Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1279. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.183
Cevap
201
Favori
1.716.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12771278127912801281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Debriyaj seti olarak aisin mi exedy daikin mi onerirsiniz ? Biraz arastirdim en iyisi daikin diyorlar ama aisin 6 yayli oldugu icin ilgimi cekti. Her ikisnini de kullananlar memnun oldugunu soyluyorlar. Diger markalar(luk, valeo) ve daikin 4 yayli, aisin ise 6 yayli imiş. Siz hangini tavsiye edersiniz tesekkurler. Arac 2004 model hb tekna. 145000 km lpg li

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buldozer_u kullanıcısına yanıt
    Takip edebildiğim kadarıyla buradaki deneyimli almeracılar aisin kn008 diyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • admo A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Yarın sabaha kadar karar vermem lazım.Babam bugun aisine 220 daikine 280 tl fiyat almış. Ben de aisinin 6 yaylı olması ve daikinin piyasada dolanan çakmalarından birine denk gelme ihtimalini düşünerek aisin taktıracak gibiyim. Ama bir çok yerde Exedy daikinin Aisinden daha kaliteli olduğunu yazmışlar. Bende taktırınca deneyimlerimi yazacağım buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buldozer_u

Debriyaj seti olarak aisin mi exedy daikin mi onerirsiniz ? Biraz arastirdim en iyisi daikin diyorlar ama aisin 6 yayli oldugu icin ilgimi cekti. Her ikisnini de kullananlar memnun oldugunu soyluyorlar. Diger markalar(luk, valeo) ve daikin 4 yayli, aisin ise 6 yayli imiş. Siz hangini tavsiye edersiniz tesekkurler. Arac 2004 model hb tekna. 145000 km lpg li

yanıtlarınızı bekliyorum. pazartesi günü değişecek debriyaj seti
  • arkadaşlar selamlar linkteki aracımı ekonomik olarak sıkıştığımdan satıyorum. buradan çıkacak taliplilere biraz daha uygun verilecektir.
    http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-nissan-almera-1-5-tekna/temiz-boyasiz-kazasiz-sorunsuz-full-almera-tekna/6327462
  • Merhaba Arkadaşlar,

2005 model 1.5 Almera tekna sahibiyim. Benim sorunum teyp kendiliğinde açılıp kapanıyor. Elektrik kesiyor. Bazı zamanlarda Aracı çalıştırmadan önce immobilizer ışığı yanıyor, araba çalışıyor ama marş almıyor. Bende viteslerle oynuyorum firene debriyaja basıyorum tekrar çalıştırdığımda marş alıyor .
    Bazen yolda giderken immobilizer ışığı yanıyor. Teyp in gidip gelmesi elektrik kesmesi bundan kaynaklı olabilir mi? neler yapmam gereklidir?
  • Arkadaşlar Selam ;

2004 model tekna HB 145 bin de almeram son yağ değişiminden 3000 km sonra yağ eksiltmeye başladı.

Yağ değişiminden bir kaç gün sonra yağ çubuğunu kontrol etmiştim. Tertemiz yağ ve eksilme yoktu.

Ufak bir kaza yaptım , şirketin arka otoparkında dururken hasara bakayım diye kaputu kaldırdım. Birde yağa bakayım dedim.

Hiç yağ yoktu. Yağ ışığıda yanmıyordu.

Bostancı sanayide Yahyalı otomotivi aradım. Benim arabayı bilen usta sekman atılacak lpg li olduğundan normal dedi 2.000 tl tutar diye ekledi.

Sübap lastikleri olabilir mi sorun ?

Eğer sekman sorunluysa yarım motor yerine komple motor yaptırmak daha mı mantıklı olur ?

145 bin km motor yaptırmak için çok erken değil mi ? :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expert_mcse -- 22 Ekim 2016; 10:51:23 >
  • Hocam benim araç2006 hb Tekna 215000 km lpg li yag eksiltme yok Siboplar ve lastikleri yeni yeniledim yenilemeden önce yol bilgisayarı 8.5 gösteriyordu şimdi ise 6.5/7.5 arası gösteriyor eyer sizin de az gösteriyorsa bence motorda birşey yoktur bence yağı tekrar takip edin derim ben km çok düşük motor yapmak için benim motor ilkez açıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk-81

Hocam benim araç2006 hb Tekna 215000 km lpg li yag eksiltme yok Siboplar ve lastikleri yeni yeniledim yenilemeden önce yol bilgisayarı 8.5 gösteriyordu şimdi ise 6.5/7.5 arası gösteriyor eyer sizin de az gösteriyorsa bence motorda birşey yoktur bence yağı tekrar takip edin derim ben km çok düşük motor yapmak için benim motor ilkez açıldı

uzun yol 7- 7,5
    şehiriçi 8-8,5 arası

4 lt yağ aldım durum böyle olunca. 3000 km de 3lt gitti.Hala eksiltiyor. yaklaşık 1000 km de 1lt belki daha da fazla. Ne yapacağım bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadirgoktan

quote:

Orijinalden alıntı: expert_mcse

Arkadaşlar Selam ;

Biraz uzun sürdü ama sonunda bitirdim kullanıcı klavuzunu , hasta oldumda o yüzden zaman aldı.

220 sayfalık N16 serisi Türkçe klavuzdur.Elimden geldiğince düzgün yapmaya çalıştım , kusurlar olabilir affola ...

Download Link : Size : 60.73 MB

https://hotfile.com/dl/149641087/bc3e52f/NISSAN_ALMERA_N16_KULLANICI_KILAVUZU.pdf.html

Güle Güle Kullanın....

Beyler linkler silinmiş. Elinde olan buraya güncelleyebilir mi lütfen?

Güncel link aşağıdadır.

https://www.wetransfer.com/downloads/b2bca44772429a563d64bd80fbc825d120160928135634/2616be9c856f9cf4160229e1006b38c920160928135634/ba00b6
  • Arkadaşlar merhaba,
    Almeramı model yükseltmek amacıyla sattım. Elimde Almera'ya ait ön kapı içten açma kolları mevcut. Eskilerinin nikelajları kısmen soyulduğu için almıştım. Ancak aldıklarım da tam olarak oturmamıştı yerine. (aracım tekna idi, yerine oturmayanlar eski kasa için de olabilir ama tam emin değilim.)
    Sözün özü isteyen arkadaşa nikelajları kısmen soyulan eski çift ile yeni olan fakat aracıma tam oturmayan çifti ücret talep etmeksizin verebilirim. İlgilenen arkadaşlar özel mesaj yoluyla iletişime geçebilir.
    İyi günler herkese.
  • Herkese mrb dostlar almera ariyorum max 25 bin butce ile sedan veya hb fark etmez duyan goren olursa bana bilgi verir ise memnun olurum. Not: araci kendime aliyorum.

• Herkese merhaba;
    Bugün herzamanki gibi çarşıya arabayı parkedip işlerimi hallettim.Arabaya binip kontağı çevirdiğimde NATS ışığı yanık kaldı ve araba marş basmadı.Sonraki 3 denememde marş bastı ancak araba çalışmadı son denememde araç normal bir şekilde çalıştı.

Sorun immobilizer gibi geldi bana ilk kez böyle bi şey. Bu sorun başına gelen oldu mu?Sıklaşma ihtimali var mıdır?
    Çözüm olarak ne yapılabilir?(Kontak anahtarı yuvasını wd-40 ile yağlamayı düşündüm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaviCo -- 29 Eylül 2016; 20:02:39 >
  • Arkadaslar nissan almeira tekna arac almayi dusunuyorum2005 model159 binde degisen yok bel alti boya var 23500 dedi son22 ye dustu yorumlarinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Herkese mrb dostlar almera ariyorum max 25 bin butce ile sedan veya hb fark etmez duyan goren olursa bana bilgi verir ise memnun olurum. Not: araci kendime aliyorum.

Hayırdır üstadım. Seat sarmadı mı 😆

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monotros

Arkadaşlar merhaba,
    Almeramı model yükseltmek amacıyla sattım. Elimde Almera'ya ait ön kapı içten açma kolları mevcut. Eskilerinin nikelajları kısmen soyulduğu için almıştım. Ancak aldıklarım da tam olarak oturmamıştı yerine. (aracım tekna idi, yerine oturmayanlar eski kasa için de olabilir ama tam emin değilim.)
    Sözün özü isteyen arkadaşa nikelajları kısmen soyulan eski çift ile yeni olan fakat aracıma tam oturmayan çifti ücret talep etmeksizin verebilirim. İlgilenen arkadaşlar özel mesaj yoluyla iletişime geçebilir.
    İyi günler herkese.

aynı operasyonları bende yaptım. aldığım kapı kolu uymadı. şu an aracımda takılı ama emanet gibi, aşağı düşük duruyor. bazen açıyor, bazen de açmıyor. sanırım ön-arka tırnakları farklı, sorun bu yüzden. şu an çıkma sağ ön kapı iç kapı kolu arıyorum.

• arkadaşlar konuyu hortlatacağım ama. tavan aydınlatma lambasının, zamanlayıcı rolesi, aracın neresinde?? ve bu rolenin ismi ne şekilde geçiyor?? konu hakkında bilgisi olan var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: expert_mcse

Arkadaşlar Selam ;

2004 model tekna HB 145 bin de almeram son yağ değişiminden 3000 km sonra yağ eksiltmeye başladı.

Yağ değişiminden bir kaç gün sonra yağ çubuğunu kontrol etmiştim. Tertemiz yağ ve eksilme yoktu.

Ufak bir kaza yaptım , şirketin arka otoparkında dururken hasara bakayım diye kaputu kaldırdım. Birde yağa bakayım dedim.

Hiç yağ yoktu. Yağ ışığıda yanmıyordu.

Bostancı sanayide Yahyalı otomotivi aradım. Benim arabayı bilen usta sekman atılacak lpg li olduğundan normal dedi 2.000 tl tutar diye ekledi.

Sibop lastikleri olabilir mi sorun ?

Eğer sekman sorunluysa yarım motor yerine komple motor yaptırmak daha mı mantıklı olur ?

145 bin km motor yaptırmak için çok erken değil mi ? :(

benim araç 2006 model ve 15.000 km'dir Landi Renzo Lpg takılı. aracım şu an 107.000 km'de. yağ eksiltme sorunu benim araçta da var. son yağ değişiminde, aracımdan 1lt kadar yağ çıktı. aracımda siyah duman atma gibi sorunlar yok. motorun bitikliğinden değil, Lpg ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. son yağlamada, castrol edge 5-30 kullandım.

• falcon57 kullanıcısına yanıt
    Bostancı sanayii Nissan Güney Oto

• 
Sayfa: önceki 12771278127912801281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.