Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstteki yazıma ekleme yapamadım o yüzden buradan yazıyorum tekrar.
    Bir sorunumda direksiyon ile ilgili , bayağı bir yağ akmış direksiyon kutusundan , sabbahları direksiyon çok sert oluyor,
    biraz gaza bastıktan sonra normal hale dönüyor , masrafı ve ne yapılması konsunda bilgi alabilirsemsem çok sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmttck

quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

quote:

Orijinalden alıntı: ahmttck

onurphl hocam ne diyosunuz şimdi atiker mi? biri 1000tl diğeri 2300tl bu fark kalite farkı değilmidir? Allaha emanet deyip rastgele ucuz bişeymi seçicez sonunda?

ahmet kardeşim bende senin yaşadığın kafa karışıklıklarını yaşadım.bende dedim ucuz malın yahnisi ekşi olur diye ki herşeyde de az çok öyle düşünürüm yalan olmasın.ama çevremde çok yakın dostlarım atiker sistem kullanmakta idi ve hepsi gereksiz yere boş para vermemin anlamsız olacağını söylediler.bende vardır bir bildikleri dedim gittim atikere.gittiğim gün yanlış hatırlamıyorsam x5 e ya da o ayardaki bir araca atiker sistem takılıyordu.bu da beni rahatlatmadı değil :)) neticede bundan 2 yıl önce araca atikeri taktırdım ve bakım hariç bir kez dahi servise uğramadım.bir sıkıntı yaşamadım.yalan olmasın bir kere enjektör arızası oldu o da anında ücretsiz oalrak garantiden değişti.ki bu da olabilecek türden bir arıza.performans dersen ben bahsettikleri tarzda birşey görmedim lpg ile 210 km hız gördüm ibrede.arıza lambası yakma durumu hiç ama hiç yaşanmadı.eee peki geriye ne kalıyor kardeş.geriye içindeki teredütleri yenmek kafanı karıştırmamak bir karar verip içine sineni taktırmak.ben sadece tecrübelerimi paylaşıyorum her şekilde tercih senindir...

Saolasın Onur hocam içime su serptin biraz. 17-20 martta lpg fuarı varmış burda bi gidip bakalım olmazsa inceleyelim yakından hem fiyatlarda uygun olabilir kampanya falan. yerli malı yurdun malı diyecez heralde. bu arada siz istanbulda mısınız? istanbulda bu işi sağlam yapan usta biliyo musunuz?

yok kardeş İstanbul'da değilim.ben almeranın güney kanadından Antakya'dayım :)) ama aramızda vardır bir bilgisi olan İstanbul'da yaşayıp yardımcı olurlar sana...

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

2002 üretimi araç nasıl 2004 model olabiliyor? Aracın modeli ile trafiğe çıkış tarihi arasında alaka yok diye biliyorum. Aracın modeli üretim tarihine bakar. Nitekim 1999 model olup, 2007 trafik çıkışlı araçlar görebilirsiniz.

Dostum burası Türkiye.kazalı,darbeli,sonradan boyalı,tamponu değişmiş araçları sıfır diye satan servisler var.şikayet var com'da birçok örneği mevcut.2008 model megane 2010 model fabrika çıkışlı diye satmışlar arkadaşa.sonradan bir şekilde farketti.servis kabul etmedi.ama mahkemeye verdi bilirlişi raporuyla değişim yapmak zorunda kaldılar.ama bunun şikayeti şikayet var com da yok.söylemek istediğim 2004 ve 2005 model arasında bariz ya da hiçbir fark olmasada;araç kar amaçlı üretilmişte olsa kasa değişiklikleri fiyata yansıtılıyor açık oto pazar piyasalarında.zaten almeralar hakettiği değerde değil.Türkiyede oto alışveriş bilincini kuş serisi araçların ne kadar tutulduğundan anlayabiliriz.doğan şahin parasına birçok daha yaşlı ama taş gibi BMW,ford var.neyse konu dağıldı ama fiyatı belirleyen ben değilim piyasa.sence 2004 ile 2007 almera arasında ne kadar fiyat farkı normal.biz yanılmış olabiliriz.şöyle 2001den 2007'ye kadar fiyat aralıklarını söylersen bizde ona göre bilinçleniriz.anlayamadığım diğer almera sahipleri arkadaşlar neden bir fikir beyan etmediler bu konuda.yoksa ikimizde mi yanılgıdayız.

Aslında bu fiyatlar bilgilendirme amaçlı bazı 2003 modeller 2005 modellerden daha pahalı olabiliyr. Tamamen aracın temizliğine ve kilometesine göre değişir fiyatlar. Bir de bu sıralarda araba fiyatları mı arttı bizim Almeralar mı yavaş yavaş değerini buluyor?

• quote:

direksiyonda kornaya basılan yerde kılcal bir çatlak var 3-4 cm kadar.sizlerde böyle bir sorun var mı.şimdiye kadar kaskoyla pek işim olmadı.yaşadığım kazalarda hep haklıydım çünkü.bu tür plastik aksam çatlaklarını nerede nasıl yaptırabilirm.kaskodan mı yaptırmalıyım,kendim mi halletmeliyim.

ÇÖY kardesım autoking ler var bu dedıgın çatlagı orada duzelttırebılırsın. ful kaskon varsa bıldıgım kadarıyla ucretsızde gıderılebılıyor...

arkadaslar tam hatırlamıyorum daha once tartısıldı mı, bızım araclara yenı yazılım yuklemesı falaln yapılıyor mu?? bır de kumandadan kapıları kapattıgımızda camların otomatık kapanması ısını halledemez mıyız??? cok zor olmasa gerek...
  • 2.viteste bazen tekleme oluyor.özellikle soğukken.henüz lpg'ye geçmeden.sanırım geçiş aşamasıda olabilir ama tam emin değilim.ustaya gösterdim yok birşey normal diyor.arıza tespit cihazına bağlıyorum hata kodu yok.arıza uyku modundaysa bilemem.uyanmadan arızayı tespit edip düzeltmek istiyorum.ama ben titreşimi hissedebiliyorum.tüm bakımlarını eksiksiz yaptım.ayrıca lpg bitti uyarı ışığı yanıyor bazen hafif rampalarda.oysa ki hala kalan en az 5 litre LPG olduğunu adım gibi biliyorum.benzine geçiş hemen lpg'ye geçiş yapınca düzeliyor.hafif rampada bana normal gelmedi.merak ettiğim ise sıralı sistem lpg-benzin geçiş anahtarını değiştiren oldu mu.olduysa nasıl bir arızadan dolayı değiştirdiği.ikinci sorum ise bazen ilk marşa basar basmaz çalıştırmada benzin pompasından hala kısa süreli cız diye benzin içer gibi bir ses geliyor.2.viteste teklemenin benzin pompasıyla bir alakası var mı ya da başka bir neden ne olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskote

quote:

direksiyonda kornaya basılan yerde kılcal bir çatlak var 3-4 cm kadar.sizlerde böyle bir sorun var mı.şimdiye kadar kaskoyla pek işim olmadı.yaşadığım kazalarda hep haklıydım çünkü.bu tür plastik aksam çatlaklarını nerede nasıl yaptırabilirm.kaskodan mı yaptırmalıyım,kendim mi halletmeliyim.

arkadaslar tam hatırlamıyorum daha once tartısıldı mı, bızım araclara yenı yazılım yuklemesı falaln yapılıyor mu?? bır de kumandadan kapıları kapattıgımızda camların otomatık kapanması ısını halledemez mıyız??? cok zor olmasa gerek...

Yazılım yüklemesi derken neyi kastediyorsun tam olarak açarsan daha çok yardımcı olabiliriz.eğer kastın navigasyon falan yüklemekse bilgisayar ekranına o mümkün olmuyor.

Camların kapıların kapanınca otomatik olarak kapanması da cam kaldırma modülleri ile sağlanıyor.yazın kendi aracıma taktırmıştım.kesinlikle tavsiye ederim rahatlık ve emniyet açısından gerekli bir özellik diye düşünüyorum.birçok oto elektrikçi takabilir zaten.piyasada en çok tutan ve bilinen marka olarak INWELLS gösterilir genelde.fiyatı uygundur 40-50 TL ye hallettirirsin işini.Bizim buradaki yetkili servis CYCLONE maka kullanıyor ve 150 TL falan istiyorlar.hiç gerek yok bence hepsi aynı işlevi görüyor neticede.1 saat gibi bir zamanda da montajı tamamlanır.

• quote:

2.viteste bazen tekleme oluyor.özellikle soğukken.henüz lpg'ye geçmeden.sanırım geçiş aşamasıda olabilir ama tam emin değilim.ustaya gösterdim yok birşey normal diyor.arıza tespit cihazına bağlıyorum hata kodu yok.arıza uyku modundaysa bilemem.uyanmadan arızayı tespit edip düzeltmek istiyorum.ama ben titreşimi hissedebiliyorum.tüm bakımlarını eksiksiz yaptım.ayrıca lpg bitti uyarı ışığı yanıyor bazen hafif rampalarda.oysa ki hala kalan en az 5 litre LPG olduğunu adım gibi biliyorum.benzine geçiş hemen lpg'ye geçiş yapınca düzeliyor.hafif rampada bana normal gelmedi.merak ettiğim ise sıralı sistem lpg-benzin geçiş anahtarını değiştiren oldu mu.olduysa nasıl bir arızadan dolayı değiştirdiği.ikinci sorum ise bazen ilk marşa basar basmaz çalıştırmada benzin pompasından hala kısa süreli cız diye benzin içer gibi bir ses geliyor.2.viteste teklemenin benzin pompasıyla bir alakası var mı ya da başka bir neden ne olabilir.

Bende de aynı problem var cöy, ama galiba bu bir problem değil, bende de sogukken oluyor. Sende bu tekleme sonradan mı olmaya başladı?

LPG basıncını ayarlatırsan, enjektördeki lpg basıncından bahsediyorum, daha gaz bitmeden ötmeyi keser, muhtemelen min basınç sende biraz yüksek, bende 0.5 diye hatırlıyorum.

İyi günler

• aracların bılgısayarlarında yazılım guncellemelerı yapıldıgını duymustum baska yerlerden. boylelıkle (sankı bılgısayarlarımızdakı guncellemeler gıbı) araclarda uretımlerımden sonra cıkan yazılım hatalarının gıderılmesı saglanıyor...

camları kaldırma ıslemınıde yazılım yukleme ıle yapamıyoruz anladıgım kadarıyla.
  • quote:

2.viteste bazen tekleme oluyor.özellikle soğukken.henüz lpg'ye geçmeden.sanırım geçiş aşamasıda olabilir ama tam emin değilim.ustaya gösterdim yok birşey normal diyor.arıza tespit cihazına bağlıyorum hata kodu yok.arıza uyku modundaysa bilemem.uyanmadan arızayı tespit edip düzeltmek istiyorum.ama ben titreşimi hissedebiliyorum.tüm bakımlarını eksiksiz yaptım.ayrıca lpg bitti uyarı ışığı yanıyor bazen hafif rampalarda.oysa ki hala kalan en az 5 litre LPG olduğunu adım gibi biliyorum.benzine geçiş hemen lpg'ye geçiş yapınca düzeliyor.hafif rampada bana normal gelmedi.merak ettiğim ise sıralı sistem lpg-benzin geçiş anahtarını değiştiren oldu mu.olduysa nasıl bir arızadan dolayı değiştirdiği.ikinci sorum ise bazen ilk marşa basar basmaz çalıştırmada benzin pompasından hala kısa süreli cız diye benzin içer gibi bir ses geliyor.2.viteste teklemenin benzin pompasıyla bir alakası var mı ya da başka bir neden ne olabilir.

s.a arkadaşlar.çöy 2. viteste 5000 devirde mi oluyo?eğer rölantide ise aldığın gazdan kaynaklanabilir aygazdan 2 gün önce gaz aldım araba titriyo ve kokuyo özellikle benzinden tüpe geçtiğinde.eğer gazın miktarı az ise komple bitir bide öyle dene.kış araçların test mevsimi gibi neyi varsa şikayetini bildiriyo bnim aracında bikaç şikayeti var özellikle tek marşta çalışmama .biliyosunuz bu günlerde ankarada ve yurt genelinde kar yağışı ve buzlanma var kaldığım semt yokuşu bol olan bi bölge bu karlı günlerde arabamla yine gurur duydum diğer araçların aksine(ki bunlar lüx sınıf araçlar) rampaları iniş ve çıkışta hiç zorlanmadım.
    arkadaşlar havalar ısındığında almeracılar olarak buluşma olsa gönüllülerimiz çıkarmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eskote

quote:

ÇÖY kardesım autoking ler var bu dedıgın çatlagı orada duzelttırebılırsın. ful kaskon varsa bıldıgım kadarıyla ucretsızde gıderılebılıyor...

teşekkür ederim.full kaskom var.birlik sigorta.navigasyon yazılımı yurtdışında yükleniyormuş ancak türkiyede yok.beyin için ise servislerde ihtiyaç görülüyorsa yeni yazılım yüklenebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: snr_silencer

quote:

Bende de aynı problem var cöy, ama galiba bu bir problem değil, bende de sogukken oluyor. Sende bu tekleme sonradan mı olmaya başladı?

LPG basıncını ayarlatırsan, enjektördeki lpg basıncından bahsediyorum, daha gaz bitmeden ötmeyi keser, muhtemelen min basınç sende biraz yüksek, bende 0.5 diye hatırlıyorum.

İyi günler

teşekkür ederim ilgin için.galiba soğukla ilgili.çalıştırıp yola devam ettim.acelem vardı.birde hanım farklı yerden yakıt almış.ama lpg basıncına baktırayım bir ara.

• selam arkadaşlar.yahyalı oto servisine gideli 10 gün oldu..daha önceki yazımda belirttiğim yağ filtresi marş dişlisi rot ayarı vs..ayrıca hikmet usta motorun altındaki çıkan hortumu takmıştı.(ne hortumu olduğunu tekrar gittiğimde sorucam)aracın performansı ve özellikle yakıtı azalacak demişti.en çokta yakıt şikayetimden dolayı gitmiştim servise..aracım gittiğimde 35 36 krş yakıyordu.servis çıkışında aracı fullledim.çok belirgin bir şekilde performansı arttı ve yakıtında gözle görülür azalma oldu gidişinde rölantisinde dahi değişmeler oldu motor sessizleşti.ama ölçmeden duramadım ve sonuç süper çıktı.aracımı 132.4 km de yeniden fullledm (shell 97 oktan kullanıyorum) 46,84 lük benzn aldı taşana kadar doldurttum.hesabım yanlışsa beni uyarın yaptığım hesaba göre aracım şuan 28 krş yakıyor : ) baya bi mutlu oldum.bi süre sonrada zinciri ve debimetreyi değiştirince fabrika çıkış ayarlarına döner diye düşünüyorum.yani 26 -27 kuruş..herkese kazasız belasız sürüşler..

• quote:

Orijinalden alıntı: egulerman

selam arkadaşlar.yahyalı oto servisine gideli 10 gün oldu..daha önceki yazımda belirttiğim yağ filtresi marş dişlisi rot ayarı vs..ayrıca hikmet usta motorun altındaki çıkan hortumu takmıştı.(ne hortumu olduğunu tekrar gittiğimde sorucam)aracın performansı ve özellikle yakıtı azalacak demişti.en çokta yakıt şikayetimden dolayı gitmiştim servise..aracım gittiğimde 35 36 krş yakıyordu.servis çıkışında aracı fullledim.çok belirgin bir şekilde performansı arttı ve yakıtında gözle görülür azalma oldu gidişinde rölantisinde dahi değişmeler oldu motor sessizleşti.ama ölçmeden duramadım ve sonuç süper çıktı.aracımı 132.4 km de yeniden fullledm (shell 97 oktan kullanıyorum) 46,84 lük benzn aldı taşana kadar doldurttum.hesabım yanlışsa beni uyarın yaptığım hesaba göre aracım şuan 28 krş yakıyor : ) baya bi mutlu oldum.bi süre sonrada zinciri ve debimetreyi değiştirince fabrika çıkış ayarlarına döner diye düşünüyorum.yani 26 -27 kuruş..herkese kazasız belasız sürüşler..

egulerman,

Baska bir sikayetin var miydi? Sadece yakit icin mi gittin?

Birde eger bilen anlayan varsa, bu degisimlerin yakita nasil etki edebilecegini aciklayabilecek var mi?
    Merak ettim gercekten.

• Herkese selamlar,uzun bekleyişten sonra Almera aracımı satıp 2007 focus tdci aldım.Gayet memnunum hatta araç değiştirmeyi düşünen varsa şiddetle tavsiye ediyrum.Forumda da focus kullananların bulunduğu gruba üye oldum fakat buradaki samimiyeti içtenliği göremedim.Sizin de tahmin ettiğiniz gibi hemen aux çalışmasına başladım :))) Araç sisteminde zaten varmış bu giriş ama uyanıklar kabloyu alıp torpidonun üstunde bi yere bantlamışlar.Servis de 15 cm kablo ekleyip fişi torpidoya takmak için bi dünya para istiyor.Benden kaçar mı o kabloyu bulunduğu yerden çıkartıp ucuna bir dişi jack taktım ve işlem tamam :)) Bunu da forumdaki insanlarla paylaştım fakat bir allahın kulu ilgi göstermedi(soğuk insanlar).Yani kısacası buradaki insanların yakınlığını arıyorum.Focus almış olmam yine bilgi alışverişi yapmayacağımız anlamına gelmiyor,arada bir yine hal hatır sormaya gelirim.Almerayla ilgili herhangibir konuda sorusu olan olursa pm den ulaşabilirler.Şimdilik ben kaçar kendinize iyi bakın.

• çok teşekkür ederim arkadaşlar önerilerinizi değerlendircem
  • araç iç aydınlatmasında ortada bulunan sağa sola dönen anahtara basınca ne otomatik nede direk lamba yanmıyordu,fakat bu akşam farları kapatınca ortada bulunan lamba birden yandı,ben bozuk biliyordum.

otomatik lamba nasıl çalısır arkadaşlar bir arıza olduğu kesin gibi ama hangi tarafta nasıl çalışıyor rica etsem bir açıklarmısınız.diğer bir konuda araçta kontağı açtıktan sonra otomatik olarak kapılar kilitlenebiliyormu genelde bu işi manuel yapıyorum ama zaman zaman unuttuğum oluyor.

bu arada x_DeNoN_x yeni aracın hayırlı olsun.allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X_DeNoN_X

Herkese selamlar,uzun bekleyişten sonra Almera aracımı satıp 2007 focus tdci aldım.Gayet memnunum hatta araç değiştirmeyi düşünen varsa şiddetle tavsiye ediyrum.Forumda da focus kullananların bulunduğu gruba üye oldum fakat buradaki samimiyeti içtenliği göremedim.Sizin de tahmin ettiğiniz gibi hemen aux çalışmasına başladım :))) Araç sisteminde zaten varmış bu giriş ama uyanıklar kabloyu alıp torpidonun üstunde bi yere bantlamışlar.Servis de 15 cm kablo ekleyip fişi torpidoya takmak için bi dünya para istiyor.Benden kaçar mı o kabloyu bulunduğu yerden çıkartıp ucuna bir dişi jack taktım ve işlem tamam :)) Bunu da forumdaki insanlarla paylaştım fakat bir allahın kulu ilgi göstermedi(soğuk insanlar).Yani kısacası buradaki insanların yakınlığını arıyorum.Focus almış olmam yine bilgi alışverişi yapmayacağımız anlamına gelmiyor,arada bir yine hal hatır sormaya gelirim.Almerayla ilgili herhangibir konuda sorusu olan olursa pm den ulaşabilirler.Şimdilik ben kaçar kendinize iyi bakın.

vay anasını, bir tuhaf oldum yav. sanki bir yakınımın taini çıkmış da gidiyor gibi hissettim Allah hayırlı uğurlu etsin. bende almeramdan önce focusun hatchback ini düşünüyordum. malum fiyatı modeli daha düşük olmasına rağmen almeradan çok fazla olduğundan almeraya yapıştık. ama iyi kide yapışmışım. helede bu forumdaki arkadaşlarla daha da bir güzel. inşallah görüşürüz yine bekleriz herzaman. senin paylaşımın, emeğin kesinlikle tartışılmaz. hakkını helal et hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoğutluçivi

araç iç aydınlatmasında ortada bulunan sağa sola dönen anahtara basınca ne otomatik nede direk lamba yanmıyordu,fakat bu akşam farları kapatınca ortada bulunan lamba birden yandı,ben bozuk biliyordum.

otomatik lamba nasıl çalısır arkadaşlar bir arıza olduğu kesin gibi ama hangi tarafta nasıl çalışıyor rica etsem bir açıklarmısınız.diğer bir konuda araçta kontağı açtıktan sonra otomatik olarak kapılar kilitlenebiliyormu genelde bu işi manuel yapıyorum ama zaman zaman unuttuğum oluyor.

bu arada x_DeNoN_x yeni aracın hayırlı olsun.allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

en sağa tıkladığında sönük. ortada geçici yanıyor (kontağı takana kadar). en sola tıklayınca sürekli yanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egulerman

yağ filtresi marş dişlisi rot ayarı vs..ayrıca hikmet usta motorun altındaki çıkan hortumu takmıştı.(ne hortumu olduğunu tekrar gittiğimde sorucam)aracın performansı ve özellikle yakıtı azalacak demişti.aracımı 132.4 km de yeniden fullledm (shell 97 oktan kullanıyorum) yaptığım hesaba göre aracım şuan 28 krş yakıyor : )

tam olarak bakımlarda neler yapıldı.motorun altındaki hortum ne hortumuydu öğrenip paylaşırsan sevinirim.97 oktan sürekli kullanımında triger zinciri afallıyor.kullanma kılavuzunda 95 oktan kurşunsuz benzin tavsiye ediliyor.
    almerada cam otomatiği taktırmak için kapı kartonları tamamen çıkartılıyor mu.kapıların yağlanmasını nasıl yapıyorsunuz ya da yaptırıyorsunuz.şoför tarafındaki otomatik cam indir kaldırda ses yapıyor.ses neden olabilir.nasıl yok edebiliriz sesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoğutluçivi

Tavan aydınlatması hakkındaki sorunu FATPO cevaplamış sağolsun...

Kontak açılınca otomatik olarak kapılar kilitlenmiyor maalesef.isteyen manuel yapıyor...
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.