Şimdi Ara

Sadece yürüyüş yaparak kilo verilir mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
90.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar , akşamları sauna eşofmanları giyip parka gidiyorum. 6 KM orta tempoda yürüyüş yapıyorum. Sol ayağımdaki ağrı nedeniyle koşamıyorum sade yürüyorum. Yediklerime de dikkat ediyorum Sizce bu şekilde kilo verebilir miyim ?

• tabi ki verilir.

bazıları der ki; boğazından kısmadan yürüsen de veremezsin. oysa bu yanlış. (tabi yürümenin yanında daha az kalori almak sonucu hızlandırır)

diyelim ki normalde günlük 2000 kalori alıyorsun
    yürümeye başladın ve beslenme düzenin yine aynı (ben yürüyorum diye daha fazla yemiyorsun) 2000 kalori alıyorsun.
    ancak ekstradan her gün yürüyerek 300 kalori fazla harcıyorsun.

Yani akıl var mantık var. Demek ki veriliyormuş.
  • dikkat etmek, sağlıklı beslenmekse olur

yürümen de durmadan ve en az 17 dakika olmalı diyelim

bu yeterli gelicektir
  • Owin kardes bende dun kesinlike kosu işine basladim ve bu yaza kadar devam edecek
    Ekmegi kestim 3gunde 1kepekli ekmek bitiyor o derece oglen 12 ve 2 arasi sabah kahvaltisi yapiyorum
    aksam hafta icleri 11gibi cok az yemek yiyiorum.
    mac sahasina gidene kadar 10dk yuruyus mac sahasinda 600metre isinma yurusu sonra tempoyu arttiriyorum 5km kosuyorum
    Ama bu 5km elbet ayni tempoda olmuyor her turun sonlarina dogru yoruluyorum. kenarda 2dk dinlenip terimi siliyorum tekrar basliyorum
    ve mac sahasinin kenarinda olan spor aletleri olur onlari kullaniyorum [kosu yollari kenarlarindaki] 1.84cm boy 94kg sanirim ama kilolu yapim yok tamamen yagsiz vucut icin gidiyorum ve dinc olmak icin size faydasi olurmu bu arada 8dk lik abs videosu ve şinav isine girmek istiyorum
    Mutlaka kilo dusus olur diey dusunuyorum sizce ?
    gunluk 3lt su icmeyede basladim
  • arkadaşlar 1 saat yürüyüş ile yaklaşık 200-250 kalori yakarsınız.Normalden biraz gızlı tempoda.
    Buda yaklaşık 100 gr ete veya 5 dilim normal ekmeğe veya 50 gr çkolataya bedeldir.

Yani yemeyi düzgünleştirmezsek ister yürüyerelim ister koşalım ister ip atlayalım sonuç değişmeyecektir.

Haaa günün 10 saati spor yaparım derseniz oraı ayrı mevzu.
  • O zaman bu isi uzun zaman dilimine yaymak lazim, ekmek hic yememek, valla senin anlataminindan bu isin yuruyus yada kosuyla olmuyacagini anladim.
    Bende ozaman yuruyusu veya kosuyu zayiflamak icin degil spor ve kondisyon icin yaparim saglik olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MORFEUS -- 24 Şubat 2010; 10:35:16 >
  • tabi ki verilir.

bazıları der ki; boğazından kısmadan yürüsen de veremezsin. oysa bu yanlış. (tabi yürümenin yanında daha az kalori almak sonucu hızlandırır)

diyelim ki normalde günlük 2000 kalori alıyorsun
    yürümeye başladın ve beslenme düzenin yine aynı (ben yürüyorum diye daha fazla yemiyorsun) 2000 kalori alıyorsun.
    ancak ekstradan her gün yürüyerek 300 kalori fazla harcıyorsun.

Yani akıl var mantık var. Demek ki veriliyormuş.
  • AKıla ve mantığa bakalım ;

Günde 1 saat yürürseniz ancak 300 kalori yakarsınız.
    7000 kalori 1 kg ye bedeldir.
    Yani yaklaşık 23 gün günde 1 saat yürüyeceksiniz ve 1 kg vereceksiniz.
    Bu süre zarfında gideceğiniz herhangi bir mc donalds veya burger veya bu tarz bir menü size hoooppp 2000 kalori verecek.

Eve geldim dinleneyim susadım bi sprite içeyim hoooppp 100 ml si 45 kalori.330 ml 150-200 kalori.Gelsin kilolar.

Hepimiz aklı selimiz matematikten anlıyoruz anccak hesap çarşıya uymuyor.

Ama sıkı bir diyetle Günlük kalori alımıı düşürürseniz 1200 ler ;
    Normal bir erkek günde yaklaşık 2000 kalori harcar ;
    2000-1200 = 800
    Birde üzerine 1 saat yürüme.300
    1100 kalori.1 haftada sağlıklı şekilde 1 kilo vermiş olursunuz.Hemde yağ yakarak.Su dökerek değil

Ben 3 ay sürekli salata + çorba + et + haftada 1 istediğim şey + kabak + vs vs vs yiyerek 115 kg verdim.
    Sonra sporla 5 kg daha attm 87 den 67 ye düştüm.
    Sonra işe girince mecburen yedim şimdi 80 kiloyum.
    Tekrr başlayacağım 70 lere düşeceğim.

İyi günler.
  • Koşmanın yada yürümenin yada yüzmenin vb. kısaca kardionun amacı kalori yakmak değil metabolizmayı hızlandırıp 48 saat boyunca yağ yakıcı enzimleri aktif hale getirmektir. Kusura bakmayın ama zilyon kere açıkladık hala aynı yerde sayıyorsunuz; keşke biraz okusanız...

Yürüyüş yaparsın ama yürüyüş var yürüyüş var salınarak, gezerek yaptığın yürüyüşün kardiovasküler anlamda bir manası yok, kısa yoldan elini nabzına atacaksın saate bakacaksın 10 saniyede 15`in üzerinde atıyorsa öyle devam edeceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3RS!N -- 24 Şubat 2010; 14:02:12 >
  • Bundan 1kac ay once ilk uni ogrencilik aylarim oldugu icin. Parayi dengesiz harcamiştim. Ve parasiz kalmistim bir cok kez ac yatmiştim
    O ara 89kg dusmustum dunyalar benim olmustu. Su an allah'a sukur oyle durumum yok hatta evden erzak getirdigim icin geri kilo adim
    ama son zamanlarda cidden cok dikkat ediyorum. Oglen 12: 00 14:00 mecburi kahvalti ediyorum 3.5 dilim kepekli :( 2.ogretim oldugum icin. okulan geldigimde ekmeksiz mecbur yemek yiyorum mesala tavuk cigeri sote bulugurlu pilav tavuk ama 1 tabak kadar
    caylarim falan hep sekeriz iciyorum.
    Suan kosuya basliyali 2gun oldu xD İlk gun kosu donusunde cok oksurdum bugun sorun yok :) psikolojik olarak zayifladim bile
    Aklima şu geldi mac sahasinda koşumu bitirdikten sonra okulun spor salonuna gidip 1saatte orada mesala 1daha cardio gogus omuz ve biceps squat sinav yapsam
    Ben diyorum aklima soktugumu yaparim zayifliyacagim
    Yanlis anlamayin ama suan en son foto olarak bunu buldum bu halde 90 95kg arasiyim
     Sadece yürüyüş yaparak kilo verilir mi ?
  • mesajım bulunsun
  • Kusura bakma arkadaşım ama zilyonkere değil istediğin kadar yaz hesap ortada.
    Biyolji bbilmiyorsan bilemem.Ama ben biyolojinin herşeyini gördüm ve neyin ne olduğunu söylüyorum sana.
    Salına salına yürürsen dahi enerji yakarsın.Senin dediğin gibi hızlı yürü yağ yakan enzimin ortaya çıksın nedir bu ya.

Vucut ilk önce hazırdaki karbonhidratını yakar.Çünkü bu aktiftir.Sürekli hazır enerji olarak bekler.Normal yürüyerek bu karbonhidratları bitip.Yine normal yürümeye devam edersen bu sefer ya depolarını kullanırsın.

Senin dediğin gibi çalışma sadece bu karbonhidraların hızlıca yakılp daha hızlı yağa geçilmesini sağlar.Ancak hızlı çalışmada da az süreli çalışacağın içi çok farketmez.
    Yani 1 dk depar atmak ile 10 dk ( süreler tamamen atmaaca) yürümek arasında çok fark olmaz.
    Biraz matematik biraz biyoloji bildiğin zaman işin içinden çıkacağın şeyler.

Senin mantığınla hiç spor yapmayan biri hiç yemezsede zayıflamaz gibi oluyor.

Halbuki insan yerinde oturursa 65 kalori yakar.Uyurken 55 kalori yakıyorsun.Karbonhidratın yoksa bunuda yağdan temin ediyorsun.

Hızın veya ağırlığın yüksek olmasının değil yaptığın süreni önemi var yani....
    quote:

Orijinalden alıntı: 3RS!N

Koşmanın yada yürümenin yada yüzmenin vb. kısaca kardionun amacı kalori yakmak değil metabolizmayı hızlandırıp 48 saat boyunca yağ yakıcı enzimleri aktif hale getirmektir. Kusura bakmayın ama zilyon kere açıkladık hala aynı yerde sayıyorsunuz; keşke biraz okusanız...

Yürüyüş yaparsın ama yürüyüş var yürüyüş var salınarak, gezerek yaptığın yürüyüşün kardiovasküler anlamda bir manası yok, kısa yoldan elini nabzına atacaksın saate bakacaksın 10 saniyede 15`in üzerinde atıyorsa öyle devam edeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derkin

Kusura bakma arkadaşım ama zilyonkere değil istediğin kadar yaz hesap ortada.
    Biyolji bbilmiyorsan bilemem.Ama ben biyolojinin herşeyini gördüm ve neyin ne olduğunu söylüyorum sana.
    Salına salına yürürsen dahi enerji yakarsın.Senin dediğin gibi hızlı yürü yağ yakan enzimin ortaya çıksın nedir bu ya.

Vucut ilk önce hazırdaki karbonhidratını yakar.Çünkü bu aktiftir.Sürekli hazır enerji olarak bekler.Normal yürüyerek bu karbonhidratları bitip.Yine normal yürümeye devam edersen bu sefer ya depolarını kullanırsın.

Senin dediğin gibi çalışma sadece bu karbonhidraların hızlıca yakılp daha hızlı yağa geçilmesini sağlar.Ancak hızlı çalışmada da az süreli çalışacağın içi çok farketmez.
    Yani 1 dk depar atmak ile 10 dk ( süreler tamamen atmaaca) yürümek arasında çok fark olmaz.

Halbuki insan yerinde oturursa 65 kalori yakar.Uyurken 55 kalori yakıyorsun.Karbonhidratın yoksa bunuda yağdan temin ediyorsun.

quote:

Koşmanın yada yürümenin yada yüzmenin vb. kısaca kardionun amacı kalori yakmak değil metabolizmayı hızlandırıp 48 saat boyunca yağ yakıcı enzimleri aktif hale getirmektir. Kusura bakmayın ama zilyon kere açıkladık hala aynı yerde sayıyorsunuz; keşke biraz okusanız...

http://forum.donanimhaber.com/m_29624071/mpage_1/key_//tm.htm#29624071

konunun aşağılarına in orada yağ yakımının nasıl gerçekleştiği ile ilgili bir yazı eklemişim onu oku.
  • arkadaşlar bende son zamanlarda alınan kilolardan rahatsızım ayağım kırılmışdı 2 ay yatakda yattım vucud düzenim acayip bozuldu sonrasında 15 20 gün spor yapdım ve eski düzenime döndüm diyebilirim kendimi bu konuda kasmıyorum ama eskisi gibide yiyip içemiyorum örneğin salata artık benim için olmassa olmazdır ekmek yerken içlerini asla yemem zaten çokda ekmek yemiyorum annemde şeker hastası olduğundan ikimiz bereber bol bol sebze yemekleri yiyerek otlanıyoruz bu konuda pırasa ve ıspanak en iyi yardımcımızdır ayrıca bir tavsiye veriğim benim en iyi sabah kahvaltım içi çıkarılmış ekmeğin içine çeçil peyniri ve pırasa yada yeşil soğanı koyarak üstünede zeytin yağı döküp bir güzel mideye indirmek oluyo çeçil peyniri yağsız marketlerde satılan çok güzel bir peynirdir biz eskiden beri erzurumda köyden alırız ama şimdi marketlerdede satıldığını duydum
  • quote:

AKıla ve mantığa bakalım ;

Bu süre zarfında gideceğiniz herhangi bir mc donalds veya burger veya bu tarz bir menü size hoooppp 2000 kalori verecek.

Eve geldim dinleneyim susadım bi sprite içeyim hoooppp 100 ml si 45 kalori.330 ml 150-200 kalori.Gelsin kilolar.

2000-1200 = 800
    1100 kalori.1 haftada sağlıklı şekilde 1 kilo vermiş olursunuz.Hemde yağ yakarak.Su dökerek değil

Ben 3 ay sürekli salata + çorba + et + haftada 1 istediğim şey + kabak + vs vs vs yiyerek 115 kg verdim.

İyi günler.

Yazdığım mesajı algılayamamışsınız, bir daha okuyun.
    Aynı şeyleri yemek koşuluyla diye yazdım. Siz anlamıyorsanız yapacak bir şey yok, siz yazdığınıza inanmaya devam edin.
  • Sende benim yazdığıı anlamamışsın arkadaşım.Zaten okusaydın orada susadığın için içeceğin koladan 100 kalori alacağını.Ancak içmezsen almayacağını söyledim.
    Yürüyen koşan vs insan çok enerji harcadığı için bu enerjiyi arar ancak iradesini tutarsa bu enerjiyi almaz.
    Hatta senin dediğini destekliyici olarak hiç koşmadan spor yapmadan dahi kilo verdiğimi söyledim.
    Sonuç olarak ikimiz aynı yerde birleşiyoruz.
    Koşsanda koşmasanda boğazını keseceksin.
    quote:

Orijinalden alıntı: chakra

quote:

AKıla ve mantığa bakalım ;

2000-1200 = 800

İyi günler.

Yazdığım mesajı algılayamamışsınız, bir daha okuyun.
    Aynı şeyleri yemek koşuluyla diye yazdım. Siz anlamıyorsanız yapacak bir şey yok, siz yazdığınıza inanmaya devam edin.
  • Arkadaşım doğru yazmışsında benimbahsettiğim farklı bir durum.
    Vucut kalorileri harcadıktan sonra istersen uyu yine yağ yakarsın.Kardiyo vs gibi şeyler ile alakalı değildir bu.
    Mesela gece yat sabah kalktığında 1-2 saat bir şey yeme yağları yakmaya başlarsın.
    Çünkü karbonhidratları harcayıp ya depolarını harcamaya geçmiş olursun.

Konyu çn arkada yürüyerek kilo verir miyim demiş.
    Bende ına yemezse verebileceğini söyledim ki verir.1 numaralı örneği benim.Vereceği kilolada yağdan gider.
    Tabiki düzenli ve güçlü bir sporla daha iyi verir bu tatışılmaz ancak normal yürüyerekte verir.

quote:

quote:

Kusura bakma arkadaşım ama zilyonkere değil istediğin kadar yaz hesap ortada.

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_29624071/mpage_1/key_//tm.htm#29624071

konunun aşağılarına in orada yağ yakımının nasıl gerçekleştiği ile ilgili bir yazı eklemişim onu oku.
  • Tamam, siz haklısınız.
  • 4.gun bugun her gun 5km kosuyorum. Bu aralar acayip yoruluyorum hatta okulda bile neyin var gibisinden diyorlar performansima acayip yansiyor yorgun dusuyorum.
    Hatta gece 24:00 veya 03:00 once yatan kisi olarak gunduzleri 2saat fakan yatar oldum
    Sabah 8:45de kalkiyorum. mac sahasian gidiyorum once isinma turu yuruyus seklinde, sonra hizli tempo, sonra hizli yuruyus seklinde, 5km tamamliyorum. 1tur 600metre
    bu yaklasik 40dk falan suruyor her tur arasi terimi siliyorum az su iciyorum. 2.3 dk ordan zaman kaybi oluyordur belki o kadar olmasada xD
    simdilik bu kadar. xD kosuya devam ayaklarim haşat oldu ama
    sabah 8:45ten sonra basliyorum OGlen 13:00.14:00 arasi kahvalti yapiyorum bu arada yagdan yaktigimi dusunuyorum .
    bugun eczanede tartildim 94k yim şaka gibiya
  • sadece yürüyerek kilo verileceğini şöyle ispatlıyayım, işyeri yürüme mesafesinde idi günde 2*25 (gidiş geliş) + 30 (öğlen dolaşma) dk yürüyordum.
    normaldim. sonra işyeri taşındı servisle gidip gelmeye başladım + öğlen gezcek yer yok. Tamamen aynı miktarda yememe rağmen 1-2 ayda 3-4 kilo aldım.
  • akşamları meyve ve sebze yemeği ye.. sabah öğlen istediğini ye ve günde 7,2 km/h hızda 60 dk hızlı yürüyüş yap ama hergün... bak nası eriyosun 1 ayda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.