Şimdi Ara

MAC ADRESİ NASIL BULUNUR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
157.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nbtstat -A x.x.x.x
  • Arkadaşlar şöyle bişey öğrendim acaba doğru mu? Her eternet kartın veya modemin kendine özel MAC adresleri varmış. Ve IP adreslerini MAC adreslerine çeviren ARP diye bir protokol varmış. Eğer Bunlar doğru ise IP adresini bildiğimiz bir makinanın MAC adresini öğrenebilirmiyiz?
    ve bunu nasıl yaparız? bilgisi olan varsa vede anlatırsa seviniriz...

• Komut satırında winipcfg komutuyla ile MAC adresi görüntülenebiliyor.
  • nbtstat -A x.x.x.x
  • quote:

Orijinalinden alıntı: feylesof

Komut satırında winipcfg komutuyla ile MAC adresi görüntülenebiliyor.

denedım ama olmadı
  • Windows95/98/ME için winipcfg.Ben kendime göre yazmışım.
    2000/XP için--->wntipcfg
    Aslında şu linki inceleseniz daha iyi olur,çünkü XP'de bu küçük yazılım direkt yeralmıyormuş.Microsoftun sitesinden indirip kullanabiliyorsunuz.
    http://www.turkcenet.org/wown_htm/wntipcfg.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof -- 20 Ağustos 2005, 23:29:55 >
  • Windows XP de arp komutu var onunla öğrenebilirsin. "arp -a 192.168.1.1" şeklinde kullanılyor ...
  • Merhaba,

Birde linkteki programı deneyin (Depicus Arp Viewer). Ağdaki (LAN) bilgisayarların MAC adreslerini görmeniz mümkün. Ücretsiz bir program..

http://www.depicus.com/wake-on-lan/wake-on-lan-arp.aspx

Edit: Beta versiyonu (v. 2.1) daha iyi taranacak IP aralığını girdikten sonra üst kısımdaki " discover " a tıklamanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager -- 21 Ağustos 2005, 12:26:18 >
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler ama ben kendi MAC adresimi öğrenmek istemiyorum ki
    ben internet üzerinden dağıtılan(bilgi doğru değil ise özür dilerim) WAN IP adresi bilinen, karşı taraftaki bir makinenin MAC adresini öğrenmek istiyorum
    eğer bunun için bir komut veya çözümünüz varsa vede yardımcı olursanız sevinirim...
    çünkü tam olarak bilmiyorum ama birisi benim makineme saldırıda bulunuyor.
    yardımlarınızı bekliyorum..
  • cellmaster hocam abicim denedim ama olmadı parametrede bi yanlışlık olmasın...
    kendi yerel ip mi denedim kendi makineminkini öğrendim ancak dediğim gibi WAN IP adresiyle bu komut çalışıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucu -- 21 Ağustos 2005, 21:49:27 >
  • MAC adresini ne için öğreneceksin ?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: cellmaster

beni gören yok heralde
    nbtstat -A x.x.x.x

adam kocaman yazmış bunu kullansana x.x.x.x gelen yere ip adresini yazacan

bunu bir dene ama bulman hakikaten zor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dengesiz_boy -- 22 Ağustos 2005, 13:23:16 >

• quote:

Orijinalinden alıntı: cellmaster

nbtstat -A x.x.x.x

• quote:

Orijinalinden alıntı: SoyTaRı

MAC adresini ne için öğreneceksin ?

yaw arkadaşım adamın biri benimle dalga geçiyo bişekilde IP adresini öğrenebilirsem oradanda MAC adresini öğrenebilirim diye düşünmüştüm belkide yanılmışımdır dediğiniz komutu denedim olmadı!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucu -- 22 Ağustos 2005, 22:03:18 >
  • mac ADRESİ işine yaramaz. karşı makinaya ulaşabilmen için IP sini bilmen lazım IP biliyorsan zaten MAC e gerek kalmaz.
  • arp -a
  • dediğinin tam tersi olabilirdi MAC adresini en fazla IPsini bulmak için kullanabilirsin...yada Wireless yada port-sec yapılmış bi switche spoof yapacaksan MAC'ına ihtiyacın olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palermo -- 23 Ağustos 2005, 16:41:55 >
  • Ağ bağlantılarım >> Lan yada Yüksek hızda internet >> yerel ağ bağlantısı(2 monitör resmi) tıkla >> açılan menu de destek >>ayrıntılar>>> karşına açılan menude en üstte yazan fiziksel adres senin mac adresin....

bu arada sonradan gördüm arkadaş uzaktan başka bir pc nin mac adresini nasıl bulacağını öğrenmek istiyor herhalde...o iş biraz zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SquAnDeR -- 24 Ağustos 2005, 11:27:29 >
  • yaw arkadaşlar yokmu aramızda şöyle tövbekar bi hacker
  • internete bağlı herhangi bir bilgisayarın amc adresi ne işe yararki. Ben bunu merak ettim. Bulma konusunda ise karşı bilgisayara bi client kurup mac adresini bulup ana makiaya göndermesi sağlanabilir. Zor bi yöntem ama şu ana kadar verilmiş tek cevap.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.