Şimdi Ara

Paxil antidepresan kullanan varmi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
110
Cevap
3
Favori
190.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darkevil_26

yeni moda oldu artık bu antidepsean kullanmak..
    bide her platformda söylemeyi görev bilir bu ezik şahıslar
    maarifet sanki

bu yorumu herkes es geçmişte bu insanların çoğu keyfinden kullanmıyor bunu bilmem farkındamısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

quote:

Orijinalden alıntı: Darkevil_26

yeni moda oldu artık bu antidepsean kullanmak..
    bide her platformda söylemeyi görev bilir bu ezik şahıslar
    maarifet sanki

bu yorumu herkes es geçmişte bu insanların çoğu keyfinden kullanmıyor bunu bilmem farkındamısın?

Alıntıları Göster
    Tıp bunu hastalık olarak değerlendirirken,hastalığı eziklik olarak değerlendirenlere, cevap vermemeyi tercih ettiğimiz içindir. Tartışmaya bile değmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: oki91

quote:

Orijinalden alıntı: kasim33

quote:

Orijinalden alıntı: Galois_

2 haftadır kullanıyorum ilk birkaç gün mide bulantısı, baş dönmesi ve ishal gibi yan etkileri oldu şuan alıştım herşey yolunda gidiyor günden güne kendimi daha iyi hissetmeye başladım herşey çok güzel lan

ilk haftalarda kendi saçma sapan hissedeceksin beyin ve vücut yeni duruma alışmaya çalışacak çünkü gün geçtikçe mutluluktan uçacaksın en son yeniden doğmuş gibi hissetmeye baslayacaksın daha sonra inanılmaz bir özgüven ve cesaret artışı olacak hiçbişeyden kokrmayacaksın çekinmeyeceksin yoldaki kızlara laf atacan çok rahat bi şekilde ne diyim sana say say bitmez yani günde 4 tane efes içmiş gibi olacan :d

çok kilo aldırıyor bu ilaç 3 haftada 6 kilo aldım bi doyumsuzluktur gidiyor. iyileşicez ayağına 100 kilo olup çıkıcam

Alıntıları Göster
    Ben normalde futbol bölümüne ve gereksiz mesajlara takılıyorum, hiç ama hiç kişisel problemlerimi foruma yazmışlığım yok, sanırım paylaşamıyorum yapımda içe kapanıklık var. Paxil sosyal fobi için ideal midir?
    Bu ilacın yan etkileri kilo olayından başka nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ceza2000

Tıp bunu hastalık olarak değerlendirirken,hastalığı eziklik olarak değerlendirenlere, cevap vermemeyi tercih ettiğimiz içindir. Tartışmaya bile değmez..

Eziklik? Bir insanın problemlerinin olması ve bunları paylaşması, karşılıklı çözüm aramayı eziklik olan görenlere aldırış etmeyin.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bende kesinlikle var bu hastalık. Tüm belirtileri aşırı derecede var..Uyku uyumayı özledim yemin ediyorum.Doktora gitmeyede üşeniyorum mu çekiniyorum mu bilemedim..Bu tür ilaçların uzun süreli kullanımda etki edeceği vs söyleniyor bir de zararlı olduğu beyni uyuşturduğu uzun zorlu bi süreç vs vs..

Uyku problemi için öneriniz var mı ? Artık çığrından çıktı bu durum gece uyumayı özledim.Uykuyu düzene sokacak bi ilaç vs bileniniz ? Şuan hiç uyumadan diğer akşamı bekliyorum gece uyuyabilmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkolickx7

Bende kesinlikle var bu hastalık. Tüm belirtileri aşırı derecede var..Uyku uyumayı özledim yemin ediyorum.Doktora gitmeyede üşeniyorum mu çekiniyorum mu bilemedim..Bu tür ilaçların uzun süreli kullanımda etki edeceği vs söyleniyor bir de zararlı olduğu beyni uyuşturduğu uzun zorlu bi süreç vs vs..

Uyku problemi için öneriniz var mı ? Artık çığrından çıktı bu durum gece uyumayı özledim.Uykuyu düzene sokacak bi ilaç vs bileniniz ? Şuan hiç uyumadan diğer akşamı bekliyorum gece uyuyabilmek için.

Alıntıları Göster
    panik atak içindemi anti depresan veriyorlar bilgisi olan varmı

• quote:

Alıntıları Göster
    Prospektüsüne baktım da Paxil'in yan etkileri felaket
  • quote:

Orijinalden alıntı: WITCHER

Prospektüsüne baktım da Paxil'in yan etkileri felaket

Alıntıları Göster
    Uyku sorunu için yarın Melisa çayı alıp deneyeceğim sonucu yazarım..5 senedir Düzgün gece uykusu uyumuyorum bu arada.
  • quote:

Uyku sorunu için yarın Melisa çayı alıp deneyeceğim sonucu yazarım..5 senedir Düzgün gece uykusu uyumuyorum bu arada.

Alıntıları Göster
    http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=cipralex

arkadaş bunu önermişti. Doktor bunu yazmış ona faydası oldu dedi

• quote:

Yatmadan önce doğadan rezene çayı iç ve uyuyamazsan gel yanıma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pan-river

quote:

Yatmadan önce doğadan rezene çayı iç ve uyuyamazsan gel yanıma..

Alıntıları Göster
    Efexor kullananlar var mı ? memnun musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatar

Efexor kullananlar var mı ? memnun musunuz

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar kafama göre ilacı 20 gün kadar bıraktım ama bugün geri döndüm kendisine çünkü öfke nöbetleri geçirmeye başladım kaygı beni bitirdi kıscası paxil siz olmuyor...
  • şimdi şöyle diyelim aldırır tüm antidepresan ve psikoaktif ilaçlar genel olarak kilo aldırır, doktorlar sana söylemezler yada bilmezler.. bende bu ilaçlardan kullandım ve web ten ünlü nörolog,psikiyatri, farmakologların yurt içi veya yabancı kaynaklardan çevirerek 100 lerce klasörlük döküman indirdim bu konu hakkında yani yazacaklarım benim değil ünlü tıp uzman ve akademisyenlerinin rapor ve makalelerinden derlemedir;

neden kilo aldırır;
    alfa 1 adrenalin , dopamin ( D1 ve D2 reseptörü), histamin reseptör antagonizmaları yani bu hormonların baskılanması ile serotonin reseptörlerinin rahat üretim yaparak üzerindeki üretimi engelleyen baskının kaldırılması temel mekanizma budur,

peki türkçesi nedir

yani alfa adrenalin , histamin ve dopaminin baskılanması ile androjen ve testesteron üzetimi azalır , prolaktin yükselir , vicut metobalizma hızı yavaşlar, ödem oluşur ayrıca tiroid hormonlarını darmadağın ettiği için olay iyice b...olur anlıycan böylece kilo alırsın,

ayrıca sabah kalkamamak, devamlı uyku hali, halsizlik, uyuşukluk, çok sakin olmak, kısaca light olmak gibi durumlarla karşı karşıya kalırsınız!!!!!!!!!!!!!!!

hani derlerya bir tarafı yaparken öteki tarafı bozmak diye işte tam bu söz bu ilaçlara göre seni mutlu eder, huzurlu olursun ama hayatının dinamikleri olan hırs, rekabet, atılganlık, girişkenlik, özgüvenli, proaktif olma özelliklerinizi 1-2 ayda elinizden alıverir herşeyin bedeli var, ama neden gereksiz yere katlanasın, o yüzden bu yazılanlar sedece kilo alman değil hayatındaki tüm sorunlar için:

caresi nedir?

ya SRII ve klasik antidepresandan vaz geçerek MOA inhibitörü antidepresan alacaksınız, yada dopamini ve adrenalini baskılayan özelliklerini yok etmek için ek antidot ilaçlar kullanacaksınız

çare ilaçlar:

1- Dopamin agonisti ( yüksek prolaktin var ise)
    2-Alfa 1 adrenalin agonisti.
    3- Histamin agonisti.
    yada

tüm antidepresanları bırakıp MAO inhibitörü antidepresan kullanmak..

AMA SİZE TAVSİYEM DOKTORUNUZLA KONUŞUP ONA GÖRE İLAÇ KULLANMANIZDIR, KENDİ BAŞINIZA ASLA KULLANMAYINIZ...!!!!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: teknomasters

şimdi şöyle diyelim aldırır tüm antidepresan ve psikoaktif ilaçlar genel olarak kilo aldırır, doktorlar sana söylemezler yada bilmezler.. bende bu ilaçlardan kullandım ve web ten ünlü nörolog,psikiyatri, farmakologların yurt içi veya yabancı kaynaklardan çevirerek 100 lerce klasörlük döküman indirdim bu konu hakkında yani yazacaklarım benim değil ünlü tıp uzman ve akademisyenlerinin rapor ve makalelerinden derlemedir;

neden kilo aldırır;
    alfa 1 adrenalin , dopamin ( D1 ve D2 reseptörü), histamin reseptör antagonizmaları yani bu hormonların baskılanması ile serotonin reseptörlerinin rahat üretim yaparak üzerindeki üretimi engelleyen baskının kaldırılması temel mekanizma budur,

peki türkçesi nedir

yani alfa adrenalin , histamin ve dopaminin baskılanması ile androjen ve testesteron üzetimi azalır , prolaktin yükselir , vicut metobalizma hızı yavaşlar, ödem oluşur ayrıca tiroid hormonlarını darmadağın ettiği için olay iyice b...olur anlıycan böylece kilo alırsın,

ayrıca sabah kalkamamak, devamlı uyku hali, halsizlik, uyuşukluk, çok sakin olmak, kısaca light olmak gibi durumlarla karşı karşıya kalırsınız!!!!!!!!!!!!!!!

hani derlerya bir tarafı yaparken öteki tarafı bozmak diye işte tam bu söz bu ilaçlara göre seni mutlu eder, huzurlu olursun ama hayatının dinamikleri olan hırs, rekabet, atılganlık, girişkenlik, özgüvenli, proaktif olma özelliklerinizi 1-2 ayda elinizden alıverir herşeyin bedeli var, ama neden gereksiz yere katlanasın, o yüzden bu yazılanlar sedece kilo alman değil hayatındaki tüm sorunlar için:

caresi nedir?

ya SRII ve klasik antidepresandan vaz geçerek MOA inhibitörü antidepresan alacaksınız, yada dopamini ve adrenalini baskılayan özelliklerini yok etmek için ek antidot ilaçlar kullanacaksınız

çare ilaçlar:

1- Dopamin agonisti ( yüksek prolaktin var ise)
    2-Alfa 1 adrenalin agonisti.
    3- Histamin agonisti.
    yada

tüm antidepresanları bırakıp MAO inhibitörü antidepresan kullanmak..

AMA SİZE TAVSİYEM DOKTORUNUZLA KONUŞUP ONA GÖRE İLAÇ KULLANMANIZDIR, KENDİ BAŞINIZA ASLA KULLANMAYINIZ...!!!!!!!
    ssrı lar dikkat eksikliğine neden olur mu ?

• Bende sosyal fobi cekingenlik depresyon takinti arkadas ne ararsan var ciplarex kullanmistim doktor tavsiyesi ıle 2 gunde etkisini gostermeye baslamisti Beni baya degistirmisti ilac. sonrasinda yuzumde lekeler cikmaya basladi birakmak zorunda kaldim doktor sonra Prozac Verdi AMA 2 kutu kullandim hic etkisi olmadi olmayacak Gibi simdi ıse doktorumla konusup paxil yazmasinı istiycem kullanan arkdaslar yorumlarini yazarlarsa cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savaskerem37 -- 17 Mayıs 2012; 19:49:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: savaskerem37

Bende sosyal fobi cekingenlik depresyon takinti arkadas ne ararsan var ciplarex kullanmistim doktor tavsiyesi ıle 2 gunde etkisini gostermeye baslamisti Beni baya degistirmisti ilac. sonrasinda yuzumde lekeler cikmaya basladi birakmak zorunda kaldim doktor sonra Prozac Verdi AMA 2 kutu kullandim hic etkisi olmadi olmayacak Gibi simdi ıse doktorumla konusup paxil yazmasinı istiycem kullanan arkdaslar yorumlarini yazarlarsa cok sevinirim
    ap
  • quote:

Orijinalden alıntı: savaskerem37

ap

Alıntıları Göster
    http://haber.gazetevatan.com/bu-ilaclari-kullananlar-dikkat/462083/41/Saglik

paxil i üreten firma ceza almış.... bende 6 ay kullanıp sonrada bu panik atak illetinden kurtulmuştum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Toyota SUPRA

zyzapin

clapixol

sormodren

kullanıyorum
    bende paxil kulllanıorum ama daha faydasını çözzemedim yha:(
  • quote:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: levi karakian

quote:

70 saniye içinde aldıgım ilaç evet odaya girdim, strese bağlı oldugunu düşündüğüm uyku problemim var dedim yazdı verdi geçmiş olsun dedi...

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.Aslında keşke başlamasaydın çünkü en basitinden cinsel fonksiyonları bozuyor geç boşalma güzel ama birazda iktidarsizlık yapıyor haberin olsın...

bu anti depresanlar işe yarıyormu gerçekten..? Kaç günde etki ediyor kaç ay sene kullanmak gerekiyor

Alıntıları Göster
    ben paxil kullanıyorum faydasını pek görmüş degilim ayrıca antidepresanların kilo yapma olayı kişiden kişiye degisir bende iştahsızlık yapıo

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.