Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (625. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

arkadaşlar ön fren balatalarımı değiştireceğim ama kararsız kaldım iki marka arasında. TRW mi alayım BOSCH mu alayım ? Aradığım özellikler fren tutunması iyi olsun ve sessiz olsun ıslık çalmasın istiyorum.

Ben 8 ay önce ön balatalarimi değiştirdim trw leri cıkardım bosch aldım.Fiyati 56 TL civariydi sanıyorum.Direk torna yaptırmadan taktım balataları bugune kadar herhangi bir ses duymadım;fakat fren performansım dustu gibi geliyor.Sebebi tam olarak bosch balatalarmidir bilmiyorum ama ozellıkle yuksek hızlarda eskıye gore daha gec ve yavas duruyorum sanki.Bugun tekrar balata değiştirsem şahsen trw alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolwolf82

Arkadaşlar Merhaba,

Arka fren disklerinden ses geliyordu. Fren servisine götürdüm. Kaliper tamir seti değişecek 200 tl istedi. Yaptırmadım daha ama araştırdım nissanın sadece servisinde buldum tamir seti. Servisde 4 teker için 290 tl fiyat verdi. Öneriniz nedir.? Nasıl bir çözüm yolu bulayım.

Bu konuda bilgisi olan yokmu arkadaşlar ?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Arka fren disklerinden ses geliyordu. Fren servisine götürdüm. Kaliper tamir seti değişecek 200 tl istedi. Yaptırmadım daha ama araştırdım nissanın sadece servisinde buldum tamir seti. Servisde 4 teker için 290 tl fiyat verdi. Öneriniz nedir.? Nasıl bir çözüm yolu bulayım.

Bizim fren takımları TRW dir.Sanayide bulabilirsiniz.İstanbul'da Topkapı ve Aksarayda tamir takımı mevcut.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Kaliper bazi ustalar fren cenesi derler orada nissanlarda cene yada kaliper basina 12-15 cm uzunlugunda toplam 4 adet kaliper basi 1 adet yani demirler bulunur bu demirler zamanla bosluk yapiyor uzerine sivilce yada nokta yapiyorlar celik murcla sonra gresleyip yeniden koyuyorlar ama bir sure sonrw tekrar bozuluyor tanesi 30 -40 lira felan en sagliklisi degistirmek.bozuldugu zaman arac icine amortisor takozu bozukmus gibi tokurtulu ses alir bildigim bu arkadasim umarim isine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan3405 -- 24 Mayıs 2013; 14:32:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Bizim fren takımları TRW dir.Sanayide bulabilirsiniz.İstanbul'da Topkapı ve Aksarayda tamir takımı mevcut.

İsmini yada telefonunu bildiğin parçacı varsa PM atabilirmisin. İlgine teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Kaliper bazi ustalar fren cenesi derler orada nissanlarda cene yada kaliper basina 12-15 cm uzunlugunda toplam 4 adet kaliper basi 1 adet yani demirler bulunur bu demirler zamanla bosluk yapiyor uzerine sivilce yada nokta yapiyorlar celik murcla sonra gresleyip yeniden koyuyorlar ama bir sure sonrw tekrar bozuluyor tanesi 30 -40 lira felan en sagliklisi degistirmek.bozuldugu zaman arac icine amortisor takozu bozukmus gibi tokurtulu ses alir bildigim bu arkadasim umarim isine yarar.

Serviste ve benim japoncuda bulamadım. Aksaray ve topkapıya bakacam artık.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Serviste ve benim japoncuda bulamadım. Aksaray ve topkapıya bakacam artık.

Buyuk bir ihtimalle aksarayda bulursun orada bulamassan ikitellide cikma yada sifirini kesin bulursun nissanda bu tip parcalar malesef zor bulunuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alper_tunga34

Selam arkadaşlar, iyi forumlar. Yolda seyir halindeyken zavallı kuşun biri panjur kısmına çarptı, sol panjur cıtası düştü, şimdi ön pnjur kısmını komple mi değiştirmek gerekiyor yoksa o krom çıtayı tek bulabilirmiyim yada nerden temin edebilirim daha önce başına böyle bişey gelen varsa yardımcı olabilirmi, teşekkürler.

krom çıta tek satılıyor mu bilmiyorum ama hangi tarafsa sağ sol olarak tek tek satılıyor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-nissan-almera-on-panjur-2003-2008-n16-nikelaji-ile-beraber-118827535/detay/

Benimde sağ panjur nikelajına ihtiyacım var, siz buldunuz mu sadece nikelajı?

sadece nikelaj servisten sordum 90 lira gibi bi rakam söylediler. yan sanayi bulamadım ama komple değiştirmeyi düşünüyorum sağ sol komple panjur 160 tl ye mal olacak sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001

quote:

Orijinalden alıntı: Herolost

quote:

bu arada 5 gün önce sd aux cihazından aldım montajımı kendim yaptım sorunsuz 5 gündür kullanıyorum ancak az önce eve gelirken ses gitti :))

yani radyo cd çalar vesaire çalışıyor görünüyor ancak ses yok :))

bakalım çarşamba sökecez yine el mahkum bu aralar ciddi ciddi şarjlı tornavida almayı düşünüyorum canım sıkıldıkça sağını solunu sökmek zevk veriyor.

hocam nasıl ses kalitesi filan? eder mi o kadar o cihaz önerir misin bize de? yoksa şu aux baglantısı işini mi yaptırsak?

kardeşim vallahi ses olarak gayet iyi bağlantısını kendim yaptım zor değil cihazı bağlayınca sd kart usb yada uax bağlantısı yapabiliyorsun ancak aletin arka tarafında bir mini usb girişi farkettim cihaz ilk gelince ssatan firmayı aradım sordum adam şaşırdı ordan hemen bir tane alıp inceledi O BİLE FARK ETMEMİŞ girişin yanında BT harfleri yazıyor çin firmalarını gezerken bu cihazların bluetooth bağlanan bir modelini görmüştüm bakalım o girişi denemem lazım en kısa zamanda ancak şu sıralar final sınavları var 2 hafta bekleyecez mecbuuuuur :))

Bende de var aynı cihazdan ilk takıldığında çok iyiydi fakat şu anda cızırtı yapmaya başladı.Bunun sebebi ne olabilir biliyor musunuz?

bitirgiç dostum o sorununuda satan elemana sorarım çünkü arkadaki küçük usb girşi için konuşacağım bu arada kutusunda kaldığı yerden devam eder yazıyordu ancak kontağı kapatıp açınca baştan başlıyor ancak ses olarak şu sıralar gayet memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Buda benim misina ile işlemeli nazar boncuklu vites körüğü tasarım çalışması;henüz tam bitmedi...Ve sonunda deri kaplamayıda yaptırdım sırf içim rahat etsin diye...

beğendim güzel olmuş eline sağlık :)) yapım aşamalarını çektinmi

• EVET ARKADAŞLAR ÖZELLİKLEDE ELEKTRONİK BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR GEÇEN GÜN BAHSETMİŞ OLDUĞUM CİHAZ BURDA

orjinal link burda
    http://www.ycarlink.com/pd_16665_Yatour-Bluetooth-Module-Kit-YT-BTM-.htm

şimdi bu cihaza herhangi bir bluetooth araç kiti ekleyebilirmiyiz yoksaaaa illaki bu elemanların yaptıımı olmalı diye sorsak bu arada etrafımda araç kiti olan birini bulsam deniyecem ama
    bulamadım daha...

ADAMLAR

Nissan Micra/Blaupunkt with DMS symbol YTM06-BLAU İLE UYUMLU DİYE YAZMIŞLAR

elemanlar bunları yazmış bakın;

Features:

1. Hands free phone call via factory car stereo system.
    2. Wireless Bluetooth A2DP music streaming into factory car stereo system.
    3. Controlled via YT-BTM button,YT-REMO button, car radio button and Steering wheel button.
    4. Excellent quality sound from radio speaker and from microphone for HFP and A2DP.
    5.LED indicator continuously displays the working status of YT-BTM
    6. Automaticly pauses when a phone call is made or received, then resume once the call has ended (Requires pressing CD button to resume A2DP playback on YT-M05).
    7. Supports connected with only one Bluetooth device each time.
    Supports Bluetooth enabled devices like iPhone,Android phone,other bluetooh capable phone ,bluetooth enabled GPS,etc.
    8. Bluetooth distance limitation: 6-8 meters.
    9. Bluetooth pairing needs to be performed only once.
    After pairing is completed ,your phone will automatically connect to YT-BTM upon ignition start (whether radio on or off) or once your phone is back into discoverable distance.
    10. No need to disconnect other audio sources to use Bluetooth.
    Once YT-BTM is in use, other audio sources (USB/SD/iPod/AUX) will be automatically paused (except AUX) and muted.
    11. Supports Bluetooth Voice Dialing .
    Special for mobile phones supporting voice dialing over Bluetooth
    12.compatible with Bluetooth version 2.1, and downward compatible with lower Bluetooth version

bence bayağı faydalı bir cihaz gibime geldi ne dersiniz? :))

bakalım almeramıza daha neler yapıcaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccengiz001 -- 25 Mayıs 2013; 3:51:30 >

• Arkadaşlar Merhaba ;

2 gün önce akşam saatlerinde istanbul anadolu yakasında maltepe köprüsünden e5'e çıkarken arabanın gaz yemediğini daha doğrusu motorun ürettiği gücün gerekli yerlere aktarmagını farkettim . 3000-4000 devirde araba gitmiyordu. Şöför tarafında ki cam açıktı , balata kokusu geldiğni farkettim çok fazla olmasada rahatlıkla hissediliyordu. Araba artık bayılıyor. 1. ve 2. vitesteki ataklık artık yok gazla pedalından eskisi gibi tepki alamaz oldum.

3500 km önce baskı balata vs değişmişti. Pedal da titreme vardı. geçmemişti. Acaba debriyaj mı kaçırıyor ? Sizce nedir ? :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nighty

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar. Vapurdayim telefondan yaziyorum. O sebeple baslikta arama yapamadim. Sorulduysa daha once kusura bakmayin. ABS isiginin durduk yere yanmasi neden olabilir ? Acilen bir tamirciye gitmemi gerektirecek bir durum olabilir mi sizce ?

Arac 2001 1.8 luxury.

Acilen fren hidroliği ekle bakalım....

Wolverin hocam herzaman ki gibi Hızır gibi yetistin peki bu fren hidroligi benzincilerde satilir mi? Kendim ekleyebilirmiyim acaba. Yarin araba mutlaka lazim ama tamirciler kapalidir

satılır,dot 4 tür muhtemelen...

Wolverin hocam, malesef yağ değilmiş problem. Geçen hafta yağ için gittim. Aldım DOT4, aldığım yerde koydurayım dedim, adam baktı hiç eksilmemiş yağ dedi. Sadece 1 parmak kadar koydy. Ve ABS ışığı sönmedi.

Neyse bende bugün bilgisayara bağlatmak için Ümraniye sanayiye gittim. Önce bi yerde bağladılar. Aracın ABS hariç bütün sistemlere girdi bilgisayar. Şanzuman, Motor vs. Ama ABS'ye bağlanamadı. Bunun üzerine arabayı başka yere götürdük. Başka marka bir bilgisayara bağladılar. Yine aynı; ABS hariç bütün sistemlere girdi. Ama ABS'ye bağlanamadı.

Bunun üzerine kabloları vs kontrol ettiler. Onlarda da sorun yok gibi görünüyordu. Hafta içi bi gün gel beyini, ABS'yi sökelim. Dahada olmazsa komple tesisatı indirip kontrol edelim dediler.

Böyle bir hikaye. Bunu daha önce yaşayan oldu mu, herhangi bi fikri olan varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighty -- 25 Mayıs 2013; 13:27:56 >

• quote:

bitirgiç dostum o sorununuda satan elemana sorarım çünkü arkadaki küçük usb girşi için konuşacağım bu arada kutusunda kaldığı yerden devam eder yazıyordu ancak kontağı kapatıp açınca baştan başlıyor ancak ses olarak şu sıralar gayet memnunum.

Sağol dostum.Kaldığı yerden devam etme olayı tamamen bağlantı ile alakalı bir durum.Kontağın on ve off konumu ile ilgili elektrik alımından kaynaklı
  • quote:

quote:

Sağol dostum.Kaldığı yerden devam etme olayı tamamen bağlantı ile alakalı bir durum.Kontağın on ve off konumu ile ilgili elektrik alımından kaynaklı

bağlantıyı aldığım yeri aradım söyledikleri şekilde aldım bakalım bir konuşayım da olmazsa bağlantıyı ters çevirip denerim bu arada senin cihazdada arkada bt girişi varmı baktınmı hiç

• quote:

quote:

quote:

bağlantıyı aldığım yeri aradım söyledikleri şekilde aldım bakalım bir konuşayım da olmazsa bağlantıyı ters çevirip denerim bu arada senin cihazdada arkada bt girişi varmı baktınmı hiç

benim cihazda bt girişi yok

• AZ ÖNCE MERAKIMA DAYANAMADIM AÇTIM CİHAZI İÇİNE BAKTIM :)) EWT BLUETOOTH GİRİŞİ MEVCUT CİHAZDA

BENİM FOTOĞRAF MAKİNESİNİ BİLGİSAYARA BAĞLADIĞIM USB KABLO UCU TAM UYDU 5 PİN Mİ DİYORLAR NEDİR :) ŞİMDİ TEK KALAN BİR BLUETOOTH BULUP DENEMEK HAYIRLISI

• quote:

Wolverin hocam, malesef yağ değilmiş problem. Geçen hafta yağ için gittim. Aldım DOT4, aldığım yerde koydurayım dedim, adam baktı hiç eksilmemiş yağ dedi. Sadece 1 parmak kadar koydy. Ve ABS ışığı sönmedi.

Neyse bende bugün bilgisayara bağlatmak için Ümraniye sanayiye gittim. Önce bi yerde bağladılar. Aracın ABS hariç bütün sistemlere girdi bilgisayar. Şanzuman, Motor vs. Ama ABS'ye bağlanamadı. Bunun üzerine arabayı başka yere götürdük. Başka marka bir bilgisayara bağladılar. Yine aynı; ABS hariç bütün sistemlere girdi. Ama ABS'ye bağlanamadı.

Bunun üzerine kabloları vs kontrol ettiler. Onlarda da sorun yok gibi görünüyordu. Hafta içi bi gün gel beyini, ABS'yi sökelim. Dahada olmazsa komple tesisatı indirip kontrol edelim dediler.

Böyle bir hikaye. Bunu daha önce yaşayan oldu mu, herhangi bi fikri olan varmıdır ?

İlk başta ABS Sensörlerini ve elektrik hattını konrol ettirin. Sensörler tekerlerin iç tarafında tam sağ ya da sol yapınca görülür. Fakat abs beyninden kaynaklanıyorda olabilir.Bir sürü sebep var. Eğer yazılım okumuyorsa elektriksel bir problem olabilir.Belkide tekerlere kuvvetli patinaj-ani fren-mucurlu yol vs gibi lastikler kuvvetli kayma algılayıp ışığı yakmış olabilir ve söndürmek yeterli olacak bir sorunda olabilir. Bence önce başka serviste cihaza bağlatmanız. Hemen tesisatı söküp riske girmeyiniz.

• quote:

quote:

arkadaşlar ön fren balatalarımı değiştireceğim ama kararsız kaldım iki marka arasında. TRW mi alayım BOSCH mu alayım ? Aradığım özellikler fren tutunması iyi olsun ve sessiz olsun ıslık çalmasın istiyorum.

Ben hep TRW kullanıyorum çok memnunum.Bosch ta kötü marka değil.Tanıdık tamirci var ise görüşünden faydalanmalı.Valeo takmak istemiştim tamircim ısrarla takmadı mesela.

bilgi için teşekkür ederim. bu konularda oldukça bilgim var. daha önce trw kullandım oldukça memnundum. şuan bosch var yaklaşık 4 - 5 aydır bosch kullanıyorum ancak daha bitmemesine rağmen disklerimde olan problem nedeniyle diskler tornalanıcaklar. Ve temiz disk yüzeyine temiz balata takmak istedim. Bosch mu alsam yoksa trw devam etsem mi diye düşündüm. Ağır basan TRW idi. ancak aranızda belki bilmediğim bilgiye sahip birileri vardır diye yinede bir sorayım dedim. TRW aldım bugun 60 TL ye.

• quote:

bilgi için teşekkür ederim. bu konularda oldukça bilgim var. daha önce trw kullandım oldukça memnundum. şuan bosch var yaklaşık 4 - 5 aydır bosch kullanıyorum ancak daha bitmemesine rağmen disklerimde olan problem nedeniyle diskler tornalanıcaklar. Ve temiz disk yüzeyine temiz balata takmak istedim. Bosch mu alsam yoksa trw devam etsem mi diye düşündüm. Ağır basan TRW idi. ancak aranızda belki bilmediğim bilgiye sahip birileri vardır diye yinede bir sorayım dedim. TRW aldım bugun 60 TL ye.

Ön tekerlerdeki problemin çözüldü mü?Ozas91 aramıştı beni ona anlatmıştım konuştun mu bilmiyorum zaten sonrada fotoğrafları eklemişsin değişim sonunda memnun musun durumdan?
  • 
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.