Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ispirizm

Ustam bende orta konsol ve bilgi ekran rengini değiştirmek istiyorum. Eğer sky blue renk daha iyi duruyorsa bende onlardan sipariş vereyim.
    Benim aracımda sizinki gibi hb, arka plaka aydınlatma lambalarını değiştirmek istiyorum. Sizce onlara da sky blue mu takalım yoksa beyaz mı.

https://www.aliexpress.com/item/12V-LED-COB-Xenon-White-Ice-Blue-W5W-T10-W5W-C3W-C5W-C10W-BA9S-Festoon-Interior/32762714822.html?spm=2114.13010208.99999999.306.10Jpsz

beyaz ışık bildiğin 5000 ile 6000 kelvin arasında yanıyor. bildiğimiz beyaz, şöyle hafiften buz mavimsilik olsa, daha tatlı olurmuş. önce sky blue düşündüm, ama daha orjinal durması amacıyla beyaza döndüm. karar senin.
    benim yaptığım gibi keserek yapacaksan, 2cm x 5cm yeterli. diğerleri uymuyor.

orta konsol ve yol bilgisayarı ekranı için ben sky blue düşündüm. gerçekten de çok güzel rengi var.. beyaza göre daha hoş duruyor.

• Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    kardeşim bendede fazla yakıt sorunu oluştu. kıyaslamak için soruyorum. tam olarak 100 km`de kaç litre hesapladın sen.
  • berkcan1806 B kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/m_38276990/mpage_375/tm.htm
    aradığınız bilgi bu sayfada galiba
  • jaqa1903 kullanıcısına yanıt
    Lavato obd 2 akıllı kit taktırdım sürekli kendi ayar düzeltme yapıyor anlık şimdilik cok memnunum benzinden hiç bir farkı yok simit depo taktırdım 36 litrelik 26 litrede doluyor daha fazla almıyor tek sevmediğim yönü bu oldu.önerin için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer303

Lavato obd 2 akıllı kit taktırdım sürekli kendi ayar düzeltme yapıyor anlık şimdilik cok memnunum benzinden hiç bir farkı yok simit depo taktırdım 36 litrelik 26 litrede doluyor daha fazla almıyor tek sevmediğim yönü bu oldu.önerin için teşekkürler

Rica ederim.
    Bizim Almeralar LPG konusunda genelde kullanıcısını üzmez. inşallah sizde sıkıntısız günlerde kullanırsınız. Hayırlı olsun.

• Arkadaşlar burda Almera hakkında çok bilgileniyorum .

Arısoysoft ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim .

Kadranı filan sökerken bi kaç resim koysak. Daha iyi olmaz mı ? İlk hangi vidayı sökmeliyiz. Nereden kanırtmalıyız gibi ? Tekrar sağ olun ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Orijinalden alıntı: DaviCo

Tamamdır hocam araştırıyorum hemen.

Doların az düşmesini mi beklesem almak için ne yapsam

Yada dahada yükselmeden direkt alsam mı yazık valla eridikçe eriyor paramız çok üzücü

Valla bir arkadaşımız bu olay ile ilgili görüş yazmış. Şimdi dolar yükseliyor diye herkes dolar alıyor.

Birşeyin yükselmesi arz-talep işidir.

Gerçekten ülkesini, milletini, vatanını düşünen birisi dolar almaz. Aksine dolarını bozdurur. Git altın al kardeşim. Altın ile işlem yapılmıyor. Bu nedenden ülke ekonomisine ithalattan zarar gelmez.

Birkaç bin kişi dolar bozdursun. Bak bakalım dolar 3 liraya nasıl geriliyor.

Böyle yapan her kim olursa olsun ben hakkımı helal etmiyorum.

Bu Dünyanın öteki tarafını unutanlar çok. Kıyamet alametleri işte.

arısoysoft seni kutluyorum. düşüncelerine aynen katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: doğayı koru

quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Orijinalden alıntı: DaviCo

Tamamdır hocam araştırıyorum hemen.

Doların az düşmesini mi beklesem almak için ne yapsam

Yada dahada yükselmeden direkt alsam mı yazık valla eridikçe eriyor paramız çok üzücü

Valla bir arkadaşımız bu olay ile ilgili görüş yazmış. Şimdi dolar yükseliyor diye herkes dolar alıyor.

Birşeyin yükselmesi arz-talep işidir.

Gerçekten ülkesini, milletini, vatanını düşünen birisi dolar almaz. Aksine dolarını bozdurur. Git altın al kardeşim. Altın ile işlem yapılmıyor. Bu nedenden ülke ekonomisine ithalattan zarar gelmez.

Birkaç bin kişi dolar bozdursun. Bak bakalım dolar 3 liraya nasıl geriliyor.

Böyle yapan her kim olursa olsun ben hakkımı helal etmiyorum.

Bu Dünyanın öteki tarafını unutanlar çok. Kıyamet alametleri işte.

arısoysoft seni kutluyorum. düşüncelerine aynen katılıyorum.

İnsanlar dolar yükseliyor diye o gün alıyor. Zannediyor ki kar ediyor.

Ancak şunun kimse farkında değil.

Dolar yükseldikçe kendi paran eriyor. Soruyorum kaç kişi Dolar üzerinden Maaş alıyor. 1000 kişiden 1 kişi ancak. O da müdürdür kesin.

Eee maaş TL olarak alıyon. Dolar yükseldi diye Elektroniğe zam. Benzine zam. Ekmeğe zam. Gaza zam. Zam da zam zam...

3-5tl dolardan kar ediyor ama cebinden daha fazla gideni hiç düşünmüyor.

Hatta günahına biraz daha zam yaptırıyor

Valla şu dolar oyununa gelenlere o kadar kızıyorum ki.

Kendilerini kar ettik diye Akıllı sanıyorlar. Yarın çocuğu Üniversitede ve liseye gider. Okulu dolar üzerinde ister.

İşte o zaman görür dolar ile oynamayı.

Ülkemiz son zamanda aşırı gelişti ve bu diğer ülkeleri korkutuyor.

Siyonist insanlar ülkemizde gizlice iş görüyor.

İMKB Türkiye borsası diye uluslararası ülkelerde hitap ediliyor. Peki %60 yabancıların elinde olduğunu biliyor musunuz?

Yani adamlar ne derse o oluyor. Yükselecek diyor. Yükseliyor. Düşecek diyor düşüyor.

Adam dolar yükselsin diye En yüksek teklifi vererek dolar alıyor. İthalat şirketi var. İthal mal dolar üzerinden geliyor. Zaten bu adam yurtdışından ucuz alıyor. Dolar yükselse be olacak. vatandaşa pahalıya satılacak bu umrunda olur mu. Önceden 3tl alınan mala şimdi 3.5 diyor. Mecbur alınacak. Eeee bu kişi dolara yüksek teklif verdi. Ama sattığı üründen TL olarak kar elde etti.

Yalnız ihraç edilecek üründe TL üzerinden veriyor neden?

Çünkü dolar çevrildiğinde alış fiyatı düşük. Şöyle söylüyeyim. Bu şirket yurtdışı firmaya A marka ürünü 5tl satacak. Anlaşıyorlar. Kur fiyartına alış 3.20 satış 3.35. Ürünü satış fiyatından 1.56$ karşılığında veriyor.

Yani bu kişi veya şirket vurgun üstüne vurgun yapıyor.

Benim güzel ülkemin insanı da "ohh dolar yükseldi. Bayağı kar ettim" sanıyor.

Uyanın arkadaşlar uyanın.

Benim gibi düşünen nice insanlar var.

Ahirette o kadar kişinin yakanuza yapıştığını düşünsenize. Daha bu oyuna bal sürmek için doları elinde neden bekletiyorsunuz. Bu vebalin altına girmeyin.

Ahiret inancı olmayan zaten sorun yok.

Ben tekrar altını çiziyorum.

Elinde dolar olup daha fazla kar edecem deyip elinde bekleten ve doların düşmesini bekleyip yeniden dolar alacaklara ben Hakkımı Helal Asla Etmiyorum ve Etmeyen milyonlarca kişi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 29 Kasım 2016; 12:57:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arısoysoft kardeşime kesinlikle aynen katılıyorum ve bu fikirlerini destekliyorum.

-------

kardeşler bi konu soracam.
    kim yazdı hatırlamıyorum ama maf temizliği sonrası için '5. viteste ve 2000 devirde 85-86 km hız yapıyorum' diye okumuştum.
    akşam almeramda denedim 75-76 gibi bi hız gördüm.

şimdi philips yağsız kontak sprey ile maf sensörümü temizlesem bi sorun çıkar mı. ne yapayım. tavsiyeleriniz lütfen.
  • Arısoy hocam sonuna kadar katılıyorum . Fakat,

Yanlışı şurada yapıyoruz. ahiret inancıyla yola çıkıyoruz . Herşey yanlış oluyor. Başta şunu söyleyeyim , Elhamdülillah Müslümanım ve ahiret inancım var. Yanlış anlşılmasın diye parantez acayım dedim :)

Bizler örf ve adettelerimizi unuttuk. İnsan sevgisini unuttuk. Vatan sevgisini unuttuk. 'Komşusu açken tok yatan biz den değildiri' unuttuk. Kurtuluş savaşını unuttuk. O yüzden de bu hale geldik.
    Anne babalar maalesef çocuklarına 'kalp kırma çocuğum' demiyor artık. Birine zarar verme demiyor. Hak yeme demiyor. Çocuk yetiştirmeyi unuttuk. O yüzden bu hale geldik.
    Elin gavur dediğimiz adamında bunlar sistemli bir şekilde öğretiliyor. Çocuğunuz avrupayı gidip gezecem (tura katılacam ) dese. Gönül rahatlığıyla göndeririz. Ama şurda kendi ülkemde 4-5 şehir dolaşıp gelecem dese. İçimiz daralır , buğazımız düğümlenir. Ne diyeceğimizi şaşırırız.
    Bakın bizde hak yeme, hırsızlık , tecavüz, gasp aldı başını gidiyor.

Biz insanın insanı sevmesi , sayması gerektiğini öğretmeyi unuttuk...

• quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Arısoy hocam sonuna kadar katılıyorum . Fakat,

Yanlışı şurada yapıyoruz. ahiret inancıyla yola çıkıyoruz . Herşey yanlış oluyor. Başta şunu söyleyeyim , Elhamdülillah Müslümanım ve ahiret inancım var. Yanlış anlşılmasın diye parantez acayım dedim :)

Bizler örf ve adettelerimizi unuttuk. İnsan sevgisini unuttuk. Vatan sevgisini unuttuk. 'Komşusu açken tok yatan biz den değildiri' unuttuk. Kurtuluş savaşını unuttuk. O yüzden de bu hale geldik.
    Anne babalar maalesef çocuklarına 'kalp kırma çocuğum' demiyor artık. Birine zarar verme demiyor. Hak yeme demiyor. Çocuk yetiştirmeyi unuttuk. O yüzden bu hale geldik.
    Elin gavur dediğimiz adamında bunlar sistemli bir şekilde öğretiliyor. Çocuğunuz avrupayı gidip gezecem (tura katılacam ) dese. Gönül rahatlığıyla göndeririz. Ama şurda kendi ülkemde 4-5 şehir dolaşıp gelecem dese. İçimiz daralır , buğazımız düğümlenir. Ne diyeceğimizi şaşırırız.
    Bakın bizde hak yeme, hırsızlık , tecavüz, gasp aldı başını gidiyor.

Biz insanın insanı sevmesi , sayması gerektiğini öğretmeyi unuttuk...

<'Yanlışı şurada yapıyoruz. ahiret inancıyla yola çıkıyoruz . Herşey yanlış oluyor'>

diye yazmışsın kardeşim. aman dikkat. imanın şartıdır ahiret. tam tersi, ahiret inancıyla yola çıkasan herşey doğru olur. bu inançla çıkanın yasası Allah yasasıdır ve geçici kısa dünya hayatı ile sonsuz ahiret hayatının süper nimetlerini kazanacağını bilir.

• FD216 kardeşim ,

Olayı ÇOK yanlış anlamışsın. Ahirete inanmanın , İmanın şartı olduğunu biliyorum, kardeşim . :) Sadece ahiretten korkmak la olmayacağını yazmaya calıştım. :) Ahirete inancımın olduğunu da hemen bir alt satırda belirttim . Elhamdülillah Müslümanım, da dedim .

ülkemizin %90 ahiret inancı var. Neden bu kadar yanlış oluyor o zaman dedim , kardeşim. Neler neler dönüyor demek, istedim . Niye bu kadar örf ve adetlerimizi unuttuk . Neden bu hale geldğimizi yazmak istedim.

İçimizdeki insan sevgisinin azaldığından bahsettim . Vatan, millet sevgisinin azaldığından behsettim. Kurtuluş savaşını unuttuğumuzu , yazdım. Ailenin öneminden bahsetmek istedim ...

Kesinilikle insanın içinde AHİRET KORKUSU OLACAK buna inanıyorum. . Fakat tek onunla olmuyacağını en son ki olaylarda da gördük, demek istedim ...

Komşusu açken tok yatanların , lüks içinde yaşayanların çoğaldığından behsetmek istedim ... Neyse sağlıcakla kal arkadaş :)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evvela -- 29 Kasım 2016; 15:55:38 >

• başta arısoysoft ve diğer yazan arkadaşlardan ALLAH razı olsun. çok güzel şeyler söylüyorsunuz.
    ülkemize yapılan ekonomik saldırıyı bertaraf etmek için döviz tuzağından kurtulmamız şart. aslında dolar tüm dünyayı siyonistler tarafından sömürme aracıdır. tamamen tl.ye dönmemiz gerekiyor. bu vatan hepimizin, kaybettiğimizde o dolarlar 5 para etmez, bizi kurtaramaz. silkinip kendimize gelip yeniden osmanlı ruhunu çanlandırmamız gerekiyor. inançlar ne olursa olsun hep birlikte mutlu yaşamak hepimizin hakkı.
    ALLAH vatanımızı ve hepimizi düşmanların şerrinden saldırılarından korusun. hep almeradan bahsetmek olmuyor, milli ve manevi değerlerden de bahsetmek gerekiyor. 15 temmuz darbesi hala bitmedi, farklı köşelerden geliyorlar.
  • Zaten en basitinden bakarsak; dolar yükselince hemen benzin mazot ve gaza zam geliyor. Amma ve lâkin dolar düşünce indirim namına birşey yok, ha olursa da bir iki kuruş oda sus payı
    Bende hakkımı helal etmiyorum vesselâm...

• quote:

Orijinalden alıntı: doğayı koru

başta arısoysoft ve diğer yazan arkadaşlardan ALLAH razı olsun. çok güzel şeyler söylüyorsunuz.
    ülkemize yapılan ekonomik saldırıyı bertaraf etmek için döviz tuzağından kurtulmamız şart. aslında dolar tüm dünyayı siyonistler tarafından sömürme aracıdır. tamamen tl.ye dönmemiz gerekiyor. bu vatan hepimizin, kaybettiğimizde o dolarlar 5 para etmez, bizi kurtaramaz. silkinip kendimize gelip yeniden osmanlı ruhunu çanlandırmamız gerekiyor. inançlar ne olursa olsun hep birlikte mutlu yaşamak hepimizin hakkı.
    ALLAH vatanımızı ve hepimizi düşmanların şerrinden saldırılarından korusun. hep almeradan bahsetmek olmuyor, milli ve manevi değerlerden de bahsetmek gerekiyor. 15 temmuz darbesi hala bitmedi, farklı köşelerden geliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: FD216

kardeşim bendede fazla yakıt sorunu oluştu. kıyaslamak için soruyorum. tam olarak 100 km`de kaç litre hesapladın sen.

Son aldığımda 10 l/100 km civarında karma tüketim. 36 litre ile 390 km yol yapmıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orjinal Nissan far ile yan sanayi DEPO marka far arasında ki aydınlatma kalitesi. 2 far da 1 senelik. farlada 55wattlık 8000k xenonlar takılı. farlar yeni olmasına rağmen, aydınlatma kalitesi bariz belli oluyor. zannedersem, orjinal far merceği Cam, depo marka olanın far merceği mika tarzı bir ürün. ben öncelikle 8 senedir kullanmış olduğum 35watt ampüllerin, renklerinde bozulma var diye, yeni ampül seti aldım.
    yanlışlıkla 35 wattlık ampül yerine, 55wattlık ampül almışım. 35 wattlık balansa 55watt ampül takınca, balansın teki ampülü çalıştırmadı. bende mecburen 55wattlık balans çifti aldım. dün akşam taktırdım. ampül önce yanıyor, sonra ampül sönüyor.
    balanstamı sorun var, ampülde mi var, sök tak çıkart, canımı sıktı, 8 senedir problemsiz kullandığım 35wattlk monza marka xenonlara, mecburen geri dönüş yapacağım gibi..

aslında 55wattlık xenon kitin, parlaklığı ve ışığı baya etkileyici..!

merceklerde ki kalite ve renk farklılığı, bilgilendirme amaçlıdır..

NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• Sıkıntı : Almeram çalışmıyor

Dün akşam birkaç yere gittim. Birinde marş motoru yavaş çevirdi gibi hissetmiştim.
    Şimdi anahtarı çevirince motor hiç dönmedi. Kapı kilitleri kilitleyip açtı. Birkaç kez denedim. Hep aynı. Gösterge ve iç aydınlatma yanıyor. Ama kumandaya basınca tüm kapılar ķılıtleyemıyor. Yavaş hareket eder gibi ses geliyor.
    Akü yeşil renk görünüyor. Ama bitik galiba.
    1. Akü takviyesi ecu veya başka biyere sıkıntı olur mu
    2. Yeni akü getirsem kendim taksam nelere dikkat etmeliyim
    Yada bu durumda neler yapmalıyım

Tecrübe ve yardımlarınız lütfen.

• Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    Uzunyoldamı bu kadar km yaptınız. Bende 37 litre lpg ile şehir içi kısa mesafe kullanımda 325 km civarı yapıyorum.

• SirSdü kullanıcısına yanıt
    Karışık hocam. Haftada 4 gün spor salonuna gidiyorum araçla. Her cuma işe araçla gidiyorum. Git gel 100 km tutuyor. Arada babam köye gider arabayı alıp. Orası da 15 km tutar git gel. Bir de nişanlımın yanına gidebiliyorum Selçuk'a. Gerisi şehir içi olur. Yarı yarıya diyebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.