DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
FAV evrensel uzaktan kumanda öğrenen
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
33
Cevap
2
Favori
54.195
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      16 Mesaj
      05 Mart 2010 22:39:40
      FAV öğrenen evrensel kumanda. (Model: RM-L828)

Geçen hafta Migros'tan 15 TL' ye aldım.

Dijitali çalıştırdım ama,

TV'yi çalıştıramadım bir türlü...

TV'm beko..(70 ekran crt tüplü)

Kodlar uymadı, öğretmeye çalıştım o da olmadı.

Acaba yanlış mı yaptım...

Cevap yazarsanız sevinirim.....

Bütün Hücreler Bölünerek Çoğalır....
    • Çavuş
      59 Mesaj
      09 Mart 2010 17:07:54
      kımse cevap yazmamıs bende o kumandadan almayı dusunuyorum.neta 5510dcr-c(teledünya sd stb) ve arçelik televizyonu öğretcem.
      siz nasıl memnunmusunuz.sorunu çözebildinizmi.

• Çavuş
      44 Mesaj
      24 Mayıs 2010 16:21:38
      Arkadaşım 2350 yada 2351 nolu kodları dene çalışıyor. Benim evde 2 tüplü 1 tane LCD olmak üzere 3 TV var, hepsinde sorunsuz çalışıyor.

Ayrıca next uydu alıcım çalışmamıştı, kumanda oto taramada da kendisi bulamamıştı. Nextstar kodlarından birini girince çalıştı. Premier Divx Player'ım ve Next 5+1 Ses sistemim de sorunsuz çalışıyor.

Tavsiyem beko dışında kullanım kılavuzunda yer alan arçelik kodlarını da girerek denemen.

Uslanmak istiyorum (!) ama yapamıyorum....
    • Er
      14 Mesaj
      13 Mart 2011 22:05:52
      merhabalar; bende tv yi ve uydu alıcısını tanıttım ama goldmaster 5+1 ses sitemini bir türlü tanıtamadım. Nerden bulurum nasıl yaparım.
      hackerfriend arkadaş next 5+1 ses sitemini otomatik mi tanıttın listede kodu yokta. yardımcı olursanız sevinirim.

• Teğmen
      191 Mesaj
      17 Mart 2011 15:45:45

quote:

Orijinalden alıntı: canavar264

FAV öğrenen evrensel kumanda. (Model: RM-L828)

Geçen hafta Migros'tan 15 TL' ye aldım.

Dijitali çalıştırdım ama,

TV'yi çalıştıramadım bir türlü...

TV'm beko..(70 ekran crt tüplü)

Kodlar uymadı, öğretmeye çalıştım o da olmadı.

Acaba yanlış mı yaptım...

Cevap yazarsanız sevinirim.....

fav uzaktan kumandanın önce kullanıcı seçimini yapın(dvd-sat-tv-home) sonra cod tuşuna 3 saniye kadar basın,ardından 9999 tuşlayın .sonra hangi tuşu
      tanımlamak istiyorsanız kumandadan ayarlarınızı yaparsınız.

Beko 94 full Hd lcd
      siemens 82 hd lcd
      logitech z5500
      wd tv live
      nintendo Wii
    • Yarbay
      3206 Mesaj
      18 Mart 2011 23:36:49
      mrb,
      FAV öğrenen evrensel kumanda (Model: RM-L828) aldım.
      Z5500 OK
      LCD OK
      DİGİ+ OK
      WD LİVE OK (ama ses tuşunu ayarlayamadım...bilen biri yardım edebilir mi? wd live da ses tuşu yok ancak yapan arkadaşlar bir yardım ederse sevinirim..)

Samsung 55H6470__48h5003__32d550__NP370R5E-S0ATR
      __Lenovo K3 Note__Xiaomi Redmi 3 Pro__BenQRL2240HE__Logitech Z5500__G710+__G930__G502__c920
    • Yarbay
      3185 Mesaj
      27 Mart 2011 00:25:46
      Farklı bir forumda şöyle bir yorum okudum .

(dikkat edilmesi gereken nokta bu iki cihazında kumandanın arkasında otomotik arama ile çalıştırma bandrolü yapıştırlmış olanlarını almanız yani yeni üretilenleri)) cihaz teknosa ve migroslar da bulunuyor)

bu konuda yorum varmıdır.

• Yüzbaşı
      739 Mesaj
      08 Nisan 2011 19:34:23
      hazır kodları boşverin en iyisi kendiniz tek tek öğretin..

lcd tv nizin kumandasını, fav ın LCD tuşuna öğreteceğinizi varsayalım;

her iki kumanda gözlerini birbirlerine karşılıklı göstererek sabitleyin, mesela masanın üstüne koyun..( kimi kumanda 5 cm uzaklıktan kimi 10-15 cm uzaklıktan ayarlanabiliyor)

1-fav daki, LCD ye bas..
      2-code a 2 sn basılı tut..ışık sürekli yanar
      3-9999 tuşla, ışık uzun yanıp söner.
      4-fav daki öğreteceğiniz tuşa basın (ör: MENU ), ışık sürekli yanar.
      5-lcd tv nizin "MENU" tuşuna basın ve basılı tutun, fav ın ışığı uzun yanıp söner, öğrenme gerçekleşince hızlı yanıp söner.
      6-code tuşuna bir kez basın. ışık söner..
      öğrenme bitmiştir..
      diğer tuşlar için 2-6. adımları tekrarlayın..

farklı bir cihazı öğretmek için 1. adımdan başlayın..

ben aylar önce teknosa dan almıştım çok memnunum..9 cihaz öğretilebiliyorsunuz..ben altısını kullanıyorum..tam hatırlamıyorum ama 200-300 tuş öğretebiliyorsunuz..hafızaya almazsa dolmuş demektir..mevcut bazı tuşların üstüne yazmanız gerekir..cihazı reset lemeyi unuttum..kılavuzu bulursam yazarım. pil değiştirirkende kod lar silinmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 8 Nisan 2011; 19:37:55 >

http://otonabak.blogspot.com oto bakım; cila, kil, çizik giderici.......... http://pioneer-avr.blogspot.com türkçe vsx-919 yardımcısı *** focus 3 1.0 EB
    • Android Beta Kullanıcısı
      7165 Mesaj
      16 Mayıs 2011 14:14:51
      Ben de bu cihazdan alabilirim.

Mesajım bulunsun...

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız ...

PSN: RuNYa53
    • Yüzbaşı
      694 Mesaj
      21 Mayıs 2011 22:14:38
      arkadaşlar bende FAV evrensel kumandadan aldım ne otomatik arattırarak kumananın sırtında yazdıgı gibi nede arçelik marka kodlarını girerek cihazı tanıtamadım sinir oldum gerçekten yardımcı olursanız sevinirim yeni model olan arkasında otomatik tanıtma yazanında 2 tane almama rağmen şu anda 2 tanesinide yanımda birisi anneme lazım evde diğeri bana ama gel gelelim her ikisinide aynı tv de denememe ragmen bulamadı cihazı. arçelik flatline lütfen yardım sinir oldum :(

SİSTEM: WİNDOWS 8.1 PRO ORJ. / i7 5930K , EVGA GTX 1080 SLİ/OCZ VERTEX 3 480 GB SSD X2 RAİD 0/CORSAİR 780T/4*8 32 GB DDR4 2400 MHZ/ CORSAİR H100İ GTX/AEROCOOL STRİKE -X 1000 WATT PSU/CREATİVE SOUND BLASTER RECON 3D /LOGİTECH Z906 / LOGİTECH G710+/G600-G700S / DEEP COOL RGB 360 LED/İPHONE 6S GOLD 64 GB /İPAD AİR 2/APPLE TV3/XBOX 360 GEARS OF WAR EDİTİON/ PLAYSTATİON 4 / LG 50UH635V
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      22 Aralık 2011 20:55:19
      Belirtilen kumandadan bende edindim (FAV RM-L828), kodlu cihazlarda bir sorun yok fakat iş öğretmeye gelince 10 denemede 1 tuş anca öğreniyor. Mesela Wd Playerin aşağıya tuşunu ve Power tuşunu öğrettim başka hiç bir şeyi öğretemedim nasıl bir mantıkla çalışıyor bir türlü anlamadım. Önce Tv-Sat vs.seçiyoruz sonra code basılı tut kırmızı ışık yansın öğretecegin tuşa bas, orjinal tuşa bas ışık yanıp sönünce tekrar code ama ortada bir şey yok yanlış olsa 1-2 tane öğrenemezgi acaba püf noktasımı var yardım lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi machoke -- 22 Aralık 2011; 21:04:03 >

• Er
      2 Mesaj
      19 Ocak 2012 15:32:41
      Arkadaşlar merhaba yeni marka Akıllı kumandamız WINNBOSS W2011 modeli şu anda türkiyede satılan bütün kumandalardan daha fazla kodlara sahip olduğundan piyasada yeni öıkan birçok yeni uydu modeli ve DVD cihazı TIVIBU-TELEDUNYA gibi çihazlar yüklenmiştir.

Mehmet AÇIŞ
      Teknik Departman Sorumlusu

EKOL Teknoloji Ürünleri Satış ve Paz.
      Tel : +90 (212) 532 31 55
      Fax : +90 (212) 532 31 55
      e-mail: winnboss@winnboss.com
      web: www.winnboss.com
      Adresimiz: Mollagürani Mah. Millet Cad. Şahinler Apt. No. 56 kat 4 Daire 4
      FINDIKZADE-FATİH / İSTANBUL
    • Teğmen
      224 Mesaj
      27 Ocak 2012 20:27:14
      quote:

Orijinalden alıntı: winnboss

Arkadaşlar merhaba yeni marka Akıllı kumandamız WINNBOSS W2011 modeli şu anda türkiyede satılan bütün kumandalardan daha fazla kodlara sahip olduğundan piyasada yeni öıkan birçok yeni uydu modeli ve DVD cihazı TIVIBU-TELEDUNYA gibi çihazlar yüklenmiştir.

Ben bu kumanda var, bir arkadaşım getirdi bayağı işimi gördü 5 parça ürünü tanıttım bayağı mutlu oldum ama WD live media player otomatik tanıtamadım koduda yok nasıl yapabilirim kaldımı bu bu şekilde

• Er
      2 Mesaj
      29 Ocak 2012 19:31:08
      Merhba Krep arkadaşım WD media player cihazları yüklü olmaadığı için desteklemiyor ama yeni yapacaımız modelleimize öğrenme özelliği yerletieceğiz bu sayede yeni çıkan cihazlarınızı kumandasını içine aktarabileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winnboss -- 29 Ocak 2012; 19:33:21 >

Mehmet AÇIŞ
      Teknik Departman Sorumlusu

EKOL Teknoloji Ürünleri Satış ve Paz.
      Tel : +90 (212) 532 31 55
      Fax : +90 (212) 532 31 55
      e-mail: winnboss@winnboss.com
      web: www.winnboss.com
      Adresimiz: Mollagürani Mah. Millet Cad. Şahinler Apt. No. 56 kat 4 Daire 4
      FINDIKZADE-FATİH / İSTANBUL
    • Yarbay
      2606 Mesaj
      07 Mart 2012 14:48:55
      tAKİP.

Biz Galatasaray Cumhuriyeti değil, Cumhuriyet’in Galatasaray’lı çocuklarıyız.
    • Teğmen
      118 Mesaj
      13 Mart 2012 23:49:02
      Bu akıllı ya da öğrenen kumandalardan media player tanıtan oldu mu, isim belirtmek gerekirse Egreat media player tanıtan var mı bu öğrenen kumandalara

• Yarbay
      2606 Mesaj
      14 Mart 2012 14:12:50
      quote:

Orijinalden alıntı: tekelibey

Bu akıllı ya da öğrenen kumandalardan media player tanıtan oldu mu, isim belirtmek gerekirse Egreat media player tanıtan var mı bu öğrenen kumandalara

Egreat r6b ye tanıttım. Gayet düzgün çalışıyor. Media player listesinde egreat yazmıyordu ama cihaza tanıttım çalıştı. Egreatın kumanda işkencesi de bitmiş oldu.

Biz Galatasaray Cumhuriyeti değil, Cumhuriyet’in Galatasaray’lı çocuklarıyız.
    • Teğmen
      118 Mesaj
      14 Mart 2012 14:23:57
      quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

Alıntıları Göster

Egreat r6b ye tanıttım. Gayet düzgün çalışıyor. Media player listesinde egreat yazmıyordu ama cihaza tanıttım çalıştı. Egreatın kumanda işkencesi de bitmiş oldu.

tanıttığınız hangi kumanda migrostaki fav mı

• Onbaşı
      24 Mesaj
      24 Haziran 2012 18:01:03
      böyle işe yaramayan kumanda yoktur.
      ögrenme olayıda tamamen yalan.

• Yarbay
      7879 Mesaj
      18 Kasım 2012 00:49:47
      peki alış güçleri nasıl orjinal kumanda hangi açıdan alıgılıyorsa bu akıllı kumandada aynısını yapabiliyormu

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)
    • Teğmen
      113 Mesaj
      25 Kasım 2012 20:02:04
      FAV RM-L828 kumanda aldım,panasonic plazma ve goldmaster fta uydu alıcıyı tanıttım fakat SABA CO-38P2C DVD playerı ne kodla nede otomatik tanıtamadım,öğretme olayı uzun iş saba dvd için farklı bir işlem yada kod bilen var mı acaba?

• Er
      3 Mesaj
      RB-88E evrensel kumandamı tv me eşleştirdim ama önünde DT 9102 HD yazılı DİGİTURK uydu alıcıma doğru eşleştiremiyorum. otomatik kurulumda eşleştiğindede tuş fongsiyounları doğru çalışmıyor. bu konuda bilgisi olan paylaşısa sevinirim TEŞKKRLER

• Er
      3 Mesaj
      RM-88E OLACAK KOD NUMARASI

• Er
      3 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: | Nvidia |

Alıntıları Göster

Hocam 9999 basınca bir şey olmuyor? Acaba modelden dolayı mı olmadı?

bunuda yaptım ama hiç bi kıpırtı olmadı herhalde kumanda model farkından kaynaklı

• Er
      2 Mesaj
      19 Mart 2013 20:31:35
      Aşağıdaki adreste kod listesi var. Ben bu kodlarla çalıştırmıştım.

http://blog.nettpazar.c...evrensel-kumanda-kodlari

• Teğmen
      114 Mesaj
      11 Ekim 2013 07:47:02
      "hitachi cp-rs55 projektör"
      projektör cihazlarının kumanda kodu var mı? onları kodunu nasıl öğreneceğiz.

kumandanın kendisi olsa öğretmeyi yapabilirim ama kumandanın kendisi yok.

• Teğmen
      121 Mesaj
      07 Nisan 2014 21:52:08
      http://www.remotecentra...lremote&kw=&au=&le=&pg=2

bu adreste tum kumandaların manueli var ...

• Er
      1 Mesaj
      09 Nisan 2014 19:49:49
      Arkadaslar bu kumandadan bende aldim yukarda soyleneni yapmaya calistim ama yapamadim ilgilenirmisiniz ltfn..? Tsk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      25 Mesaj
      13 Nisan 2014 18:22:27
      bugün bende aldım fav-l828 ama kodlar uymuyor taramada çok az tuş tanıyor tek tek tanıtım olmuyor herşeyi doğru yaptıyorum ama yinede olmuyor kıracam az kaldı

• Yüzbaşı
      384 Mesaj
      27 Nisan 2014 13:21:05
      quote:

Orijinalden alıntı: mathman46

bugün bende aldım fav-l828 ama kodlar uymuyor taramada çok az tuş tanıyor tek tek tanıtım olmuyor herşeyi doğru yaptıyorum ama yinede olmuyor kıracam az kaldı

bende aldım 1 tane tus öğretemedim benmi yanlıs yapıyorum diyordum sıkıntılı cihazlar insanı sinir etmekten baska bir işe yaramıyor

• Onbaşı
      25 Mesaj
      01 Mayıs 2014 16:33:14
      quote:

Orijinalden alıntı: batuhan57

Alıntıları Göster

bende aldım 1 tane tus öğretemedim benmi yanlıs yapıyorum diyordum sıkıntılı cihazlar insanı sinir etmekten baska bir işe yaramıyor

ben yaptım tuş tantrken her tuş için herşeyi sfrdan yaparsan oluyor. ama uydu cihazımın alış açısı çok az tek sorun bu

• Yüzbaşı
      384 Mesaj
      04 Mayıs 2014 09:25:34
      quote:

Orijinalden alıntı: mathman46

Alıntıları Göster

ben yaptım tuş tantrken her tuş için herşeyi sfrdan yaparsan oluyor. ama uydu cihazımın alış açısı çok az tek sorun bu

sıfırdan derken
      pespese tanıtmıyorum zaten tanıtıyorum tusu deniyorum nafile

code tsuna basıyorum 9999 fav kumandadan tusabasıyorum sonra ayarlayacağım kumandaya ısık yanıp sonuyor öğrenmiş gibi tekrar code tusuna basıyorum tusu tanımıyor yv fav kumandaya basınca tepki veriryot ısığı yanıp sonuyor ama işlevi gerceklestirmiyor

• Yarbay
      4176 Mesaj
      01 Ocak 2016 19:10:25
      quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

hazır kodları boşverin en iyisi kendiniz tek tek öğretin..

lcd tv nizin kumandasını, fav ın LCD tuşuna öğreteceğinizi varsayalım;

her iki kumanda gözlerini birbirlerine karşılıklı göstererek sabitleyin, mesela masanın üstüne koyun..( kimi kumanda 5 cm uzaklıktan kimi 10-15 cm uzaklıktan ayarlanabiliyor)

1-fav daki, LCD ye bas..
      2-code a 2 sn basılı tut..ışık sürekli yanar
      3-9999 tuşla, ışık uzun yanıp söner.
      4-fav daki öğreteceğiniz tuşa basın (ör: MENU ), ışık sürekli yanar.
      5-lcd tv nizin "MENU" tuşuna basın ve basılı tutun, fav ın ışığı uzun yanıp söner, öğrenme gerçekleşince hızlı yanıp söner.
      6-code tuşuna bir kez basın. ışık söner..
      öğrenme bitmiştir..
      diğer tuşlar için 2-6. adımları tekrarlayın..

farklı bir cihazı öğretmek için 1. adımdan başlayın..

ben aylar önce teknosa dan almıştım çok memnunum..9 cihaz öğretilebiliyorsunuz..ben altısını kullanıyorum..tam hatırlamıyorum ama 200-300 tuş öğretebiliyorsunuz..hafızaya almazsa dolmuş demektir..mevcut bazı tuşların üstüne yazmanız gerekir..cihazı reset lemeyi unuttum..kılavuzu bulursam yazarım. pil değiştirirkende kod lar silinmiyor

5 sene önceki mesajınıza alıntı yapıyorum ama denedim ve hiç bir şekilde çalışmıyor. Bu kumanda resmen çöp

http://forum.donanimhaber.com/m_3244108//tm.htm
    • Yüzbaşı
      739 Mesaj
      07 Ocak 2016 17:47:00

hala kullanıyorum

kyorhankullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://otonabak.blogspot.com oto bakım; cila, kil, çizik giderici.......... http://pioneer-avr.blogspot.com türkçe vsx-919 yardımcısı *** focus 3 1.0 EB
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.