfalarda yine size nereden polen filtresini çıkardığımızı anlatmıştık
    İşlem basamaklarımız şöyle:
    1.Torpidomuzu açıyoruz, içindekileri boşaltıyoruz.
    2. Torpidonun içinde alt kısmında sağ ve solda iki adet plastik pim var.Onları biraz sağa sola hareket ettirerek çıkarıyorsun.
    3.Pimleri çıkardıktan sonra torpidoyu yukarı çekerek çıkarıp sürücü koltuğuna koyuyorsun.
    4.Biraz eğilip filtre büyüklüğündeki küçük dikdörtgen plastik kapağı tırnaklarını kırmadan çıkarıyorsunuz.
    5.Artık filtre ile başbaşasınız.Kendinize doğru yavaşça çekip çıkarıyorsunuz.Kenarları takılıp çıkmamak için inat ederse filtrenin sağ ve solundan parmaklarınızla içe doğru kavisli basarak akordiyon şeklindeki filtrenin biraz toparlanıp çıkmasını sağlıyorsunuz.
    Kolay gelsin

• LPG taktırmak istiyorum ancak çok çok titizlendiğim için aylardır bir karış yol alamamıştım.En sonunda yaşadığım Eskişehir de yaptığım uzun araştırmalar sonucunda hem montaj hemde montaj sonrası servis ve müşteri hizmetleri bakımından klasik sanayi esnafından çok farklı bir yere konumlandırdığım Aşkın Otogaz ı seçtim.Gittim montajlarını izledim,lpg kitlerini inceledim.Sattıkları diğer 3 marka(Zavolli/Prins/Mimgas) ile benim tercih ettiğim Lovato nun bizzat parça olarak +/- lerini anlamaya çalıştım,sorular sordum.Hiç sıkılmadan cevapladılar.Mekanları oldukça ferah,aydınlık.Araç kalabalığı yok.Etraf tertemiz.Gittiğim zaman Toyota Auris ve Opel Astra montaji yapılıyordu.Montaji yapan arkadaşlar çok titiz.Mümkün olduğunca araçta fazladan bir delik ne bileyim fazladan bir parça koymamaya özen gösteriyorlar.Tüm kabloların izolasyonunu titizlikle yapıyorlar...Neyse en sonunda aracımı güvenle teslim edeceğim bir yer buldum,mutluyum.Temmuzda fenni muayenem var.Ancak ben muayene tarihine kadar işlerimi yoluna koyamayabilirim.O zamanda muayeneyi yaptırıp sonra taktıracağım kiti ve bir sene kadar kaçak bineeceğim.Tabi bu durumuda konuştum firmayla.Bukonuda da yardımcı oluyorlar..

• Arkadaşlar selam

İki gün önce aracımda anahtarı çevirdiğim halde 4-5 deneme boyunca araç çalışmadı sonra çalıştı hemen de immobilizer ikaz ışığı yandı, devamında üç dört kez daha aynı şekilde bir kaç kez denedikten sonra çalıştı. dün ışık söndü ve ilk seferde çalıştı. bir ara ikaz ışığı yandı ve sabah kalktım baktm sönmüştü
    şu an hiç problem yok.
    servise götürdüm.
    aracı bırakmamı ve teste sokacaklarını söylediler, nats anteni arızalanmıştır muhtelemen ve 500 liraya yakın tutar dediler.
    ben de hemen bırakmadım aracı. ama özel servisler güvenlik gerekçesiyle bu işi yapmıyor.

yardımınızı rica ederim, şu an araçta problem olmadığından o masrafa giresim yok ama geçici bir durum değilse de yaptırmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanduzgun

Arkadaşlar selam

İki gün önce aracımda anahtarı çevirdiğim halde 4-5 deneme boyunca araç çalışmadı sonra çalıştı hemen de immobilizer ikaz ışığı yandı, devamında üç dört kez daha aynı şekilde bir kaç kez denedikten sonra çalıştı. dün ışık söndü ve ilk seferde çalıştı. bir ara ikaz ışığı yandı ve sabah kalktım baktm sönmüştü
    şu an hiç problem yok.
    servise götürdüm.
    aracı bırakmamı ve teste sokacaklarını söylediler, nats anteni arızalanmıştır muhtelemen ve 500 liraya yakın tutar dediler.
    ben de hemen bırakmadım aracı. ama özel servisler güvenlik gerekçesiyle bu işi yapmıyor.

yardımınızı rica ederim, şu an araçta problem olmadığından o masrafa giresim yok ama geçici bir durum değilse de yaptırmak lazım.

cevabın :

http://www.nissan-almera.tr.gg/Almera-Ar%26%23305%3Bzalar%26%23305%3B-ve-Sebebleri.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 30 Haziran 2011; 12:52:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemküm0707

arkadaşlar merhaba ben epeydir bu forumları takip ediyordum nihayet üye olup aranıza katıldım benim 2000 model luxery im var. kaporta ve motor tamir için antalyada bildiğiniz ucuz ve iyi japon araç ustaları varmı varsa bana adreslerini verebilirmisiz. ben bi kaç yere gittim ama sanayideki bazı ustalar yamyamlaşmışlar yardımlarınız için teşekkürler..

arkadaşım benim önerim Antalyada Yeni sanayide ETAP oto var orda Güçlü bey var o ilgilenir.
    işin eğli biridir.
    saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Arkadaşlar selam

şu an hiç problem yok.
    servise götürdüm.

cevabın :

http://www.nissan-almera.tr.gg/Almera-Ar%26%23305%3Bzalar%26%23305%3B-ve-Sebebleri.htm

çöy teşekkürler okudum ancak "kontak kısmındaki boşluğu sağlamlaştırarak sorun çözülebilir." yazıyor
    bunu servis dışında bir yer yapar mı?
    servis büyük ihtimalle nats anteni değişir dedi, normalde bu tip durumları sanayide çok daha ucuza hallediyorum ama nats olayında özel servisler direkt yetkili servise yönlendirdi, kucaklarına düştük yani.

• quote:

bunun yanı sıra yağa bor power atmayı düşünüyorum uzun zamandır, zaman zaman iyi yorumlar almadım ekletmek konusunda ama halen aklımda bu bor power işi var.yapan arkadaşlar tavsiye ediyor musunuz?dedikleri gibi hp yi yüksetliyor mu sessizlik sağlıyor mu v.s işte...

tavsiyem motora motorsilk; şanzumana bor power koydurman. motorun ısınması 15-20 saniye geçikiyor.soğuması ise bir saatten uzun sürüyor neredeyse.sürekli kontak aç kapalarda zengin karışımı dolayısıyla lambda sensörü ve katalitiğin ömrünü artırmış oluyorsun.sessizliğe gelince ben aracı çalıştırdığım zaman motor göbek atarak çalışıyordu.işlemden sonra sakin çalışıyor.hp yükseltiyor.zaten başta tahmin edemediğim için bu motor silk beni çok uğraştırdı.normalde lpg 98 hp de 1.8 enjeksiyon memesi yeterli iken motorsilk işleminden sonra lpg meme çapını 2 mm yaptırdım uzun uğraşlardan sonra.sebebi ise motor kompresyon ölçümünde 110 beygir gücüne sahip bu felan dediler.bu yüzden yeterli çapta değil dediler.faydasının olduğunu kesin ve net söyleyebilirim.kim ne derse desin.almeraya faydası oluyor.yakıtta bir miktar düşüş oluyor ancak reklamındaki gibi %15 felan olmadı bende.

• quote:

Arkadaşlar selam

şu an hiç problem yok.
    servise götürdüm.

öncelikle geçmiş olsun.sorun forumda ilk benim başıma gelmişti ve aynı süreci bende yaşamıştım.öncekli sayfalarda da detaylı bir şekilde anlattım ve aynı sorunu yaşayan birçok arkadaş belirtitğim yolla sorunu çözüme kavuşturdu.servis direkt nats anteni diyecek ki demiş ve masraflı bir iş...ama sorun olmasını umut ettiğim gibiyse ki çok büyük ihtimal öyle,KONTAK KISMINDA VAR OLAN BİR OYNAMANIN BOŞLUĞUN OLMASI.o yüzden bir kontrol et bakalım kontakta bir oynama boşluk hareket söz konusu mu.umut ediyorum ki vardır varsa çözüm gidip sağlam bir ustaya kontaktaki o gevşemeyi sıktırmak.yarım saat sürmez toplasan 60 TL yi geçmez...

• arkadaşlar buwww.nissan-almera.tr.gg sitesi hakkında değerlendirmenizi bekliyorum.eksiğimiz neyse söylerseniz eger en kısa zamanda düzeltme,ekleme,güncelleme her neyse yaparız.her alt başlığın altında öneri yorum kısmı var.sizlerin istek ve önerileriyle şekillenecek bu site.duruma göre com'laştıracağız.bu arada buradan birçok alıntı yapıyorum.site ve içeriği hakkında doğru yanlış hiçbir yorum yok. yanlışımızı ve hatamızı belirtmenizi rica ediyorum.hiç bir ses seda çıkmayınca kökten hata mı var diye düşünür oldum.ayrıca araç fotolarınızı rica ediyorum sitede yayınlamak için.eğer fotolarınızı;
    nissan-almera-fan-club@hotmail.com
    adresine yollarsanız memnuniyetle yayınlarım.ayrıca ne gibi işlem yaptığınızı da yazarsanız en azından müşteri olan arkadaşlar nasıl bir araca sahip olacağını bilir.herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 30 Haziran 2011; 19:20:38 >

• Malum tatile girdik artık,araçla ilgilenip eksikleri tamamlama zamanı.bakımla başlayacağımı söylemiştim zaten.şimdi halletmek sitediğim diğer soruna gelelim.

emniyet kemeri bunca yıldır kullanıldığı için doğal olarak şöle bıraktığım zaman yeni araçlardaki gibi geri sarmıyor.bunun için ne yapabiliriz arkadaşlar.servisten orijinalini alacak olsam sanırım çok phalıymış sordurmadım gerçi ama komple sistem değişiyormuş.bildiğiniz farklı bir yöntem var mı acaba.
  • quote:

arkadaşlar buwww.nissan-almera.tr.gg sitesi hakkında değerlendirmenizi bekliyorum.eksiğimiz neyse söylerseniz eger en kısa zamanda düzeltme,ekleme,güncelleme her neyse yaparız.her alt başlığın altında öneri yorum kısmı var.sizlerin istek ve önerileriyle şekillenecek bu site.duruma göre com'laştıracağız.bu arada buradan birçok alıntı yapıyorum.site ve içeriği hakkında doğru yanlış hiçbir yorum yok. yanlışımızı ve hatamızı belirtmenizi rica ediyorum.hiç bir ses seda çıkmayınca kökten hata mı var diye düşünür oldum.ayrıca araç fotolarınızı rica ediyorum sitede yayınlamak için.eğer fotolarınızı;
    adresine yollarsanız memnuniyetle yayınlarım.ayrıca ne gibi işlem yaptığınızı da yazarsanız en azından müşteri olan arkadaşlar nasıl bir araca sahip olacağını bilir.herkese iyi forumlar

çöy önceki sayfalara aracıma yaptığım aydınlatma modifiyesi ile ilgili bazı fotoğraflar yüklemiştim.onları alıp kullanabilirsin...

• s.a arkadaşlar uzun zamandır ayrı kaldık.sebebi konyadaki bitmeyen okulum evlendik barklandık hala öğrencilik çekiyoruz ileride çocuk olursa babam ne iş yapıyor diye sormasından korkuyorum umarım tüm almeracıların keyfi yerinde ve depoları full dür.yaklaşık 1 sene içerisinde almeramla konyaya 5 defa gidip geldim son defasında yolun asfalt durumunun iyi ve 110 km hız sınırı olması sayesinde bazen 140 150 ile araca biraz yüklendim ve ne kadar doğru bir araç aldığımdan tekrar emin oldum.bu japonlar işini çok iyi biliyo aracım 11 senelik olmasın rağmen güven konfor ve daha birçok konuda 2011 modellere taş çıkartır.almeracı dostlarıma tavsiyem araçlarının frenlerine güvenerek ani frenlerden kaçınsınlar çünkü herkesin fren sistemi aynı olmayabilir.
  • merhaba arkadaşlar bir kaç gündür arabanın çekişi baya baya düşmüştü kafama takıldı yokuşlarda çekmez olmuştu tanıdık tamircime gittim arabayı ilk defa görüyor ustam bin ne var ne yok bi bak dedim yürür yürümez baskı balata dedi döndük dükkana parçacıları aradı valeo 150tl japon malı aisin 200tl dendi söktük orjinali luk marka çıktı parçacıda iki örneği orjinali ile karşılaştırdık aisin japon olduğu için ve tamircim ve parçacı tavsiye etti ödemede 180tl verdim parçaya 100 de işçilik verdim taktık arkadaşlar araba tamamen değişti çekişi rampa çıkması mükemmel oldu. arabayı alırken atlamışız demekki paylaşayım dedim herkeze iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim70 -- 30 Haziran 2011; 23:35:23 >
  • quote:

arkadaşlar buwww.nissan-almera.tr.gg sitesi hakkında değerlendirmenizi bekliyorum.eksiğimiz neyse söylerseniz eger en kısa zamanda düzeltme,ekleme,güncelleme her neyse yaparız.her alt başlığın altında öneri yorum kısmı var.sizlerin istek ve önerileriyle şekillenecek bu site.duruma göre com'laştıracağız.bu arada buradan birçok alıntı yapıyorum.site ve içeriği hakkında doğru yanlış hiçbir yorum yok. yanlışımızı ve hatamızı belirtmenizi rica ediyorum.hiç bir ses seda çıkmayınca kökten hata mı var diye düşünür oldum.ayrıca araç fotolarınızı rica ediyorum sitede yayınlamak için.eğer fotolarınızı;

çöy 'USTA' inşallah en kısa zamanda siteyide A dan Z ye inceleyip yorumlarımızı yazarız

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.