Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (610. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de yeni bir almera 2003 sedan sahibiyim. Aracın arka koltukları için çakmak girişi gibi bir şey var. Kapağı yok. O nedir ve kapağı bulabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim...
  • arkadaşlar Çağrı Kendigül- 07 - ile ortak düşüncemiz benim almeramda ciddi bir performans eksikliği olduğu yönünde. Hızlanma videosunun linkini veriyorum. Ne dersiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=QyHy4KaW_08
  • arkadaşlar yeni eve geldim nissan yetkili servisinden araca yapılan işler:

ön aks körükleri değişimi :70 tl bana 33,60 tl

kompresör kayışı : 51,34 tl

keçe : 23,25 tl

hava filtresi : 18,81 tl

difransiyel yağı : 59,79 tl

değişmesi gerektiği söylenipte değiştirmediklerim de

sol alt tabla 677 tl

ön disk ve balatalar : 300 tl falandı tam emin değilim zaten yaptırmadım

servis raporun da durum bu toplam ödediğim 190 tl

ne diyorsunuz bu konuda çok mu ?
  • bir de ön disk ve balatalar konusunda yardımcı olabilir misiniz ne önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

arkadaşlar Çağrı Kendigül- 07 - ile ortak düşüncemiz benim almeramda ciddi bir performans eksikliği olduğu yönünde. Hızlanma videosunun linkini veriyorum. Ne dersiniz?

ozas kardeşim düşüncenize katılıyorum kendi aracım ile karşılaştırıyorum da fark var
  • Hocam 0-100 ü videoda hesaplamama göre ortalama 16 saniye filan biraz çok geldi bana sizde bi 0-100 değerlendirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muro42

bir de ön disk ve balatalar konusunda yardımcı olabilir misiniz ne önerirsiniz ?

Muro ben yazin almanyadan getirttim 4 disk 4 balatasiyla 150 euro servisten alindi ayrica benim uzerinden cikan diskler daha en az 100 bin gider dedi usta.nissan servisi bana yazin 900 tl gibi bi rakam cikardi 4 disk 4 balata + iscilige yurt disinda tanidigin varsa iste 20 30 euro kargo ver daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: muro42

bir de ön disk ve balatalar konusunda yardımcı olabilir misiniz ne önerirsiniz ?

Muro ben yazin almanyadan getirttim 4 disk 4 balatasiyla 150 euro servisten alindi ayrica benim uzerinden cikan diskler daha en az 100 bin gider dedi usta.nissan servisi bana yazin 900 tl gibi bi rakam cikardi 4 disk 4 balata + iscilige yurt disinda tanidigin varsa iste 20 30 euro kargo ver daha iyi.

markası ne idi üstadım hatırlıyor musun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001

quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

arkadaşlar Çağrı Kendigül- 07 - ile ortak düşüncemiz benim almeramda ciddi bir performans eksikliği olduğu yönünde. Hızlanma videosunun linkini veriyorum. Ne dersiniz?

ozas kardeşim düşüncenize katılıyorum kendi aracım ile karşılaştırıyorum da fark var

evet ciddi sorun var ve sorunu bulmaya çalışıyoruz sizlerinde yardımlarınızı bekliyoruz.
    Benim 0 - 160 hızlanma videom ;

http://www.youtube.com/watch?v=aDwnUHPxgGc

• Bir şey merak ettim siz aracı kullanırken genelde videoda kullandığınız şekilde redline damı kullanıyorsunuz?
    ben 4000 deviri geçince motor patlıyacak sanıyorum :D

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
    Birde yollarımız resimdeki gibi olunca öyle hızlanma felan hikaye
  • Değerli Almera kullanıcıları

Arıza Lambası yandı bir gün sonra söndü.

Sebebi ne olabilir servise gitmeye gerek var mı ?
    Motor stop edecek kadar benzin azdı ondan olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarg

Değerli Almera kullanıcıları

aracın 2000- 2003 arası almera mı ? 2004-2008 arası almera mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfenk

Bir şey merak ettim siz aracı kullanırken genelde videoda kullandığınız şekilde redline damı kullanıyorsunuz?

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

genelde öyle kullanmam ben şahsen. yakıt fazla yaktığı için kullanmam yoksa arabaya zararı fazla olmaz basarım yüksek devirlere.. Eğer performans istiyorsan canın istediği anda nissan almera ile 6000 devir hatta 6500 devire kadar istediğin şekilde istediğin yolda basabilirsin en ufak sıkıntı olmaz kolay kolay. Hatta ara sıra böyle yapmak motor sağlığı açısından önemli. Çalışan iş yapan bi insan mı daha dinç olur yoksa çok az sabit işler yapan insan mı daha dinç daha güçlü olur ?

Not : keskin sayılabilir korkulu bir viraj var önünde ve hızın 60-70 -80 ise 2. vitese tak ve tam viraja girerken gaza yüklenerek gir yoldan çıkmazsın üstün bir yol tutuş ivmelemesi yakalarsın arka tarafta.

• Arkadaşlar ne yapıyorsunuz 160-180 km hız falan yapmayın Allah aşkına..
    Benim araçta motor sapasağlam. Tekerler yesyeni, bakımları tam.
    Buna rağmen ben 110'un üstüne çok nadiren çıkıyorum.
    Zaten ortalık radar kaynıyor. Yapmayın etmeyin. Sağlığınıza yazık. Aman diyeyim.
    En uzman sürücülük hız yapmak değil, eve sapasağlam çarpmadan etmeden getirebilmek
    hele hele şu trafikte. Almera çok sağlam araba ama altımızdaki ferrari değil.

Ben de bu hafta sonu itibariyle araç 62000 deyken geçen ay verdiğim 380 lira benzin parası
    fazla gelince (ki yaz gelince artar o bir miktar) LPG'ye geçtim. Peder bey Denizli'de Mutlu Otogaz
    bayisiyle anlaşmış. Tanıdık firma olduğu için çok sağlam iş çıkardılar.
    Sonra 22 litre otogaz aldım. İçinde de vardı 2-3 litre. Otogaz ne zaman bitecek diye bakıyorum.
    294 km'dir yakıt almıyorum. Bakalım ne zaman bitecek otogaz. Şu an için çok memnunum.

Bugün de iş arkadaşım bir seat ibiza almış. 90 000'de.. Deneme sürüşü yaptım. Almerayı
    almadan önce kafamdaki modellerden biriydi. Gözlemlerime göre almeradan daha az geliyor
    motor sesi. Bir de debriyaj çok daha rahat kavrıyor kalkışta falan. Fakat donanım olarak
    almeranın kat be kat altında. O kesin.

Arabayı almadan önce almeranın motor gücü düşük demişlerdi. Dağda bayırda 3. vitese inmek
    zorunda kalırsın demişlerdi internetteki yorumlar. Nedense bana pek de gerçekçi gelmiyor
    deneyimlerime göre. Dağda yokuş çıkarken ibre 2000 devre düşünce vites küçültünce hiç bir
    sıkıntı olmuyor. Denizli - Antalya yolundaki toros dağlarına tırmanırken yalnızca 2 yerde 20 şer
    saniyelik olarak 3. vitese inmek zorunda kaldım. Kalanı 5. viteste çok rahattı. Yani arabanın
    çekiş gücü idare eder.

Tabi çok güçlü de değil. Aynı yolu pederin VW Tiguan jipiyle de çıkmıştım. Adamlar 1.4 motorla
    nasıl bir tork gücü elde etmişlerse artık. Aynı dik yokuşları araç 100-110 la, 5. ve 6. viteslerde
    çıktı. O da ayrı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 17 Nisan 2013; 12:38:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Bir şey merak ettim siz aracı kullanırken genelde videoda kullandığınız şekilde redline damı kullanıyorsunuz?

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

genelde öyle kullanmam ben şahsen. yakıt fazla yaktığı için kullanmam yoksa arabaya zararı fazla olmaz basarım yüksek devirlere.. Eğer performans istiyorsan canın istediği anda nissan almera ile 6000 devir hatta 6500 devire kadar istediğin şekilde istediğin yolda basabilirsin en ufak sıkıntı olmaz kolay kolay. Hatta ara sıra böyle yapmak motor sağlığı açısından önemli. Çalışan iş yapan bi insan mı daha dinç olur yoksa çok az sabit işler yapan insan mı daha dinç daha güçlü olur ?

Not : keskin sayılabilir korkulu bir viraj var önünde ve hızın 60-70 -80 ise 2. vitese tak ve tam viraja girerken gaza yüklenerek gir yoldan çıkmazsın üstün bir yol tutuş ivmelemesi yakalarsın arka tarafta.

Cevap için teşekkürler, Motor sesine alışık olmadığımdan bir tuhaf geliyor bana yüksek devirlerde çok bagırıyor gibi araba ses tedirgin ediyor biraz :)

Ekledigin notu okuyunca geçen ay yaklaşık 60 - 70 km hızla bir viraja girmiştim çıkarken araç sağa sola kaydı biraz savruldu ama topladı hemen geri, herhalde beni o an gördün de o yüzden mi yazdın diye düşünmeden edemedim :D

• Arkadaşlar yeni yakıtım; 37 Lt Lpg (Shell) ile 350 km Şehir dışı - 52 km şehirçi toplam 402 Km yaptım. Şehir dışı hızım ortalama 110-130 arası. bir kaç defa 140-150 ye çıktım. Yolcu sayısı 4.Bana göre az gitmişim. Sizce ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serdarg

Değerli Almera kullanıcıları

aracın 2000- 2003 arası almera mı ? 2004-2008 arası almera mı ?

araç 2006
  • aracınız lpg li ise %90 ihtimalle fakir karışım fazla olmuştur ve ecu'ya geçici hata rapor sinyali verildiği için yanıp sönmüştür. Kullandığınız lpg ye ( petrol ve gaza dikkat ediniz ). Eğer lpg yoksa başka cevap verebiliriz. Ama korkmanıza gerek yok motor arıza lambası yanıp geri söndüyse bi sıkıntı yoktur
  • quote:

quote:

quote:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Cevap için teşekkürler, Motor sesine alışık olmadığımdan bir tuhaf geliyor bana yüksek devirlerde çok bagırıyor gibi araba ses tedirgin ediyor biraz :)

Ekledigin notu okuyunca geçen ay yaklaşık 60 - 70 km hızla bir viraja girmiştim çıkarken araç sağa sola kaydı biraz savruldu ama topladı hemen geri, herhalde beni o an gördün de o yüzden mi yazdın diye düşünmeden edemedim :D

hiç 4000 deviri geçmediğinizi söylediğiniz için sadece öneri verdim. öyle bir durumda gaza yüklenin düşük vites ve yüksek devir ile gaza yüklen seri şekilde toplarsın arabayı

• quote:

quote:

quote:

quote:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

hiç 4000 deviri geçmediğinizi söylediğiniz için sadece öneri verdim. öyle bir durumda gaza yüklenin düşük vites ve yüksek devir ile gaza yüklen seri şekilde toplarsın arabayı

Tavsiye için teşekkürler umarım uygulamak zorunda kalmayız :)

Akşam eve gelirken biraz devirli kullanayım dedim 4000 5000 devirlerde kullandım araç daha çabuk hızlanıyor sürüşte daha zevkli oluyor, ama sanırım ekonomik olmuyor yol bilgisayarı 7.8 lerden 8.5 a fırladı :D

• 
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.