Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R.Rondo9

@afsdfas

hocam ilk iki sorunun cevaplarını bilmiyorum ama, 3. üye cevap olarak, sibel kekilli'nin diziye dahil olacak olması olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Yeni bölümler hangi gün çıkıyor? Hala yetişemedim gerçi

Pazartesi günü.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: afsdfas

Lannisterlerden aşırı derecede nefret ettim ya...

Starklar ise en çok ilgimi çeken krallık oldu...

Şimdi meraktan soruyorum... Bu jamie lannister ile bir eleman(hatırlayamadım şimdi bu saattede bakmaya üşendim babası idi galiba) konuştu.
    Jamiye ordunun yarısını yani 30 bin küsür ordu verdi... Yarısı dediğine göre bu 60 bin kadar orduları olduğunu gösterir ve bu sadece 1 krallık... Eee toplamda 7 krallık var bunların toplam ordusunu varın siz düşünün... Bu kafasında kaynar altın dökülen eleman 40 bin ordu ile 7 krallığa saldırmayı planlıyordu... Sizce burada bir mantıksızlık yokmu? 40 bin ordu ile nasıl 7 krallığı hakimiyetine alıcaktı ki Ayrıca bu lannisterlerin tahta çıkışından sonra bu ejder kızı destekler oldum kesinlikle 7 krallığa savaş açılmalı ve Starklar haricinde tüm krallıkları yıkmalarını temenni ediyorum.... Hatta tüm ordu bu lannister kraliçenin üzerinden geçsin lanet karı

Kitabı okuyanlarada birkaç soru sormak istiyorum... Spoiler içinde, üstü kapalı bir şekilde, fazla açık etmeden cevap verirseniz sevinirim...

1- Bu ejderha yumurtalarından Ejderha çıkma ihtimali nedir?
    2- İlk kitapta (ilk sezonda) White walkerslarla karşılaşma ihtimali nedir?
    3- İlk kitapta son 3 bölüm kaldı bu 3 bölümde bizi mutlu edicek ne bilim içimizin yağlarını eritecek türden olaylar olma ihtimali nedir?

soruların cevaplarını öğrenmek istemiyosan sakın bakma

1 - :)
    2 - white walkerlarla bir kez daha karşılaşılacak.
    3 - içimizin yağları erimesi ne demek bomba olaylar olacak.

• şimdi dikkat ettim 7 . bölümün başında
    baba lannister geyik kesiyor biçiyor aynı bölümde robert ölüyor( hanesinin amblemi geyik) acaba robertın ölümünde başka bi iş varmı kitaptan fln bilgisi olan varsa bi hal sölesin pls..
  • dizi güzel mi arkadaşlar ilk 7 bölüm? ona göre izlicem çünkü vakit kaybı olmasın :)
  • Nereden bu 7. bölümü nete sızdırdılar ya, feci spoiler yedim.
  • 7. bolumun 720p sı ne zaman cıkar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

7. bolumun 720p sı ne zaman cıkar acaba?

Pazartesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: £se®

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

7. bolumun 720p sı ne zaman cıkar acaba?

Pazartesi.

tesekkurler.su ankı hayatta ızlenmez.

• 7.Bölüm Öldüm Bittim Dirildim Tam Biterken O Stark'a İhanet Nedir Öyle Kafayı Yememek Elde Değil
  • Şuan ilk 4 bölümü izledim biraz karışık ama süper ilerliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ne[M]esis

Şuan ilk 4 bölümü izledim biraz karışık ama süper ilerliyor

yok la ne karışığı,gayet anlaşılır..bir kaç sayfa geriye bak aileler ve haritada ki yerlerini öğren daha iyi anlarsın her şeyi..
  • fark ettiniz mi bilmem ama eddark da çakal.
    kralın son emrini yazarken "until my rightful heir comes of age" diye yazdı kral çocuğunun adını söyledi ama onun yazdığı "soyumdan gelen varisim reşit olana kadar"
  • Sibel Kekilli'nin rolü belli olmuş galiba,tahmin etmişdim zaten o rolü oynacağını

Dikkat geniş spoiler .....

"Shae" karakteri yarımadam/cüce/küçük iblis (Tyrion Lannister)ile tanışacak fahişe dir.
    Kendini esir almaya çalışan vahşileri binbir türlü vaadler ile kandırarak küçük bi ordu kuran "Tyrion Lannister",starklar ve onalrın müttefikleri ile savaşa giren babasının yanına gider.Kampda kendisine hatun ayarlaması için fedaisine iş verir.İşte "shae" kamplarda fahişelik yaparak yaşıyan kişidir,fedaisi bunu yarımadama temiz aile kızı diye ayarlar,sonra yarımadam bunu öğrenir ama fazla sallamaz,üstelik kıza bağlanır.Daha sonra babası yeni veled kral joffrey Lannister'e gözkulak olması için yarımadamı onun yanına gönderirir,çünkü yeni veled kral ,Eddard stark'ın kafasını uçurduğu için işleri karıştımış,üstelik "jaime Lannister" ise stark'ların eline esir geçmiştir.Pazarlık edecek hiçbirşey kalmamıştır ,sadece stark'ların kızı sansa ellerinde tutsaktır,Arya ise kayıptır ."Tyrion Lannister" "shae" ile birlikte kaleye gider,babası" sakın o fahişeyi yanında götürme "demesine rağmen.

http://www.gameofthronestr.com/sibel-kekilli-shae-karakterini-canlandiracak/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenasi44 -- 29 Mayıs 2011; 21:27:13 >

• serinin türkçe kitabı var mı nette ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AragorN@MIK

serinin türkçe kitabı var mı nette ?

Bildiğim kadarıyla yok.

Zaten 1. kitap bitti sayılır.Eğer alırsan 2. kitabı alabilirisn.

Diğer kitaplar çevrilmedi diye biliyorum.

İngilizcesi nette mevcut olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenasi44 -- 29 Mayıs 2011; 20:39:22 >
  • 7. bölümü dayanamayıp izledim ama çok büyük bir hata vardı sanırım ?

kafasına kaynar gümüş dökülen eleman ben 40 bin atlıyla yedi krallığı alırım çok kolay diyordu,ama Lannisterın lideri ordunun yarısını verdiğini bununda 30 bin olduğunu söyledi demekki 60 bin kişilik ordusu var, yine eski bölümlerin birinde kraliçe oğluyla konuşurken 10bin kuzeyliyi kim durduracak, tanrılar bile durduramaz gibisinden konuşuyordu, ama babasının 60 binlik ordusu var nasıl bir çelişkidir anlayamadım..ayrıca gelen giden bizim starkları tokatlıyor en saygı duyulan en güçlü aile diyorlardı kimsenin salladığı yok starkları, hele son sahneyle iyice anlaşıldı bu durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grozny -- 29 Mayıs 2011; 21:31:52 >

• Yukardaki sorunun cevabı geçmiş bölümlerde.

Merhum Kral Robert ile kraliçe arasında geçen diyaloğ.Khal ordusunu göğüs göğüse savaşarak devirmeleri mümkün değil.Çünkü adamlar savaşçı ve liderlerine sonuna kadar bağlılar(en azından ata bindiği sürece!).Üstelik çok hızlı ver seriler,daha çok baskın yağma şeklinde savaşıyorlar.Yedi kralığın ordusu ise paralı askerlerden,köylülerden ve diğer meslek gruplarında oluşan karışık ordu.Çok azı gerçek asker ve krallarına bağlılar.Kral Robert'in dediği gibi,kalelerine çekilseler "Khal Drogo" nun kabilesi her tarafı yağma eder,köy bırakmaz tarlaları ekinleri yok ederler.Buda yedi krallığın sonu demektir.Starklar konusunda ise aslında haklısın,millet gözünde fazla büyüttü.İleride nolur bilemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenasi44 -- 29 Mayıs 2011; 23:14:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fenasi44

Yukardaki sorunun cevabı geçmiş bölümlerde.

Merhum Kral Robert ile kraliçe arasında geçen diyaloğ.Khal ordusunu göğüs göğüse savaşarak devirmeleri mümkün değil.Çünkü adamlar savaşçı ve liderlerine sonuna kadar bağlılar(en azından ata bindiği sürece!).Üstelik çok hızlı ver seriler,daha çok baskın yağma şeklinde savaşıyorlar.Yedi kralığın ordusu ise paralı askerlerden,köylülerden ve diğer meslek gruplarında oluşan karışık ordu.Çok azı gerçek asker ve krallarına bağlılar.Zaten ilerdeki bölümlerde" Jaime Lannister" strak'lara esir düşünce , paralı askerleri starkların safına geçecekler(güvenilmezler).Kral Robert'in dediği gibi,kalelerine çekilseler "Khal Drogo" nun kabilesi her tarafı yağma eder,köy bırakmaz tarlaları ekinleri yok ederler.Buda yedi krallığın sonu demektir.Gerçi "Khal Drogo" nun sonuda pek hayırlı olmayacak.Starklar konusunda ise aslında haklısın,millet gözünde fazla büyüttü.İleride nolur bilemiyoruz.Ama diziyi "Yüzüklerin efendisi" gibi izlememek lazım.Türkce çeviri 1. ve 2. kitaplarda öyle ahım şahım fantastik öğeler yok.Sonraki bölümlerde durum değişecek.Özellikle yumurtaların çatlamasından sonra :)

2.Kitabının türkçesi çıksada okusak ya... Aşırı merak ediyorum... 1.kitabıda okumadım zaten okumuş kadar oldum birebir aynısını çekiyorlarmış sanırım... Bu saatten sonra almak mantıklı gelmiyor... Ama 2.kitap 2.sezon başlamadan çıkarsa onu okurum... Öyle böyle değil dizi çok bağladı kendine beni... Aşırı merak unsuru var...
    Ejderha yumurtaları-White walkers lar-Favorim olan starklara ne olucak... Ünlü boromirin kızları var oğullarını gelecekte neler bekliyor, Jon snow vs vs bu böyle gider... Herkezin nefret ettiği gibi bende lannisterlerden nefret ediyorum...

Haritasına baktım Starksların toprak bütünlüğü baya baya büyük...
    Ayrıca dizinin başında starksları baya güçlü bir krallık sanmıştım dizide çok ezmişler(ezdiler)... Bildiğin Starksların lorduna saldırdılar yav bu bir savaş sebebidir...Stark hanesini küçük düşürüyorlar,hakaret ediyorlar.Bir krallık bu kadarda düşürülemez ya(içimden yazara kötü şeyler söylemedimde değil neyse) Kurtlarla-Aslanlar savaşmalı abi.. Savaşsınlarki lannisterler kalksın ortadan

Arya favorim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afsdfas -- 29 Mayıs 2011; 22:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fenasi44

Yukardaki sorunun cevabı geçmiş bölümlerde.

Merhum Kral Robert ile kraliçe arasında geçen diyaloğ.Khal ordusunu göğüs göğüse savaşarak devirmeleri mümkün değil.Çünkü adamlar savaşçı ve liderlerine sonuna kadar bağlılar(en azından ata bindiği sürece!).Üstelik çok hızlı ver seriler,daha çok baskın yağma şeklinde savaşıyorlar.Yedi kralığın ordusu ise paralı askerlerden,köylülerden ve diğer meslek gruplarında oluşan karışık ordu.Çok azı gerçek asker ve krallarına bağlılar.Zaten ilerdeki bölümlerde" Jaime Lannister" strak'lara esir düşünce , paralı askerleri starkların safına geçecekler(güvenilmezler).Kral Robert'in dediği gibi,kalelerine çekilseler "Khal Drogo" nun kabilesi her tarafı yağma eder,köy bırakmaz tarlaları ekinleri yok ederler.Buda yedi krallığın sonu demektir.Gerçi "Khal Drogo" nun sonuda pek hayırlı olmayacak.Starklar konusunda ise aslında haklısın,millet gözünde fazla büyüttü.İleride nolur bilemiyoruz.Ama diziyi "Yüzüklerin efendisi" gibi izlememek lazım.Türkce çeviri 1. ve 2. kitaplarda öyle ahım şahım fantastik öğeler yok.Sonraki bölümlerde durum değişecek.Özellikle yumurtaların çatlamasından sonra :)

Yukardaki sorunun cevabı diye başlarsanız, spoiler'ı okuyan arkadaşlar ilerki bölümlerle ilgili birşeyle karşılaşmayacaklarını düşüneceklerdir. Biraz dikkatli olun ve ilk cümlenize ekleme yaparak, ilerki bölümlerle ve özellikle Khal Drogo'yla ilgili spoiler olduğunu belirtin lütfen!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 29 Mayıs 2011; 23:05:27 >

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.