Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
2
Favori
173.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler takara.daha önce karakola bile yolumuz düşmeyince insan tedirgin oluyor.umarım herhangibir sıkıntı yaşanmadan atlatırız hepimiz.tekrardan teşekkürler.
  • en fazla para cezası alırsın korkma.Hapis cezası falan durumları büyük ihtimalle 10-15 yıl yoklama kacagı yada bakaya olacaksın ve yakalanırsan olabilir.kENDİSİ TESLİM OLDUGU ZAMANDA İYİNİYET GÖZ ÖNÜNE ALINIR VE YİNE PARA CEZASINA CEVRİLİR TAHMİNİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratuzağı

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum

2009'da mezun olmama rağmen banada yoklama kaçağısın diye mektup geldi.okuyokende gelmişti askerlik şubesine gittim sordum sen okuyon dediler ek-g belgesini alıp memleketki askerlik şubesine yolladım.acaba okulmu tecil ettirmedi marmara üniversitesi m.y.o da okudum öğrenci işleri çok dandik herşey beklenir.
    birde ben kpss'e gircem gircem sorun olur mu?sicilime işlermi acep yukarda anlattıklarımı mazeret olarak yazsam dava düşermi?

sabah gittim askerlik şubesine ifade olarak şunu yazdım "2009'da mezun olduğum için 2 yıl tecilli sanıyordum." o kadar.birkaç tane dosya falan imzaladım tamam gidebilirsin dediler mahkeye falan çıkmadım yani sonradan mahkemeden falan çağırırlarmı

• arkadaşlar bugun gittim mahkemeye.11:40 da idi öğleden sonraya attılar ancak 16:00 gibi girebildim.çok şükür beraat ettim.hakım bir iki soru sordu.benım savunmamı hakım yaptı nerdeyse sonunda beraat verdi.o kadar büyütülecek bir mesele değilmiş.yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: levo54

arkadaşlar bugun gittim mahkemeye.11:40 da idi öğleden sonraya attılar ancak 16:00 gibi girebildim.çok şükür beraat ettim.hakım bir iki soru sordu.benım savunmamı hakım yaptı nerdeyse sonunda beraat verdi.o kadar büyütülecek bir mesele değilmiş.yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

hakim ne sordu sen ne cevap verdin paylaşırmısın?
  • tabi arkadaşım.yoklama kaçağı düşmüşsün doğrumudur dedi.kabul ediyormusun bu suçu.bende hayır kabul etmiyorum.suçu işlediğim zaman okuyordum dedim.ondan sonrada adımı soyadımı nufus bilgilerimi,adresimi okudu teyit ettirdi.sonrada daha bana bir şey sormadı,benım şikayetımı kendı okudu kabul etmediğimi belirtdi.ondan sonrada beraat ettin tamam dedi.pek fazla bir şey sormadı yani.sen sadece doğrumu değil mi diye onaylıyorsun.
  • MErhaba arkadaslar. Öncelikle böyle birşeyin başıma gelicegini hiç beklemezdim ama bana oldu yani nasıl oldu diye sorarsanız inanın şu anda hala bende bilmiyorum ama burdaki bütün yazıları okudum. içime biraz su serpildi ama yinde sormak istiyorum.
    BEnde YOklama kaçagı olmuşum. Elime zarfı alıp açıp okudugumda anlamıştım.
    Panik oldum. VE 1 temmuzdan itibaren galiba 3 aylık yoklama kaçagıyım 12 eylül 1990 dogumluyum.
    2007 lise mezun. 2008-2009 yılında açık ögretime kayıtr yaptırdım ama sınavlarına giremedim. o süre zarfında konservatvar sınavlarına hazırlandım. Ve benim yaşadıgım şehirde konservatuvar açıldı o ranın üniversiteye baglanma süreci vardı. Askerligimiz böylece ertelenicek diye biliyoruz bizim sınftan 4 kişi ama bizim üniversite işi olmadı.Ve kendimi bu sabah askerlik şu besinde buldum ve şansa bak sistem yanmış pazartesi işlem olucakmış. Acaba diyorum bana ne olucak. Şimdi yazıları okuyunca mahkeme felan tedirgin oldum ve diyer arkadaslar gibi aöf kayıt oldum ama okumadıum ne yapmam gerekir ve ne olucak lütfen cevap yazarsanız bu gun rahat uyurum biraz. teşekkürler

• Ben de yüksek lisansı 06/09/2010 tarihinde bitirdim. bitirdikten sonra askerlik şubesine adım atmadım.Zaten şube önünden geçerken gaza daha hızl basıyorum:) ama bana henüz kağıt v.s gelmedi....? unutular mı beni acaba?

Birde bilen arkadaşlar için soruyorum bizim arkadaş 2 sene bakaya gezdi sonra askerlik yaptı ,6 ay önce geldi,mahkemeye de çıktı....Sonuç:3 yıl 9 ay hapis cezası ,ama paraya çevrildiğine ilişkin birşey yok...bu paraya çevrilme işi nasıl oluyor? bilen varmı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: aibu

Ben de yüksek lisansı 06/09/2010 tarihinde bitirdim. bitirdikten sonra askerlik şubesine adım atmadım.Zaten şube önünden geçerken gaza daha hızl basıyorum:) ama bana henüz kağıt v.s gelmedi....? unutular mı beni acaba?

Birde bilen arkadaşlar için soruyorum bizim arkadaş 2 sene bakaya gezdi sonra askerlik yaptı ,6 ay önce geldi,mahkemeye de çıktı....Sonuç:3 yıl 9 ay hapis cezası ,ama paraya çevrildiğine ilişkin birşey yok...bu paraya çevrilme işi nasıl oluyor? bilen varmı??

Kağıt gelmiyor artık. TRT üzerinden duyuru yapılıyor sadece. Biran önce şubeye gitmeniz gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

quote:

Ben de yüksek lisansı 06/09/2010 tarihinde bitirdim. bitirdikten sonra askerlik şubesine adım atmadım.Zaten şube önünden geçerken gaza daha hızl basıyorum:) ama bana henüz kağıt v.s gelmedi....? unutular mı beni acaba?

Kağıt gelmiyor artık. TRT üzerinden duyuru yapılıyor sadece. Biran önce şubeye gitmeniz gerekiyor.

TRT üzerinden duyuru nasıl yapılıyor

• benim davam bugün sonuçlandı, 2 ay 15 gün hapis cezası almışım ama bu şöyle bir duruma çevrilmiş 40 gün boyunca alkollü araç kullanırken yakalanırsam cezam infaz edilecekmiş, olmazsa bir ceza olmayacakmış. (ne ehliyetim var ne araba kullanmasını biliyom ne de alkol kullanırım :p) ben 3aydan önce kendiliğinden gelenlerdendim. ben kararı temyize gidicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fimeral
    benim davam bugün sonuçlandı, 2 ay 15 gün hapis cezası almışım ama bu şöyle bir duruma çevrilmiş 40 gün boyunca alkollü araç kullanırken yakalanırsam cezam infaz edilecekmiş, olmazsa bir ceza olmayacakmış. (ne ehliyetim var ne araba kullanmasını biliyom ne de alkol kullanırım :p) ben 3aydan önce kendiliğinden gelenlerdendim. ben kararı temyize gidicem.

bu iyiydi :D
  • quote:

quote:

ben geçende askerlik şubesine gittim 2010 kasım ayına kadar tecilli oldugumu ögrendim..90 dogumluyum daha muayene falan olmadım muayene olmadıgım diye bendemi yoklama kacagı oluyorum daha dogrusu yoklama ne demek anlatırsanız sevinirm.ayrıca ben 2 yıllık myo okuyorum 1.sınıf bitti 2.sınıfa gectim ama okumayacagım kaydımı sildirecegim..askerlik şubesindeki memur dediki kaydını sildir gel 2 yıl tecil hakkın var dedi bu gercekten dogrumudr böyle tecil etiren var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manisaysn -- 25 Temmuz 2010; 11:19:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: manisaysn
    quote:

quote:

ben geçende askerlik şubesine gittim 2010 kasım ayına kadar tecilli oldugumu ögrendim..90 dogumluyum daha muayene falan olmadım muayene olmadıgım diye bendemi yoklama kacagı oluyorum daha dogrusu yoklama ne demek anlatırsanız sevinirm.ayrıca ben 2 yıllık myo okuyorum 1.sınıf bitti 2.sınıfa gectim ama okumayacagım kaydımı sildirecegim..askerlik şubesindeki memur dediki kaydını sildir gel 2 yıl tecil hakkın var dedi bu gercekten dogrumudr böyle tecil etiren var mı ?

okulu bitirince varda kayit silinince nasil 2 sene tecil hakkin oluyor sastim ama sonucta onlar var dediyse vardir

• valla bende askerlik şubesindeki memurn yalancısıyım..sonucta bu işten en iyi anlayanlar onlar dimi..tecilimi yapcak olan sorumluda o..o var dediyse vardır ama hala şüpheleniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manisaysn -- 27 Temmuz 2010; 9:06:38 >
  • xxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom36 -- 4 Ağustos 2010; 6:41:58 >
  • ben kaydolurken salak gibi bir suru kimlik fotokopisi, verem seysi, ogrenim belgesi vs vs alip yoklamaya gitmistim daha dogrusu tecil icin gitmistim, subede sadece ogrenim belgesini kendi subenize postalayin dediler. aradan 2 yil gecti meger benim tecil ocakta bozulmus. tebligat mebligat hic bir sey gelmedigi gibi okulun gonderecegini saniyordum. bugun evde yokken polis gelmis ve sadece sunu birakmis

3 sayfayi okuduktan sonra anladigima gore yoklama kacagiyim ama kac aylik vs bilmem ve dava acilacak :( yarin gidip belgemi alicam ama askerlik subesi yine kendine subene gonder diyecek peki bu polise ne evragi verecegim ki? pffff

• bugun gittim. yoklama kacagi falan degilmisim tecilim varmis. o zaman polis niye ariyor dedim bilmiyorlarmis. polise vermek uzere kagit verdiler goturdum ve bitti sanirim.
  • xxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom36 -- 4 Ağustos 2010; 6:42:23 >
  • ilginç.

geçici erteleme yi ilk defa duyuyorum gerekçe olarak ne gösterdiler acaba hiçbir sevk tehir yönetmeliğinde görmemiştim
    sorunuz hallolmuş neyse ki. bizim arkadaş bu konudaki en yetkili kişi ile konuşmuştu uzun uzun, hatta kendisi de yardımcı olmak istemişti,
    demişti işte maalesef prosedür böyle ben de isterim yüksek yapmanı hem kazanmış hem kayıt olmuşsun ama okulun öğrenci belgesi vermeden
    hiç bir şey yapamam bu celbe katılmak zorundasın demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 29 Temmuz 2010; 13:53:43 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.