Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (622. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada 5 gün önce sd aux cihazından aldım montajımı kendim yaptım sorunsuz 5 gündür kullanıyorum ancak az önce eve gelirken ses gitti :))

yani radyo cd çalar vesaire çalışıyor görünüyor ancak ses yok :))

bakalım çarşamba sökecez yine el mahkum bu aralar ciddi ciddi şarjlı tornavida almayı düşünüyorum canım sıkıldıkça sağını solunu sökmek zevk veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001

bu arada 5 gün önce sd aux cihazından aldım montajımı kendim yaptım sorunsuz 5 gündür kullanıyorum ancak az önce eve gelirken ses gitti :))

bakalım çarşamba sökecez yine el mahkum bu aralar ciddi ciddi şarjlı tornavida almayı düşünüyorum canım sıkıldıkça sağını solunu sökmek zevk veriyor.

hocam nasıl ses kalitesi filan? eder mi o kadar o cihaz önerir misin bize de? yoksa şu aux baglantısı işini mi yaptırsak?
  • Evet bende forumlarda o firmayi duydum. Yarin telefonla arayacagim. Bu arada cikma cd calar malesef takamiyoruz onu ogrendim. Aracin immobilizer sistemi cd calar icinde tanimli.

Gelisme olursa haber veririm. Yoksa BMS ye dogru surecez araci
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphaville85

Evet bende forumlarda o firmayi duydum. Yarin telefonla arayacagim. Bu arada cikma cd calar malesef takamiyoruz onu ogrendim. Aracin immobilizer sistemi cd calar icinde tanimli.

Gelisme olursa haber veririm. Yoksa BMS ye dogru surecez araci

Hocam Almera imbolizier sistemi ürettiği manyetik dalgalar ile (diğer deyimle radyo frekansıyla) çalışır ama bizim kullandığımız radyo ile alakası yoktur. Önceden immolizierli renault araçlarda radyo-cd çalara bağlı immo sistemi çok sık sorun çıkarttığı için çalışmama gibi almeradanda bu bağlantı iptal edilmiştir,uygulanmamıştır vs... Bu yüzden zaten herhangi bir işlemde aküyü sökme vs gibi durumda radyo-cd çalar kod istemez. Rahatlıkla uyan her cd çaları her radyoyu takabilir,yedek anahtar çıkartabilir, radyo-cd çaların sigortası yansada,radyo anteni kopsada istediğiniz zaman aracı stop ettirir çalıştırabilirsiniz. Renault megane gibi bazı araçlarda bazı modellerde sistem dediğiniz gibi ve bunu size söyleyen muhtemelen renault ustasıdır. Eğer ustanın dediği doğru olsaydı radyo-cd çalarda en ufak sorunda yolda kalırdık.
    Radyo-cd çaları sökmek kolay, çıkmasının aparatlarını takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: alper_tunga34

herkese selamlar, bugün ilk defa almeramı yedek anahatrımla çalıştırmayı denedim, kapılar açıldı ama aracı çalıştıramadım, yol bilgisayarından please wait yazıyordu, 15 dakika kadar bekledim ama yine çalıştıramadım, bildiğim kadarıyla benden önceki sahibide yedek anahtarı hiç kullanmamış, başına daha önce böyle bişey gelen varmı acaba? sorun tam olarak nerde anlamadım. herkese iyi forumlar.

http://nissan-almera.tr.gg/MANUEL-KODLAMA-SISTEMI.htm

http://www.youtube.com/watch?v=gVqaMnzaU4w&feature=player_embedded#!

3.başlığı uygula...

Bence ilk olarak anahtarın pilini değiştirip denese üstad, ne dersin...

Bu arada benim tabla burçları bozuktu. Alt rotillerde sizlere ömür dedi ustam. Arabayı Ankara da komple alt takımı yaptıracaktım.

Sanırım bir kısmını burada yaptırmam gerekecek. Tablalar, rotiller, amortisörler, Amortisör Takozu çok çalışmak lazım çook.

Bu parçaları online alabileceğim sağlam bir yer biliyormusunuz arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadimm

quote:

quote:

herkese selamlar, bugün ilk defa almeramı yedek anahatrımla çalıştırmayı denedim, kapılar açıldı ama aracı çalıştıramadım, yol bilgisayarından please wait yazıyordu, 15 dakika kadar bekledim ama yine çalıştıramadım, bildiğim kadarıyla benden önceki sahibide yedek anahtarı hiç kullanmamış, başına daha önce böyle bişey gelen varmı acaba? sorun tam olarak nerde anlamadım. herkese iyi forumlar.

3.başlığı uygula...

Bence ilk olarak anahtarın pilini değiştirip denese üstad, ne dersin...

Bu arada benim tabla burçları bozuktu. Alt rotillerde sizlere ömür dedi ustam. Arabayı Ankara da komple alt takımı yaptıracaktım.

Sanırım bir kısmını burada yaptırmam gerekecek. Tablalar, rotiller, amortisörler, Amortisör Takozu çok çalışmak lazım çook.

Bu parçaları online alabileceğim sağlam bir yer biliyormusunuz arkadaşlar.

Haklısın derim...otostart, gümüşoto iyidir almera alt takımlarda derim.

• Arkadaşlar,, vize öncesi bakım için İzmir'de gidebileceğim yer arıyorum.

Öncelikle rot-balans ayarı ,ön fren bakımı ve bozuk farımı yaptırabileceğim usta veya servis.

Acil tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

quote:

3.başlığı uygula...

volverin hocam, yedek anahtar otomatik olarak kapıları açıp kilitleyebiliyor, dediğiniz gibi programlamayı yaptım, anahtar kaydedildiğine dair dörtlü flasörler de yandı, anlatılanları harfiyen uyguladım, sonra yedek anahtarla çalıştırmayı denedim önce çalışır gibi oldu, ancak ateşleme yapmadı, sonraki denememde kontağı çevirmeme rağmen tık yok, normal anahtarla hemen çalışıyor. yedek anahtarı takıp kontağı çevirince imbolizer ışığı yanıyor yol bilgisayarında please wait, secure yazıyor, acaba yedek anahtar arızalımı, gerçi hiç kullanılmadı

• quote:

quote:

quote:

3.başlığı uygula...

volverin hocam, yedek anahtar otomatik olarak kapıları açıp kilitleyebiliyor, dediğiniz gibi programlamayı yaptım, anahtar kaydedildiğine dair dörtlü flasörler de yandı, anlatılanları harfiyen uyguladım, sonra yedek anahtarla çalıştırmayı denedim önce çalışır gibi oldu, ancak ateşleme yapmadı, sonraki denememde kontağı çevirmeme rağmen tık yok, normal anahtarla hemen çalışıyor. yedek anahtarı takıp kontağı çevirince imbolizer ışığı yanıyor yol bilgisayarında please wait, secure yazıyor, acaba yedek anahtar arızalımı, gerçi hiç kullanılmadı

Kadimm bey gerekeni söylemiş zaten. Pil bittigi ya da azaldığı için araç immobilizieri okumamıştır.Kapilari açar ama çalıştırmaz.Pilini değiştirin önce. Sonra programlamayı tekrarlayın.
    Yedek anahtar sonradan yapılmışsa kodu imboliziere yükletilmemiş olabilir. İmbolizier anahtar kodu 4 haneli bir rakam olacak. Bende direksiyon altındaki sigorta kutusunun oraya yapıştırılmış. Ama kodu bilmesende sorun değil şase numarasından servis ya da iyi bir imbolizierci halledebilir. Pahalı bir çözüm değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 21 Mayıs 2013; 20:23:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

3.başlığı uygula...

Kadimm bey gerekeni söylemiş zaten. Pil bittigi ya da azaldığı için araç immobilizieri okumamıştır.Kapilari açar ama çalıştırmaz.Pilini değiştirin önce. Sonra programlamayı tekrarlayın.
    Yedek anahtar sonradan yapılmışsa kodu imboliziere yükletilmemiş olabilir. İmbolizier anahtar kodu 4 haneli bir rakam olacak. Bende direksiyon altındaki sigorta kutusunun oraya yapıştırılmış. Ama kodu bilmesende sorun değil şase numarasından servis ya da iyi bir imbolizierci halledebilir. Pahalı bir çözüm değil...

yardımlarınız için teşekkürler volverin hocam, en iyisi dediğiniz gibi iyi bir imbolizercı bulmak. sorunum neticelerini tekrar buraya yazarım, herkese iyi forumlar iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

Selam arkadaşlar, iyi forumlar. Yolda seyir halindeyken zavallı kuşun biri panjur kısmına çarptı, sol panjur cıtası düştü, şimdi ön pnjur kısmını komple mi değiştirmek gerekiyor yoksa o krom çıtayı tek bulabilirmiyim yada nerden temin edebilirim daha önce başına böyle bişey gelen varsa yardımcı olabilirmi, teşekkürler.

krom çıta tek satılıyor mu bilmiyorum ama hangi tarafsa sağ sol olarak tek tek satılıyor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-nissan-almera-on-panjur-2003-2008-n16-nikelaji-ile-beraber-118827535/detay/

Benimde sağ panjur nikelajına ihtiyacım var, siz buldunuz mu sadece nikelajı?

• merhaba arkadaşlar. Haftasonu yapmış oldum güneydoğu turu sonucu yakıt değerlerini paylaşmak istedim...103 tl lpg (240 tl) ile 1300 km yol yaptım...Çok şükür yakıtı da performansı da canavar gibi..her geçen yolculukta arabama daha çok bağlanıyorum ve de keyifle sürüyorum...kazasız sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Herolost

quote:

bu arada 5 gün önce sd aux cihazından aldım montajımı kendim yaptım sorunsuz 5 gündür kullanıyorum ancak az önce eve gelirken ses gitti :))

hocam nasıl ses kalitesi filan? eder mi o kadar o cihaz önerir misin bize de? yoksa şu aux baglantısı işini mi yaptırsak?

kardeşim vallahi ses olarak gayet iyi bağlantısını kendim yaptım zor değil cihazı bağlayınca sd kart usb yada uax bağlantısı yapabiliyorsun ancak aletin arka tarafında bir mini usb girişi farkettim cihaz ilk gelince ssatan firmayı aradım sordum adam şaşırdı ordan hemen bir tane alıp inceledi O BİLE FARK ETMEMİŞ girişin yanında BT harfleri yazıyor çin firmalarını gezerken bu cihazların bluetooth bağlanan bir modelini görmüştüm bakalım o girişi denemem lazım en kısa zamanda ancak şu sıralar final sınavları var 2 hafta bekleyecez mecbuuuuur :))

• OZAS DOSTUM GEÇENLERDE BİR ARKADAŞIMIZ çıkma teyp paneli satıyordu burda senmi aldın onu ? bir parça lazım da :)))) daha doğrusu bir düğme
  • herkese iyi günler 2005 model almera tekna'm var 7 ay önce aldım. 69 binde aldım 73 binde suan araç. konforundan çok memnunum xenon alarm park sensörü koltuk kılıfları taktım kaputun önüne şerit çektirdim aracacım güzel ve şık oldu fotografını paylasacagım. aracımı seviyorum fakat cuma günü izmir den denizliye gittim kilometrede 55 krs yaktı. cumartesi servise soktum baskı balata motor yağ değişmesi gereken ne varsa değişti hatta bi sorun göremediler araçta sadece direksiyon yağı eklediler bujileri değiştirdiler. depoyu fulledim bugun izmire dönerken 108 km ortalama ile gelmişim ancak aracım 79 krş yakmış benzin ibresi hız ibresinden hızlı düşüyor. cuma gününe kadar şehiriçi 50 krş falan yakıyordu. suan 24 litre/100 gösteriyor yol bilgisayarıda ne olabilir bilen var mı ? yardımcı olursanız sevinirim
    son olarak da araba rölentede çalısırken ibre 1 den aşagıda 0,5 civarında oluyor düşüyor arada ve arabada titreme oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Herolost

quote:

kardeşim vallahi ses olarak gayet iyi bağlantısını kendim yaptım zor değil cihazı bağlayınca sd kart usb yada uax bağlantısı yapabiliyorsun ancak aletin arka tarafında bir mini usb girişi farkettim cihaz ilk gelince ssatan firmayı aradım sordum adam şaşırdı ordan hemen bir tane alıp inceledi O BİLE FARK ETMEMİŞ girişin yanında BT harfleri yazıyor çin firmalarını gezerken bu cihazların bluetooth bağlanan bir modelini görmüştüm bakalım o girişi denemem lazım en kısa zamanda ancak şu sıralar final sınavları var 2 hafta bekleyecez mecbuuuuur :))

Bende de var aynı cihazdan ilk takıldığında çok iyiydi fakat şu anda cızırtı yapmaya başladı.Bunun sebebi ne olabilir biliyor musunuz?

• Arkadaşlar aracımı alalı yaklaşık 15 gün oldu şükür bir sorunum yok ancak bugun motora baktığımda direksiyon takımınında hafif bir yağ lekesi gördüm..Direksiyon yağına baktım bir önceki seviyedeydi direksiyondan herhangi bir ses gelmiyor umarım ciddi birşey değildir..Bu arada bu forumda paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara teşşekkür ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkrcy

herkese iyi günler 2005 model almera tekna'm var 7 ay önce aldım. 69 binde aldım 73 binde suan araç. konforundan çok memnunum xenon alarm park sensörü koltuk kılıfları taktım kaputun önüne şerit çektirdim aracacım güzel ve şık oldu fotografını paylasacagım. aracımı seviyorum fakat cuma günü izmir den denizliye gittim kilometrede 55 krs yaktı. cumartesi servise soktum baskı balata motor yağ değişmesi gereken ne varsa değişti hatta bi sorun göremediler araçta sadece direksiyon yağı eklediler bujileri değiştirdiler. depoyu fulledim bugun izmire dönerken 108 km ortalama ile gelmişim ancak aracım 79 krş yakmış benzin ibresi hız ibresinden hızlı düşüyor. cuma gününe kadar şehiriçi 50 krş falan yakıyordu. suan 24 litre/100 gösteriyor yol bilgisayarıda ne olabilir bilen var mı ? yardımcı olursanız sevinirim
    son olarak da araba rölentede çalısırken ibre 1 den aşagıda 0,5 civarında oluyor düşüyor arada ve arabada titreme oluyor

bilgisayarda bağlandı mı?Eğer bağlandıysa birşey çıkmaması ilginç öncelikle oksijen sensörü ve maf sensöü değerlerine baktırın.
    Volverin33 dostumuzdan alıntıdır.

Almera yakıt artışı varsa ve tüm bakımları yapılmışsa (buji, yağ, filtreler, baskı balata, debimetre, boğaz kelebeği vs) geriye bakılacak en önemli yer lambda sensörüdür. diğer adı oksijen sensörüdür. 0.05-1000 mV akım üretir. ancak 450 mV akım geçmiyorsa arızalıdır. arızalıysa ya da voltaj düşüklüğünde aşırı yakıt tüketimi olur. 2004 ve sonrasında iki adet vardır. biri katalitiğin üzerinde diğeri egzoz susturucunun üzerindedir. yakıt sisteminin kalbidir. Katalitiğin ölüm sebebidir. her 30.000 km'de bir mutlaka temzilenmeli katalitik üzerindeki. 90.000 km'de yenisiyle değiştirilmeli. O2 sensörü 22mm'lik anahtar ile rahatlıkla sökülebilir....OEM kodları:

BOSCH :0 258 006 462
    NİSSAN:22690-AX000

• Slm arkadaşlar, benim iki sorumu var. Birincisi sağ ön yolcu camı açılıp kapanmıyor, ikinci olarak bagaj kapağı hidroliği bozuldu sanırım, kapak yukarıda durmayıp, aşağıya düşüyor. İzmit bölgesinde oturuyorum. Yardımcı olabilirmisiniz....
  • bilgisayara bağlandı bütün her yerine baktılar ancak dediğiniz gibi akıma bakmadılar satmayı düşünüyorum 2-3 gündür ancak aracımı da seviyorum sorunu çözsem satmak aklıma gelmez. internetten biraz arastırdım 100 km üzerinde aracın yakıtı %50 artıyormus almeralarda ben 160-170 km ile geldim neredeyse bütün otobanı ona baglıcam ama dediğim gibi rölentede titriyor araba stop ediyor gibi oluyor. bunu dediğinizi nereye yaptırabilirim her tamirci yapabilir mi yoksa nissan yetkili servise sokmam mı gerekiyor
  • 
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.