Şimdi Ara

Windows 7 explorer.exe cpu yu %100 kullanıyor [Resimli]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
32.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sorun tam olarak bilgisayarımdaki Flv dosyalarının bulunduğu klasörlerde gerçeklerşiyor. FLV dosyalarının bulunduğu bi klasöre girdiğim zaman ; Klasörün üst taraftaki yerinin yazdığı çubukta yeşil çizgi dolmaya başlıyor(Video lara önizleme oluşturuyor) . Yeşil bölge sonuna kadar doluyor ama hiç gitmiyor. Bu sırada işlemci kullanımı Explorer.exe yüzünden %100 e ulaşıyor. Sadece Görev yöneticisinden explorer.exe yi kapattıp yeniden başlattıktan sonra sorun düzeliyor. Fakat yine bir video klasörüne girdiğimde (flv veya ön gösterimi olmayan bi format varsa) yeniden explorer.exe %100 cpu kullanımına ulaşıyor. Sorunu yabancı sitelerden araştırdım ama genelde ya vista yada xp ile ilgili olan sorunlara rastladım, onlardaki sorunun yüksek nedeni virüslerdi ve aniden oluyordu. Windows 7 deki problemin farklı bi neden den kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu sorun ben dışında bir arkadaşımda da gördüm . Kullandığımız makine HP laptop lar. Arkadaşım pavilion dv6-1144et ; ben pavilion dv6-1241et . Ayrıca sistem de oynatıcı olarak KMplayer kullanıyoruz . Codeclerde full yüklü K lite mega codec pack.

Windows 7 explorer.exe cpu yu %100 kullanıyor  [Resimli]

[img=http://pic1.resimupload.com/r10/thumb_640787748.jpg
     Windows 7 explorer.exe cpu yu %100 kullanıyor  [Resimli]

http://www.resimupload.com/ds640787748_cpu_kullanımı.html

siteye resim yükleme çalıştımda yapamadım hata verdi.

• Hay Maşallah[/b]
  •  Windows 7 explorer.exe cpu yu %100 kullanıyor  [Resimli]

Gerek İmzamdaki Bilgisayarımda kullanmış olduğum Windows7 gerekse iş yerindeki Masa ustu sistemdeki Windows7 deki explorer de bu takılma kilitlenme problemi mevcut. Exploerer ile bir hata var bu gerçek
  • Peki bu soruna bi neden bulabildiniz mi ? sadece HP lere özel bi sorun mu bu durum ? başka bilgisayarlarda oluyor mu ki?
    yaptığım araştırmalarda benim sorunuma çare olacak bi yazı okudum. Microsoft bu durum için bi hotfix yayınlamış. İndirip yüükledim , ama işe yaramadı.

site haberi
    http://www.thewindowsplanet.com/fix-explorer-exe-high-cpu-usage-problem-while-opening-a-folder-containing-corrupted-wav-files-in-windows-7

microsoft un makalesi ve hotfix
    http://support.microsoft.com/kb/976417/en-us

aynıı sorun bu linkteki arkadaşlarında başına gelmiş onlarda da flv dosyaları veya wav dosyalarından kaynaklanan sorunlar var.
    Sorun bi çok kişinin başına gelmişte ortada çözüm yokk
    http://forum.donanimhaber.com/m_36932854/tm.htm

bi önerisi olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colins547 -- 23 Şubat 2010; 20:39:06 >

• Benim HP de yapıyor, Ev arkadaşımın Datronunda da yapıyor, diğer Arkadaşımın HP diz üstü bilgisayarında da yapıyor, İş yerindeki Masa ustu hP bilgisayarda da yapıyor. Bu arada tüm bu işletim sistemleri Windows 7 .

Msn açık mail geliyor üzerine tıklıyorum varsayılan tarayıcı ie8 bir kaç kez bunu yaptığımda kilitlenmeye başlıyor bir maile bakmak bile ızdırap haline geliyor. Zaten normal şartlarda Opera kullanıyorum.
  • Bütün codecleri kaldırdım . Km player ı ve windows media player 12 yi kaldırdım. Sorun düzeldi şimdi %100 explorer.exe çalışması yok . yalnız media player 12 gidince media center da çalışmaz oluyor. Umarım en kısa zaman da bu sorun düzeltilir. Ya bu sorun belirli kişilerde oluyor ya da microsoft bu konuda çok yavaş çalışıyor . Hiç geri bildirim almadı mı acaba
  • Bir güncelleme ile düzelteceklerinden eminim. İE Kullanmadığım için sorundan en az müzdarip olanlardanım. Yinede Windows7 yi sevdim
  • bende de vistada aynı sorun oluyordu.seste cızırtı takılma falan oluyordu.cpu yu explorer yüzde 99 kullanıyordu.sonra anladım ki antivirüsten kaynaklanıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Benim HP de yapıyor, Ev arkadaşımın Datronunda da yapıyor, diğer Arkadaşımın HP diz üstü bilgisayarında da yapıyor, İş yerindeki Masa ustu hP bilgisayarda da yapıyor. Bu arada tüm bu işletim sistemleri Windows 7 .

Msn açık mail geliyor üzerine tıklıyorum varsayılan tarayıcı ie8 bir kaç kez bunu yaptığımda kilitlenmeye başlıyor bir maile bakmak bile ızdırap haline geliyor. Zaten normal şartlarda Opera kullanıyorum.

orijinal win7 home premium aldım 1-2 ay evvel
    ilk kurulumda aynen sizin dediğiniz gibi herhangi bir linke tıklayıp explorer çalıştığı zaman kilitleniyordu ama ben çalıştırınca sorun olmuyordu sonra bazı hatalardan dolayı yeniden win7 yüklemek durumunda kaldım
    2. kez kurduğumda ise böyle bir hata ile birkez bile karşılaşmatım kaç aydır halbuki kullandığım driver ve programlar bile aynı yada ben farkında olmadan birşeyi güncelledim ve düzeldi bilemiyorum ama 2. kurulumdan sonra düzeldi

• Şunu eklemeyi unuttum bendeki Tüm windows7 ler aslında Windows 7 build 7600 sürümü. Temiz bir Orjinal kopya yükleyeceğim ama şu sıralar biraz fazla üşengecim. En iyisi akşam eve gittiğimde temiz bir kopya bulayımda yükleyim. Xp den 1-2 ayda bir format atma alışkanlığımdan ne zaman kurtulurum bilinmez
  • ZATEN YAMA YANINLANMIŞ AMA TAM OLARAK İŞLEVLİ DEĞİL SORUNA YÖNELİK AMA DAHA DENEME AŞAMASINDA
    HER NE KADAR SORUNU Bİ ŞEKİLDE ÇÖZMÜŞ OLSAMDA WİNDOWS MEDIA PLAYER 12 VE MEDIA CENTER DAN OLDUM . ARTIK KUMANDAMI KULLANAMIYORUM . TEKRAR Windows media player yüklesem yine aynı sorun olurmu diye korkuyorum. Kalıcı bi çözüm bilem varsa halen yardımlarını bekliyorum .
  • Arkadaşlar bilmiorum aradan 1 ay gibi bi süre geçmiş büyük ihtimal arkadaş formatlamıştır dayanamayıp

aynı şey bugun içerisinde benim başıma geldi
    gün boyunca uğraştım ve çıldırmak üzere geldim
    nerde flv uzantılı bi dosya varsa oldugu klasöre girdiğim an işlemci %100 ü vuruyor explorer.exe %100 çalışıyor pc tıkanıp kalıyordu...

nod32 le kaspersky la tarattım ama virüsü andıran hiç bişe bulamadım

benimde sistemim windows7 ve desktop

sorunu şu dakika itibariyle kökten çözdüm

pc me bunları yaşatan

TOTAL VİDEO CONVERTER adında lanet bi programmış meğer bir önceki gün yüklemiştim aklıma geldi sildim ve pc bi anda canavarlaştı eskisi gibi

şimdi sorucaksınız ne alaka

inanın bilmiorum :D:D

ne güzel format atmaktan kurtuldum ve eger sorun yaşayan olursa öncelikle dandik video player ı olan programları kaldırın derim ....

• Dostum o programı ben hiç yüklemedim ama bende de kilitlenmeler olmuştu İE8 de olmuştu anlamadım nasıl bir iştir bu.
  • Bu %100 kullanma sorunu win 7 de başıma geldi vistadada aynı sorunla karşılaştım hatta vistada eğer hdd nin bir yerinde sorunlu flv dosyası varsa olduğu yeri açmadan bile sistem açılır açılmaz %50 cpu kullanımında sabit kalıyordu explorer o flv dosyalarını silemiyorsunda kullanılıyor diyordu cd den çalışan bir işletim sistemiyle bütün sorunlu videoları sildim herşey normale döndü artık flv dosyası görünce korkuyorum
  • Yukardaki arkadaşın da dediği gibi problem SORUNLU flv dosyalarında, tüm flv dosyalarında değil. Ha bu windows 7' nin "sorunlu" anlayışı nedir işte orayı çözen çıkmadı henüz. Siz de tek tek videoları başka bi klasöre taşıyarak ya da kendinize göre daha pratik bir yol bularak sorunlu flv dosyasını tespit edin. Sorunlu dosyayı tespit etmenin bir diğer yolu da şu: sorunlu dosyanın silinmesine izin verilmiyor. O halde videoları silmeyi deneyerek sorunlu dosyayı tespit edersiniz. Siliniyorsa (-ki "geri al sil" yaprak tekrar geri getirebilirsiniz) dosya sağlamdır. Silinmiyorsa, arızalı dosyayı buldunuz demektir.

Ardından dos komut satırını açın, görev yöneticisinden explorer.exe yi kapatın, dos ekranına dönün, sorunlu dosyanın olduğu klasöre gidin ve "del" komutuyla sorunlu dosyayı silin. Görev yöneticisini tekrar çalıştırın ve "yeni görev" seçeneğinden explorer.exe yi yeniden çalıştırın. Böylece o sorunlu dosyadan kurtulmuş olacaksınız.

Not: Sisteminizde K-Lite Codec Pack kuruluysa bir de onu kaldırın bakalım, sorun devam edecek mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbayus -- 25 Nisan 2010; 22:43:24 >

• arkadaslar K-Lite Codec Pack i kaldırın problem düzeliyor.bendede aynı sorun vardı.kaldırdım ve şimdi bomba gibi pc.
  • Arkadaşın anlattığı sorunun bir benzeri benim vista kurulu masaüstü pc de vardı.

Bende tek fark vardı . Video dosyası açınca değil içersinde çok fazla fotoğraf veya Video dosyası olan veya çok sayıda klasör olan bir dosya açınca %100 kullanım oluşuyor ve arkadaşın dediği işlemi yapınca düzeliyordu.

Şahsen bu sorunun virüsler den dolayı olduğunu sanmıyorum çünkü ben bu sorun varken bilgisayarımı taratmıştım ve virüs yoktu.

Büyük olasılıkla bilgisayarın arka planın da çok fazla bellek kullanan program açıksa ve gine çok fazla bellek kullanımına yol açacak bir dosya açmaya çalışınca sistem de bir şişme oluyor

O sebeple arka plan da çok fazla program çalışıyorsa kullanmadığınız programları ve sistemin ihtiyacı olmayan programları Msconfig bölümünden kapatmak lazım

Örneğin Photoshop kuruluysa sistem de o program arka plan da çaktırmadan çalışıyor olabiliyor o sebeple Msconfig girip Başlatma kısmında onu bulup yanındaki kutuyu boş hale getirmek gerekiyor

• Videoların olduğu klasörlere girildiğinde takılma kasılma işlemci kullanımı vs olaylarının sorumlusu codec ve paketleridir. Veri yürütme engellemesi özelliği (dep) ve codeclerin çakışması gibi bir durum diyebiliriz buna. Buna en iyi çözüm temiz sisteme herhangi bir codec paketi vs yüklemeden gom player yüklemek ve videoları onda açmak. codecleri kendi içerisinde getirdiği için gayet stabil oluyor.

eğer sisteminizde bu şekilde sıkıntı varsa codec paketlerinizi, ekstradan yüklenen codeclerini vs tümünü gözden geçirin.
  • kar123 nicli arkadaş allah senden razı olsun aynen senin dediğin gibi sorunun nedeni total video converter bu lanet programı daha önceden yükleyip kaldırmıştım fakat program files'ta kalıntıları kalmış onlarıda silince sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustim71 -- 23 Mayıs 2010; 18:27:35 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.