Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1288. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12861287128812891290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -epica-

Araçla ilgili iki sorum var. Birincisi aracım alt devirlerde çok cansız ve 5. Viteste genel olarak abartılı şekilde güçsüz kalıyor. Motor karakteri böyle mıdır yoksa bir sorun mu var? İkincisi de, ön kol dayama çok kısa. Koltuğu kendime göre ayarladigimda çok geride kalıyor. Sanırım bir ayarı da yok. Bunun bir çözümü var mıdır İnternette aradım ama bişey bulamadım.

- Son bakım ne zaman yapıldı?
    - Lpg var mı? Benzinle mi kullanıyorsunuz?
    - Hangi yağ kullanıldı?
    - Ne tip buji kullanıldı? kısa/uzun, soğuk/sıcak/normal
    - Buji tırnak aralığı ne kadardı?
    - Hava filtresi reçineli mi kuru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piastre

quote:

Orijinalden alıntı: -epica-

Araçla ilgili iki sorum var. Birincisi aracım alt devirlerde çok cansız ve 5. Viteste genel olarak abartılı şekilde güçsüz kalıyor. Motor karakteri böyle mıdır yoksa bir sorun mu var? İkincisi de, ön kol dayama çok kısa. Koltuğu kendime göre ayarladigimda çok geride kalıyor. Sanırım bir ayarı da yok. Bunun bir çözümü var mıdır İnternette aradım ama bişey bulamadım.

- Son bakım ne zaman yapıldı?
    - Lpg var mı? Benzinle mi kullanıyorsunuz?
    - Hangi yağ kullanıldı?
    - Ne tip buji kullanıldı? kısa/uzun, soğuk/sıcak/normal
    - Buji tırnak aralığı ne kadardı?
    - Hava filtresi reçineli mi kuru mu?

Aracı yeni aldım o yüzden bunları bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wolfturk kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Yaptığınız işlemlerin resimlerini tekrar yükleme şansınız var mı acaba?
  • Aracımdan soğuk havada kasislerden geçerken gacırtı gelmekte. Ancak hava sıcakken böyle bir sıkıntı yok. Daha önce başına gelen var mı? Amortisör, yay hangisi olabilir ki?
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün 2006 model almera sedan tekna 140.000 km gri aracımı satarak aranızdan ayrıldım. Almera ailesine katılmama vesile olmuş buradaki tüm üstatlara teşekkürü borç bilirim . 4 yıl boyunca tık demeyen aracımı zorunluluk olmasa satmazdım. kazasız boyasız aracımı ilana çıktığımın 26. günü 27.500 tl fiyat ile sattım. sağlıcakla kalın.
  • Gelen renkli bijon somununu takmamla çıkarmam bir oldu.İğrenç ötesi,uyumsuz ve güvensiz.
    Servisi aradım tanesine 30 Tl çekti.Toplam 480 Tl.Tamamen orjinal başka yerden tanesini 8 tl'ye aldım.
    Toplam 128 tl.Takarken ve sökerken 2 saplamayı kırdım.Zaten kırılası varmış.3 bijon somun yalama olmuş.Sökemedim.
    Kaynakçıya çay içmeye gittim ama biraz pahalıya mal oldu.Rabbim bizi kaynakçılardan uzak etsin,eksikliğinide vermesin.
    90 tl istedi,70 tl verdim.Başka bir ustada tanesine 50 tl istedi.Yuh yani.
    2 saplama,3 bijon somunu sökme,bir somunun içinde saplama kalması ve kayıp somun derken bana ortalama 250 tl'ye mal oldu.
    Kulağıma gelen kütür kütür seslerde kayboldu.Bazen diyorum ki şu Almeradan keşke pek anlamasaydım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Anladım hocam. Peki kriko aynı yerinde duruyor mu tüp takılınca yoksa o da çıkıyor mu? Niyeyse aklımıza gelmedi. Şimdi de aşağı inmeye üşeniyoruz açıkçası

Teşekkür ederim bu arada.

Kriko aynı yerinde duruyor. Sadece stepnenin yerine simit tüp takılıyor.
  • SirSdü kullanıcısına yanıt
    Aynen öyleymiş. Bugün kontrol ettik. Stepne, orijinal teyp ve yedek anahtarı da aldık eski sahibinden. Araç hala bir garip geliyor bana. 106 75 bg. 850 kg araçtı. 100'den sonra havalanacakmış gibiydi. Bu ise 1250 kg ve 90 bg. Yola oturuşu, gidişi bambaşka. Bugün farkında olmadan 130 yapmışım valla.
  • Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    Almeranın en sevdiğim yanı yol tutuşudur. Bikere arkadaşımın 206 sını kullandım az daha takla atıyordum almeraya alışkın olunca böyle sorunlar oluyor :) bu arada aramıza hoş geldiniz. Hayırlı olsun
  • SirSdü kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Şahsıma ait ilk aracım Almera oldu. Punto, Getz gibi daha ufak tefek bir şeyler bakabilirdim aslında ama gönlüm buna kaydı. Çok şükür aldım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Aracımdan soğuk havada kasislerden geçerken gacırtı gelmekte. Ancak hava sıcakken böyle bir sıkıntı yok. Daha önce başına gelen var mı? Amortisör, yay hangisi olabilir ki?

Amortisör körüğü, ara tokuzu, viraj takozu, yay tabla lastiği, salıncak burçları ve birkaç malzemeden ses yapabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Gelen renkli bijon somununu takmamla çıkarmam bir oldu.İğrenç ötesi,uyumsuz ve güvensiz.
    Servisi aradım tanesine 30 Tl çekti.Toplam 480 Tl.Tamamen orjinal başka yerden tanesini 8 tl'ye aldım.
    Toplam 128 tl.Takarken ve sökerken 2 saplamayı kırdım.Zaten kırılası varmış.3 bijon somun yalama olmuş.Sökemedim.
    Kaynakçıya çay içmeye gittim ama biraz pahalıya mal oldu.Rabbim bizi kaynakçılardan uzak etsin,eksikliğinide vermesin.
    90 tl istedi,70 tl verdim.Başka bir ustada tanesine 50 tl istedi.Yuh yani.
    2 saplama,3 bijon somunu sökme,bir somunun içinde saplama kalması ve kayıp somun derken bana ortalama 250 tl'ye mal oldu.
    Kulağıma gelen kütür kütür seslerde kayboldu.Bazen diyorum ki şu Almeradan keşke pek anlamasaydım.

Üstadım alacaktın toros bijonu keyfine bakacaktın. Bizim al era bijonları alaşım. Toros bijonu çelik. Saplamaları ile bu kadar tutmazdı.

Neyse neticesinde 4 vida üstünde gidiyoz. Değişecekse kaçarı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Teşekkür ederim. Şahsıma ait ilk aracım Almera oldu. Punto, Getz gibi daha ufak tefek bir şeyler bakabilirdim aslında ama gönlüm buna kaydı. Çok şükür aldım :)

Aracı alır almaz eski sahibi daha yeni yaptırdım dese bile yağ, antifriz, filtreleri değiştirmenizi öneririm.

Göz görmeyince gönül katlanırmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: SirSdü

Almeranın en sevdiğim yanı yol tutuşudur. Bikere arkadaşımın 206 sını kullandım az daha takla atıyordum almeraya alışkın olunca böyle sorunlar oluyor :) bu arada aramıza hoş geldiniz. Hayırlı olsun

Almera başka. Normalde opel astranın 110-120 ile zor girdiği viraja almera 140-150 ile giriyor. Arkadaş inanmadı.

Önce onun araca bindik. Aynı virajı döndük 115km ile çizgiyi biraz geçti.

Sonra benim almera bindik. Yalnız ben bastım 160 yavaş viraj diye bağırıyordu. 142-145 ile döndüm. Hem de çizgi şaşmadı. Ayrıca lastiklerde çok ahım şahım değildi.

İnsanlarımızın Nissana olan bu tabusu nasıl yıkılacak bilmiyorum.

Parçası bulunmuyormuş. Arkadaş bozulmayan parçayı satıcı neden bekletsin.

Yaklaşık 1 ay önce aracıma park halinde iken tır geri geri manevra yaparken aracımı el freni çekik ve vitesde 3.5mt sürükledi. Yerde tekerin sürtme izleride var.

Neyse şuç karşı tarafa 100/100 verildi. Yalnız sigorta şirketleri fiyatı çok uçuruyor.

Sadece ön tamponun plakanın yerleştiği yerin köşe tarafında boya kalkması oldu. Başka ne bi çatlak ne bi kırık var. Tutanaktan sonra ekspertiz çağırıldı. Kaza konusu park halinde tır çarpması diye açılmış. Biz kaportacıda beklerken geldi. Orada ön tarafı dağılmış Renault Europa vardı. Araç bu mu diye sordu. Yok o değil şu diye benim araç gösterildi. Ekspertiz Araca bakıyor. Elindeki kağıda bakıyor. Bu aracın neresine Tır çarptı dedi. Resim ve video gösterdik. Ekspertiz hayatında Nissan almera kazasına bakmamış. Bu aracın sağlamlığına hayran oldu.

Yani diyeceğim o ki Almera sağlamlığı, yol tutuşu, oturaklığı ve güven veren yapısı ile ülkemizde ne yazık ki hakettiği değeri göremiyor.

Ülkemizde tabiri caizse GAZ TENEKESİ diye adlandırılan Doğan-Şahine 15000 veren var. Sanayiye gidin %65-70 yerli otomobil. Sanayi ustasının birinin kızını almanız gerek Doğan-Şahin alırken. Birde imam nikahı ile petrolcünün kızını. Ancak böyle o aracı kullanabilinir. Km de en iyi arabası 0.50krş yakıyor. Oda adam akıllı kullanılırsa.

@Sanki Bana Pele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 26 Ekim 2016; 23:20:12 >

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Kartları duruyor aslında 3.000 km kadar kalmış bakıma zaten. Bu ay biraz fazla borç yaptım. İlk araç olduğu için 1150 lira sigorta verdim. Gerçi sırf fazla çıkacağı için 1000 lira fazla çektim krediyi ama bu aylık biraz sınıra geldim. Ayın 2sinde maaş alıyorum. O zaman bir bakalım.

Diğer mesaja gelirsek;

Valla hocam şöyle diyeyim. Ben bu araca bakarken bana ilk nesil Corsa, Albea, Clio, Megane 1 gibi araçları çok öneren oldu. Hatta ben Almera alacağım deyince manyak mısın olum git Albea al dediler. Açıkçası Albea'yı hiç beğenmiyorum zaten. Corsa deseniz zaten bizde 106 vardı. Ha 106 ha Corsa. Ne farkedecek ki? Clio, Megane vs. Başka bir Fransız daha gönlüme yatmadı. Gittim gördüm beğendim aracı. Ha ufak tefek sıkıntıları yok mu? Var tabi ki. Bagaj kapağının üst kısmında mesela kuş lekesi izleri kalmış. Ufak bir işlem görecek sonra. Ama aracın kaporta, yürüyen, motor aksamı 10 numara. Bu kusur için ben bu araçtan vaz mı geçseydim? Bence saçma olurdu. Bagaj kapağı bu işte alt tarafı. Hatta şöyle diyeyim en nihayetinde araba bu. Araç işte. Bir yerden bir yere götürmeye yarıyor. O bir iki kusuru göz ardı edip aldım aracı. 1 hafta öncesine kadar niyetim bile yoktu. Evlenince alırım diyordum. Gözümü karartıp borç yapıp aldım. Aldıktan sonra dedim ki hakikaten bu devirde borç olmadan hiç bir şey olmuyor.

• quote:

Kartları duruyor aslında 3.000 km kadar kalmış bakıma zaten. Bu ay biraz fazla borç yaptım. İlk araç olduğu için 1150 lira sigorta verdim. Gerçi sırf fazla çıkacağı için 1000 lira fazla çektim krediyi ama bu aylık biraz sınıra geldim. Ayın 2sinde maaş alıyorum. O zaman bir bakalım.

Diğer mesaja gelirsek;

Valla hocam şöyle diyeyim. Ben bu araca bakarken bana ilk nesil Corsa, Albea, Clio, Megane 1 gibi araçları çok öneren oldu. Hatta ben Almera alacağım deyince manyak mısın olum git Albea al dediler. Açıkçası Albea'yı hiç beğenmiyorum zaten. Corsa deseniz zaten bizde 106 vardı. Ha 106 ha Corsa. Ne farkedecek ki? Clio, Megane vs. Başka bir Fransız daha gönlüme yatmadı. Gittim gördüm beğendim aracı. Ha ufak tefek sıkıntıları yok mu? Var tabi ki. Bagaj kapağının üst kısmında mesela kuş lekesi izleri kalmış. Ufak bir işlem görecek sonra. Ama aracın kaporta, yürüyen, motor aksamı 10 numara. Bu kusur için ben bu araçtan vaz mı geçseydim? Bence saçma olurdu. Bagaj kapağı bu işte alt tarafı. Hatta şöyle diyeyim en nihayetinde araba bu. Araç işte. Bir yerden bir yere götürmeye yarıyor. O bir iki kusuru göz ardı edip aldım aracı. 1 hafta öncesine kadar niyetim bile yoktu. Evlenince alırım diyordum. Gözümü karartıp borç yapıp aldım. Aldıktan sonra dedim ki hakikaten bu devirde borç olmadan hiç bir şey olmuyor.

Clio ve megane araçları tavsiye edenler çok az bir hızla vurunca veya başkası vurunca kasko yoksa en az 1500tl masrafı yaptığınıda söylüyor mu?

Benim araca Ankaraya gittiğimde arka sağ taraftan öyle bir vurdu ki araç sandım savruldu. Sonra eywah dedim arka gitti. İndim baktım. Arkamdakine bakıyorum, clio taksiciue bakıyorum. Bir benim araca. Benim aracın arka tampon köşede bulunan kuşağın sadece boyası kalkmış. Ne bir kırık ne bir çatlak. Ha birde köşe bağlantı sekmanı yerinden çıkmıştı. Yerine geri taktım.

Peki clio. Ön sol far yok. Sinyali yok. Sol çamurluk yok. Davrulmbaz yok. Sis farı yok. Radyatör duman çıkartıyor. Delindi muhtemelen. Panjurun yarısı yok. Tampon yarısı yerde. Yarısı üzerinde. Klima peteği de zarar görmüştür muhtemelen.

Benim araca çarpması zaten suç. En fazla 10tl boya + 10tl pasta cila işi var.

Clio en az 1500tl. Hadi bu kaza 50-60km hızla oldu.

Yaa 110km hızla olsaydı. Araç içinden sağ çıkılabilir miydi.

Arabayı alırken insanlar yatırım amaçlı alıyor. Megane clio peynir ekmek gibi gidiyor. Hemen satılır.

Arkadaşlar araba bir yerden bir yere giderken kullanılan birşey. Sen düzgün kullansan bile karşındakini düşüneceksin. Hemen satılan aracı alıp, aileni tehlikeye atmayacaksın.

Almera almadan önce volvo s40 bakıyordum. Ancak temiz ve şanzımanı sorunsuz uygun araç bulamadım. Şanzıman kronik sorun volvo da.

İşte bu yüzden almera mantıklı geldi.

Ne denilmiş.

Sen tedbirini al. Tedbir senden. Takdir Allahtan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 27 Ekim 2016; 8:17:36 >

• Arkadaşlar araçlarda CAM FİLMİ ARTIK SERBEST.

Sadece Trafikten onaylı olması gerekiyor. 1 veya 2 numara serbest.

Bugün yasalaştı karar. Yolda trafik durdurursa bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 27 Ekim 2016; 10:7:22 >
  • ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Ülkedeki hayat şartları yüzünden maalesef insanlar araçları gelir kapısı olarak görüyor. Biz 106'yı 10.750 liraya aldık. 13.500 liraya sattık. Görünüşte nereden baksanız 3000 liraya yakın kar var gibi değil mi? Ama yok işte. Biz alırken en kralı 14.000 liraydı. Şimdi 16-17.000 seviyesine çıkanlar var. İnsanımızın üç derdi var araba alırken;

- Parçası ucuz olsun
    - Az yaksın
    - Çabuk satılsın.

Üstelik öyle bir haldeyiz ki alırken fiyatı dibe sokarlar. Satarken de vay efendim benim arabam tertemiz o yüzden ben 28.000 liralık arabaya 30.000 lira istiyorum. Açıkçası ne yalan söyleyeyim benim bu aracı çabuk almamdaki bir neden işleri fazla uzatmamamdır. 106'yı almaya gelen arkadaş telefonda 14.000 lira olur mu dedi. Bende gel konuşalım halledilir dedim. Gittik ekspertize soktuk. Araçta ufak tefek bir iki işlem yapılması gerekiyordu. Tekrar pazarlığa başladık. Hatta yapmadık bile. Adam bana 1-2 masrafı var aracın benim de hayalim bir tane 106 sahibi olmak dedi. 13.500 liraya bırakır mısın dedi. Babamla konuştuk. Aracın kısmetini kapatmak olmaz. Hazır müşteri geldi satalım dedik. Daha 1 saat geçmeden bu Almera'ya baktık sonra. Adama 22.350 yazmış ilana. 21.750 olur dedi. Laf arasında 21.500'e çektik. Hatta ben yalan olmasın. Abi şahsıma ait ilk araç bu. 1000 liranın üzerinde sigorta vereceğim. Bir 250 daha düşme imkanın var mıdır dedim. Adam son bu kardeşim deyince ver elini o zaman 21.500'e anlaştık deyip çok uzatmadan bitirdik pazarlığı. Ekspere gittik. Aracı aldık geldik. Yani bu işlerde çok uzatmanın mantığı yok. Ayağına, eline fırsat geldi mi uzatmayacaksın. Ne istediğinizi, ne alacağınızı bilirseniz 3 saat içinde kapınızın önündeki aracı satıp yenisini alırsınız.

• Merhaba Üstatlar ,

Forumun gizli takipçilerindenim :) Sizden bir konuda görüş ve önerilerinizi rica edeceğim. Kendim 8 yıldır 2005 Almera 1.5 Tekna ailemin aracını kullanmaktayım. Evlenip başka bir hane olunca kendime ait araç almak istedim. Maalesef rakam olarak yeni kasaların fiyatlarına ulaşamıyorum. Ama nissandan da vaz geçmek istemiyorum. Galericilerde '' 2001 MODEL NİSSAN ALMERA 1.8 LUXURY Otomatik Vites '' model araç gördüm. Fiyat olarak bana uygun. Ama Otomatik beni korkutuyor. Arıza durumunda ne kadar masrafı olur. Hadi 3-5 oldu. Parasını verip rahatça yaptırabilir miyiz. Bu araçta kullanan fikri olan yazar ise çok memnun olurum.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Diğer mesaja gelirsek;

Clio ve megane araçları tavsiye edenler çok az bir hızla vurunca veya başkası vurunca kasko yoksa en az 1500tl masrafı yaptığınıda söylüyor mu?

Benim araca Ankaraya gittiğimde arka sağ taraftan öyle bir vurdu ki araç sandım savruldu. Sonra eywah dedim arka gitti. İndim baktım. Arkamdakine bakıyorum, clio taksiciue bakıyorum. Bir benim araca. Benim aracın arka tampon köşede bulunan kuşağın sadece boyası kalkmış. Ne bir kırık ne bir çatlak. Ha birde köşe bağlantı sekmanı yerinden çıkmıştı. Yerine geri taktım.

Peki clio. Ön sol far yok. Sinyali yok. Sol çamurluk yok. Davrulmbaz yok. Sis farı yok. Radyatör duman çıkartıyor. Delindi muhtemelen. Panjurun yarısı yok. Tampon yarısı yerde. Yarısı üzerinde. Klima peteği de zarar görmüştür muhtemelen.

Benim araca çarpması zaten suç. En fazla 10tl boya + 10tl pasta cila işi var.

Clio en az 1500tl. Hadi bu kaza 50-60km hızla oldu.

Yaa 110km hızla olsaydı. Araç içinden sağ çıkılabilir miydi.

Arabayı alırken insanlar yatırım amaçlı alıyor. Megane clio peynir ekmek gibi gidiyor. Hemen satılır.

Arkadaşlar araba bir yerden bir yere giderken kullanılan birşey. Sen düzgün kullansan bile karşındakini düşüneceksin. Hemen satılan aracı alıp, aileni tehlikeye atmayacaksın.

Almera almadan önce volvo s40 bakıyordum. Ancak temiz ve şanzımanı sorunsuz uygun araç bulamadım. Şanzıman kronik sorun volvo da.

İşte bu yüzden almera mantıklı geldi.

Ne denilmiş.

Sen tedbirini al. Tedbir senden. Takdir Allahtan.

benim aracı bazen baba kullanıyordu. 3-4 sene önce ford fiesta araca sağ arka taraftan vurmuş. arabanın başına gittiğimde, fiesta olduğu gibi duruyordu. ne kaportada ezik var, ne arka farları kırılmış, ne de arka tamponu yerinden çıkmıştı. bildiğin fiesta aynı duruyordu. bizim araç ise bu haldeydi.
    nissan kaportası kalın ve sağlam bir araç. bunu herkes kabul ediyor. ama sonuçta kul yapısı. çok da güvenmemek gerekiyor. işin tuhaf olanı ise, airbag arıza ışığım yanmamasına rağmen, bu darbeye rağmen, airbagler açılmamış.
    aracım 2006 model ve bu kazaya kadar da servis bakımlıydı.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaqa1903 -- 27 Ekim 2016; 19:10:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12861287128812891290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.