Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurphl

quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

quote:

Orijinalden alıntı: X_DeNoN_X

quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Harici giriş açıkken radyo kapanıyor.Anahtar yerine anahtarlamalı bir dişi jack da kullanılabilir**** fişi takıldığında radyo devre dışı kalıp mp3 devreye girebilir.Kullanım şekline göre farklı uygulamalar yapılabilir

MP3 açıkken CD-çaların kapalı olması için nasıl bağlamamız lazım?

Benim yapmış olduğum sistemle o mümkün değil.Ben tuner ile anfi arasına girdim.Sizin istediğiniz cd ile anfi arasına girmek.Onun için tekrar devre üzerinde bir işlem yapmak gerekir,o zaman da mp3 dinlemek için cd çaların içinde devamlı bir cd nin olması gerekir.Cd çalar içinde cd yokken sistem otomatik kendini tuner e geçirir.Olmaz demiyorum ama sağlıklı değil çünkü cd dinlemediğiniz halde cd devamlı çalışır durumda olacak bu da ömrünü kısaltır.

Arkadaşlar peki bu bağlantı yapıldığında direksiyon kumandası aktif oluyor mu?şarkı değiştirme,ses açma kapama gibi fonksiyonalrı kullanabilecek miyiz....

valla ben de merak ettim doğrusu. direksiyon kumandası iptal mı oluyor yoksa?

bu arada bir haftadır takip edemiyorum konular artmış baya ( ttnet ten smile adsl ye geçiş yaptım bi süre internetsiz kaldım.) konuları okumaya devem etmeye çalışacağım (ramazanda pc başında durmak biraz yoruyor kafayı gözü . birde lg nin windows tabanlı gm 735 telefonunu aldım ona merak saldım ) bakalım faydalı birşeyler var mı ki vardır. herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Benim uygulamış olduğum sistemde bağlamış olduğunuz mp3 çaları,radyo dinler gibi dinliyorsunuz.Direksiyon kumandasından ses açma kapatma yapabilirsiniz fakat kanal değişimi tuşuna bastığınızda radyo kanalı değişir gibi 1 saniyelik bir ses kesintisi olduktan sonra müzik çalmaya devam edecektir.ekranda radyo frekansı görünür fakat mp3 çalarınızın müziğini dinliyor olacaksınız.Direksiyon kumandasından,mp3 çaları kontrol etmeniz mümkün değildir.

hadi ya. tüh. olsaydı iyice olurdu valla. telefonumu mp3 olarak bağlardım. transmitter e devam :))

fatpo transmitter in hiç bir cazibesi kalmıyor ama her ne kadar direksiyon kumandası ile parça değişimi yapamasakta...ki zaten şu transmitter işi bana hiçbir zaman cazip gelmedi kullanmadım da kullanmıyacam da :))) bence x-denon-x in çalışması yapmaya değer bir çalışma...

valla çalışma aynen dediğin gibi yapmaya değer bir çalışma. ben bu işlerden pek anlamıyorum ama anlayan bir arkadaşım var. ona burdan resimleri felan bir göstereyim. bakalım hayırlısı. belki de transmitter e son deriz. ama transmitter le şarkı dinlemek, benim için sorun olmuyor. sadece şarkı değiştirmesi gıcık, o da direksiyondan kumandalı olmadığı için.

• Slm.Alttaki boş kutunu arka kısmına yuvarlak başlı altı bacaklı bir anahtar yaptırdım.(Kutunun arka duvarını anahtarın geçeceği kadar delik açıp anahtarın somunu ile duvara sabitledik)Elektronikçi arkadaş eski tip bir anahtar olduğunu söyledi.3,5 mm lik jack da mp3 player için kablonun ucuna yapıldı.Bence süper oldu.Bu fikri bize sağlayan arkadaşımıza özellikle teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinnitem1

Slm.Alttaki boş kutunu arka kısmına yuvarlak başlı altı bacaklı bir anahtar yaptırdım.(Kutunun arka duvarını anahtarın geçeceği kadar delik açıp anahtarın somunu ile duvara sabitledik)Elektronikçi arkadaş eski tip bir anahtar olduğunu söyledi.3,5 mm lik jack da mp3 player için kablonun ucuna yapıldı.Bence süper oldu.Bu fikri bize sağlayan arkadaşımıza özellikle teşekkür ederim.

Amaç faydalı olacak bilgileri herkesle paylaşıp ucuz yöntemle başarıyı yakalamak.Faydam olduysa ne mutlu bana.Metin bu arada pm den telefon numaramı yazdım,müsait bi zaman görüşelim ben lara dayım.
  • x-denon-x senden ricam bana hangi malzemeler lazım kablo v.s liste halinde yazar mısın...**** player bağlıcam ve dediğin gibi radyo ile mp3 player arasında bir anahtar ile geçiş yapmak istiyorum...yani mp3 playeri çıkartmak derdi olmadan kullanmak niyetim...ne tarz kablolar lazım belirtirsen sevinirim...

3. sayfada yapım aşamaları falan var malzemeleri de oradan görebilirsin.Ses kablosu için izolasyonlu stereo ses kablosu alman gerekiyor.Anahtar olarak 6 bacaklı 2 konumlu anahtar kullan(farklı tipleri var kullanım amacına ve göz zevkine uygun olanını seçebilirsin.)Son olarak da erkek stereo jack(mp3player a giriş için).Çizimi tekrar yaptım resmini ekliyorum.Şekilde şase bağlantıları göstermedim hepsi ortak olacak.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• Bittiğinde bu şekilde olacak gerçi ben daha anahtarı adam gibi bir yere koyamadım.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • Valla arkadaşların cd çalara usb girişi ekleme işi süper.

arkadaşlar benim bir sorum olacak.aracım metalik gri.ancak motor kaputu uzerinde ve sol arka stop üzerinde yer yer mat gri renkte sanki su-kimyasal sıçramışta lekesi kalmış gibi izler var.arabaya bir kaç adım mesafeden belli olmuyor,ancak dikkatle incelersen 30 cm den filan metalik boyanın üzerinde o ufak sıçrama lekelerini görebiliyorsun enfazla 2-3mm lik lekeler.elle boyayı kontrol ettiğinde o bölgelerde herhangi bir pütürlük,farklılık hissedilmiyor.zaten araçta boya yok,exper raporunda da bu görülüyor.araca cila yaptırmama rağmen o lekeler çıkmadı.cilayı yapan boyacı uğraşmış ama çıkaramamış.tavsiyeleriniz ve bu durum hakkında görüşleriniz nedir.cila yerine önce kalın bir pasta ile mi boyaya girmek lazım?görüşlerinizi bekliyorum..

herkese kazasız günler..
  • X-DENON-X uzun zamandır istediğim ama bir türlü kimseye yaptıramadığım mp3 playeri araç teybine bağlama çalışmasını sayende senin şeman ile hareket ederek bugün yaptırdım.gerçekten çok hoş ve kullanışlı oldu...küçük bir anahtar kullandı elektronikçi arkadaş ve onu boş bölmenin üst duvarına montajlamış sadece küçük bir düğme var istediğim zaman tık diye radyo tık diye mp3 playere bağlanıyor...mıknatıslı telefon tutucuları var tavsiye ederim küçük bir aparat.onunla mp3 playerinizi de güzel bir şekilde sabitleyebilirsiniz de...ben öyle yaptım valla...kullanışlı ve şık oldu.yakın zamanda fotoğrafını da çeker koyarım...
    FİKRİNE,EMEĞİNE,ELİNE SAĞLIK X-DENON-X
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyozkan

Valla arkadaşların cd çalara usb girişi ekleme işi süper.

arkadaşlar benim bir sorum olacak.aracım metalik gri.ancak motor kaputu uzerinde ve sol arka stop üzerinde yer yer mat gri renkte sanki su-kimyasal sıçramışta lekesi kalmış gibi izler var.arabaya bir kaç adım mesafeden belli olmuyor,ancak dikkatle incelersen 30 cm den filan metalik boyanın üzerinde o ufak sıçrama lekelerini görebiliyorsun enfazla 2-3mm lik lekeler.elle boyayı kontrol ettiğinde o bölgelerde herhangi bir pütürlük,farklılık hissedilmiyor.zaten araçta boya yok,exper raporunda da bu görülüyor.araca cila yaptırmama rağmen o lekeler çıkmadı.cilayı yapan boyacı uğraşmış ama çıkaramamış.tavsiyeleriniz ve bu durum hakkında görüşleriniz nedir.cila yerine önce kalın bir pasta ile mi boyaya girmek lazım?görüşlerinizi bekliyorum..

herkese kazasız günler..

Kuş pisinden olmasın zyozkan...biliyorsundur asit bu kuşların pisliği :)) uzun süre kalınca böyle sonuçlara yol açıyor ve bildiğim kadarıyla ne pasta ne başka birşey götürüyor.tek çözüm boya...

• quote:

X-DENON-X uzun zamandır istediğim ama bir türlü kimseye yaptıramadığım mp3 playeri araç teybine bağlama çalışmasını sayende senin şeman ile hareket ederek bugün yaptırdım.gerçekten çok hoş ve kullanışlı oldu...küçük bir anahtar kullandı elektronikçi arkadaş ve onu boş bölmenin üst duvarına montajlamış sadece küçük bir düğme var istediğim zaman tık diye radyo tık diye mp3 playere bağlanıyor...mıknatıslı telefon tutucuları var tavsiye ederim küçük bir aparat.onunla mp3 playerinizi de güzel bir şekilde sabitleyebilirsiniz de...ben öyle yaptım valla...kullanışlı ve şık oldu.yakın zamanda fotoğrafını da çeker koyarım...

Teşekkür ederim,güle güle kullan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zyozkan

Valla arkadaşların cd çalara usb girişi ekleme işi süper.

herkese kazasız günler..

Kuş pisinden olmasın zyozkan...biliyorsundur asit bu kuşların pisliği :)) uzun süre kalınca böyle sonuçlara yol açıyor ve bildiğim kadarıyla ne pasta ne başka birşey götürüyor.tek çözüm boya...

aynen onurphl nin dediği gibi. o kuş pisliğindendir.

• quote:

X-DENON-X uzun zamandır istediğim ama bir türlü kimseye yaptıramadığım mp3 playeri araç teybine bağlama çalışmasını sayende senin şeman ile hareket ederek bugün yaptırdım.gerçekten çok hoş ve kullanışlı oldu...küçük bir anahtar kullandı elektronikçi arkadaş ve onu boş bölmenin üst duvarına montajlamış sadece küçük bir düğme var istediğim zaman tık diye radyo tık diye mp3 playere bağlanıyor...mıknatıslı telefon tutucuları var tavsiye ederim küçük bir aparat.onunla mp3 playerinizi de güzel bir şekilde sabitleyebilirsiniz de...ben öyle yaptım valla...kullanışlı ve şık oldu.yakın zamanda fotoğrafını da çeker koyarım...

güle güle, güzel günlerde kullan inşallah

• Eyvah eyvah,kuş pisliği ha.hiç böyle bir etki yapacağını düşünmemiştim boya üzerinde.dediğim gibi yüzeyde hiç bir farklılık yok ve 30cm den daha yakına geldiğinde belli olan bişi.o bölgelere boya yaptırarak arabanın orjinalitesini bozdurmaya niyetim yok şahsen....bu arada usb tesisatı ile ilgili foto ların çıktısını bende aldım.yıllık iznimde bende yapmaya çalışacağım yada yaptıracağım.

herkese kazasız sürüşler bol keyifler...
  • Sevgili Almeracılar Merhaba,

Tatilde olacağımdan şimdiden yazmak istedim. Herkese hayırlı kandiller iyi bayramlar. Seyahat edecek arkadaşlara (kendim dahil) kazasız belasız dürüşler. Hoşçakalın...
  • Merhabalar arkadaşlar en motor ustası değilim fakat kulaktan duyma şeylerle geçem gün araç rolantide çalışırken,yağ kapağını açtım açar açmaz üfleme tarzıyla yağ atmaya başladı.Anlamadım benm aracın motoru ne alemde. Almera 1.5 2001 luxury 141.000 km de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratti42 -- 7 Eylül 2010; 8:38:18 >
  • merhaba arkadaşlar.Benim 2001 comfort 1,5 almeram var.araba 90.000'de ve herşeyiyle orjinal.tüp taktırmayı düşündüm ama bir türlü karar veremedim.orjinalliğini bozmak istemedim.öncelikle şöyle bir korkum var.araba 1200 kg.zaten bu haliyle bile kasa ağır geliyor.tüp taktırınca dahada yığılmazmı.ikincisi ise nissan almeraların motor aksamının lpg'pek uyumlu olmadığını söylediler ve devamlı sorun çıkarır diye kafamı karıştırdılar.bir de tüplü aracı olan arkadaşlar şehir içi ve şehir dışı ne yaktıklarını söyleyebilirse sevinirim.ayrıca ben aracıma çok sık binmiyorum.memurum ve işe servisimle gidip geliyorum.sadece hafta sonları ve yaz tatilinde yoğun olarak kullanıyorum.acaba bu şartlarda tüp taktırsam karlı olurmu.bu konuda bilgsi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: redacteur

merhaba arkadaşlar.Benim 2001 comfort 1,5 almeram var.araba 90.000'de ve herşeyiyle orjinal.tüp taktırmayı düşündüm ama bir türlü karar veremedim.orjinalliğini bozmak istemedim.öncelikle şöyle bir korkum var.araba 1200 kg.zaten bu haliyle bile kasa ağır geliyor.tüp taktırınca dahada yığılmazmı.ikincisi ise nissan almeraların motor aksamının lpg'pek uyumlu olmadığını söylediler ve devamlı sorun çıkarır diye kafamı karıştırdılar.bir de tüplü aracı olan arkadaşlar şehir içi ve şehir dışı ne yaktıklarını söyleyebilirse sevinirim.ayrıca ben aracıma çok sık binmiyorum.memurum ve işe servisimle gidip geliyorum.sadece hafta sonları ve yaz tatilinde yoğun olarak kullanıyorum.acaba bu şartlarda tüp taktırsam karlı olurmu.bu konuda bilgsi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Bir önceki sayfada bu konuyla ilgili birkaç yorumum var.bakabilirsin oraya...

• quote:

Orijinalden alıntı: redacteur

merhaba arkadaşlar.Benim 2001 comfort 1,5 almeram var.araba 90.000'de ve herşeyiyle orjinal.tüp taktırmayı düşündüm ama bir türlü karar veremedim.orjinalliğini bozmak istemedim.öncelikle şöyle bir korkum var.araba 1200 kg.zaten bu haliyle bile kasa ağır geliyor.tüp taktırınca dahada yığılmazmı.ikincisi ise nissan almeraların motor aksamının lpg'pek uyumlu olmadığını söylediler ve devamlı sorun çıkarır diye kafamı karıştırdılar.bir de tüplü aracı olan arkadaşlar şehir içi ve şehir dışı ne yaktıklarını söyleyebilirse sevinirim.ayrıca ben aracıma çok sık binmiyorum.memurum ve işe servisimle gidip geliyorum.sadece hafta sonları ve yaz tatilinde yoğun olarak kullanıyorum.acaba bu şartlarda tüp taktırsam karlı olurmu.bu konuda bilgsi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

tam olarak size yardımcı olabilir miyim bilemiyorum ama kendimden örnek vereyim. öğretmenim ve okulum yürüyerek 5dk sürüyor. birşeyler lazım olduğunda fazla uzak olmayan yerlere öyle arabaya atlayıp gitmem yürüyüş yapmayı tercih ederim. yaklaşık ayda 100 bilemedin en fazla 200 km yapıyorum. aracım benzinli ve yaklaşık 8 lt yakıyor. 100 km de 30 ya da 35 tl lik benzin koyuyorum. bu da fazla birşey değil diye düşünüyorum. kayınbiraderim ( renault satış müdürü ) benim gibi kullanıcılar için ne dizele ne de tüpe gerek olmadığını söylüyor. bende zaten önceki arabamda tüpe hiç ısınamamıştım . sanki içimi kurutuyordu inşallah faydalı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

Sevgili Almeracılar Merhaba,

Tatilde olacağımdan şimdiden yazmak istedim. Herkese hayırlı kandiller iyi bayramlar. Seyahat edecek arkadaşlara (kendim dahil) kazasız belasız dürüşler. Hoşçakalın...

teşekkürler herkese hayırlı bayramlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratti42

Merhabalar arkadaşlar en motor ustası değilim fakat kulaktan duyma şeylerle geçem gün araç rolantide çalışırken,yağ kapağını açtım açar açmaz üfleme tarzıyla yağ atmaya başladı.Anlamadım benm aracın motoru ne alemde. Almera 1.5 2001 luxury 141.000 km de

bende motor ustası değilim ama bildiğim kadarıyla yağ ölçme çubuğunu çıkarıp gaza sonuna kadar basıp üfleme olup olmadığına bakıyor ustalar ve üfleme varsa bunun motor için pek hayra alamet olmadığını biliyorum ama yinede yanılıyorumdur inşallah.
  • Emniyet kemerini takmadığında ön panelde emniyet ikaz ışığı yanıp sönen var mı? Bendeki almerada hiç ikazın yanıp söndüğünü görmedim. Süs gibi. Ayrıca aynı panelde ESP off diye bir ikaz da var. Demek ki esp seçimi varmış yurtdışında.

Bir de Airbag ışığı sürekli yanıp sönüyor. bu başına gelen oldu mu?

Antalya - İstanbul da adam gibi bir nissan tamirci - servisi tavsiye verebilecek olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.