Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (616. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hoksi

Arkadaşlar 15.000' e temiz Almera bulabilir miyim?

18.500 tl 2001 model on kayislar yeni degisti bilyeleriyle.4 lastik daha 2.000 km ve 1 yil yol yardim.4 disk yeni almanyadan geldi ayrica balatada sifir arac en fulu kaza yok 138.000 de iki parcada lokal boya var.iceridinde koltuklarda felan yipranma yok.beyaz renk en cok tutulan.cartrol magneticten baska yag koymadim.debriyaj yeni lpgli muayne yeni galerici degilim.bu arada istanbulda ilk 3 e girmese bedava.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• en fullu diyorsunuz 15 jant lastik almışsınız nasıl oluyor bu teknalar 16 jant değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MySun

en fullu diyorsunuz 15 jant lastik almışsınız nasıl oluyor bu teknalar 16 jant değilmi

Bilmedigin islere yorum yapma arac ful+ful.2001 ve 2003 arasi 15 janttir.luxury modelidir.teknalar 2004 ustu oldugu icin 16 janttir.umarim ikna olmussundur.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

Orijinalden alıntı: serdarg

Bakım yaptıracakların dikkatine Speedy de kampanya var değerlendirmek lazım.

Bu gün fiyat aldım

Bosch yağ filtresi
    Castrol magnatec 10w40
    Fram hava filtresi
    Fram polen filtresi

toplam 190 tl

Fiyat pahalı.Daha 1 hafta önce servisten hava yağ filtresi aldık 33 TL poleni dışardan 10 TL yağ mobil 10-40 3,5 litre 55 TL ye sefahın arabasına bakım yaptırdık.

yağ filtresine 33 tl mi aldılar. Ben 4-5 ay önce adana nissan okar dan 10 tl ye almıştım şaşırdım valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: leylimleylim

yağ filtresine 33 tl mi aldılar. Ben 4-5 ay önce adana nissan okar dan 10 tl ye almıştım şaşırdım valla

yağ ve hava filtresine 33 TL aldılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuhizan

quote:

Orijinalden alıntı: Fursam

quote:

Orijinalden alıntı: hasansekerci

bir de geçenlerde yazmıştım kimseden pek ses çıkmadı.

arabayla yokuşta giderken 4.vitesde 3000 devrin üstüne çıkamıyordum. araç yavaşlıyor,, mecbur 3.vites istiyordu.

4.viteste giderken gaz yarıya kadar basılı diyelim. gaza sonuna kadar aniden bas ve tekrar yarıya kadar çek. yani ani bas-çek hareketi yapacaksınız. araba hızlanmaya başlıyor sanki turbo devreye giriyor gibi birşey.

nedir bu işin aslı astarı?

Bu soruyu volverin33 yada bitirgic üstadlara özel mail atarsan engin tecrübeleri ile cevap verebileceklerini düşünüyorum. Bazen yoğun olabiliyorlar.Forumdaki her soruya yetişemiyorlar. İyi günler..

İLGİNÇ BİR DURUM. ben de merakla bekliyorum cevabı :)

Bu durum almera için değil birçok araç için geçerlidir.FAkat bizim araçlarda turbo yok gaz pedalında kick down olayıda yok.Tahminim araca yüklenince gaz kelebeği normalden fazla açılıyor fazla benzin yada lpg gittiğinden araç aniden toparlanıyor.Bu durumu hiç denemedim deneyip konuşmak daha mantıklı.Vites küçültmeyi tercih ediyorum araca haddinden fazla yüklenince hem fazla yakar hemde bazı şeyleri zorlamış olursunuz.Bizim araç ortalama yakıt tüketimini göstermiyor eğer gösteriyo olsa bu tarz yüklenmelerde araç 18-20 litre arası anlık tüketim gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: alper_tunga34

Teşekkürler bitirgiç hocam, şimdi sol tarafı alsam acaba diğer tarafla farklılık gösterirmi? Yoksa iki tarafıda mı almak gerekir acaba?

Farklılık gösterebilir.Üstündeki orjinal parça size gösterdiğim yan sanayi.Görüp almakta fayda var.
  • Merhaba arkadaşlar. 20 gün önce aldığım LPG 37 litre ile fulledim.Şimdi aldığım lpg 32 litre aldı. Havaların ısınmasından olabilirmi?
  • kaput izolasyonu motor sesinden rahatsızlık duyanlar için birebir çözümdür.Ayrıca Almera modifiyeye uygun değildir diyen dostlarım kaputta gördüğünüz o delikler-çıkıntılar vs süs olsun diye konulmamış.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 7 Mayıs 2013; 19:57:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

Orijinalden alıntı: utkuhizan

quote:

quote:

bir de geçenlerde yazmıştım kimseden pek ses çıkmadı.

arabayla yokuşta giderken 4.vitesde 3000 devrin üstüne çıkamıyordum. araç yavaşlıyor,, mecbur 3.vites istiyordu.

4.viteste giderken gaz yarıya kadar basılı diyelim. gaza sonuna kadar aniden bas ve tekrar yarıya kadar çek. yani ani bas-çek hareketi yapacaksınız. araba hızlanmaya başlıyor sanki turbo devreye giriyor gibi birşey.

nedir bu işin aslı astarı?

Bu soruyu volverin33 yada bitirgic üstadlara özel mail atarsan engin tecrübeleri ile cevap verebileceklerini düşünüyorum. Bazen yoğun olabiliyorlar.Forumdaki her soruya yetişemiyorlar. İyi günler..

İLGİNÇ BİR DURUM. ben de merakla bekliyorum cevabı :)

Bu durum almera için değil birçok araç için geçerlidir.FAkat bizim araçlarda turbo yok gaz pedalında kick down olayıda yok.Tahminim araca yüklenince gaz kelebeği normalden fazla açılıyor fazla benzin yada lpg gittiğinden araç aniden toparlanıyor.Bu durumu hiç denemedim deneyip konuşmak daha mantıklı.Vites küçültmeyi tercih ediyorum araca haddinden fazla yüklenince hem fazla yakar hemde bazı şeyleri zorlamış olursunuz.Bizim araç ortalama yakıt tüketimini göstermiyor eğer gösteriyo olsa bu tarz yüklenmelerde araç 18-20 litre arası anlık tüketim gösterir.

geçen gün aracımı izmir karabağlar 2a brc servisine götürdüm. ordaki usta tüpün soketini pc ye bağladı,, 1-2 gaz verdikten sonra bu araba gaz yemiyor dedi. çekiyor mu yokuşlarda dedi. bende çekiş sorununun olduğunu söyledim. ayrıca araç rölantideyken gaza hafif dokunmamda aracımın gaz yemediğini sanki boğulur gibi olduğunu söyledim. hepsi aynı sebepten dedi. gaz ayarı fazla açılmış.

sonra ayarlarını yaptı. şimdi hem çekişi artacak hem de az yakacak dedi.

gaza bas çek olayı bakalım bu şekilde de aynen devam edecek mi? denedikten sonra yazarım.

• CAM SÜPÜRGE-SİLECEK-FIRÇA ÖLÇÜLERİ(özelden mesaj gelmiş;buradada yanıtlayım)

Sürücü silecek - 55 cm
    Yolcu silecek - 41 cm
    Arka (Hatchback) silecek - 34 cm
  • quote:

gaza bas çek olayı bakalım bu şekilde de aynen devam edecek mi? denedikten sonra yazarım.

Gaza bas çek bas yapıldığında hafif bir ataklık hız sensörünün sağlam olduğunu gösterir birçok farklı açıklamalar yanında ayrıca.
    Ama böyle yapma.Vites düşürmek daha doğru yol. Aniden stop yaşayabilirsin.

• Üstad bu dediğin delikler boşuna yapılmamış derken yani ne gibi şeyler için çok merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

kaput izolasyonu motor sesinden rahatsızlık duyanlar için birebir çözümdür.Ayrıca Almera modifiyeye uygun değildir diyen dostlarım kaputta gördüğünüz o delikler-çıkıntılar vs süs olsun diye konulmamış.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

sadece üst motor kaputunun alt kısmını bu şekilde izolasyon yaparsak ciddi bir oranda içeri gelen motor sesinde azalma olacakmıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

kaput izolasyonu motor sesinden rahatsızlık duyanlar için birebir çözümdür.Ayrıca Almera modifiyeye uygun değildir diyen dostlarım kaputta gördüğünüz o delikler-çıkıntılar vs süs olsun diye konulmamış.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

sadece üst motor kaputunun alt kısmını bu şekilde izolasyon yaparsak ciddi bir oranda içeri gelen motor sesinde azalma olacakmıdır ?

Bence motor sesi problemimiz yok. Asıl problemimiz yüksek hızlarda (100 ve üstü) yol sesi ve rüzgar sesi dir. Buna bir çözüm bullan var mı. Nissan skystar (dizel 2500 motor) olan bir arkadaşım kullandı benim arabayı uzun yolda çok ses alıyor dedi

aracım 2006 1.5 tekna Hb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarg -- 7 Mayıs 2013; 0:16:16 >

• quote:

Merhaba arkadaşlar. 20 gün önce aldığım LPG 37 litre ile fulledim.Şimdi aldığım lpg 32 litre aldı. Havaların ısınmasından olabilirmi?

Hava sicak oldugu icin birazdaha gaz genlesiyor yazin lpg nin %80 oraninda dolu olmasi gerekir lpg tankinda aksi taktirde cok sicaklarda sikinti cikarabilir arkadasim ben uzun yol harici % 80 dolduruyorum bi sorun yasamadim cok sukur.lpg tankinda yakit bittikten sonra bi miktar hava sicakligindan dolayi hava kalabiliyor buda olabilir kalan hava 1-2 litre oynama yapabilir.

• 2004 almera (tekna, 1.5). yani malum araç.
    debriyaj seti valeo mu alsak? nette iki motor türü var. 90 ve 98 beygir
    98 epey pahalı...
    bizdeki benzinli. 90 bygi rmidir?
    Ucuz nerden buluruz?
    Direksiyon hortumu değişse iyi olur dediler ama bu parçayı nette bile bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 7 Mayıs 2013; 4:14:12 >
  • Arkadaşlar Antalyadan Almeracılar var mı? Tanışır kaynaşırız. Çakırlarda bir kahvaltı yaparız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günaydın.Antalya'dan ben de varım.İlk mesajlarda sanırım tanıtmıştım kendimi ama başlık uzadığı için çok gerilerde kalmıştır ya da silinmiş de olabilir.Sanayi Karakolunun karşısındaki Endüstri Meslek Lisesinde Metalişleri öğretmeniyim.Aracımı Haziran gibi satmak niyetindeyim.
    Kaput altı izalasyonu,resimde görülen malzemeye benzer ancak üst yüzü parlak olmayan siyah süngerimsi (sanırım çatı izalasyonunda kullanılıyor) malzeme ile daha önce yaptırdım.Az da olsa fark etti.Çok pahalı bir iş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

Arkadaşlar Antalyadan Almeracılar var mı? Tanışır kaynaşırız. Çakırlarda bir kahvaltı yaparız?

tabiiki..:) çakırlar diyorsanız güven gözleme derim..
  • 
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.